View Poll Results: CSW SİSTEMİ NASIL OLSUN?

Voters
31. You may not vote on this poll
  • DeathMatch'in Ardından 3 Clan Mücadele Etsin, Sadece Defance Clana Atack Yapılsın

1 3.23%
  • DeathMatch'in Ardından 10 Clan Mücadele Etsin, Sadece Defance Clana Atack Yapılsın

12 38.71%
  • DeathMatch'in Ardından 10 Clan Mücadele Etsin, Her Clan Birbirine Atack Yapabilsin

18 58.06%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 19

Thumbs up CSW Sistemine Gelen Son Güncellemenin Berbat Olduğu Gerçeği

Herkese Merhabalar,

Bu konuyu dün(15.04.18) yapılmış olan CSW sistemi ile alakalı olarak açıyorum.

Barakalı sistemin ilk aşamasında(deathmatch) sıralamada ilk 10 a giren clanların üst tura çıkabilmesi fikrimce güzel bir gelişme olmuş, fakat bunun doğurduğu sonuç, yani kaleyi alan clanın 9 clana karşı mücadele etmesi çok yanlış düşünülmüş. Tek yaptığımız sürekli towndan kaleye yürümek oldu. Şans eseri kale sende kalsa bile sadece 1 ya da 2 kez rakip ile mücadele edebiliyorsun. Kapıları savunmak neredeyse imkansız. Kangi kuleyi, hangi kapı kırıcıyı kesiceksiniz? Uzun lafın kısası bu sistem, barakalı sistem öncesindeki CSW nin birebir aynısı olmuş. herkesin bildiği gibi, o CSW insanların oyundan soğumasına neden oldu.

Şu oyundaki en prestijli ve aynı zamanda en rekabetçi etkinlik olan Castle Siege War tekrardan eski berbat haline geri dönmüştür. Eğer bir değişiklik yapacak iseniz, oyuncular olarak sizden beklentimiz; DAHA İYİ BİR SİSTEM ile gelmeniz. Yalnızca ben değil, eminim ki bu durumdan binlerce kişi rahatsız.

Sayın GM ekibi, sizden ricamız; oyun saatleri ile alakalı olarak yapmış olduğunuz gibi CSW ile ilgili de bir anket düzenleyip, çoğunluğun memnuniyetini sağlamanız. Şahsen ben de barakalı sistemde 3 clanın çıkmasını pek adil bulmayanlardandım. Çünkü daha çok baraka üzerine oynanan bir oyun vardı. 10 Clan kuralı ekiplerin daha çok kill sayısına oynamasına dolayısıyla heyecanı artırmasına sebep oldu. Fakat konunun başında da belirttiğim gibi 2. tura aynı etkiyi getirmedi. Kale sahibi kaleyi koruyamıyor. 2-5 dakika arasında kale el değiştiriyor. Her serverda eminim kale 30dk da 10' a yakın kez el değiştirmiştir. Towndan kaleye yürümek 2 dk dersek; 30 dk'lık etapın 20 dk'sı yürümek ile geçiyor.

2. ETAPTAKİ MANTIKSIZLIĞI, EN ESKİ CSW SİSTEMİNDE OLDUĞU GİBİ HER CLANIN BİRBİRİNE ATACK YAPABİLDİĞİ, BİR DÜZEN GETİREREK ÇÖZEBİLİRSİNİZ. Böylece hem her clan zevk alarak oynar hem de basılan scrollar yürümek yerine pk' da kullanılır. Böylece 30 dk değil, muhtemelen son 5-10 dakika kale için mücade edilir.

Biz Knight Online Ares oyuncuları, sizlerin ve diğer oyuncu/clan ların da fikir ve önerilerinize açığız, hiçbir zaman ya bu ya hiç biri mentalitesine bürünmedik. Yeter ki bir çoğumuzun hayatının önemli bir parçası olmuş bu oyunu çirkinleştirmeyelim. Aksine daha iyi olması için çalışalım...

!!! LÜTFEN CSW HAKKINDAKİ GÖRÜŞÜNÜZÜ ANKETTE BELİRTİNİZ. EĞER FARKLI İSE KONU ALTINA YORUM OLARAK YAZINIZ.
    Last edited by PolitechnikaLeader; 04-16-2018 at 02:44 PM.

Banned
    Deathmatch ortadan tamamen kalksın.

Senior Member
    Başlığı yanlış açtığını düşünüyorum düzenlemelisin

Senior Member IKuMaRBaZIHardCORE's Avatar
    Nickname
    BJK
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    BJK
    Server
    KO -> Agartha
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by IRsc View Post
    Deathmatch ortadan tamamen kalksın.
    Aynen eski sistem olsa güzel olacak ben solo takılıyorum bazen savaş izlemek için giriyorum arada nova atabilirsem ne ala güzel oluyordu.

Senior Member Death_Stroke's Avatar
    Yeni sistemin çok iyi olduğunu düşünüyorum nedeni ise 5-6 tane klanın ortak olarak death match etkinliğinde ilk 3 sırayı alarak 2. tur oynanmadan csw'yi istediği klana vererek aylarca suistimal etmesidir.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Arkadaşın derdi np kasmak kale almak değil

Eline 7 chaotic dual imirini alan pusu kurar olmuştu, suanki sistem gayet iyi. Amacın kaleyi almak değilse bi zahemet girme...

