Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 34
    Junior Member

Knight Online Oynarken Bilgisayarım Donuyor

Merhabalar Arkadaşlar Knight Online Oynarken Bilgisayarım Videoda Göstermiş Olduğum Şekilde Yaklaşık 5 Dakikkada Bir Donuyor.

Özellikle Pk Alanlarında (En Çok Chaosda) Donuyor.

Knight online Bilgisayarımda Yerel Disk D de yüklüydü Yerel Disk D çok dolu oldugu için bir kaç film sildim biraz boşalttım ancak kasma devam ediyor ardından ekran karını temizledim önceden 75 derecelerde idi suanda 41 derecelerde (yani çok soğuk bile sayılır).Ancak gene kasma devam ediyor

ardından oyunu d den silip daha az dolu olan c ye yükledim gene aynı problem

Ben bu bilgisayarda kasmadan 2 yıl önce knight online oynuyordum ama şu anda oynuyamıyorum(ki önerilen sisteme baktıgımda hala pentium 3 le bile oynanabildiğini görüyorum benim işlemcim ise 6 çekirdek).

Bu sorunu nasıl çözebilirim yardımcı olursanız sevinirim choasda özellikle kanser ediyor kaç tane mavi kutu kaybettiğimi söyleyemem

Senior Member LiteraryLuckys's Avatar
    Merhaba,

ComboFix ile bilgisayarınızı tarattıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatıp sorun yaşayıp yaşamadığınız teyit edebilir misiniz?

Senior Member
    Quote Originally Posted by Sismen View Post

Merhabalar Arkadaşlar Knight Online Oynarken Bilgisayarım Videoda Göstermiş Olduğum Şekilde Yaklaşık 5 Dakikkada Bir Donuyor.

Özellikle Pk Alanlarında (En Çok Chaosda) Donuyor.

Knight online Bilgisayarımda Yerel Disk D de yüklüydü Yerel Disk D çok dolu oldugu için bir kaç film sildim biraz boşalttım ancak kasma devam ediyor ardından ekran karını temizledim önceden 75 derecelerde idi suanda 41 derecelerde (yani çok soğuk bile sayılır).Ancak gene kasma devam ediyor

ardından oyunu d den silip daha az dolu olan c ye yükledim gene aynı problem

Ben bu bilgisayarda kasmadan 2 yıl önce knight online oynuyordum ama şu anda oynuyamıyorum(ki önerilen sisteme baktıgımda hala pentium 3 le bile oynanabildiğini görüyorum benim işlemcim ise 6 çekirdek).

Bu sorunu nasıl çözebilirim yardımcı olursanız sevinirim choasda özellikle kanser ediyor kaç tane mavi kutu kaybettiğimi söyleyemem
    Görev yöneticisinden KO nun CPU kullanma yüzdesini izle hocam. Bakalım ani bir Artma var mı? Muhtemelen var da. % kaçlara çıkıyormuş sende ona bakalım.

Junior Member
    ComboFix ile bilgisayarımı tarattım ancak sorunum hala devam ediyor

Junior Member
    cpu ya bakmaya başladım proceses kısmından bakılıor sanırım 22 25 arası genelde su anda

Bilgisayar dondugunda görev yöneticisine bakdım ve 0 olduğunu gördüm 2 kere cpu nun
    Last edited by Sismen; 05-16-2018 at 03:27 AM.

Senior Member
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    El-Morad
    Selamun aleykum gm kardeşler.
    Benimde sorunum arada sırada dc vermeden pat diye oyundan atıyor, gözlüklü adam çıkıyor. Sebebi ne olabilir pcnin sistem özellikleri baya iyi.

Senior Member
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by ottoman22323 View Post
    Selamun aleykum gm kardeşler.
    Benimde sorunum arada sırada dc vermeden pat diye oyundan atıyor, gözlüklü adam çıkıyor. Sebebi ne olabilir pcnin sistem özellikleri baya iyi.
    ek olarak diğer pcden çarkıfelek oynamaya kalktigimda bunu çalıştırmak istiyor musunuz diye uyari geliyor ve çarkıfelek bozuk vaziyette ekranima geliyor. Nasıl çözeriz

Senior Member
    Quote Originally Posted by Sismen View Post
    cpu ya bakmaya başladım proceses kısmından bakılıor sanırım 22 25 arası genelde su anda

Bilgisayar dondugunda görev yöneticisine bakdım ve 0 olduğunu gördüm 2 kere cpu nun
    thermal throttling sorununa benziyor gibi ama 0 a düşmesine anlam veremedim. Cihazın işlemci ve ekran kartı termal macununu yenilemeyi deneyin hocam.

Uzun kullanımlarda bitebiliyor. Birde Fan/Fanları dolduysa ekstra ısınıyordur

Senior Member JosephHeydrich's Avatar
    Nickname
    TheHeydrich
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    El-Morad
    Hard disk test programlarından birini indirip diskinizi bir kontrol ettirir misiniz. Bana biraz SATA problemini andırdı.
    “Vox populi, vox dei”

Senior Member LiteraryLuckys's Avatar
    @Sismen

İşlemci sıcaklığı ve kullanımını anlık olarak kontrol edebileceğiniz MSI Afterburner programını bilgisayarınıza kurup değerlerini kontrol etmenizi öneririm. Aşağıdaki videoda göstergeleri nasıl açacağınız belirtilmiştir. Bu duruma ek olarak diskinizi HD tune ile error ve health taramalarından geçirip kontrol edebilirsiniz.

@ottoman22323

Gözlüklü adam(Xingcode) çıktığında ekranınızda bir hata kodu belirmektedir. Bu hata kodunu burada paylaşabilir misiniz? Hata koduna göre çözüm sunabilirim. Ek olarak diğer bilgisayarınızda çarkıfelekte sorun yaşadığınızı belirtmişsiniz. Aşağıdaki rehberdeki çözümleri uygulayarak tekrar deneyebilir misiniz?

Çarkıfelek Sorunları İçin Çözüm Önerisi
    Last edited by LiteraryLuckys; 05-16-2018 at 12:10 PM.