Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 15
    Senior Member DarkSantiago's Avatar
    Nickname
    DarkManX
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    DARKLAND
    Server
    KO -> Manes
    Race
    Karus

Exclamation Pazar tutanlar için çözüm önerisi veriyorum.

Manes yada farklı bi server olsun hemen hemen her serverde mafya tarzı kurian çeteleri gibi vatandaşlar türemiş durumda hemen hemen her işi eline alıp kendileri haricindeki insanların pazarlarını tutarak alım satım yapmasını engellemekteler. Benim Çözüm önerim şudur:

Benim pazarımı 1 kişi açtığında pazarım meşgul olmasın Benim pazarımı sınırsız sayıda kişi açsın olsun bitsin. Pazar meşgul muhabbeti kadar saçma bişey ben hayatımda görmedim Size şöyle örnek vereyim.
    Ben bi alış veriş mağazasına AVM ye girdiğimde kapıları kapatın ben içerideyken kimse giremez mağaza meşgul diye bilme şansım mı var ?

Bu oyunda neden bu sekilde sistem var anlamış değilim. Aynı Pazara 10 kişi aynı anda bakamaz mı yani bunu yapamaz mısınız ?

Belki bug olacaktır aynı anda çekmeye çalışacaklar dupeleme tarzı felan bişeyler olucaksa onuda düşünün Fixleyin sistemi o şekilde getirin Lütfen. Bu bahsettiğim olayın bi oluru illaki vardır..

Teşekkürler İyi çalışmalar.

Sen bir alış veriş mağazasına girdiğinde kapıları kapatın ben içerideyken kimse giremez diyemezsin tabi de bu verdiğin örnek pazarla uyuşmuyor, bu mantıkta AVM sunucular pazardaki itemler de icerideki malzemeler oluyor, nasıl bir mağazada yüzlerce insan gezip etraftaki malzemelere bakabiliyosa sen de sunucuda bunu yapabiliyosun. Ama senin eline alip denemeye hazırlandıgın bir elbiseyi gelip elinden baskası alabiliyor mu ben de bunu almayı dusunuyordum diye? Elinden bırakana kadar tabi ki alamaz kimse, pazar da böyle birşey.

Ayrıca pazarların çoklu açılması ve itemlerin aynı anda çekilebilmesi olayı zaten hali hazırda onlarca olan oyundaki bug sayısını bir o kadar daha arttırır.

Bana kalırsa pazarını açan kişilerin ismini ayrı bir menüde ya da chatte görebilmek daha basit bir çözüm olur.

Senior Member CarpeNoctum's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Altar
    Race
    Karus
    oyunda her açıktan düpe yapıyorlar bunuda düpe sorununa yol açacağı için korktuklarından düzenlemiyorlar bence

Senior Member
    Quote Originally Posted by DarkSantiago View Post
    Manes yada farklı bi server olsun hemen hemen her serverde mafya tarzı kurian çeteleri gibi vatandaşlar türemiş durumda hemen hemen her işi eline alıp kendileri haricindeki insanların pazarlarını tutarak alım satım yapmasını engellemekteler. Benim Çözüm önerim şudur:

Benim pazarımı 1 kişi açtığında pazarım meşgul olmasın Benim pazarımı sınırsız sayıda kişi açsın olsun bitsin. Pazar meşgul muhabbeti kadar saçma bişey ben hayatımda görmedim Size şöyle örnek vereyim.
    Ben bi alış veriş mağazasına AVM ye girdiğimde kapıları kapatın ben içerideyken kimse giremez mağaza meşgul diye bilme şansım mı var ?

Bu oyunda neden bu sekilde sistem var anlamış değilim. Aynı Pazara 10 kişi aynı anda bakamaz mı yani bunu yapamaz mısınız ?

Belki bug olacaktır aynı anda çekmeye çalışacaklar dupeleme tarzı felan bişeyler olucaksa onuda düşünün Fixleyin sistemi o şekilde getirin Lütfen. Bu bahsettiğim olayın bi oluru illaki vardır..

Teşekkürler İyi çalışmalar.
    Bir ara yazmıştı bir GM iletildi bu istek diye. Tabi kim bilir ne zamana gelir

Senior Member
    Pazar tutma sorunu için uzun süredir çözüm bekleniyor boşa çene yormayalım beklemeye devam edelim.

