Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 17 of 17

Thread: E mail sorunu

Moderator IBlackWicked's Avatar
    Nickname
    lBlackWickedl
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by AxuStromRage View Post
    aynı sorunla şuanda bende uğraşıyorum ticketler vs. falan gittiği yere kadar gideceğim kestirip atmak neymiş görecekler.
    Hesap bilgilerinize eksiksiz sahipseniz sorun yaşamazsınız.

Junior Member
    Bu nasıl bir saçmalık pardon da bana bir açıklayabilir misiniz sayın moderatör?

2013'ün ocak ayında selcukabi.com sitesini kullanarak aldığım esn kodu ile tradesi açılmış bir charım var, o dönem yürürlükte olan level jump etkinliği sayesinde level atlatıp charı öyle atıl durumda bırakmışım sonra da unutmuşum. Aradan yıllar geçti oyuna tekrar döndüm bir nebze oyun düzelmiş diye duyduğumdan, eski hesaplarıma da bir girip bakayım dedim, chara bir girdim adamın teki 2000 tane monster stone bitirmiş benim charımda, aylarca yıllarca farm yapıp charımın ekmeğini yemiş. Birileri benim hesabımda benim iznim olmadan senelerce farm yapıyor, bundan 5 sene sonra haberi olan ben bu durumu önlemeye çalışıyroum ve siz diyorsunuz ki bana "senin charını koruman için fi tarihinde aldığın cashin esn kodunu getirmen gerekiyor". Kusura bakmayın da böyle bir saçmalık olamaz.

Bu şekilde 2 tane charım var, günlerdir sizin saçma sisteminizden bir şifre veya mail değişikliği maili bekliyorum ve adam duruma uyanıp level düşürmesin diye charlarımı onun bıraktığı şekilde bırakmak zorunda kaldım. Pardon da siz hangi hakla başka bir adamın bu kadar üzerimde hakimiyet kurmasına müsaade ediyorsunuz? Adam senelerce benim charlarımın ekmeğini yiyor, yetmiyormuş gibi bir de ben bu charı kurtarmak istediğimde bana yardımcı olması gereken oyun yönetimi en basit hakkımı bile elimden almaya çalışarak saçma sapan prosedürler önüme koyuyor. Bu charların açıldığı günden beri mail adresi değişmemiş,üzerine kayıtlı olduğu telefon numarası değişmemiş (bu bilgilerin charın ilk gününden beri aynı olduğunu çok rahat kontrol edebilirler) , bu bilgilerin ikisi de benim elimdeyken (dilerse oyun yönetimi mailime bir mail veya telefon numarama sms atarak teyit edebilirler) fi tarihinde aldığım bir esn kodunu, hele de esn kodunu aldığım site şu anda kapalı durumdayken sahibine ulaşamıyorken benden istemeniz tek kelimeyle saçmalığın daniskası.

Madem hesabın gerçek sahibi olduğumu teyit etmem bekleniyor, o zaman bu char açılırken hangi mail adresinin üzerine açıldıysa veya hangi telefon numarası ile kaydolunduysa (ki sms güvenliği dediğiniz şeyin tam da kullanılması gereken nokta budur) o mail veya telefon numarasına bir kod atılır, kodu kendilerine geri ilettiğim takdirde hesabın asıl sahibinin kim olduğu anlaşılmış olur. Bunun için oyuncuları zorlayan, oyundan soğutan saçma sapan prosedürlere gerek yok. Hele de bu oyuna emek harcayarak para harcayarak bu oyunu ayakta tutan playerlara bu tarz şeylerin yapılmasının kesinlikle yeri yok.

Birinin bana yardım etmesini bekliyorum, ama böyle bot gibi klişe cümlelerle değil hakikaten yardım etmesini bekliyorum. Şayet bu forumda bana yardımcı olunmayacaksa çözümü adli yargı mercilerinde arayacağım, gerçekten içi boş +70 2 tane char için gidip dava açacağım çünkü yaptığınız şey insanın onuruna dokunuyor. Ne hakla bana ait olan bir şeyi korumama bile müsaade edilmiyor, bunu hangi düşünce ile planladınız ve hayata geçirdiniz gerçekten anlaşılması mümkün değil.

Konu hakkında elle tutulur bir açıklama yapmanızı diliyorum, saygılarla.

Senior Member LiteraryLuckys's Avatar
    @judge5401

Öncelikle şunu belirtmem gerekiyor ki birileri sizin hesabınıza ulaştıysa bunu iki şekilde yapabilir. Birincisi siz hesap bilgilerinizi başka birisiyle paylaşırsanız karakterinize erişebilir. İkincisi ise bilgisayarınıza sızarak kişisel bilgilerinize ulaşarak karakterinize erişebilir.

