Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 19
    Senior Member

Mesaj yoluyla taciz

Son zamanlarda oyuna her girdiğimde ladymorpydiana rumuzlu oyuncu cinsel içerikli mesajlar yazarak rahatsız ediyor. Defalarca kez şikayet ettim. Nasıl bir yaptırımınız var onu öğrenmek istiyorum. Şikayetim sonrasında yaptırım olarak kendisi ile iletişime geçip bilmediği yeni küfürler mi öğretiyorsunuz acaba?

Senior Member Rheun's Avatar
    Selam,

Doğru şekilde doğru bölüme şikayet bildiriminde bulunduğunuza emin misiniz? Şikayet bildirimlerinizi Cheat Reports bölümüne yapmanız gerekmektedir. Yapmış olduğunuz bildirimler işleme alındıktan sonra her akşam saat 23:59 itibari ile sadece yetkililerin görebileceği arşiv bölümüne taşındığı için en geç 23:30 civarında bildiriminizi kontrol ederek verilen yanıtı görüntüleyebilirsiniz. Bu duruma ek olarak ban politikasında da belirtildiği üzere oyuncu aynı içerikten dolayı tekrar ceza alması durumunda ceza süresi artacaktır. Ayrıca forum kuralları doğrultunda herhangi bir oyuncuyu zan altında bırakacak sözler sarf etmek yasaktır.

Cheat Reports Kullanımı
    Last edited by Rheun; 03-30-2018 at 02:32 PM.

Senior Member Nyyd's Avatar
    Knight Online Forum kuralları geregince forum üzerinden nick belirtmek yasaktır. Bu tür sorularınızı discort üzerinden yetkilere özel mesaj yoluyla sorabilirsiniz. Ayrıca ceza sisteminde direk sınırsız hesap kapatılımı yoktur. Zindan cezası, Süreli hesap kapatılımı, vb gibi ceza sistemleride uygulanmaktadır.
    Kusursuz olmakta bir kusurdur...!

Senior Member JeHaDeKBeR's Avatar
    Quote Originally Posted by bocuqe View Post
    Son zamanlarda oyuna her girdiğimde ladymorpydiana rumuzlu oyuncu cinsel içerikli mesajlar yazarak rahatsız ediyor. Defalarca kez şikayet ettim. Nasıl bir yaptırımınız var onu öğrenmek istiyorum. Şikayetim sonrasında yaptırım olarak kendisi ile iletişime geçip bilmediği yeni küfürler mi öğretiyorsunuz acaba?
    İsterseniz KSC -Nick ve Sunucu Bilgisini bana özelden iletin birde ben bildirim yapayım .

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Selam,

Bahsedilen kullanıcı hakkında daha önceden aldığı kapatılma süreleri göz önünde bulundurularak küfür eden hesabı ve asıl hesabı ağırlaştırılmış şekilde ceza alacaktır.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Senior Member
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Diez
    Race
    Karus
    Bu süreklilik kazanmışsa ,bahsi geçen karekter dahil tüm hesaplarının kapatılması gerek ve inceleme yapacak yetkilinin bu kararı vereceğine inanıyorum.Chat report ile bir an önce bildirim yapmalısın kardeşim.

Senior Member
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Selam,

Bahsedilen kullanıcı hakkında daha önceden aldığı kapatılma süreleri göz önünde bulundurularak küfür eden hesabı ve asıl hesabı ağırlaştırılmış şekilde ceza alacaktır.
    Teşekkür ederim scorplion bey

Senior Member GengaR_AreS's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    Karus
    Sabit bi karakterden pm atıyorsa banlanana kadar o nickin pmsini oyun içinde blocklamak nispeten çözüm olabilir. Ben öyle yapıyorum istediği kadar yazsın (Sabit aynı nickle atıyorsa tabi)

Senior Member SnipeRNe0o's Avatar
    Nickname
    lQuin & IQui
    Class
    KO -> Priest
    Clan
    ITheLeGeND
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by bocuqe View Post
    tahrik ve rahatsız ediçi söylemlerin elbette cezai işlemi mevcut karakterin geçmişi ve aldığı varsa cezaları da göz önünde bulundurularak bu ceza artarak uygulanır .
    İllegal İs Death ..

Mustafa Kemal Atatürk

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Çoğu zaman forumda konusu geçer, caydırıcı cezalar verilmiyor diye ancak bahsedilen kullanıcı kuralları fazla ihlal edip verilen limitleri tükettiği için Gm Lead tarafından küfürden süresiz banlanmıştır.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.