Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 23
 1. #1
  Game Master Patheoz's Avatar
  Join Date
  Jan 2015
  Location
  Imperial
  Posts
  19,299
  Class
  KO -> Warrior
  Server
  KO -> Ares
  Race
  El-Morad

  Parti Turnuvası Kayıtları Başladı!


  Merhaba Şövalyeler!

  Geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiğimiz Parti Turnuvaları ile birlikte, kıyasıya geçen mücadelelere tanık olmuş ve 2017 yılının en iyi ekiplerini belirlemiştik. 2018 yılı itibariyle kaldığımız yerden, hız kesmeden devam ediyoruz!
  2018 yılının ilk USKO Parti turnuvasını sizlere duyurmaktan duyurmaktan mutluluk duyuyoruz!
  Knight Online’ın en iyi takımlarının belirleneceği, 64 takımın büyük ödülü kazanabilmek adına kıyasıya mücadele edeceği turnuvanın kayıtları bugün başlıyor!


  -Her takım yalnızca 1 defa başvuru yapabilir (Birden fazla yapılan başvurularda ilk başvuru esas alınır),
  -Takımlar, forumda açtığımız konu üzerinden turnuva başvurularını yapabilecekler,
  -Turnuva kayıtları 12 Şubat 2018 tarihinde başlayacak ve 23 Şubat 2018 tarihinde sona erecektir.
  -Her parti 8 asıl üyeden oluşmak zorundadır.
  -Turnuvaya katılacak hesaplarda en az 59 level karakter bulunmalı ve karakterlerin turnuva tarihleri arasında ‘yasaklanmamış’ olması gerekmektedir.
  -Toplamda 64 parti turnuvaya katılabilecektir.
  -Başvuru yapan ilk 64 takım arasında katılım şartlarına uymayan takımların tespit edilmesi durumunda, başvuru sırasına göre 65. Takım ve devamı turnuvaya dahil edilecektir.
  -Turnuva çekilişleri 05.03.2018 tarihinde canlı yayında gerçekleşecektir. (Twitch kanalımız üzerinden canlı olarak kura çekimleri yapılacaktır. www.twitch.tv/nttgame)
  -Birinci tur maçları(ilk 32 karşılaşma) 11 Mart 2018 tarihinde oynanacaktır.
  -2. tur eleme / Çeyrek Final/Yarı Final ve Final maçları ise 18 Mart 2018 tarihinde oynanacaktır.

  -Katılım süresince partiler kayıtlarını tamamlamış olması gerekmektedir.
  -Yukarıda belirtilen kurallar doğrultusunda takımınızı tamamladıysanız, aşağıdaki başvuru linki üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz.  -26 Şubat tarihinde çekilen kura sonuçlarına göre mücadeleler gerçekleştirilecektir.
  -Turnuva, eleme usulüyle oynanacak olan bir online turnuvadır.
  -1. ve 2. tur mücadeleleri 15 dakika sürecektir.
  -15 dakikalık süreçte hangi parti en fazla öldürme/puan miktarına sahip olursa, o parti mücadeleyi kazanmış olacaktır.
  -2. Tur sonunda, 8 parti çeyrek finale yükselmiş olacaktır.
  -Çeyrek final/Yarı final ve Final karşılaşmaları tek maç ve 30 dakikalık periyotlardan oluşacaktır.
  -Çeyrek final/Yarı final maçlarını kazanan parti bir üst tura, direkt olarak çıkmaya hak kazanacaktır.


  -Bütün karakterler 80 level ve bütün skilleri aktif olarak açılacaktır.

  -Turnuva sunucusunda klanlar ve ırklar otomatik olarak oluşturacaktır.

  -Savaş alanında maç esnasında Transformation Scroll kullanımı yasaktır.

  -Turnuva sunucusunda aynı ID üzerinde sadece 1 karakter oluşturabilirsiniz.

  -UTC eşyaları turnuva sunucusundan kaldırılmıştır ve kullanılması yasaktır.