Çalınan hesapların %90'ının mail adresleride çalındığı için destek ekibi böyle bir prosedür uygulamamaktadır. Böyle bir prosedür uygulasaydı çok daha büyük sorunlar oluşurdu.

Hesap konularında tarafınıza yardımcı olabilecek tek merci müşteri hizmetleri olduğu için bu bölümden size maalesef ki yardımcı olunamayacaktır. Bu cümleler bot cümleleri değil yapılması gerekeni belirten cümlelerdir.

Hukuki açıdan haklarınız doğrultusunda soruşturma başlatabilirsiniz ancak bu şartlarda davayı hiç bir şekilde kazanamayacağınızı bilmenizi isterim. Oyuna kayıt olurken size sunulmuş olan kullanıcı sözleşmesini okuyunuz ardından hukuki açıdan dava açmaya hazırlanınız.

KULLANICI SÖZLEŞMESİ
    Last edited by LiteraryLuckys; 07-11-2018 at 03:23 PM.

Junior Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Diez
    Race
    Karus
    sorun aynen devam ediyor lütfen çözülsün artık güncelllllllll

Junior Member
    Quote Originally Posted by LiteraryLuckys View Post
    @judge5401

Öncelikle şunu belirtmem gerekiyor ki birileri sizin hesabınıza ulaştıysa bunu iki şekilde yapabilir. Birincisi siz hesap bilgilerinizi başka birisiyle paylaşırsanız karakterinize erişebilir. İkincisi ise bilgisayarınıza sızarak kişisel bilgilerinize ulaşarak karakterinize erişebilir.

Çalınan hesapların %90'ının mail adresleride çalındığı için destek ekibi böyle bir prosedür uygulamamaktadır. Böyle bir prosedür uygulasaydı çok daha büyük sorunlar oluşurdu.

Hesap konularında tarafınıza yardımcı olabilecek tek merci müşteri hizmetleri olduğu için bu bölümden size maalesef ki yardımcı olunamayacaktır. Bu cümleler bot cümleleri değil yapılması gerekeni belirten cümlelerdir.

Hukuki açıdan haklarınız doğrultusunda soruşturma başlatabilirsiniz ancak bu şartlarda davayı hiç bir şekilde kazanamayacağınızı bilmenizi isterim. Oyuna kayıt olurken size sunulmuş olan kullanıcı sözleşmesini okuyunuz ardından hukuki açıdan dava açmaya hazırlanınız.

KULLANICI SÖZLEŞMESİ
    Sayın yönetici halen sisteminiz benim sorularıma bir yanıt veremiyor.

Bakın sorularım çok açık;

1-Ben bu hesabı açarken kullandığım mail ve telefon numarası halen bu hesabın bilgilerinde kayıtlı ve hesap açıldığı günden beri 1 kere bile değişmedi bu bilgiler. Şimdi ben soruyorum, yahu madem bu hesabı ben çaldım, benim hacker olabileceğimi söylüyorsunuz o zaman ben de diyorum ki nasıl oluyor da bu hesap daha kaydettirilirken benim bilgilerim veriliyor?

2-Yukarıdaki soruyu mantıklı bir şekilde düşününce "haklısınız sizin bilgilerinizle kayıt olduysa bu hesap o zaman bu hesabın sahibi sizsinizdir" diyorsanız o zaman neden benim fi tarihinde açtığım hesabın bana ait olduğunu ispat etmek için esn kodunu bulmam gerekiyor?

