Results 1 to 8 of 8
    Senior Member
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus

Oyun İçi Asılsız Suçlamalara Cezai İşlem Yapılıyor mu?

Bilindiği üzere bu oyunda bazı kişiler oyun tamamen kendileri için yapılmış gibi yeri geliyor slot tapulu malıymış gibi siz oraya exp veya görev yapmaya gittiğinizde adınızı çıkarıyor serverda sizin isminizi kullanıp çeşitli yakıştırmalar yapıp adınız çıkarıyorlar.

Bir başka konu jr deva drobu öğrendiğim kadarıyla herhangi bir bugdan faydalanılmadığı sürece devanın drobu herkese düşebilir bir sıra söz konusu değil.
    Oyun içinde veya frmtr isimli sitede insanlar deva drobunda hak idda edip ''gb hırsızı - hırsız'' ve bilimum küfürle sizin adınızı serevrda hırsıza çıkarıyor bu şahıslar kanıtları sunmadığı sürece ki gb hırsızlığı diye bir şey sizce mümkün olmadığına göre bu tür suçlamaları için ne gibi bir cezai işleme tabi tutulacaklar?
    Jr giriyorsun senin alakan yokken üstüne gold bar geliyor demek senın hakkın ve şansın sonra biri orda burda bağırmaya başlıyor şu kişi gb çalıyor hırsızdır sanki hack yapmışsın da kasasından gbsini çalmışsın gibi.

Bu konuda bence artık GMler bir bilgilendirme yapmalı oyun babasının malı gibi davrananlar yüzünden senelerce oynadığınız oyunda durduk yere adınız hırsıza çıkıyor.

Jr de kutu droplarının alınmasıyla ilgili oyun kurallarında belirtilmiş herhangi bir şey yok. Ban politikasının gösterdiği listede de bununla ilgili bir yaptırım yok. Dolayısıyla aslında JR de gemler şu sırayla alınmalıdır şeklinde bir bilgi yok, bu tamamen oyuncuların oluşturduğu bir algı diye düşünüyorum. Kişinin herhangi bir şekilde size hakaret etmesini rapor edebilirsiniz. Gem sırasıyla ilgili bir kural varsa ve ben gözden kaçırdıysam yetkili bir arkadaş bilgilendirirse sevinirim.

Senior Member
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by RubrumPhoneix View Post
    Jr de kutu droplarının alınmasıyla ilgili oyun kurallarında belirtilmiş herhangi bir şey yok. Ban politikasının gösterdiği listede de bununla ilgili bir yaptırım yok. Dolayısıyla aslında JR de gemler şu sırayla alınmalıdır şeklinde bir bilgi yok, bu tamamen oyuncuların oluşturduğu bir algı diye düşünüyorum. Kişinin herhangi bir şekilde size hakaret etmesini rapor edebilirsiniz. Gem sırasıyla ilgili bir kural varsa ve ben gözden kaçırdıysam yetkili bir arkadaş bilgilendirirse sevinirim.
    Forum yetkililerinin açıklaması var bu yönde herhangi bir bugtan yararlanılmadığı sürece (czdeki mavi kutu görevini alarak yapılan vardı kaldırıldı) devanın drobu herkese düşebilir bir sıra söz konusu değil diye.
    Ancak yapılan bu şey suç olmadığı halde oyun içinde birilerinin kendince oluşturduğu bu kural yüzünden bir çok insan hırsız damgası yiyor buna yönetimin bir yaptırım getirmesi lazım.

Senior Member EviLPrince's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Manes
    Race
    Karus
    Ben de bu şekilde karalama çalışması yapanlara ceza verilmesi görüşündeyim.

Senior Member Death_Stroke's Avatar
    Merhaba,
    Asılsız ve kanıtsız hiç bir bildirime ceza verilmemektedir. Sizin hakkında asılsız oyun içi herkesin görebildiği chat kanalları üzerinden iftira vb. suçlama yapan oyuncuları cheat reports bölümüne şikayet edebilirsiniz. JR konusunda ise oyun kurallarında gem önce alınır gold bar sonra alınır gibi kural olmadığı için işlem yapılmamaktadır.
    Last edited by Death_Stroke; 05-24-2018 at 08:57 AM.

Senior Member MrRob0t's Avatar
    Race
    El-Morad
    Drop sırası olan kişi tp ederek ya da farklı bir şekilde drobu alması engellenmesi durumunda ceza verilmektedir, önce şu item sonra bu item alınır gibi bir oyun kuralı yok sıra kaydırma nedeniyle ceza verilmemekte. Oyuncuların arasında ki kural ise eşyaların değer sırasıyla alınmasıdır, sizinde bu şekilde yapmanızı tavsiye ederim 1 gb için oyuncular karakterlerinden ödün vermemeli. Ayrıca yapılan bu tür hareketler aynı sunucuda oynamaya devam etmeniz durumunda elbet karşınıza bir gün çıkacaktır.

Senior Member
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Aynı durum benim başıma farklı sunucularda defalarca kez geldi kimse o gold barı verimiyor ben neden vereyim veya aynı durumda olan başka bir kimse neden versin.Ayrıca bakın tp falan deniyor ama drop mevzusunda peri kullanılarak drop kaydırmanın kralı yapılıyor.

Senior Member
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by xXExce1lentXx View Post
    Aynı durum benim başıma farklı sunucularda defalarca kez geldi kimse o gold barı verimiyor ben neden vereyim veya aynı durumda olan başka bir kimse neden versin.Ayrıca bakın tp falan deniyor ama drop mevzusunda peri kullanılarak drop kaydırmanın kralı yapılıyor.
    Zaten söylenecek şey söylenmiş devada gold bar kime gitmişse onundur ve bu insanlar hakkında hırsız vb. yakıştırmalarla karalama kampanyası yürütmek suç cezası da mevcutmuş artık millet ayağını denk alsın öyle insanlara hırsız demek kolay değil.