  -Turnuva sunucusunda karakter isimleriniz klan oyuncuların isimleriyle benzer olmamalıdır. (Örn; lPriestl / IPriestI / lPriestI vb.) Karakter isimlerinde yan yana benzer harfler 2 den fazla kullanılmamalıdır. (Örn; PrlIlest)

  -Karakter isimlerinin başına veya sonuna hakaret-küfür vb. kelimelerin kısaltması olmayan maksimum 3 harfli TAG kullanabilirsiniz.

  -Birbirini tekrarlayan, telaffuzu güç olan karakter isimleri yasaklanmıştır. (Örn; Czerwieckwiecien)

  -Karakter isimlerinin önüne hakaret - küfür vb. kelimelerin kısaltması olmayan maksimum 3 harfli tag kullanabilirsiniz. (Karakter harf sınırlaması bulunmamaktadır.)

  -Oyuncular oyuna giriş yaptıktan sonra oyun içi noah/coin karşılığında istedikleri silahları ve zırhları satın alıp giyebilirler.

  -Beş sınıf için çok fazla sayıda giyilebilir eşya bulunmaktadır. Ayrıca ilgili NPC’lerden kanat, Pathos Gloves ve scroll tarzı eşyaları satın alabilirsiniz.

  -Bir hesap herhangi bir partide mücadele ettiyse eğer, farklı bir partiyle mücadele edemez.

  -Herhangi bir sebeple küfür, kışkırtıcı konuşma ve uygun olmayan kelimeler kullanılması durumunda parti üyeleri ve parti hesapları cezalandırılacak ve turnuvadan eleneceklerdir.

  -Bir parti diğer bir partiyle Turnuva başvuru süresi bittikten sonra, birleşmek için talepte bulunamaz.

  Herhangi bir hesapta illegal kullanım ya da oyun dosyalarıyla oynanmış olduğu tespit edilirse parti oyuncuları turnuvadan elenir. Kullanan hesap süresiz olarak cezalandırır ve diğer parti üyeleri 30 gün ceza alırlar.

  -Takımlar, karşılaşma başladıktan sonra 2 dakika içerisinde güvenli bölgeyi terk etmek zorundadırlar. 2 dakika içerisinde güvenli bölgeden savaş alanına inmeyen takım turnuvadan diskalifiye edilecektir.

  -Maçlar herhangi bir teknik sorun (sistemsel) olmadığı sürece zamanında başlatılacaktır.

  -Maç saatinde, savaş alanına çekilme sırasında oyunda olmayan oyuncular, mücadele başladıktan sonra özel olarak turnuva alanına çekilmeyecektir. Bu nedenle maç saatinizden 15 dakika önce takım olarak hazır olmanız gerekmektedir.

  -Lütfen oyun dosyaları ile oynamayınız ve bilgisayarlarınızda oluşabilecek olumsuz durumlara karşı önceden önleminizi alınız. NTTGame bilgisayarınızda oluşan problemlerden sorumlu tutulmaz. Mücadele iptal edilmez, kendi bilgisayar sisteminden kaynaklı oyuna giriş sağlayamayan oyuncu maç saatinde aktif olarak oyunda değilse maça dahil edilmez.

  -Hükmen galibiyet skoru 10 – 0’ dır.

  -Hükmen mağlubiyetlerde; eğer maç içerisindeki skor farkı daha yüksek ise, maç sonucu direkt kabul edilir. (Örn; A takımı B takımı karşısında 30-2 önde ve rövanş maçları da olduğunu bilen B takımı hükmen yenilmek için kural ihlali yapar ise mücadele sonunda 30-2 lik skor geçerli sayılır.)

  -Oyun haritasında oluşabilecek bir hatayı takımı lehine kullanan oyuncu (7 gün) oyundan uzaklaştırılır. İlgili takım hükmen mağlup sayılır.

  -Büyücü sınıfı Aztek Eşyalarında kaynaklanan sorun nedeniyle, bu eşyaların kullanımı önerilmez. Eşya kullanımından kaynaklanacak sorun ve dezavantajlardan oyuncu ve bulunduğu takım sorumludur.

  -Skor tablosunda önde olan parti Monument'a saldırı yapamayacaktır.

