Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 17
    Senior Member

Knight için LAPTOP önerisi

Merhabalar konuyu nereye açacağımı bilemedim ondan buraya açıyorum.
    Dostlar elinizde hangi laptoplarla yan charlarınızla pazar yapıyorsunuz benim bir laptopa ihtiyacım var ama çok para vermek istemiyorum. Pazara koyacağım aradığım tek özellik çok sessiz çalışması pk falan atmayacağım belki ara sıra üstünde genie birikince falan bi slota atarım o kadar. Yani kasması o kadar problem değil. Fan sesinden oda içindeyken rahatsız olmayacağım benim bir laptopum vardı. HP Compaq6910 serisinden oldukça sessiz çalışıyordu arkadaşıma vermek zorunda kaldım. Bu emsalde laptop önerisi yapabilecek dostlarımı bekliyorum aklımda olan bir modeller;

-Lenovo T61
    -HP Compaq6910
    -HP Compaq6710

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

Senior Member
    Quote Originally Posted by oQQoo View Post
    Merhabalar konuyu nereye açacağımı bilemedim ondan buraya açıyorum.
    Dostlar elinizde hangi laptoplarla yan charlarınızla pazar yapıyorsunuz benim bir laptopa ihtiyacım var ama çok para vermek istemiyorum. Pazara koyacağım aradığım tek özellik çok sessiz çalışması pk falan atmayacağım belki ara sıra üstünde genie birikince falan bi slota atarım o kadar. Yani kasması o kadar problem değil. Fan sesinden oda içindeyken rahatsız olmayacağım benim bir laptopum vardı. HP Compaq6910 serisinden oldukça sessiz çalışıyordu arkadaşıma vermek zorunda kaldım. Bu emsalde laptop önerisi yapabilecek dostlarımı bekliyorum aklımda olan bir modeller;

-Lenovo T61
    -HP Compaq6910
    -HP Compaq6710

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim
    Verdiğiniz cihaz isimleri sadece modelleri hocam bunların bir çok varyantı oluyor(HDD-Ram-işlemci farkları gibi . Tam özellikleri paylaşmanız gerekir.)

Cihazların ses çıkartmasını istemiyorsanız Yan char için aldığınız herhangibir laptop u Güç seçeneklerinden Güç Tasarrufu moduna almanız kafi gelecektir.
    Hatta çift ekran kartlı ise KO yu Harici karttan değilde Dahili ekran kartındna çalıştırarakta hem enerji tasarrufu sağlarsınız hemde daha sessiz çalışır.

ikinci el alacaksanız Fan ve termal macun bakımı çok uzun süredir yapılmadıysa illaki baya ses çıkartıcaktır.
    Last edited by Tekdost; 04-21-2018 at 04:43 PM.

Senior Member ARTHUR.'s Avatar
    Nickname
    ARTHUR
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Destan
    Race
    Karus
    250 liralık kasada pazar yapabiliyon kardeş çok takılma farm yapmayacaksan 250liralık pc bile knight kaldırıyo bende 2pc var bi masaüstü bi laptop ,
    masaüstü 250lira ekranıyla beraber pazarımı kuruyorum sonra ekranıda laptopa baglıyom yan ekran olarak çok güzel oluyo

Senior Member MrRob0t's Avatar
    Race
    El-Morad
    Şu an alacağınız laptoplar oyunu çalıştırır sıkıntı yaşamazsın ama pkda atarım dersen iyi bir bilgisayar almalısın. 4-5 yıl once 1000 tl gibi bir fiyata aldığım laptopta 1 yıl kesintisiz 7/24 genieli farmda pazarda yaptım. Sadece 2-3 kere adaptör yandı.

Senior Member NeedB's Avatar
    Hangi laptop alırsan al, kışın evi ısıtmak için de kullanılabilmekte.

4 sene önce 1680 tlye aldığım laptopu hala ozamandır kullanıyorum 365 günün 300 günü açıktır 2 kere macun değiştirdim ve kesintisiz pk video farm pazar ne ararsan 7 24 yapıyor ekran kartı gtx850m

Junior Member Synergie's Avatar
    Nickname
    Synergie
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Sadece oyunu oynamak için bir bilgisayar düşünüyorsanız eğer, söylediğiniz modeller işinize yarar, yalnız diyorsanız ki; ben oyun içerisinde kaliteli verim almak istiyorum ve yeri geldiğinde video kayıtları almak istiyorum, bu durumda biraz bütçenin durumuna göre değişiklik gösteriyor.

Bana sorarsanız; Casper'in oyun için tasarlamış olduğu " Casper Excalibur G850 " ve " MSI GL62M " öneririm ki, ikisi de oyun için tasarlanmış fazlası ile iyi bilgisayarlardır. Eğer ki; derseniz benim para ile hiçbir sıkıntım yok ve bir bilgisayar için 30.000 TL bile verebilirim, öyleyse de " Monster " modellerinden asla vazgeçmeyin derim.

Senior Member FFelipeMelo's Avatar
    Nickname
    Scarface
    Class
    KO -> Priest
    Clan
    Scarface
    Server
    KO -> Manes
    Race
    Karus
    Merhabalar,

Benim için pazar yaptın ama arada event girerim falan diyorsan evde ekranında varsa en sessiz olan Mini PC önerebilirim. Mini pc hem yer kaplamaz hemde ses çıkarmaz fakat özelliklerine göre fiyat değişkenliği gösterebilir.
    Düşmanlarınızı sevin çünkü kusurlarınızı yalnız onlar açıkça söyleyebilir.
    - Benjamin Franklin

Galatasaray

Senior Member
    Quote Originally Posted by Synergie View Post
    Sadece oyunu oynamak için bir bilgisayar düşünüyorsanız eğer, söylediğiniz modeller işinize yarar, yalnız diyorsanız ki; ben oyun içerisinde kaliteli verim almak istiyorum ve yeri geldiğinde video kayıtları almak istiyorum, bu durumda biraz bütçenin durumuna göre değişiklik gösteriyor.

Bana sorarsanız; Casper'in oyun için tasarlamış olduğu " Casper Excalibur G850 " ve " MSI GL62M " öneririm ki, ikisi de oyun için tasarlanmış fazlası ile iyi bilgisayarlardır. Eğer ki; derseniz benim para ile hiçbir sıkıntım yok ve bir bilgisayar için 30.000 TL bile verebilirim, öyleyse de " Monster " modellerinden asla vazgeçmeyin derim.
    Hayır dostum ne event gireceğim ne başka bir şey yapacağım sadece oturacak ya pazarda ya da benim genie kurduğum bir yerde yanımda duracak tek istediğim fan sesinin olmaması 1000 - 1500 rpmde dönmesi. Düşük güç modeline altım denedim fakat son aldığım elitebook 6930da bir türlü fan rpmi 2700ün altına düşüremedim ve geri göndermek durumunda kaldım. Demek istediğim çöp pcler olacaklar ama sessiz çalışacaklar ve ucuz olacaklar

Senior Member
    Quote Originally Posted by JRScarface View Post
    Merhabalar,

Benim için pazar yaptın ama arada event girerim falan diyorsan evde ekranında varsa en sessiz olan Mini PC önerebilirim. Mini pc hem yer kaplamaz hemde ses çıkarmaz fakat özelliklerine göre fiyat değişkenliği gösterebilir.
    mini pc olarak neleri kastediyorsun günde 10 15 dk bakacağım zaten pek fazla önemli değil monitörleri ondan dolayı marka model önerirseniz daha faydalı olur benim için. Mesela transformer book t100 gibi bilgisayarlar var kafamda