Şu öneriye karşı çıkanlar ya pazar tutup insanların vaktini çalıyordur ya da hiç item satma derdinde olmamıştır.
    Gelelim nttgame in bu problemi yapımcı firmaya aktarırken yaşayacağı zorluklara (koreko da pazar sistemini bilmiyorum belki orada herkese açıktır pazar). Korekoda böyle bir sıkıntı olmayacağından hatta hiçbir mmorpg de böyle bir sıkıntı olmadığından/olmayacağından bizi anlamaları mümkün değil. Bir kere karşı taraf neden diye sorduğunda nttgame in verecek cevabı yok . Çünkü pazar tutan işsizler, ölü fiyata indirdikleri item, gem,chest ve krovaz materyallerinden elde ettiği geliri reseller sitelere satıyor.

Junior Member
    Kardeşim bu mevzu aylardır çözüm bekliyor.Hani 3-5 gün değill.Çok önemli bir sorun.Ya herşeyi geçtim pazara bakanın ismi yazsın çok mu zor ? Desinler ki çok zur bunu düzeltmek 1 senemizi alacak.Adam pazar tutuyor yanında 3-5 kişi var hangisinin olduğunu nerden bileceksin ? Video alsan ne,yazsın pazara bakanın ismi bak bakalım tutabiliyorlar mı ondan sonra...

Senior Member DarkSantiago's Avatar
    Nickname
    DarkManX
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    DARKLAND
    Server
    KO -> Manes
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by mesutfarm088 View Post
    Kardeşim bu mevzu aylardır çözüm bekliyor.Hani 3-5 gün değill.Çok önemli bir sorun.Ya herşeyi geçtim pazara bakanın ismi yazsın çok mu zor ? Desinler ki çok zur bunu düzeltmek 1 senemizi alacak.Adam pazar tutuyor yanında 3-5 kişi var hangisinin olduğunu nerden bileceksin ? Video alsan ne,yazsın pazara bakanın ismi bak bakalım tutabiliyorlar mı ondan sonra...
    Senin önerinde mantıklı ama şöyle bişey isim gözükcekya yine biz video yada ksc alıp bu adam tutuyor pazarı diyeceğiz gidip cr ye report edeceğiz adamın kaç dakka pazarda tuttuğu felan gözükmesi lazımki o adam ban yiyebilsin onuda geçtim sonuç olarak uzun vadali bi uğraş isteyen iş olacak
    En iyisi bir pazarı sınırsız sayıda kişinin açabilmesi ve bugsuz şekilde bu sistemin oyuna eklenmesi.

Senior Member Thapseus's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    Karus
    Defalarca önermiştik, aşağıdaki ekran görüntüsü başka bir oyundan alıntıdır, sağ altta o an pazara kimin baktığı gözükür, potansiyel alıcı ve satıcı pazar ekranından yazışabilir, pazarı kuran satıcı fiyat güncellemesi yaparken pazar bozulmaz, fakat alıcılar ürüne erişemez, yani pazarı kilitler (modify stall)

Mesele istemek, 2005 yılında yapılmış bir oyun bu meseleyi düşünmüş ve çözmüşken, 2018 yılında bu kadar harcama yaptığımız ve sevdiğimiz bir oyunda "pazar mafyası" ile cebelleşmemiz komik bir durum.

Asıl olması gereken müzayede usulu satıştır, güncel mmorpglerin neredeyse tümünde itemler npc aracılığı ile, istenirse tek fiyat, isternirse açık arttırma ile satılır. Hadi bu neysede, bari yukarıdaki gibi adamakıllı bir pazar hazırlansa herkes mutlu kalsa.
    Last edited by Thapseus; 04-27-2018 at 09:08 AM.

Banned
    Dün canlı yayınca söylediler warrior alan skilleri ve pazar tutma için mgame bir sorun olarak görmüyor günceleme şuan için yok gündeme gelse bile 5-10 yıl süreceği için boşa konu açarsınız gidip koreko pazarları tutun adam gibi warrior team geçsin oraya bak nasıl çözüyorlar.