  -Geride olan partinin Monument'ı kesmesi durumunda, geride olan parti skor tablosundaki sayı farkının yarısı kadar puan kazanacaktır. (Örn; A takımı B takımına karşı 17 – 6 önde olup B takımı Monument’ı kestiğinde B takımı 6 puan alarak skor 17-12 olacaktır.

  17 - 6 = 11 / 2 = 5.5 (kesirli sayılar, bir üst tam sayıya yuvarlanmaktadır.)

  -Beraberlik durumunda Monument puan vermeyecektir.


  -Katılım süresi ve şartları:
  -Katılım süresince partiler kayıtlarını tamamlamış olması gerekmektedir.
  (Twitch kanalımız üzerinden canlı olarak kura çekimleri yapılacaktır. www.twitch.tv/nttgame)
  -Her parti 8 asil üyeden oluşmak zorundadır.
  -Her takım iki yedek oyuncu kaydettirebilir.
  -Parti üyelerinin her biri en az 59 seviye karakterle başvuruda bulunması gerekmektedir.
  -Katılım ve Turnuva sürecinde karakterlerin bulunduğu hesapların yasaklı olmaması gerekmektedir.
  -Katılım süresindeki ilk 64 parti turnuvaya dahil olacaktır.
  -İlk 64 partide katılım şartlarına uymayan partiler olması durumunda, başvuru sırasına göre 65. Parti ve devamı -turnuvaya dahil olacaktır.
  -Başvurular 5 Şubat 2018 tarihinde başlayıp 16 Şubat 2018 tarihinde sona erecektir.

  * Turnuva günü aynı klan oyuncularından sadece 8 tanesi online olabilecektir. Kalan oyuncular giriş yapmaya çalıştığı zaman oyundan atılacak ve giriş yapamayacaklardır.  1. olan ekip 51.200 NPoints,
  2. olan ekip 25.600 Npoints,
  3. olan ekip 12.800 Npoints ödülünün sahibi olacak.

  NTTGame | Knight Online Ekibi
  Last edited by Khenarth; 03-09-2018 at 12:09 PM.

 2. #2
  Senior Member
  Join Date
  Dec 2015
  Posts
  178
  -Turnuva sunucusunda karakter isimleriniz klan oyuncuların isimleriyle benzer olmamalıdır. (Örn; lPriestl / IPriestI / lPriestI vb.) Karakter isimlerinde yan yana benzer harfler 2 den fazla kullanılmamalıdır. (Örn; PrlIlest)

  -Karakter isimlerinin başına veya sonuna Tag konulmamalıdır. (Örn; NttgameEryudes, NttgamePatheoz)

  -Birbirini tekrarlayan, telaffuzu güç olan karakter isimleri yasaklanmıştır. (Örn; Czerwieckwiecien)

  -Karakter isimleriniz en fazla 12 harften oluşmalıdır. (istisnalar hariç, oyun içerisinde GM ler uygun görürse izin verebilir.)

  -Büyücü sınıfı Aztek Eşyalarında kaynaklanan sorun nedeniyle, bu eşyaların kullanımı önerilmez. Eşya kullanımından kaynaklanacak sorun ve dezavantajlardan oyuncu ve bulunduğu takım sorumludur.

  Daha bismillah dakika bir gol bir. Bence artık kötü eleştiri almak için elinizden geleni yapıyorsunuz. Ben buna kesin kanaat getirdim. Şimdi;

  - İsimler neden benzer olmaz? Ben eğer 8 kişi ile bir maça çıkacaksam amacım ve önceliğim karşı takımı yenmektir ve karşı takımın kazanmaması için benim karşı takımın kafasını karıştıracak taktikler uygulamam gerekir. Bunun önceliği de isimlerle başlar. Zaten bu maçların amacı birbiriniz üstünde avantaj kurmak değil midir? Bence bu kural gereksiz.

  - Neden tag koyamıyoruz? Bunu da anlamış değilim.

  - "telaffuzu güç olan karakter isimleri yasaklanmıştır" Bu nedir şimdi? Siz ya da başkası benim koyacağım ismi telaffuz edemiyorsa sizce bu benim sorunum mu?

