Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 28
    Senior Member AstaqoraS94's Avatar
    Nickname
    TheAstagoras
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    HatersGonnaHate
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    Karus

Makro gibi programları sistem tespit etmiyor mu?

Olympia andream da takılıyorum her 5 okçudan 4'ü makro kullanıyor. Adamla aynı anda dip dibe giriyoruz ben ilk 5'liyi atamadan adam 5-3-5 yapıyor. Bu kesinlikle playerlik falan değil, oyunu 2005ten beri oyunuyorum böyle saçma bir atak görmedim. Bunu sizin sistemleriniz tespit etmiyor mu? Bu arkadaşlar banlanmıyor bence, zira 5 gündür aynı adamlar aynı slotlarda makro ile kasıyorlar. Bana cr'den bahsetmeyin video sisteminden anlamam, buraya atınca da yanlış yere açılan konu diye bana cr ye atmayı anlatan moodlar geliyor. Ben bunu istemiyorum. Sizler çalışansınız bizler oyuncuyuz ve bu tip illegal yöntemleri tespit etmek oyuncuların değil çalışanların görevi bu yüzden maaş alıyorsunuz. Eğer illegale çözüm bulamayıp video alın atın diyorsanız bizlerde maaş alalım? Oyunun en büyük 2 problemi 1 ( mevcut BUGLAR ) 2 ( İllegalite ) Bunlardan 1.sine zaten yıllardır tek tük çözümler geliyor. 2.sinide oyuncular hallediyorsa yönetim ne yapıyor? Ntt game küçük bir firma mı? Mevcut kaç sunucu var? Sunucu sayısı kadar eleman tutamıyor musunuz? Bir gm karakterinin hem lufer hem emc hem eslant hem cz hem de andreamda tur atması max kaç dk sürer? Hızlı gidiyorsunuz zaten ve farm slotları da aşağı yukarı belli. Türkiye de yaşıyoruz Knight oynayan binlerce insan var hepsi 1.000 tl ye çalışır alın abi eleman alın slot slot gezsin tüm gün işi gücü bu olsun dolanıp dursun sağda solda ya çok mu zor? Ben video alıcam cr atıcam bu cr 3 günde incelenecek sonra tespi edilip hesap banlanacak. Bu adam 3 günde ne kadar gb kasıyor satıyor haberiniz var mı peki? Burada ne kadar anlatsam da ya çok bilmiş arkadaşlar gelecek yada moodlar konuya ceza alacaksın tarzı konuşup kapatacak ve ben içimde ki sinirle oturucam. Kafayı yemek üzereyim çıkın şu Allahın cezası illegalleri olympia andreamdan banlayın.!
    2005'ten beri değişmeyen lezzet: Spike

Senior Member
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Haklısın en azından belirli aralıklar ile dediğin gibi farm slotları belli buralarda Gm ekibi tur atabilir.Bu şekilde farm slotlarında makro kullanan oyuncular ceza aldıkça makro kullanımı birazda olsun azalabilir.Fakat sadece makro kullanımı bu şekilde kullanılmıyor her türlü etkinlikte artık makro kullanımı görüyoruz Ft olsun Utc olsun bu şekilde girişi olan etkinliklerde bile makro kullanan oyuncular avantajlı oluyor.

Senior Member Nyyd's Avatar
    Selam,

Gm ekibi oyun içinde rutin kontroller yapmaktadır. Macrodan şüphelendiğiniz kişileri en az 5 dklık bir video ile kanıtlamanız mümkün bende olympia ardreamındayım diğer sunuculara göre evet kullanan fazla gm ekibi sadece 1 sunucu üzerine odaklanmıyor diğer sunucular ve raporlar konusunda da inceleme gerçekleştirdiği için sadece 1 sunucuda sürekli kontrol sağlaması imkansız.
    Kusursuz olmakta bir kusurdur...!

Nickname
    TheAstagoras
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    HatersGonnaHate
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by Nyyd View Post
    Selam,

