Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 75

Hybrid View

Senior Member

Yeni nesil bir işlemcili Bilgisayarı olan bakabilir mi?

Merhaba arkadaşlar bu Knight online' nın CPU kullanımında benim cihazım da ve diğer cihazım da benzer bir sorun var.

Sorunum Knight online normalde %30 larda işlemci kullanırken aniden bu değer %59-60 lara kadar çıkıp düşmekte ve sürekli bu döngü devam etmekte.

Bu durumu bildirdik sağolsun @Eryudes ilgilenmekte.

Benim düşüncem çoğu hatta tüm işlemcilerde bu durum mevcut fakat yeni ve güçlü işlemciler bu dalgalanmayı kullanıcısına hissetirmediği için kullanıcılar farkında değil.

O yüzdendir ki sizden Ricam Video çekme ihtimali olan Arkadaşlar Görev Yöneticinden Knight Online'nın CPU kullanımının 3-5 dakikalık(LÜTFEN 1-2 dk lık çekmeyin) videosunu çekip burada paylaşabilir mi?

MÜMKÜNSE Video'da Karakteriniz görünmeden sağdan ya da soldan oyunun açık olduğununda görünmesi iyi olur.

Bunu isteme sebebim ise Kinght online ID PW yazma ekranında iken işlemci stabil kalmakta dalgalanma olmamaktadır.

Örnek bir kaç video ekliyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=9B_co2lcA-A&t=6s
    https://www.youtube.com/watch?v=nmMUKjCb1Fc&t=1s
    https://www.youtube.com/watch?v=IDdvK6zSYbE
    https://www.youtube.com/watch?v=6zjK...ature=youtu.be

Dip not:Benim bu konuyu açmam da ki durum sorunu olanların değil sorunu olmadığını varsaydığımız kişilerin KO CPU kullanımını görebilmektir.

Böyle sorunu olanlar MEVCUT konudan devam etsin.

https://forum.nttgame.com/forum/show...4%B1na-inmiyor
    Last edited by Tekdost; 05-25-2018 at 03:24 PM.

Senior Member LiteraryLuckys's Avatar
    Selam, kullanmakta olduğum işlemci pek yeni nesil sayılmasa da sorun gözükmüyor. Videonun başında yaşanan dalgalanma video kaydetmeye başladığım için yaşandı. İşlemci: i5 4690.

Last edited by LiteraryLuckys; 05-25-2018 at 02:11 PM.

Senior Member
    Quote Originally Posted by LiteraryLuckys View Post
    Selam, kullanmakta olduğum işlemci pek yeni nesil sayılmasa da sorun gözükmüyor. Videonun başında yaşanan dalgalanma video kaydetmeye başladığım için yaşandı. İşlemci: i5 4690.
    https://www.youtube.com/watch?v=UbTrkiyEk0g
    Selam Hocam öncelikle Video çektiğiniz için Teşekkürler.

2:12- 2:18 saniyeler arasında ki dalgalanma sizde de mevcut hocam. CPU yu aynı şekilde izlemeye devam edin bu durumun tekrar tekrar ettiğini göreceksiniz.

Hatta gidin en sessiz sakin bölgeye orada da aynısı olacaktır.
    Last edited by Tekdost; 05-25-2018 at 02:26 PM.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    kardeş bunda anlamayacak ne var işte korelilere bit coin çıkartıyoruz

knight sanal zombileştirme ve veri madenciliğine çok uygun bir oyun nede olsa her şey para yeni modaya ayak uyduruyordur koreli yapımcılarımız diye düşünüyorum. Aynı anda online olan pazarda oturan 20.000 bilgisayardan %10 verimini çalsa her gün milyonlar kazanırlar zaten paraları değersiz ülkelerinde

Videoyu çekerken karakter maradon town bölgesindeydi. Bahsettiğiniz 2:12 - 2:18 aralığında yaşanan alık yükselme durumunda herhangi bir sorun bulunmuyor. Bu sadece Knight Online oyununda yaşanan bir sorun olmamakla birlikte neredeyse tüm oyunlarda yaşanıyor. Sizin yaşadığınız durum CPU dalgalanması sanıyorum. Bu duruma ek olarak oyun içerisinde herhangi bir sorun yaşamıyorum.