  - Karakter sınırı neden 12? Bu isimlerle olan takıntınızı anlamadım onca kural koymuşsunuz ama yarısı isimlerle ilgili. İlginç.

  - "Büyücü sınıfı Aztek Eşyalarında kaynaklanan sorun nedeniyle, bu eşyaların kullanımı önerilmez." Daha bismillah başlamadık. Peki sunucu açılana kadar ya da maçlar başlayana kadar bu sorun düzeltilemiyor mu? Çok mu büyük bir sorun var?

 3. #3
  Senior Member IronManWaNTeDS's Avatar
  Join Date
  Feb 2013
  Location
  Türkiye
  Posts
  1,615
  Nickname
  IronMan
  Class
  KO -> Warrior
  Clan
  WaNTeDS
  Race
  El-Morad
  ICE MAGE sınırlamasını göremedik. Nasıl ki Kurian/Portu sınıfı turnuvaya dahil edilmiyorsa aynı şekilde ICE MAGE'de dahil edilmemelidir. Kıyasıya bir mücadele gerçekleşmesini ve seyir zevki yüksek maçların olmasını istiyorsanız ICE MAGE kısıtlaması gelmelidir.
  Doğruyu gördükleri halde düşüncelerini değiştirmeyenler, cahillikleriyle mutluymuş gibi yaşarlar. [Einstein]

  Olympia - IronMan First and Last PK Movie [TS SESLİ] #WaNTeDS
  https://www.youtube.com/watch?v=0jDhwSULv3Q

 4. #4
  Member Anextiomarus's Avatar
  Join Date
  Jul 2014
  Posts
  63
  Nickname
  Anextiomarus
  Class
  KO -> Priest
  Clan
  WaNTeDs
  Server
  KO -> Olympia
  Race
  El-Morad
  Turnuva kuralları hakkında khenart' a güveniyordum.Ama ne yazık ki yine hayal kırıklığına uğradık.Şu 80 ice mage ye kısıtlama getirmemeniz tamamen saçmalık.

 5. #5
  Senior Member
  Join Date
  Dec 2015
  Posts
  178
  Quote Originally Posted by IronManWaNTeDS View Post
  ICE MAGE sınırlamasını göremedik. Nasıl ki Kurian/Portu sınıfı turnuvaya dahil edilmiyorsa aynı şekilde ICE MAGE'de dahil edilmemelidir. Kıyasıya bir mücadele gerçekleşmesini ve seyir zevki yüksek maçların olmasını istiyorsanız ICE MAGE kısıtlaması gelmelidir.
  İce mage sizi engelliyorsa mage olarak bizi de db priest ve warrior engelliyor. O zaman priest db atmasın warrior yere vurmasın ice mage küp atmasın asas kritik basmasın oldu. Başka?

 6. #6
  Junior Member
  Join Date
  Jun 2013
  Posts
  24
  Quote Originally Posted by Patheoz View Post


  -Beş sınıf için çok fazla sayıda giyilebilir eşya bulunmaktadır. Ayrıca ilgili NPC’lerden kanat, Pathos Gloves ve scroll tarzı eşyaları satın alabilirsiniz.

  Beş sınıf dediğinize göre bu sefer Kurian sınıfı dahil sanırım ?

 7. #7
  Game Master Patheoz's Avatar
  Join Date
  Jan 2015
  Location
  Imperial
  Posts
  19,299
  Class
  KO -> Warrior
  Server
  KO -> Ares
  Race
  El-Morad
  Quote Originally Posted by wolvesjack View Post
  -Turnuva sunucusunda karakter isimleriniz klan oyuncuların isimleriyle benzer olmamalıdır. (Örn; lPriestl / IPriestI / lPriestI vb.) Karakter isimlerinde yan yana benzer harfler 2 den fazla kullanılmamalıdır. (Örn; PrlIlest)

  -Karakter isimlerinin başına veya sonuna Tag konulmamalıdır. (Örn; NttgameEryudes, NttgamePatheoz)

  -Birbirini tekrarlayan, telaffuzu güç olan karakter isimleri yasaklanmıştır. (Örn; Czerwieckwiecien)

  -Karakter isimleriniz en fazla 12 harften oluşmalıdır. (istisnalar hariç, oyun içerisinde GM ler uygun görürse izin verebilir.)

