Results 1 to 5 of 5

Chaos'ta hileyi nasıl kanıtlarız?

Chaos'ta hile kullanan birini nasıl kanıtlıyoruz? Bazı şahısların hile kullandığını rahatlıkla algılayabiliyoruz ama CR'ye kanıt sunamıyoruz. Bütün charlar aynı olduğundan ve size vuranın kim olduğu anlaşılamadığından kanıtlanamaz bir hile durumu söz konusu. Bazı arkadaşlarla ws yaptığımızda görüyor seri 3000 / 2000 vurmalar, canlarının düşmemesi gibi faktörlerden biz oyuncular olarak karşıdakinin hile kullandığını anlıyoruz ancak ispatlayamıyoruz. Bazı rakipleri 10 K olmadan kesmek imkansız. Ben bazılarını çözdüğüm için artık özellikle havada süzülen küpleri alıp bekletiyorum bu arkadaşları indirmek için çünkü ne zaman benim charın canı çok hızlı düşerken atak yaptığım halde canı neredeyse düşmeyen bir charla karşılaşsam o aynı arkadaşlar çıkıyor büyük bir tesadüf eseri. Bazıları öyle ki 3 / 4 ws üst üste alıyor. Bu kadar hızlı pot basma ya da seri 2K, 3K skil vurma ihtimalleri yok.

Biz de alanla ya da ws yapanlara son vuruş yaparak ard arda 2/3 kişi alıyoruz ancak bahsettiğim böyle bir şey değil. Sürekli abartı hızlı ve seri 3K atak yapan ve asas minör'den hızlı pot basanlardan bahsediyorum. Chaos'ta benzer şeylerle karşılaşan arkadaşlar ne kastettiğimi anlıyordur zaten.

Buna nasıl dur denir ya da bu nasıl önlenir bilmiyorum CR'ye de raporlama şansımız yok Bütün chaosu videoya almak gerekir sanırım ki o bile ne kadar kanıt sayılır bilmiyorum.

Chaoslara polis benzeri ölmeyen ve sadece denetleme yapacak bir npc ya da GM koyarsanız pek çok hileciyi yakalayabileceğinize inanıyorum. Çünkü ne yazık ki mevcut durumda oyuncuların o şahısları rapor etme şansı yok.

Bugün GM arkadaş benzer bir konu açan arkadaşlara böyle bir cevap verip konuyu kapatmış.

Peki ama Nasıl?

Biliyoruz ama nasıl kanıtlayacağımızı bilmiyoruz ki. Herkes aynı görünüyor. Kiminle ws yaptığımızı biz bile sadece yatınca anlıyoruz. Aynı kişiyle 3/4 defa WS yapıp canını yarılayamadığımızda anlıyoruz ki arkadaşta bir şey var. Ben şimdilik Kill Blade alırsam üzerimde tutup tek atmakta buluyorum çareyi. Ancak üst sıralardayken Kill Blade alamadığımızdan yapılabilecek en hızlı şekilde atak yaparak kuzu kuzu yatmayı bekliyorum. Sürekli HP basmama ve üst sıralardaysak verilen +Hp zımbırtısı bile yetişemiyor.

Senior Member Sneaky__34's Avatar
    Chaos party bugu engelleyin.Sıkıntı çıkarıyor.Konu ve yorum silmek yerine bugu engelleyin.

Banned
    Nickname
    UBB
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (15)

böyle yapıyorum ben.

Senior Member Nyyd's Avatar
    Merhaba,

Chaosta illegal oyuncuları peşinize takın ve bu arada video yu cekerek Cheat Reports bölümüne atabilirsiniz. Ben bu şekilde yapıyorum.

İyi Eglenceler kardesimm..
    Kusursuz olmakta bir kusurdur...!

Tags for this Thread