View Poll Results: pazar 21 gb olsun ve sundries'e goldbar ve platinumbar(10gb) eklensin mi ?

Voters
79. You may not vote on this poll
  • Evet

59 74.68%
  • Hayır

20 25.32%
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 21 to 30 of 32
    Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by strikepro View Post
    oylamada Hayır diyen arkadaşlar neye göre hayır diyorsunuz bi açıklama pls.
    Hayır diyorum çünkü yukarıda gerekli açıklamayı yaptığımı düşünüyorum.

Senior Member
    Bu yenilik kesinlikle gelmeli en azından platinum bar olsa ama diğer arkadaşların dediği gibi bu yeniliğin gelmesi çok zor. Nttgame yapımcı firmaya iletiyor ve çok yavaş ilerliyor süreç Her yenilikte sorumsuz yönetim ve onlarca bug düpe ortaya çıkıyor.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Siz bu konuyu düşünmeden ve istemeden önce, bir zamanlar sundreste bulunan GOLD BAR iteminin neden kaldırıldığını bir araştırın sonra böyle konular açın yada istekte bulunun.

Ama isteyenlerin bir çoğu yeni nesil KO oyuncusu olduğundan çok saçma bir istekte bulunmuş olucam çünkü anlamazsınız.

Senior Member
    Quote Originally Posted by KimJongUn View Post
    İnternette biraz gezin tozun araştırma yapın ko'daki gibi item satışı yapılabilen ko tarzında oyun var mı? Yok niye yok çünkü oyun içerisinde pazar ve para sistemi gayet düzgün. Kimseyi dışarıya muhtaç etmiyorlar. Oyun içerisindeki para ile her item alınıp satılabiliyor. Bunun sebebide yaratıklardan çıkan coins miktarı ve npcler'deki item fiyatları. Bu oyunda yıllardan beri değişmeyen bir şey var 999.999.999 dan fazla olan bir itemi pazara koyamıyorsunuz ve koyamayacaksınızda. Üzerinize 21GBden fazlasını alamıyorsunuz alamayacaksınızda.

Çözümü ise yaratıklardan çıkan tüm coins miktarı düzenlenmeli. NPC'lerde satılan item fiyatları düzenlenmeli. Milyonlar düzenlenmeli. Yoksa her zaman dış ve illegal sitelere muhtaçsınız.
    Dostum bence anket başlığına düzgün bakmamışsın veya anlamak istememişsin.
    ben diyorum ki pazara max 10 gb item koyulabiliyor bu miktar 21 gb ye çıksın diyorum sen 10 gb den yukarı olmadığı için illegal satışı olmayacak diyosun ve 3 sıfır silinsin 100 gb koyalım diyosun e tamam 100 gb koyalımda senin önerini mi daha hızlı yapabilirler benim önerimi mi senin önerini yapmaları için tüm moblardaki coins miktarını ve oyun sistemindeki tüm itemlerin değerlerinden 3 sıfır silmeleri lazım e worm şuan 15-20 coins atıyor üç tane 0 silemeyeceğine göre 0,2 coins mi atacak bunu nasıl ayarlayacaklar 100 gb olmasına gerek yokki platinumbar eklendikten sonra zaten bi tradeye 9 tane platinum bar(90) gb ve 21 gb koyabiliyosun zaten 111 gb oluyor yani senin dediğin öneriye gerek kalmıyor umarım anlatabilmişimdir sen ve hayır oyu veren diğer oyunculara
    Not : herkes özgürdür arkadaşlar istediğiniz oyu kullanabilirsiniz.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by abdullah seker View Post
    Dostum bence anket başlığına düzgün bakmamışsın veya anlamak istememişsin.
    ben diyorum ki pazara max 10 gb item koyulabiliyor bu miktar 21 gb ye çıksın diyorum sen 10 gb den yukarı olmadığı için illegal satışı olmayacak diyosun ve 3 sıfır silinsin 100 gb koyalım diyosun e tamam 100 gb koyalımda senin önerini mi daha hızlı yapabilirler benim önerimi mi senin önerini yapmaları için tüm moblardaki coins miktarını ve oyun sistemindeki tüm itemlerin değerlerinden 3 sıfır silmeleri lazım e worm şuan 15-20 coins atıyor üç tane 0 silemeyeceğine göre 0,2 coins mi atacak bunu nasıl ayarlayacaklar 100 gb olmasına gerek yokki platinumbar eklendikten sonra zaten bi tradeye 9 tane platinum bar(90) gb ve 21 gb koyabiliyosun zaten 111 gb oluyor yani senin dediğin öneriye gerek kalmıyor umarım anlatabilmişimdir sen ve hayır oyu veren diğer oyunculara
    Not : herkes özgürdür arkadaşlar istediğiniz oyu kullanabilirsiniz.
    bende sana diyorum ki sen git önce zamanında sundreste bulunan GOLD BAR iteminin neden kaldırıldığını araştır ve öğren. Sen gelmişsin 10x GB değerine sahip birşeyin eklenmesinden bahsediyorsun.

Diğer sorunada şöyle cevap vereyim. Bu oyunda pazara koyabileceğin bir itemin en yüksek değeri 999.999.999 dur. Sistem bundan fazlasına asla müsaade etmiyor. Ediyor olsaydı zaten şuanda bu tarz konular açılmazdı.Bu konuda hiçbirşey yapılamaz.
    Last edited by KimJongUn; 11-23-2017 at 01:23 PM.

Senior Member
    Quote Originally Posted by KimJongUn View Post
    bende sana diyorum ki sen git önce zamanında sundreste bulunan GOLD BAR iteminin neden kaldırıldığını araştır ve öğren. Sen gelmişsin 10x GB değerine sahip birşeyin eklenmesinden bahsediyorsun.
    Dediğin olay 2006-2007 yılları arasında olmuş olay yani 10 yıl 12 yıl öncesinden bahsediyoruz ozaman ki gm ler ne kadar ilgiliydi sence ? Oyun yeniydi ve her türlü düpe ve bug olayına açıktı oyuncular oyunu oynayarak hataları gördü ve gm lere bildirdi bu durumu ozaman o hatayı çözecek gm yokmuş ki direkt olarak goldbarı sundiresten kaldırmışlar fakat şimdi bizim Türk gm lerimiz daha bilgili ve tecrübeli kişilikler silver barda nasıl bug yoksa platinumbarda'da bug olmayacağından eminim.

Eklersen sevinirim tesekkurler

Banned
    Nickname
    Ebelfezl
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Emek
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    eklensin. dupe yapıyorlar diye goldbarı sundriesten kaldırma saçmalığı son bulsun. insanları oyun dışı dönen ticarete mahkum eden bu sistem düzenlensin.

Senior Member
    Konu Güncel

Senior Member ogungor261's Avatar
    Nickname
    Eleny
    Class
    KO -> Priest
    Clan
    Overdose
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    Karus
    sıfırların silinmesi demek tüm karakterlerden kazanılan coin miktarlarının da düzenlenmesi demek. çünkü eskiden kazanılan 1.000 coin senin tabirine göre 1 coin olsun diyorsun. e güzel kardeşim karakterden hala 1000 coin çıkmaya devam ederse 1.000.000 coin çıkacak demektir bu. tek bir düzenleme ile beraberinde birsürü düzenlemeyi getirir.