Bakın siz oyun yönetiminin galiba anlamadığı veya görmek istemediği bazı gerçekler var, bu oyuna kayıt olan her oyuncu "ben bu oyunda 1 numara olacağım, bu hesaba binlerce lira yatıracağım, 100 lerce k np kasacağım veya 83/5 yapacağım" gibi düşüncelerle kayıt olmuyor. Çoğu oyuncu oyunun tamamen 400 cash satabilmek adına getirdiği cash ile trade açma işlemini yapabilmek için 400 cashini çekiyor ve inanın oyuncuların ciddi bir kısmı bir daha alışveriş yapmıyor. Doğal olarak da hesabına fazla yatırım yapmayan bu oyuncular hesabına da fazla ehemmiyet göstermiyor, belki sizler full+full char dizeceğiniz için esn kodlarınızı saklamış olabilirsiniz ama ben bu hesapları sadece gün gelir belki lazım olur levelli charım bulunsun düşüncesi ile açtım ve öyle kenarda bıraktım. Kullanıcı sözleşmesini koymuşsunuz önüme, dediğim gibi bakın kağıt üzerinde haklı da olabilirsiniz, bu bizim ihmalimizden kaynaklı bir şey kabul ediyorum hesaplarımızla ilgili daha titiz davranmalıydık ve bilgilerini saklamalıydık, bunda ben de sizinle hemfikirim. Ama bizim bunu yapmamış olmamız sırf bu yüzden hesaplarımızın elimizden gideceği anlamını da taşımıyor, taşımamalı. Bizim hata ettiğimiz yerde farklı metotlarla sorunu çözmek de siz oyun yöneticilerine düşüyor. Burada biz mağduruz, ben ve benim gibi onlarca yüzlerce kullanıcı mağdur oluyor ve olacak bu karar yüzünden. Mesela bu hesapları gün gelir lazım olur düşüncesi ile açtım. O gün bu hesapları açarken kullandığım bilgisayarın şu anda anakartı yanık, şu anda kullanılamaz vaziyette bir köşede paslanıyor. Yine o dönem o hesapların tradesini açmak için aldığım 400 cashi aldığım site şu anda kullanılmıyor, sanırım batmışlar ve sahibine de ulaşamıyorum. Oyuna ilk kaydolurken gelen mail ise maalesef elimde mevcut değil. Dediğim gibi bakın aradan 5 seneden fazla bir zaman geçmiş ve siz şimdi bana "5 sene önceki kodu bir yerden bul gel ispatla kardeşim" diyorsunuz. E tamam da, ben o kodu almadan önce bu hesabı açarken bir mail adresi ve bir telefon numarası vermişim şirketinize, onlar hala bende dururken ve bu bilgiler hesabın açıldığı tarihten beri hiç değişmemişken nasıl oluyor da hesabın bana ait olduğunun ispatı için esn kodu talep ediliyor benden ben bunu anlamıyorum.

İngilizcem yetmediği için ticket sisteminizden anlamıyorum, zaten ticket atma ekranında da esn kodlarını görünce sinirlenip kapattım. Allah aşkına şu oyunun Türk ve forumda insanlara yardım edecek, charın bana ait olduğunu ispatladığım takdirde sorunumu çözecek bir yetkilisi yok mu? Hayır eğer öyle bir yetkili yoksa şu forumda o zaman bu forum niye var? İstediğimiz her yardımda ticket at denilecekse forumun bir anlamı yok ki.

Moderator IBlackWicked's Avatar
    Nickname
    lBlackWickedl
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by judge5401 View Post
    Sayın yönetici halen sisteminiz benim sorularıma bir yanıt veremiyor.

Bakın sorularım çok açık;

1-Ben bu hesabı açarken kullandığım mail ve telefon numarası halen bu hesabın bilgilerinde kayıtlı ve hesap açıldığı günden beri 1 kere bile değişmedi bu bilgiler. Şimdi ben soruyorum, yahu madem bu hesabı ben çaldım, benim hacker olabileceğimi söylüyorsunuz o zaman ben de diyorum ki nasıl oluyor da bu hesap daha kaydettirilirken benim bilgilerim veriliyor?

2-Yukarıdaki soruyu mantıklı bir şekilde düşününce "haklısınız sizin bilgilerinizle kayıt olduysa bu hesap o zaman bu hesabın sahibi sizsinizdir" diyorsanız o zaman neden benim fi tarihinde açtığım hesabın bana ait olduğunu ispat etmek için esn kodunu bulmam gerekiyor?