Senior Member
    Videoyu çekerken karakter maradon town bölgesindeydi. Bahsettiğiniz 2:12 - 2:18 aralığında yaşanan alık yükselme durumunda herhangi bir sorun bulunmuyor. Bu sadece Knight Online oyununda yaşanan bir sorun olmamakla birlikte neredeyse tüm oyunlarda yaşanıyor. Sizin yaşadığınız durum CPU dalgalanması sanıyorum. Bu duruma ek olarak oyun içerisinde herhangi bir sorun yaşamıyorum.
    Siz CPU nuzu izlemeye devam ettiğinizde o dalgalanmanın sürekli bir şekilde devam ettiğini göreceksiniz.

Tabi ki işlemci bir noktaya durmalı demiyorum fakat bu artışlar yer yer skil kullanımı kalabalık duruma göre değişir.

Biz deki muhtemelen sizde ki durumda o en boş haritaya gidin ve işlemcinizi izleyin %35lerde gezen işlemciniz yine %60lara çıkıp inecek ve bunu sürekli yapacaktır.

Ek olarak hocam zaten ilk yazımda da demiştim. İşlemciniz güçlü olduğu için dalgalanmanın farkında değilsiniz.

Çünkü işlemci bu sorunu tolere edebilecek güçte. O yüzdendir ki herhangi bir sorun yaşamıyorsunuz.
    (Fakat bu sorunun varlığı ortadan kaldırmamakta.)
    Last edited by Tekdost; 05-25-2018 at 02:42 PM.

Bahsettiğiniz şekilde kimsenin olmadığı alana giderek bir test daha yaptım ve herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Bu durumu kontrol edebilmek açısından MSI Afterburner programını kullanarak oyunu oynarken sürekli olarak CPU kullanımını kontrol edeceğim.

Senior Member
    Bahsettiğiniz şekilde kimsenin olmadığı bir alana giderek bir test daha yaptım ve bir sorunla karşılaşmadım. Bu durumu kontrol edebilmek açısından MSI Afterburner programını kullanarak oyunu oynarken sürekli olarak CPU kullanımını kontrol edeceğim.
    https://www.youtube.com/watch?v=FosHwVyEFZA
    Hocam video için teşekkürler fakat kısa süreli testlerde çıkmıyor 3-5 dakika izlerseniz göreceksniz.

Oyundan bir kaç arkadaşa kontrol ettirdim onlardada 3.dakikada çıktı video atacaklar onlarda sizde biraz uzun süreli izlermisiniz zamanınız varsa lütfen.

Örnek verecek olursak ilk attığınız video da da 2 + dakikada ortaya çıkmıştı
    Last edited by Tekdost; 05-25-2018 at 03:22 PM.

Tabii, kontrollerin ardından buradan size bilgi vereceğim. Rica ederim.

Senior Member
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Bahsi geçen LiteraryLuckys arkadaş oyunun avukatı gibi her konuda bir yorumu var.Oyunda kim hangi konuda olursa olsun sorun var derse hayır yok bakın video çektim bende yok diyerek ortaya çıkıyor.Kardeşim aynı sorun bendede mevcut sendede mevcut yok maradondaydım yok şurdaydım yok kimsenin olmadığı yerde deniyorum fln deme boşuna kimse gidip charını kimsenin olmadığı yere bırakmıyor afk olacaksa pazara bilgisayar başındaysa cz'e gidiyor.Bana örnek verir misin birde hangi oyunda bu şekilde anlık artış oluyor.Bende her 2dk'da bir aynı döngü devam ediyor.Arkadaşın attığı videolarda en sonuncusu bana ait izlersen her 2dk bir cpuda artış olup tekrar normale döndüğü görebilirsin.