Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 17
    Senior Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Vega

Makro kullanımı inanılmaz yaygınlaştı hiç bir şey yapmıyorsunuz özellikle Warrior,BP!

Makro kullanımı inanılmaz yaygınlaştı hiç bir şey yapmıyorsunuz özellikle Warrior,BP deli gibi saniyede 3 skill 3 r atıyor kesinlikle bunu insan yapıyordur makro değil.

Senior Member
    Hıcbirsey yapamıyorsunuz diyorsun saçmalıyorsun.
    Saniyede 3 r 3 skilse o tbldir.

Senior Member 4NobraN's Avatar
    Warrior ve BP'yi macro ile oynuyorlarsa zaten bıraksınlar oyunu. Karakterin tek bi skilli var 2 tuşa basacak skill + r bunu yapamıyorlarsa cidden yazık.

Senior Member GrandBugsBunnyyy's Avatar
    Nickname
    ElvenKingUnderTheSky
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by 4NobraN View Post
    Warrior ve BP'yi macro ile oynuyorlarsa zaten bıraksınlar oyunu. Karakterin tek bi skilli var 2 tuşa basacak skill + r bunu yapamıyorlarsa cidden yazık.
    warrior yere vurma skilleri için kullananlar var

Senior Member
    okcunun 3 5 combosu yaparken horon tepmesi , asasın minoru ve pedalı, warriorun pedalı artık klasik hale gelmiş olmayan yok oyunda.Pk yada farm yapan herkesde var yok diyen yalancıdır ama buna ragmen çip edilen mage jobu var hergün kısıtlanıyor mageler, pedal makroya hiçbir yaptırım yada çözüm yok.
    Last edited by SabineLisicki; 05-14-2018 at 05:37 AM.

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Selam,

Oyuncular hakkında hiçbir işlem yapılmıyor derseniz, bu konuda çalışan ve emek veren bir çok kişiye haksızlık etmiş olursunuz. Eryudes'in açtığı konular serisi 91 olmuştur ve bu kadar seri içinde yüzlerce belki binlerce oyun kurallarını ihlal eden oyuncu ceza almıştır.

Bunun yanında oyun içi kontrollerde ve Cr'ye sizlerden gelen bildirimler sayesinde de kural ihlali yapan bir çok oyuncu ceza almaktadır.

Değerli arkadaşlar, şu konuda anlaşmamız gerekiyor. Ben de sizler gibi bu oyunu sevdiğim arkadaşlarım ve klanımla oynuyorum. Elbette bende oyun içinde neler konuşuluyor, neler söyleniyor duyuyorum. Pk atarken, herkes hileci, herkes hileci, herkes tbl'ci veya makrocu. Kesilirsen böyle, kesersen ezik. Önce gerçek anlamda bunu ayırmak gerekiyor. Gerçekten oyun kurallarını ihlal eden bir oyuncu varsa kesinlikle ceza alır ama oyuncu legalse ve hiçbir şey kullanmıyorsa bütün sunucu ona hileci de dese ceza almayacaktır.

Lütfen aşağıdaki konuya göz gezdiriniz.

Ceza Alan Oyuncular Hakkında 91
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Kardeş birde tebrik etmesini öğrenmek gerek.
    Şu oyunda öldüğü zaman, lag girdi, yok sende pedal var, yok şunu kullanıyon, bende şu olsaydı, yok sende şu var, bende şu oldu, yok oyun kastı ...
    Çok çok az bir kısım TEBRİK ETMEYİ biliyor. Tebrik edin arkadaşlar, öldüğünüzde, yenildiğinizde, lagdan dolayı da yenilmiş olsanız tebrik edin ki bir gün sizde yendiğinizde tebrik etsinler.

Makronun yasak olmasının bir manası yok, sizi yenen kişinin makro veya pedal kullanmasının kötü bir yanı yok. Bunlar olanaktır, bir araba yarışında sizde sıradan bir araba varken başkasında ferrari olması, ferrarinin yasaklanması gerektiği anlamına gelmez. 2018 yılındayız, herkes için makro kullanımı serbest olmalı.