Gm ekibi oyun içinde rutin kontroller yapmaktadır. Macrodan şüphelendiğiniz kişileri en az 5 dklık bir video ile kanıtlamanız mümkün bende olympia ardreamındayım diğer sunuculara göre evet kullanan fazla gm ekibi sadece 1 sunucu üzerine odaklanmıyor diğer sunucular ve raporlar konusunda da inceleme gerçekleştirdiği için sadece 1 sunucuda sürekli kontrol sağlaması imkansız.
    İşte yazdıklarım içersinden yalnızca 1 cümleyi kesip yanıtlamışsınız. Ben gm ekibi sadece bir sunucuyu kontrol etsin demiyorum. Kadroyu genişletsinler. 4-5 kişi daha çalıştıracak ve sadece bu konuya yönlendirecek gücü yok mu Ntt'nin ? Bence bu kadar aciz bir firma değil. Dediğim gibi video işi ile biz uğraşıp illegalleri biz banlatmak için çaba harcayacaksak bunun karşılığında bir şeyler alalım ? Her tespit için cash verilsin madem? Sonuç olarak yapması gerekenlerin yerine biz bir şeyler yapacaksak öyle değil mi? Yada bizlerde mi kullanmaya başlasak anlamadım ki aynı adam aynı slotta 5 gündür farmlıyor. 2 Gün önce dedim ki raon campta kxper var pm'sine kadar verdim, cr ye konu aç yanıt gelmesini bekle vb. ıvır zıvır cevap geldi. Oyuna girip raona gelip adamı görüp yaptığına bakıp banlamak sadece 1 dakika iken bu adamın 3 gün boyunca orada farmlamasına müsade ediliyor oda adam farma başlayacak biri gelip 5 dk boyunca arkasına dolanıp videosunu çekecekte öyle işlem sırasına konacak falan da filan ne kadar mantıklı bu olay? Adamın ne videosunu aldım ne bir şey yaptım burada yazdıktan sonra gelen cevaplardan sonra dedim ki adamlar kendi oyunuyla ilgilenmiyor girip 1 dakikalık işi yapmıyor ben neden 5 dk adamı izleyip 15 dk video alıp yükleyip bir de konu açmakla uğraşayım ben sadece bir ''oyuncuyum''

Quote Originally Posted by AstaqoraS94 View Post
    İşte yazdıklarım içersinden yalnızca 1 cümleyi kesip yanıtlamışsınız. Ben gm ekibi sadece bir sunucuyu kontrol etsin demiyorum. Kadroyu genişletsinler. 4-5 kişi daha çalıştıracak ve sadece bu konuya yönlendirecek gücü yok mu Ntt'nin ? Bence bu kadar aciz bir firma değil. Dediğim gibi video işi ile biz uğraşıp illegalleri biz banlatmak için çaba harcayacaksak bunun karşılığında bir şeyler alalım ? Her tespit için cash verilsin madem? Sonuç olarak yapması gerekenlerin yerine biz bir şeyler yapacaksak öyle değil mi? Yada bizlerde mi kullanmaya başlasak anlamadım ki aynı adam aynı slotta 5 gündür farmlıyor. 2 Gün önce dedim ki raon campta kxper var pm'sine kadar verdim, cr ye konu aç yanıt gelmesini bekle vb. ıvır zıvır cevap geldi. Oyuna girip raona gelip adamı görüp yaptığına bakıp banlamak sadece 1 dakika iken bu adamın 3 gün boyunca orada farmlamasına müsade ediliyor oda adam farma başlayacak biri gelip 5 dk boyunca arkasına dolanıp videosunu çekecekte öyle işlem sırasına konacak falan da filan ne kadar mantıklı bu olay? Adamın ne videosunu aldım ne bir şey yaptım burada yazdıktan sonra gelen cevaplardan sonra dedim ki adamlar kendi oyunuyla ilgilenmiyor girip 1 dakikalık işi yapmıyor ben neden 5 dk adamı izleyip 15 dk video alıp yükleyip bir de konu açmakla uğraşayım ben sadece bir ''oyuncuyum''
    Macro, Pedal, küfür vb durumlarda mecburen forum üzerinden rapor ediliyor diğer türlü illegal program kullanan oyuncuyu discort üzerinden anlık bildirim yapabiliyoruız. Gm kadrosu demişsin peki gm alımı olsa oyun içinden bir oyuncuya nasıl güvenipte yetki verilecek ? Dışarıdan alsa oyunu bilmeyen bir insana yetki nasıl verilecek ? Geniş düşünelim emin olun ki gm ekibi bu konuda ellerinden geleni yapıyor bizim yaptığımız iş sadece illegal oyuncuların bulunmasında yardım etmek çünkü gm ekibinin tek yaptığı iş illegal oyuncuları sürekli bulup banlamak değil