Banned
    Nickname
    빠른코르트
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (15)
    CSW Kalksın.

Quote Originally Posted by Normlife97 View Post
    Başlığı yanlış açtığını düşünüyorum düzenlemelisin
    Ne gibi bir yanlışlık gördünüz acaba?

Quote Originally Posted by PiWROOO View Post
    Arkadaşın derdi np kasmak kale almak değil

Amacın kaleyi almak değilse bi zahemet girme...
    Herkesin amaci kaleyi almak. Ama bunu bu sekilde yapmanin bi esprisi yok. 30 dk boyunca anca towndan kaleye koşuyorsun. Kimse 3 dkdan fazla tutamıyor. Burda mantik ne?

Senior Member EviLPrince's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Manes
    Race
    Karus
    Hâla anlaşmalar devam ediyor ne yazıkki.

Senior Member ABADI's Avatar
    Nickname
    ABADI
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    EaGLesLoneLyFLy Clan LeadeR
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by PolitechnikaLeader View Post
    Herkese Merhabalar,

Bu konuyu dün(15.04.18) yapılmış olan CSW sistemi ile alakalı olarak açıyorum.

Barakalı sistemin ilk aşamasında(deathmatch) sıralamada ilk 10 a giren clanların üst tura çıkabilmesi fikrimce güzel bir gelişme olmuş, fakat bunun doğurduğu sonuç, yani kaleyi alan clanın 9 clana karşı mücadele etmesi çok yanlış düşünülmüş. Tek yaptığımız sürekli towndan kaleye yürümek oldu. Şans eseri kale sende kalsa bile sadece 1 ya da 2 kez rakip ile mücadele edebiliyorsun. Kapıları savunmak neredeyse imkansız. Kangi kuleyi, hangi kapı kırıcıyı kesiceksiniz? Uzun lafın kısası bu sistem, barakalı sistem öncesindeki CSW nin birebir aynısı olmuş. herkesin bildiği gibi, o CSW insanların oyundan soğumasına neden oldu.

Şu oyundaki en prestijli ve aynı zamanda en rekabetçi etkinlik olan Castle Siege War tekrardan eski berbat haline geri dönmüştür. Eğer bir değişiklik yapacak iseniz, oyuncular olarak sizden beklentimiz; DAHA İYİ BİR SİSTEM ile gelmeniz. Yalnızca ben değil, eminim ki bu durumdan binlerce kişi rahatsız.

Sayın GM ekibi, sizden ricamız; oyun saatleri ile alakalı olarak yapmış olduğunuz gibi CSW ile ilgili de bir anket düzenleyip, çoğunluğun memnuniyetini sağlamanız. Şahsen ben de barakalı sistemde 3 clanın çıkmasını pek adil bulmayanlardandım. Çünkü daha çok baraka üzerine oynanan bir oyun vardı. 10 Clan kuralı ekiplerin daha çok kill sayısına oynamasına dolayısıyla heyecanı artırmasına sebep oldu. Fakat konunun başında da belirttiğim gibi 2. tura aynı etkiyi getirmedi. Kale sahibi kaleyi koruyamıyor. 2-5 dakika arasında kale el değiştiriyor. Her serverda eminim kale 30dk da 10' a yakın kez el değiştirmiştir. Towndan kaleye yürümek 2 dk dersek; 30 dk'lık etapın 20 dk'sı yürümek ile geçiyor.

2. ETAPTAKİ MANTIKSIZLIĞI, EN ESKİ CSW SİSTEMİNDE OLDUĞU GİBİ HER CLANIN BİRBİRİNE ATACK YAPABİLDİĞİ, BİR DÜZEN GETİREREK ÇÖZEBİLİRSİNİZ. Böylece hem her clan zevk alarak oynar hem de basılan scrollar yürümek yerine pk' da kullanılır. Böylece 30 dk değil, muhtemelen son 5-10 dakika kale için mücade edilir.

Biz Knight Online Ares oyuncuları, sizlerin ve diğer oyuncu/clan ların da fikir ve önerilerinize açığız, hiçbir zaman ya bu ya hiç biri mentalitesine bürünmedik. Yeter ki bir çoğumuzun hayatının önemli bir parçası olmuş bu oyunu çirkinleştirmeyelim. Aksine daha iyi olması için çalışalım...

!!! LÜTFEN CSW HAKKINDAKİ GÖRÜŞÜNÜZÜ ANKETTE BELİRTİNİZ. EĞER FARKLI İSE KONU ALTINA YORUM OLARAK YAZINIZ.
    Neden Eskı Sıstem Csw Gelmesın Dal Krıstale Kesen Alsın. Krıstal Üstü Nova Eko Derken Acsıon Full'du Sımdı İse Insan'lar Csw Kale Almayı Gecdı Pk Icın Gırıyorlar... Guzel Konu Olmus Elıne Saglık .