Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 22
    Senior Member Rhales's Avatar

[Duyuru] OTP Kod Hatası ve Hesap Güvenliği

Merhaba,

Son zamanlarda sizden aldığımız bilgilendirmelere istinaden yapmış olduğumuz incelemelerde,
    kötü niyetli kişilerin bazı hesaplara erişim sağlamaya çalıştığını tespit ettik.

Bu kişiler OTP koruması olan hesaplara giriş yapamadığından dolayı sürekli olarak hatalı OTP kodu girmekte
    ve bu işlem sonucunda OTP bloke işlemi gerçekleşmektedir.

Kullanıcılarımız ise sürekli OTP uygulamasının bloke olduğunu görüp,
    sistemsel bir sorun var olduğunu düşünmekte ve şikayetçi olmaktadır.
    Ardından ise ICS güvenliğini hesaplarından kaldırmaktadır.
    ICS koruması kaldırılan hesaplar ise, kötü niyetli kişiler tarafından mağdur edilmektedir.

Eğer yukarıdaki ekran görüntüsünde de görüldüğü şekilde bir sorun ile karşılaşıyorsanız,
    lütfen öncelikle bilgisarınızın güvenli olduğundan, herhangi bir zararlı yazılım ya da
    uzaktan erişim olmadığından emin olunuz.
    Daha sonra hesap bilgilerinizi (şifre,mail v.b.) güvenilir bir cihazdan değiştirip,
    OTP ve bilgisayarınızın zaman ayarlarını düzenleyiniz.

OTP Kod Uyuşmazlığı / OTP Zaman Ayarı

Bunun yanı sıra uzun süredir hesap şifresini değiştirmeyen bir çok kullanıcımız mevcuttur.
    Uzun süre boyunca aynı şifreyi kullanmanızı tavsiye etmiyoruz.
    En az 3 ayda bir, güvenilir bir cihazdan hesap şifrenizi değiştirmenizi tavsiye ediyoruz.

Son olarak aşağıda ki bağlantıya göz atarak, dolandırıcılık yöntemlerinden uzak durabilirsiniz.

Sahte Sosyal Medya Sayfaları ve SMS'ler Hakkında

NTT Game ll Destek Ekibi

Banned
    Nickname
    빠른코르트
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (15)
    Thx Man .

Senior Member biskuvit's Avatar
    Nickname
    Killerduke
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Desperado
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Her oyuncunun dikkatlice okuması gereken bir konu. Bilgilendirme için teşekkürler.
    The games we play are deadly, aren't they?

Senior Member
    hesaplara yurt dışı ipsiyle logini kapatma gibi bir ayar olsa, kullanıcıların %95i bu ayarı aktif edecektir , hırsızlar yurt dıışından login olamayacakları için yurt içi ip lerinden login olmak zorunda kalacaklar

firma olarak hırsızlara dava açtığınızda iplerini gizlemeyecekler böylece

Senior Member Tryldz5353's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Manes
    Race
    El-Morad
    sayın rhales otpli charlar soyuluyor ama bu kişiler item kilit şifrelerine nasıl ulaşıyor?İtem kilitleyip açmak için sms sistemi gelmesi gerekir.
    Okçu 80 Çok Sekiyor!!!!!!!!!!!!

Senior Member ExpertELTGamer's Avatar
    Nickname
    ChesTeRBlu3
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Destan
    Race
    El-Morad
    Ben eposta mı değiştirmek istiyorum ama Lütfen geçerli Tek-Kullanımlık Şifre'yi girin.

diye yazıyor girdiğim halde

Senior Member Rhales's Avatar
    Quote Originally Posted by Tryldz5353 View Post
    sayın rhales otpli charlar soyuluyor ama bu kişiler item kilit şifrelerine nasıl ulaşıyor?İtem kilitleyip açmak için sms sistemi gelmesi gerekir.
    Genel olarak hesap bilgilerini sahte siteler üzerinden paylaşan kullanıcılarımız, eposta bilgilerini de paylaşıyor ve kilit şifresi değiştiriliyor. Bunun dışında bilgisayarı uzaktan erişimle ya da trojen gibi virüslerle ele geçirilen kullanıcıların yaptığı her işlem dolandırıcıya ulaşıyor ve kilit şifresi öğrenilebiliyor.

Kullanıcılarımızın güvenliği amacı ile OTP sistemi geliştirilmiştir ancak buna rağmen kullanıcılarımız, OTP kodunu paylaşabiliyor. Bu nedenle gelecek süreçte daha farklı adımlar atılarak, kullanıcı hesaplarını daha fazla güven altında tutmak istiyoruz.

Quote Originally Posted by kutukutu12 View Post
    Ben eposta mı değiştirmek istiyorum ama Lütfen geçerli Tek-Kullanımlık Şifre'yi girin.

diye yazıyor girdiğim halde
    Sanıyorum ki OTP zaman ayarlarında bir sorun mevcut ya da OTP'niz bloke olmuş durumda.

otp.nttgame.com adresine giriş yaparak OTP testi yapabilirsiniz. Eğer testte olumsuz sonuç alıyorsanız zaman ayarlarını düzenleyerek, tekrar test yapabilirsiniz. Sorununuz devam ederse, OTP bloke kaldırma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Quote Originally Posted by devi1 View Post
    hesaplara yurt dışı ipsiyle logini kapatma gibi bir ayar olsa, kullanıcıların %95i bu ayarı aktif edecektir , hırsızlar yurt dıışından login olamayacakları için yurt içi ip lerinden login olmak zorunda kalacaklar

firma olarak hırsızlara dava açtığınızda iplerini gizlemeyecekler böylece
    ben yurt disindan oynuyorum ben ne yapacagim pardon ben degil hatta perudan almanyadan ispanyadan dubaiden arabistandan oynayanlar ne yapacka ?

Banned
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Gaia
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (15)
    Bilgilendirme için teşekkürler

Senior Member
    Quote Originally Posted by sharkgolden View Post
    ben yurt disindan oynuyorum ben ne yapacagim pardon ben degil hatta perudan almanyadan ispanyadan dubaiden arabistandan oynayanlar ne yapacka ?
    hesaplara yurt dışı ipsiyle logini kapatma gibi bir ayar olsa, kullanıcıların %95i bu ayarı aktif edecektir

yeterince açık yazıdığım metni biraz daha açayım , bu ayar bulunacak , aktif etmek zorunda değilsin