Nickname
    TheAstagoras
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    HatersGonnaHate
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by Nyyd View Post
    Macro, Pedal, küfür vb durumlarda mecburen forum üzerinden rapor ediliyor diğer türlü illegal program kullanan oyuncuyu discort üzerinden anlık bildirim yapabiliyoruız. Gm kadrosu demişsin peki gm alımı olsa oyun içinden bir oyuncuya nasıl güvenipte yetki verilecek ? Dışarıdan alsa oyunu bilmeyen bir insana yetki nasıl verilecek ? Geniş düşünelim emin olun ki gm ekibi bu konuda ellerinden geleni yapıyor bizim yaptığımız iş sadece illegal oyuncuların bulunmasında yardım etmek çünkü gm ekibinin tek yaptığı iş illegal oyuncuları sürekli bulup banlamak değil
    Şuan ki gm ekibi nasıl oluştu? 3 arkadaş oturup hadi şirket kuralım diyerek mi? Şuan ki gm ekibine nasıl güveniyoruz o halde? Bu arkadaşlarda önceden oyuncu değillermiydi? Bu konu uzar gider, geniş düşünmeyi uzun uzadıya açmak istemiyorum çünkü hem konu gereksiz uzar ve polemiğe dönüşür hemde inan hiç bir mod bu işin ve soruların altından kalkamaz tek işi illegalite olmayan gm ekibi 3.5 yıldır süregelen okçu problemi üzerine ''elle tutulur'' hiç bir şey yapmıyor mesela? 3.5 yıl az bir süre mi? Hali hazırda onlarca buga çözüm yok, illegaliteye çözüm yok. Peki ne iş yapıyor bu gm ekibi canlı yayın dışında ?

Quote Originally Posted by AstaqoraS94 View Post
    Şuan ki gm ekibi nasıl oluştu? 3 arkadaş oturup hadi şirket kuralım diyerek mi? Şuan ki gm ekibine nasıl güveniyoruz o halde? Bu arkadaşlarda önceden oyuncu değillermiydi? Bu konu uzar gider, geniş düşünmeyi uzun uzadıya açmak istemiyorum çünkü hem konu gereksiz uzar ve polemiğe dönüşür hemde inan hiç bir mod bu işin ve soruların altından kalkamaz tek işi illegalite olmayan gm ekibi 3.5 yıldır süregelen okçu problemi üzerine ''elle tutulur'' hiç bir şey yapmıyor mesela? 3.5 yıl az bir süre mi? Hali hazırda onlarca buga çözüm yok, illegaliteye çözüm yok. Peki ne iş yapıyor bu gm ekibi canlı yayın dışında ?
    Her şey göründüğü gibi değildir. Oyunda bug olduğu durumlarda yada bulunan bugları gm ekibi yapamıyor mgame'ye iletiliyor düzenleme onlarda olduğu için Nttgame bu konuda bir şey yapamıyor evet haklısınız bu konu tartışılabilir ve polemiğe dönüştürebilir konu

kardeşim edildiğini düşünmüyorum, çünkü slota gidip adamın biriyle genie açtım adam benım genıe z yapmadan daha 2 ıkıncı mobu kesmeye başlamış oluyor hatta bunu 1.30 dakka 2 dakka video alıp usenmden youtube ekledim, sonra cr reportladım herşeyi kuralınca yaptım incelenıcek dediler unutuldu gitti, ve %100000 kadar emindim ve belliydi makro oldugu ama, ya takmadılar yada ugrasmadılar ki adama ara sıra baktım slotta duruyordu genıe altı açmış makroyu, kasamıyordun,

bende youtubeden yüklediğim videoyuda sildim birdaha cr atmakla ugrasmam cünkü faydası yok yani, küfür eyvallahta böyle şeyler için cidden video cek yükle konu aç anca zaman kaybı olacağını düşünüyorum. iyi forumlar

Quote Originally Posted by reiz398 View Post
    kardeşim edildiğini düşünmüyorum, çünkü slota gidip adamın biriyle genie açtım adam benım genıe z yapmadan daha 2 ıkıncı mobu kesmeye başlamış oluyor hatta bunu 1.30 dakka 2 dakka video alıp usenmden youtube ekledim, sonra cr reportladım herşeyi kuralınca yaptım incelenıcek dediler unutuldu gitti, ve %100000 kadar emindim ve belliydi makro oldugu ama, ya takmadılar yada ugrasmadılar ki adama ara sıra baktım slotta duruyordu genıe altı açmış makroyu, kasamıyordun,

bende youtubeden yüklediğim videoyuda sildim birdaha cr atmakla ugrasmam cünkü faydası yok yani, küfür eyvallahta böyle şeyler için cidden video cek yükle konu aç anca zaman kaybı olacağını düşünüyorum. iyi forumlar
    Macro ile ilgili video aldığınızda en az 5 dk kadar kayıt alınmanızı tavsiye ediyorum. İncelenecektir dediğinde Gm ekibine yönlendiriliyor. %100 emin olunmadan hiçbir oyuncuya işlem yapılmıyor. Tam sonucu görebilmeniz için 00.00'dan önce raporunuzu kontrol etmeniz gerekiyor aksi taktirde sonucu göremezsiniz.

Senior Member Moffy00's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    Karus
    +1 diyorum ardreamda farm yapan okçuların hepsinde var ben 5liyi vuramadan 13lü komboyu basıyor kafama
    Evrim Namustur