  -Büyücü sınıfı Aztek Eşyalarında kaynaklanan sorun nedeniyle, bu eşyaların kullanımı önerilmez. Eşya kullanımından kaynaklanacak sorun ve dezavantajlardan oyuncu ve bulunduğu takım sorumludur.

  Daha bismillah dakika bir gol bir. Bence artık kötü eleştiri almak için elinizden geleni yapıyorsunuz. Ben buna kesin kanaat getirdim. Şimdi;

  - İsimler neden benzer olmaz? Ben eğer 8 kişi ile bir maça çıkacaksam amacım ve önceliğim karşı takımı yenmektir ve karşı takımın kazanmaması için benim karşı takımın kafasını karıştıracak taktikler uygulamam gerekir. Bunun önceliği de isimlerle başlar. Zaten bu maçların amacı birbiriniz üstünde avantaj kurmak değil midir? Bence bu kural gereksiz.

  - Neden tag koyamıyoruz? Bunu da anlamış değilim.

  - "telaffuzu güç olan karakter isimleri yasaklanmıştır" Bu nedir şimdi? Siz ya da başkası benim koyacağım ismi telaffuz edemiyorsa sizce bu benim sorunum mu?

  - Karakter sınırı neden 12? Bu isimlerle olan takıntınızı anlamadım onca kural koymuşsunuz ama yarısı isimlerle ilgili. İlginç.

  - "Büyücü sınıfı Aztek Eşyalarında kaynaklanan sorun nedeniyle, bu eşyaların kullanımı önerilmez." Daha bismillah başlamadık. Peki sunucu açılana kadar ya da maçlar başlayana kadar bu sorun düzeltilemiyor mu? Çok mu büyük bir sorun var?
  İsim konusunda ekip olarak güncelleme yapma kararı aldık ve "karakter isimlerinin önüne hakaret - küfür vb. kelimelerin kısaltması olmayan maksimum 3 harfli tag kullanabilirsiniz" şeklinde kuralı değiştirdik. Telaffuz konusunda ise, turnuvanın canlı yayınları yapılıyor ve içinde hiç sesli olmayan, tamamen rakibe yönelik karakter isimleri açıldığı için önceki turnuvalarda yaşadığımız kötü tecrübeler ve şikayetler olduğu için bu kuralı ekledik.

  Quote Originally Posted by IronManWaNTeDS View Post
  ICE MAGE sınırlamasını göremedik. Nasıl ki Kurian/Portu sınıfı turnuvaya dahil edilmiyorsa aynı şekilde ICE MAGE'de dahil edilmemelidir. Kıyasıya bir mücadele gerçekleşmesini ve seyir zevki yüksek maçların olmasını istiyorsanız ICE MAGE kısıtlaması gelmelidir.
  Quote Originally Posted by Anextiomarus View Post
  Turnuva kuralları hakkında khenart' a güveniyordum.Ama ne yazık ki yine hayal kırıklığına uğradık.Şu 80 ice mage ye kısıtlama getirmemeniz tamamen saçmalık.
  Quote Originally Posted by Clare View Post
  Beş sınıf dediğinize göre bu sefer Kurian sınıfı dahil sanırım ?
  Ice Mage'de yaşanılan bir problem olmadığı için şimdilik bu sınıfı yasaklamayı düşünmüyoruz, Kurian sınıfının daha önceki turnuvalarda yer almamasının sebebi sınıfta yaşanılan çok sayıda problemdi. Son zamanlarda yapılan düzenlemeler ile birçok sorun giderildi ve turnuvada Kurian'ın oynanabilir olma ihtimali var. Gerekli değişiklik için yapımcı firma ile iletişimimizi sürdürüyoruz.

