Results 1 to 8 of 8
    Junior Member

Etkinlikler İçinde Netten Kaynaklı Dc Olma

Bildiğimiz gibi ülkemiz ne yazık ki internet servis sağlayıcıları konusunda çok müzderap. Halen ülkenin yüzde 80'ninde internet hızı ve kopma sorunları çok yüksek seviyede girdiğim Her Jr Bdw ve Özellikle UTC'nin % 70'de netimin durduk yere kopmasından dolayı dc oluyorum 2 sn sonra geri geliyo net. Oyuna giriş yaptığımda da etkinlikden dolayısı ile atılmış oluyorum bunun hakkında bi düzenleme getirilse oyuna belli bi dakikadan sonra geri girildiğinde etkinlikde doğsak. Bu kötü olayın Knight Online ile bi alakası yok ama en azından bize bi destek olasalar çok iyi olmazmı.

Senior Member ISeIenaI's Avatar
    Nickname
    ISeIenaI
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    Karus
    Aynen 7 aydır kopma yaşıyorum ttnet ile mgame düşünüyorum bazen alakaları var mı.Soruna müdahaleleri aynı, konuyu destekliyorum.

Senior Member LiteraryLuckys's Avatar
    Özellikle Juraid Mountain etkinliği için böyle bir özellik getirilebilir diye düşünüyorum. İlgili etkinlikte oyundan düştüğümüzde geri kalan üyelerde bizden dolayı maalesef ki etkinliği kaybediyorlar.

Senior Member
    Selam,
    İnternet bağlantısında kısa süreli kopmalar genelde alt yapı kaynaklı olmaktadır. Muhtemelen bulunduğunuz bölgede hat bakır kablodur. İnternet servis sağlayıcınızı arayıp, hızınızı bir alt kademede sabitlemesini söyleyerek kopmaları azaltabilirsiniz.

Senior Member FFferik16's Avatar
    Kesinlikle katılıyorum, çok bile geç kalınmış bir durum.

Ancak şunu da göz ardı etmemek gerek, DC yiyen premiumsuzsa yine bir anlam ifade etmeyecek, önemli etkinliklerin olduğu saatler tekrar girmek imkansız. Bu etkinlik dahil DC olunduğu yerde doğulmasının yanı sıra, en azından DC yiyenin belirli bir süre -örneğin 5 dakika- sırasız girme gibi bir özellik de olursa çok iyi olur. DC sebepleri hem internet hem de oyun kaynaklı olabiliyor. Örneğin; Chaos'da combo DC'si, magenin çok tp yapması sonucu DC, exp boss etkinliğindeki gibi yoğunluktan dolayı DC vs.

Junior Member
    Quote Originally Posted by mythassassin View Post
    selam,
    internet bağlantısında kısa süreli kopmalar genelde alt yapı kaynaklı olmaktadır. Muhtemelen bulunduğunuz bölgede hat bakır kablodur. Internet servis sağlayıcınızı arayıp, hızınızı bir alt kademede sabitlemesini söyleyerek kopmaları azaltabilirsiniz.
    alt yapi kaynakli zaten başka bi nedeni yok bi alt seviyeye sabitlendiği zaman 0.70 mbe kadar hiz düşüyor hal böyle oluncada oyun içinde net kopmasa bile hiz çok düşük olduğundan dc sorunu devam ediyor iki ucu balli değnek yani en azindan anlattiğim gibi bi olay yapilsa az biraz rahat etsek

Junior Member
    Quote Originally Posted by FFferik16 View Post
    Kesinlikle katılıyorum, çok bile geç kalınmış bir durum.

Ancak şunu da göz ardı etmemek gerek, DC yiyen premiumsuzsa yine bir anlam ifade etmeyecek, önemli etkinliklerin olduğu saatler tekrar girmek imkansız. Bu etkinlik dahil DC olunduğu yerde doğulmasının yanı sıra, en azından DC yiyenin belirli bir süre -örneğin 5 dakika- sırasız girme gibi bir özellik de olursa çok iyi olur. DC sebepleri hem internet hem de oyun kaynaklı olabiliyor. Örneğin; Chaos'da combo DC'si, magenin çok tp yapması sonucu DC, exp boss etkinliğindeki gibi yoğunluktan dolayı DC vs.
    O suistimal edilebilir bir konu en azından etkinlik içinde doğmayı gerçekleştirseler interneti kötü olan ve bu durumdan müzdarip insanlarda bi zahmet alsın preyi yani

Senior Member FFferik16's Avatar
    Quote Originally Posted by 0Pepe0 View Post
    O suistimal edilebilir bir konu en azından etkinlik içinde doğmayı gerçekleştirseler interneti kötü olan ve bu durumdan müzdarip insanlarda bi zahmet alsın preyi yani
    Milletimizce suistimal edilmeyen bir durum yok ki zaten, olmayacak da Hani olur da değerlendiremeye alırlarsa diye ekledim o durumu, bir şey yapılıyorsa tam yapılsın herkese faydası olsun, sadece belirli bir kesime değil. Artı ve eksileri değerlendirildiğinde oyuncuya fayda açısından iyi olur, oyunun gelirini veya sadece kişisel düşünüyorsak gidip premium alsın herkes deyip geçilebilir tabii

Tags for this Thread