Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 13

Knight Online World İstatistik ve Oyuncu İstekleri

Merhaba,
    Konu umarım ki silinmez ve tüm maddeler dikkate alınacak şekilde önemle okunur. Konuyu takip edeceğim ve yoğun olarak eklenilmesi istenen maddeleri güncel olarak yazıyı düzenleyerek ekleyeceğimden kimsenin şüphesi olmasın arkadaşlar.

Bu konudan oyuncu istekleri ve istatistikleri tek bir konu içeriğinde toplanarak oyuna bir düzen getirilmesi hedeflenmiştir.

Dipnot: Maddeler oyuncuların yorumlarından çıkan isteklere göre eklenmiştir.

1.Uzun soluklu sunucular. Artık sunucuların ömrü en az 5 yıl olmalı. Bırakın insanlar karakterlerine emek versin. İstediklerini oturtsunlar. Bırakın oyun oyuncu çevresi sayesinde gelişsin. Yeni server açarak oyuncu kazanmaya çalışmak sadece koca bir yalnıştan ibarettir. Yeni sunucu açmak tamamen oyuncuları bölmek ve oyunu sona doğru yaklaştırmak demektir. bknz. koreko

2. Genie - Oyunu oyun yapan sohbet, arkadaşlık ve oyun ömrünü uzatmaya yardımcı büyük etken emek ile karakter kasma temasını yok eden bir pus itemi. Kaldırılmalı. İnsanlar bilgisayar başında bulunmadan aralarında bir paylaşım yaşanmadan karakter kasıyor ve böylelikle karakterine değer verme hissi ortadan kalkıyor. İnsan emek vermediği hiç bir şeye o kadar değer vermez. Emek her zaman değer kazanmaktır. Böylelikle karakterden kolayca vazgeçemez.

3. Raiba ve Laiba haritalarında bulunan Apostle, deru, dts gibi slotların düzenlenmesi (Exp ve slot düzeninin ayarlanması) ve bu slotlara insanların tekrar kazanılması için çalışma yapılması. Aynı şekilde zombi slotlarları ve harpy slotlarıda düzenlenmeli. Böylelikle insanlar robot gibi APE slotlarında takılmayacak herkesin alternatif bir slot fikri olacaktır. CAMP 4 e kadar genişletmenize gerek kalmayacaktır. İnsanlar haritalarda dolaşacak ve daha paylaşımcı daha kalabalık bir oyun elde edilebilinecek. bknz. 2006-2008-2010 seneleri.

4. UTC ve Krovaz haritaları kaldırılmalı. Bu oyunun teması rekabetçi, mücadeleci ve emek harcanması gereken bir temadır. UTC ve krowaz her sunucuda belli başlı clanların mesken tuttuğu bir yuvadır. İnsanlar oyunda diğer herkes ile eşit olmak istiyor ve PK alanında emeklerine göre kapışmak istiyor. Yani ne kadar emek harcarsan o kadar item yaparsın, ne kadar item yaparsan PK alanında o kadar güçlü olursun mantığı. Güçlü olanın pk alanında güçlü olmasını istiyoruz. Otopark mafyası tarzında etkinlik haritalarını kapatıp kimsenin kasmasına izin vermeyerek sadece kendi tanıdıklarına müsade etmeleri tüm rekabeti bitiriyor. Farklı etkinlikler eklenebilir JR ve BDW teması örnek alınmalıdır. Güçlünün güçsüze oyun kazandırdığı bir tema oyunun selameti için çok önemlidir.

5. Dragon box, monster staff vb. oyunda rekabeti bozacak pus itemleri kaldırılmalı. Bu insanlar upgrade bölümünde item geçince sitem eden insanlar. Haklı olarak. Çünkü insanlar rekabet istiyor mücadele ediyor. Upgrade'ye birşey denemez ancak parasıyla oyuna item olarak önde başlamak çok fazladır. Bu pus itemlerini nasıl getirebilirsiniz hala hayret vericidir.

6. Warior yere vurma skillerine düzenleme gelmeli. PK'nın uzun solukla sürmesine engel olmakta. Yani insanlar şunu tut, şimdi buna dön gibi bir komutu yitirmekte. Descent ol ve yere vur düz mantığı işlemekte. Oyunu hantal hale getiriyor.