 8. #8
  Member Anextiomarus's Avatar
  Join Date
  Jul 2014
  Posts
  63
  Nickname
  Anextiomarus
  Class
  KO -> Priest
  Clan
  WaNTeDs
  Server
  KO -> Olympia
  Race
  El-Morad
  Quote Originally Posted by Patheoz View Post
  İsim konusunda ekip olarak güncelleme yapma kararı aldık ve "karakter isimlerinin önüne hakaret - küfür vb. kelimelerin kısaltması olmayan maksimum 3 harfli tag kullanabilirsiniz" şeklinde kuralı değiştirdik. Telaffuz konusunda ise, turnuvanın canlı yayınları yapılıyor ve içinde hiç sesli olmayan, tamamen rakibe yönelik karakter isimleri açıldığı için önceki turnuvalarda yaşadığımız kötü tecrübeler ve şikayetler olduğu için bu kuralı ekledik.  Ice Mage'de yaşanılan bir problem olmadığı için şimdilik bu sınıfı yasaklamayı düşünmüyoruz, Kurian sınıfının daha önceki turnuvalarda yer almamasının sebebi sınıfta yaşanılan çok sayıda problemdi. Son zamanlarda yapılan düzenlemeler ile birçok sorun giderildi ve turnuvada Kurian'ın oynanabilir olma ihtimali var. Gerekli değişiklik için yapımcı firma ile iletişimimizi sürdürüyoruz.
  Biraz da olaylara oyuncu gözünden bakın.Sorun oyunculara nasıl bir turnuva istiyorsunuz diye.Turnuvaya katılcak çoğu kişi ice mage kısıtlanmamasından şikayetçi + olarak birde kurianı eklemeyi düşünüyorsunuz.Bütün turnuvalara katılmış biri olarak söylüyorum tamamen saçmalık.

 9. #9
  Senior Member IronManWaNTeDS's Avatar
  Join Date
  Feb 2013
  Location
  Türkiye
  Posts
  1,615
  Nickname
  IronMan
  Class
  KO -> Warrior
  Clan
  WaNTeDS
  Race
  El-Morad
  Quote Originally Posted by Patheoz View Post
  Ice Mage'de yaşanılan bir problem olmadığı için şimdilik bu sınıfı yasaklamayı düşünmüyoruz, Kurian sınıfının daha önceki turnuvalarda yer almamasının sebebi sınıfta yaşanılan çok sayıda problemdi. Son zamanlarda yapılan düzenlemeler ile birçok sorun giderildi ve turnuvada Kurian'ın oynanabilir olma ihtimali var. Gerekli değişiklik için yapımcı firma ile iletişimimizi sürdürüyoruz.
  Ice Mage'de yaşanılan bir problem olmaması önemli değil ki. Ice Mage olduğunda düzgün, kıran kırana bir mücadele olamıyor, Priestler sürekli donduruluyor ve VS saçma sapan bir hal alıyor. Kıyasıya bir mücadele olmasını ve gerçekten seyir zevki açısından keyifli maçlar izlenmesini istiyorsanız Ice Mage yasaklanmalıdır.
  Doğruyu gördükleri halde düşüncelerini değiştirmeyenler, cahillikleriyle mutluymuş gibi yaşarlar. [Einstein]

  Olympia - IronMan First and Last PK Movie [TS SESLİ] #WaNTeDS
  https://www.youtube.com/watch?v=0jDhwSULv3Q

 10. #10
  Senior Member
  Join Date
  Dec 2015
  Posts
  178
  Quote Originally Posted by Patheoz View Post
  İsim konusunda ekip olarak güncelleme yapma kararı aldık ve "karakter isimlerinin önüne hakaret - küfür vb. kelimelerin kısaltması olmayan maksimum 3 harfli tag kullanabilirsiniz" şeklinde kuralı değiştirdik. Telaffuz konusunda ise, turnuvanın canlı yayınları yapılıyor ve içinde hiç sesli olmayan, tamamen rakibe yönelik karakter isimleri açıldığı için önceki turnuvalarda yaşadığımız kötü tecrübeler ve şikayetler olduğu için bu kuralı ekledik.
  Anladım. En azından 12 karakter sınırlamasını koymasaydınız iyiydi ama olsun.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •