Page 4 of 10 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 31 to 40 of 100
    Senior Member Rhales's Avatar
    Konu içeriğinde Delos'a girip çıkamama, Arena'da mahsur kalma gibi durumlardan bahsetmenize gerek yok arkadaşlar. Ancak etkinlik ile ilgili hata görmeniz durumunda bildirim yapabilirsiniz.

Quote Originally Posted by JaoDekaa View Post
    Yan boş slotlara başka yeni karakter açılmıyor. Örn; Rogue job açtım yan boş slotlara değil warrior mage rogue bile açılmıyor
    Test sunucusunda yalnızca bir karakter oluşturabilirsiniz. Bu kasıtlı olarak yapılmıştır.

Sunucunun açılış amacı farklı sınıflarda karakter açmanız ve PK yapmanız değil, Knight Royal etkinliğidir. Bu etkinlik için herhangi bir sınıfı seçip, eşyanız olmasa dahi giriş yapabilirsiniz.

Moderator GamesDepot's Avatar
    Nickname
    xxxxxxCeZaxxxxxx
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Heaven
    Race
    Karus
    Oyunun oynanabilirliğinde bir hata bulamadım. Sadece öneri yapılabilir diye düşünüyorum.

Benim de gözüme çarpan bazı canavarların oyuncuların ulaşamadığı tepelerde doğuyor olması ve bazı canavarların taş içinde olmasıdır. Zaman kazanma açısından sıkıntı çıkartabilir.

11.04.2018 tarihindeki test sürecinde ise etkinlik içine çekildikten sonra yanıp sönerken yani kimse saldıramazken, yellow dog adlı mob'un yanındaydım ve bir anda kendi kendine ölmüştür.

Diğer dikkatimi çeken bir hadise ise bazı canavalar kesildikten sonra bug'a giriyor ve hp bar boş bir şekilde ölmemiş gibi ayakta duruyor. Bu da bir çok kez oyuncuyu şaşırtıyor ve Z seçimlerinde sıkıntılar ortaya çıkartabiliyor.

Yayınlardan izlediğim kadarıyla GM'ler öldükten sonra haritada dolaşmaya devam edebiliyordu, oyuncular da bu şekilde öldükten sonra izleyici moduna geçebilirlerse kendilerini öldüren kişiyi izleyebilir.
    Peki bu neden gerekli? Şimdi bu uygulama server'lara dağılınca, başarısız olan oyuncular hile yüzünden öldüğünü iddia edip bir ton hile bildirimi yayınlayacak. Bunların büyük bir çoğunluğu tabi ki video çekme sistemi arka planda hazır olmadığı için kanıtsız gerçekleşecek. Bu durumu chaos'ta video çekemeyen ama sürekli hileden şikayet eden oyuncuların yaşadığı duruma benzetebiliriz. Ölen oyuncu izleyici modunda kendini öldüren oyuncuyu izleyebilirse, o kişinin gözünden video çekerek hilesini ortaya çıkarabilir.
    Csgo tarzı oyunlarda report sistemini çok aktif kullanabiliyoruz. Aynı kişiyi izleyen takım arkadaşlarımla hem fikir olduğumuz kişiyi rapor edebiliyoruz. Özellikle daha fazla gem'e daha iyi ödüller dağıtılırsa hilenin epey bir artabileceğini düşünmekteyim.
    İzleyici moduna bazı eklentiler de yapılırsa çok daha efektif kullanımı sağlanabilir. Mesela izleyici moduna özel chat (sunuculardaki 50 level altı oyuncuların oyunun her yerinden birbiriyle iletişim kurabildiği sistemin entegre hali) olabilir.
    Bu fikir biraz uçuk gelebilir, Patheoz'un dediği kadarıyla en ufak bir değişikliğin bile günlerce uğraştırdığını biliyoruz ama yinede belirtmek istedim.
    Last edited by aga_KfEUehmq; 04-11-2018 at 01:22 PM.

Banned
    Master yanınca hp çok düştüğü anlaşılmaktadır.

Member BeklenenGeceler's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    Karus
    Merhabalar 2 defa zr yaptıgında atak vermedigini gordum birde kimin kestigi yazması lazım adam koxp olarak girdigini gorunce kim oldugunu nerden bilip report edicez bunu göz ardı etmeyiniz lütfen
    Last edited by BeklenenGeceler; 04-11-2018 at 03:25 PM.

Bence ft gibi sadece 80 kişinin girdiği bir map den se kaos gibi her 80 kişinin oynadığı bir map olması daha mantıklı çünkü harita ve koordinatlar belli olduğu için bir clan daki örneğin 3-5 kişinin etkinliğe girmesi bir yerde buluşup tek oynuyan herkesi kesmeleri anlamına geliyor ztn kovaladığın kişi kaçtığı sürece yakalıyamamakda ayrı bir sıkıcı birde 5 kişinin yan yana olup can oranını bile görmedikleri birini kovalaması ve birbirlerine dalmaması hile gibi oluyor...