7. Bugların çözülmesi ve tüm hataların giderilmesi bu oyunu oynayanlar için oyunu önemsediğinizi hissettirecektir.
    Last edited by NitrogliseriN_R; 01-11-2018 at 09:04 AM.

Senior Member
    1- Katılıyorum, fakat KOREKO ile USKO'yu bu şekilde karşılaştırmak doğru değil.
    2- Çalışan insanlara EXP kasmaları konusunda nasıl bir çözüm sunuyorsunuz, oyunda mevcut oyuncu kitlesini göz önüne alarak cevap verebilirseniz sevinirim.
    3- Bu şekilde düzenlemeler üzerinde düşünülebilir.
    4- Neden? Bu tarz yeni silahların, zırhların, eşyaların, haritaların olması kaçınılmaz bir gerçek. Ekibinizi kurup en güçlü siz de olabilirsiniz, etkinlik haritaları kimsenin ipoteği altında değil.
    5- Katılıyorum.
    6- Zaten gündemde olan bir konu.
    7- Çözümler ne kadar gecikse de bu konuda bir düşüncelerimizde bir farklılık olduğunu düşünmüyorum, ekibin de amacı bu.

Quote Originally Posted by Daeso View Post
    2- Çalışan insanlara EXP kasmaları konusunda nasıl bir çözüm sunuyorsunuz, oyunda mevcut oyuncu kitlesini göz önüne alarak cevap verebilirseniz sevinirim.
    4- Neden? Bu tarz yeni silahların, zırhların, eşyaların, haritaların olması kaçınılmaz bir gerçek. Ekibinizi kurup en güçlü siz de olabilirsiniz, etkinlik haritaları kimsenin ipoteği altında değil.
    5- Katılıyorum.
    7- Çözümler ne kadar gecikse de bu konuda bir düşüncelerimizde bir farklılık olduğunu düşünmüyorum, ekibin de amacı bu.
    1- Koreko adı geçince ve koreko canlı yayını izlediğinizde insanların 15 senelik server da olsa başlamak istediğini anlardınız. Neden çünkü orada insanlar aklından ticareti geçirmiyor. Orada kendi çevresine güzellik yani sadece kendi çevrem kazanacak mantığı yok. Ama bizde maalesef böyle. Eğer bunlara önlem alınırsa ( Ticaret ve bazı etkinlikler) oyun koreko bazında + olarak çok oyunculu olacaktır.
    2- Zamanında bu exp slotları maddede belirttiğim gibiydi. İnsanlar o zamanda çalışıyordu. Bende çalışıyorum. Emin olun insanlar bir çözüm yolu bulacaktır. Ya poke yani bir arkadaş, ya iş yerinde bir çözüm, yada işten döndüklerinde) isteyen yapabiliyor. Azar azar kasacaklardır ama kasacaklardır. Yeni server 5 yıl gelmeyecek ise azar azar kasıldığı için bir çok oyuncuda ilerleyen süreler oyuna katılacaktır. Genie ile insanlar alıyor başını gidiyor ve katılacaklar baktıklarında "daha 1 aylık levellere bak" diyebiliyor.
    4- Neden mi? Herşey gördüğünüz gibi toz pembe değil bu oyunda. Oyunda zengin kesimi var bunlar belli başlı clanlar ve bu alanı işgal ediyorlar ve kimseye müsade etmiyorlar. İtemlerini dizseler bile oyun ticareti altında gb kasıp siteye satıyorlar. Cash pre ve yahut kişisel ihtiyaclarını karşılıyorlar. Büyük para döndüren sistemleri var. Oyun içinde olursanız bunlara şahit olacaksınız.