Yönetim makroyu yasaklamak yerine, 15 yıllık KOXP davasına yazılımsal çözüm getirmeyle ilgilenmeli...

Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Selam,

Oyuncular hakkında hiçbir işlem yapılmıyor derseniz, bu konuda çalışan ve emek veren bir çok kişiye haksızlık etmiş olursunuz. Eryudes'in açtığı konular serisi 91 olmuştur ve bu kadar seri içinde yüzlerce belki binlerce oyun kurallarını ihlal eden oyuncu ceza almıştır.

Bunun yanında oyun içi kontrollerde ve Cr'ye sizlerden gelen bildirimler sayesinde de kural ihlali yapan bir çok oyuncu ceza almaktadır.

Değerli arkadaşlar, şu konuda anlaşmamız gerekiyor. Ben de sizler gibi bu oyunu sevdiğim arkadaşlarım ve klanımla oynuyorum. Elbette bende oyun içinde neler konuşuluyor, neler söyleniyor duyuyorum. Pk atarken, herkes hileci, herkes hileci, herkes tbl'ci veya makrocu. Kesilirsen böyle, kesersen ezik. Önce gerçek anlamda bunu ayırmak gerekiyor. Gerçekten oyun kurallarını ihlal eden bir oyuncu varsa kesinlikle ceza alır ama oyuncu legalse ve hiçbir şey kullanmıyorsa bütün sunucu ona hileci de dese ceza almayacaktır.

Lütfen aşağıdaki konuya göz gezdiriniz.

Ceza Alan Oyuncular Hakkında 91
    sa, uzun yıllardır bu oyunu sadece eğlenceli vakit geçirmek amaçlı oynarım.
    oyun içi çok çok hatalar olmasına rağmen devam ettim.
    Bunun nedeni GM olarak görev yapan arkadaşların oyun içi tarafsızlıklarına güven di. (bu kanaatim devam etmekle birlikte)
    Son zamanlarda oyun içindeki bazı kendini ayrıcalıklı gören oyuncuların pervasızca bu macro Mouse ları kullanmasıdır.
    Benim öğrenmek istediğim şudur.
    1. oyun girişinde kullanılan XIGNCODE3 security programı bunları tesbit edebilecekken
    bu neden yapılmıyor?(Macro Mouse lara işlemi yüklemek ve çalıştırmak için kullanılan programlar bellidir)
    2. Game Master arkadaşlar sadece CR gelince mi işlem yapıyor?
    3. eğlenmek için oynamaya devam etmek istiyorum.
    4. CR bu illegal uygulama ve oyuncuları sizlere bildirmek için midir ?
    5. Oyun içinde şahsım için konuşuyorum, kimseyi ne şikayet ederim ne report ederim
    sonuçta oyunu oynamak için giriyorum dedektif gibi video al, ss al bunu gönder
    bunlar bana hep yanlış gelmiştir. inancım odur ki herkes herşeyin farkında.
    Son olarak herşey gönlünüzce olsun(Chaos çıkışlarında söylenmek istemiyorum artık ^^)

Not:kendi arşivim için aldığım video ve ss ler hariç

Senior Member JosephHeydrich's Avatar
    Nickname
    TheHeydrich
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by webselll View Post
    1. oyun girişinde kullanılan XIGNCODE3 security programı bunları tesbit edebilecekken
    bu neden yapılmıyor?(Macro Mouse lara işlemi yüklemek ve çalıştırmak için kullanılan programlar bellidir)
    o programların tek işlevi knight online üzerinde macro oluşturmak değil. bu oyunu oynayan yüzlerce insan iş için o programları aracı olarak kullanıyor.
    “Vox populi, vox dei”

Quote Originally Posted by RawisheR View Post
    o programların tek işlevi knight online üzerinde macro oluşturmak değil. bu oyunu oynayan yüzlerce insan iş için o programları aracı olarak kullanıyor.
    bunu biliyorum. ancak oyun sırasında açık olmasını gerektirecek bir durum olduğunu sanmıyorum deaktif hale getirilebiliyor.
    benim kastım Oyun esnasında açık olmasıdır.