Senior Member
    1-) Chaos günde 2 kere var ve her oyuncu 1 kere girebiliyor. Pustan item alarak ya da War Pre 2. kez girebiliyoruz. Bence bu eventte o şekilde olabilir. Günde 4 kere olup herkesin 2 kere girme hakkı olabilir. 2 den fazla girmek isteyenler pustan item alarak girebilir.
    2-) Evente 80 kişi değilde 40 kişi alarak daha fazla kişinin eventten faydalanması saglanabilir.Sanırım minimum 60 kişi olunca başlıyor. Böylece 30'a çekip geç tıklayan arkadaşların magdur olması engellenebilir.
    3-) 2 skill var ve 30 kere kulllanılabiliyor. Bence bu sayı azaltılabilir. 30 yerine 20 yapılırsa skill haklarımızı farm için kullanıp gazın içinde farmlama durumu ortadan kalkabilir.
    4-) Canların gözükmemesi güzel olmuş bence masterın ötmeside kaldırılmalı. Böylece karşı tarafın can durumunun takip edilebilirliği azalır ve bu durum heyecan katacaktır.

+Ap si fark etmeksizin bir silahı sağ veya sol ele de taksak aynı ap yi veriyor
    +Bow takılıyken bile sword skili kullanılabiliyor.

-Moblar Z ye gelebilir ama rakipler gelmemeli
    - Rakip öldükten sonra zırhlarının ve silahların bi kısmı veya bazıları kendi kutusundan çıkmalı
    - Skillere göre mana veya stamina da gitmesi gerekiyor, böylece birazcık daha taktiksel oynamak gerekir
    - Hera sc yerine char çıplak görünmeli, veya üstündekinleri görmeliyiz
    Last edited by SocialWorker; 04-11-2018 at 04:53 PM.

Senior Member AngryBird's Avatar
    Nickname
    ARROWRISES
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Dexterity
    Server
    KO -> Europa
    Race
    El-Morad
    Öncelikle güzel bir etkinlik olmuş umarım kalıcı olarak ooyuna eklenir

Öneri ve hatalara gelirsek

hata olarak

elimize ok aldığımız zaman ok her 2 -3 vuruştan birinde fail veriyor ok gidiyor ama damage yok .bunun düzeltilmesi gerekiyor bence en büyük hata gözüme çarpan bu .
    ayrıca bir ok skili olmalıki kac tane okumuzun kaldığını skill barda görmeliyiz r ye basmakk yerine skill bardaki ok skiline basarız daha kullanışlı olur ve kac okumuz var görürüz.
    Başka bir sorun ise eğer ok büyük duliana benzeyen yaratığa çarparsa yada yanlışlıkla vurursanız yaratık siz ölene kadar peşinizi bırakmıyor. Eğer yanlışlıkla büyük duliana vurduysanız o tur sizin için bitmiştir. Çünkü leveliniz düşükken o yaratığı kesmenizin imkanı yok sw de düşüremediyseniz sizi yavaş yavaş öldürecektir. yaratıkkların bir süre sonra peşimizi bırakması gerekiyor damage almadığı zaman .
    Diğer bir sorunda rank bordunun hareket etmemesi istediğimiz gibi yerini değiştirmeliyiz çok ortada duruyor

Öneri olarak sunabilceklerim ise :

Ölünce ghost mod eklenebilir ve oyundaki kişileri izleyebiliriz bence çok güzel bir özellik olur ve bence bu tarz battle royale sistemlerin hemen hemen hepsinde mevcut . kim ne yapıyor görmek güzel olabilir .
    ayrıca rank bord ve ölenler sistemi geliştirilebilir mesesa kim kaç adam kesti czdeki gibi bir rank eklenip gösterilebilir yada alttan ölenlerin ismi geçebilir gibi ..
    ayrıca sadece 80 kişi alması da bence az başvuran herkesi almalı diye düşünüyorum ve 1. haritada 80 kişi de çok 50 gibi bir sayı olsa daha güzel olabilir . 80 kişi fazla gibi geldi bana .
    ve etkinliğe katılma level sınırı olmalı kesinlikle suistimal edilmemesi için afk karakterler hile kullananlar vs sorunu yaşamamak + 70 gibi bir sınır olmalı .

2 günde gözüme çarpan önemli detaylar bunlar daha olması halinde ekleme yaparım .
    Last edited by AngryBird; 04-11-2018 at 04:44 PM.
    #Dexterity

Senior Member _MewTwo_'s Avatar
    Soul Gem Ödül
    50 3 Günlük 13. Yıl Dönümü Amblemi
    75 100x Ibex ve 100x Crisis
    100 7 Günlük VIP Vault Key
    200 15 Günlük Blue Alencia Wings
    400 15 Günlük Solar Tattoo
    1000 30 Günlük Bronze Premium

Bu hediyeler güzel ama bence yetersiz kalmakta benim gibi düşünen illaki oyuncular olacaktır. benim fikrim günde 2 defa yerine 4 defa olmalı.

Hediyelere ise
    2000 Soul gem WAR Premium
    3000 Soul gem EXP Premium
    4000 Soul gem DC Premium
    5000 Soul gem Switching Premium olarak eklenmeli ...

Daha farklı düşüncesi olan oyuncu arkadaşlarımın düşüncelerini paylaşmasını bekliyorum. İyi Oyunlar...