Bakın siz oyun yönetiminin galiba anlamadığı veya görmek istemediği bazı gerçekler var, bu oyuna kayıt olan her oyuncu "ben bu oyunda 1 numara olacağım, bu hesaba binlerce lira yatıracağım, 100 lerce k np kasacağım veya 83/5 yapacağım" gibi düşüncelerle kayıt olmuyor. Çoğu oyuncu oyunun tamamen 400 cash satabilmek adına getirdiği cash ile trade açma işlemini yapabilmek için 400 cashini çekiyor ve inanın oyuncuların ciddi bir kısmı bir daha alışveriş yapmıyor. Doğal olarak da hesabına fazla yatırım yapmayan bu oyuncular hesabına da fazla ehemmiyet göstermiyor, belki sizler full+full char dizeceğiniz için esn kodlarınızı saklamış olabilirsiniz ama ben bu hesapları sadece gün gelir belki lazım olur levelli charım bulunsun düşüncesi ile açtım ve öyle kenarda bıraktım. Kullanıcı sözleşmesini koymuşsunuz önüme, dediğim gibi bakın kağıt üzerinde haklı da olabilirsiniz, bu bizim ihmalimizden kaynaklı bir şey kabul ediyorum hesaplarımızla ilgili daha titiz davranmalıydık ve bilgilerini saklamalıydık, bunda ben de sizinle hemfikirim. Ama bizim bunu yapmamış olmamız sırf bu yüzden hesaplarımızın elimizden gideceği anlamını da taşımıyor, taşımamalı. Bizim hata ettiğimiz yerde farklı metotlarla sorunu çözmek de siz oyun yöneticilerine düşüyor. Burada biz mağduruz, ben ve benim gibi onlarca yüzlerce kullanıcı mağdur oluyor ve olacak bu karar yüzünden. Mesela bu hesapları gün gelir lazım olur düşüncesi ile açtım. O gün bu hesapları açarken kullandığım bilgisayarın şu anda anakartı yanık, şu anda kullanılamaz vaziyette bir köşede paslanıyor. Yine o dönem o hesapların tradesini açmak için aldığım 400 cashi aldığım site şu anda kullanılmıyor, sanırım batmışlar ve sahibine de ulaşamıyorum. Oyuna ilk kaydolurken gelen mail ise maalesef elimde mevcut değil. Dediğim gibi bakın aradan 5 seneden fazla bir zaman geçmiş ve siz şimdi bana "5 sene önceki kodu bir yerden bul gel ispatla kardeşim" diyorsunuz. E tamam da, ben o kodu almadan önce bu hesabı açarken bir mail adresi ve bir telefon numarası vermişim şirketinize, onlar hala bende dururken ve bu bilgiler hesabın açıldığı tarihten beri hiç değişmemişken nasıl oluyor da hesabın bana ait olduğunun ispatı için esn kodu talep ediliyor benden ben bunu anlamıyorum.

İngilizcem yetmediği için ticket sisteminizden anlamıyorum, zaten ticket atma ekranında da esn kodlarını görünce sinirlenip kapattım. Allah aşkına şu oyunun Türk ve forumda insanlara yardım edecek, charın bana ait olduğunu ispatladığım takdirde sorunumu çözecek bir yetkilisi yok mu? Hayır eğer öyle bir yetkili yoksa şu forumda o zaman bu forum niye var? İstediğimiz her yardımda ticket at denilecekse forumun bir anlamı yok ki.
    Öncelikle cevap verdiğiniz kişi yönetici değil, forumdaki size yardımcı olmaya çalışmış bir kullanıcıdır.

Destek sistemini Türkçe olarak da kullanabilmekte ve biletinizi Türkçe olarak oluşturabilmektesiniz.
    Forumda oyunla ilgili konular tartışılır, paylaşımlar yapılır ve oyunculara yönlendirmeler yapılır. Forumda hesap desteği verilmez. Bunun için çalışan bir ekip var ve size yardımcı olacak kişiler de onlardır. Bilgilerinizi tahmini de olsa tamamını doldurmak zorundasınız. Destek ekibi bu şekilde size yardımcı olabilir.

Senior Member LiteraryLuckys's Avatar
    Ben herhangi bir yönetici veya moderatör değilim. Eski dönemde forum üzerinde görev yaptığım için bir çok şeyi biliyor ve takip ederek ekstra durumları da öğreniyorum.

Sorularınıza yanıt vermem gerekirse ilk sorunuza şu şekilde yanıt vermek istiyorum; Yukarıda da belirttiğim gibi "Çalınan hesapların %90'ının mail adresleride çalındığı için destek ekibi böyle bir prosedür uygulamamaktadır." Şimdi siz haklı olarak diyeceksiniz ki: Mail adresini geçin telefon numaram sisteme kayıtlı, telefon numarama bir kod gönderilsin bende bu kodu NttGame ile paylaşayım ve sorun çözülsün. Bu konuda destek ekibine bilet göndererek telefon numaranıza kurtarma kodu içeriği gönderilmesini talep edebilirsiniz. Ben bu şekilde söylüyorum diye telefon numaranıza kurtarma içeriği gönderilir mi bilmiyorum lakin denemenizde fayda var.

Bilet sayfasını Türkçe bir şekilde kullanabilirsiniz. Aynı şekilde biletlerinizi Türkçe dilinde de gönderebilirsiniz.

Destek sayfasını Türkçe kullanabilmeniz için sayfaya giriş yapmadan önce sağ yukarıda bulunan sayfa dili kısmını Türkçe diline çevirip yine aynı bölümde bulunan destek kısmına tıklayarak destek sayfasına erişebilir ve Türkçe dilinde kullanabilirsiniz.

Tags for this Thread