Junior Member
    Class
    KO -> Rogue
    5- Katılıyorum.
    Hocam genie yok fakat görev var. İnsanlar 3-4 gününü güzel bir şekilde ayrırlarsa bu oyuna gayet normal bir şekilde 80 olabiliyor. Sonrası zaten işin muhabbet ve zevk kısmı. Eskiden belki çalışmıyorduk ama öğrenciydik sorumluluklarımız vardı. Bizde 3 kardeş exp kasıyorduk. Yada ne biliyim mahallemden kardeşiimiz kasıyodu güven vardı samimiyet vardı. Şimdi parti kuruyorum herkes genie ayarlayıp afk kalıyor. Robotlarla oynasam daha iyi bence.
    "A Person who is needed"

Bence bu genie muhabbeti yeni server gelirse orada olmamalı zaten görevlerle kolayca level alabiliyoruz bide genie var. Daesco tamam çoğu kişi çalışıyor ama genie oyun ortamındaki samiyeti bitiriyor herkes afk kalıyor işi olanda işi olmayanda,önceden millet çalışmıyormuydu?yani açıklama biraz tuhafıma gitti neyse onu geçtim partye giricem adam geniesiz partiye almıyor yani bütün slotlarda böyle atıyorum ape de geniesiz imkanı yok partiye giremessiniz.Ben genie almak zorundamıyım? Tamam tekli slotlarda kasarım dicem yani elle tek başıma bu seferde server 83 olucak ben anca 75 olurum.Elle kasıldın mı rekabetin daha çok olucağına inanıyorum karar sizin

Senior Member
    5- Katılıyorum.
    Bu oyunu oynayan herkes ilk bir hafta da 80 olacak diye bir kaide yok zamanı olan kasar zamanı olmayan da işten gelince kasar emek harcayan 1 haftada olur parası olan ama emek harcamayan kişiler 1 ayda olur, oyunu oynayan kesim ile para yatıran kesim arasında ( oyuna oynayan kesimin lehine ) fark olması gerekir . Sonuçta bu bir oyun emek verenler her zaman daha üstün olmalıdır. Genie saçmalığı kaldırılmalı , ayrıca character seal ile sizin o meşhur para yatıran kesiminiz sizin meşhur resmi satıcılarınızdan karakter alabilirler ha biraz tuzlu olur ama merak etmeyin alırlar

Banned
    hepsını tmmda genıe kaldırılsın lafı bıraz bos gezenlerın ısıne gelen bı laf bence calısan kesım dedınız gıbı nabıcak he koreko gıbı olsa onada tmm uskodan bahsedıoruz bu genıenın gelmesı koxp a yonelmemesıydı zaten oyuncuların sen dıosun sımdı genıe yı kaldır ve kı turkler kolayı sever yıne koxp a yonelsınler
    calısan kesımde poke bulsun sacmalık.

Senior Member
    Quote Originally Posted by mut_QwW4YU8V View Post
    hepsını tmmda genıe kaldırılsın lafı bıraz bos gezenlerın ısıne gelen bı laf bence calısan kesım dedınız gıbı nabıcak he koreko gıbı olsa onada tmm uskodan bahsedıoruz bu genıenın gelmesı koxp a yonelmemesıydı zaten oyuncuların sen dıosun sımdı genıe yı kaldır ve kı turkler kolayı sever yıne koxp a yonelsınler
    Gm ler ne iş yapıyor banlasınlar lafa bak '' milet koxpa yönelir '' komiksiniz . Yukarıda da yazdığım gibi zorun ne 1 hafta da 80 olacaksın neymiş çalışıyormuş sanki sadece kendi çalışıyor oyuna emek veren ile parasıyla kendini bir şey sananlar arasında ( oyunu oynayan kesim lehine ) fark olmalı .

Senior Member Dark3yes's Avatar
    Class
    Mage
    Race
    Karus
    her ne olursa olsun yenı gelecek bır server tum serverları en kotu şekılde etkıler
    KNIGHT ONLINE

Quote Originally Posted by mut_QwW4YU8V View Post
    Eskiden slot dönülüyordu hemde CZ DK'da veya CZ Booro dönülüyordu. Şimdi her taraf bomboş insanlar ape slotu dolu olunca military camp açılmasını istiyor. Oyun hantal oyunculara bırakıyor kendini. JR'de genie açıp a.f.k olan insanlar var. Exp için Eslant brahman'da sıraya giriliyor alternatif yok. Mageler okçu gibi genie ile exp kasıyor. Hiç hoş değil oyunun özüne yakışmayan şeyler bunlar.
    Last edited by NitrogliseriN_R; 01-11-2018 at 02:54 PM.

Tags for this Thread