Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 36
    Junior Member

Yeni Pet Sistemi Önerisi

Pet sistemi aktif edildiğinden bu yana, petler kutu toplamak dışında bir işimize yaramadı. 1 level ve 60 level pet arasından işlevsel açıdan hiçbir fark bulunmuyor. Bu sistemi artık aktif hale getirme zamanının geldiğini düşünüyorum ve bu konuda bir öneride bulunacağım. İnternette dolaşırken aşağıdaki fotoya rastladım ve araştırmalarım sonucunda JpKO'da bu sistemin aktif olduğunu öğrendim.

Petleriniz kullanmış olduğunuz değişim parşömenine göre sizlere ek özellik veriyor. Örneğin 'Giga Hammer'a dönüştürülmüş bir pet hayvanına sahip olduğunuzda str-dex-hp-mp-int olmak üzere tüm statlarda +1 puan artış sağlıyor. 'Cuff Binder' görünümlü bir pet hayvan tüm statlarda +3 puan artış sağlarken, 'Krowaz' görünümlü bir pet hayvanı tüm statlarda +5 puan artış sağlıyor.

Uskoda bu dönüşüm eşyaları PUS'ta satıldığı için direkt olarak sistemin bu şekilde entegre edilmesi doğru olmayacaktır. Gelelim bu sistem USKO'ya nasıl uyarlanabilir?

Öncelikli olarak biliyoruz ki, PUS'ta satılan pet dönüşüm eşyaları dışında Dark Dragon ve Plwitoon, Pidama, Astalod gibi UTC moblarını içeren (ve hatta Felankor ve Ultima) ve henüz USKO'ya entegre edilmemiş pet dönüşüm eşyaları var. Bu eşyaların dropları çok düşük oranlarda kesildiği canavara eklenebilir veyahut eski sunucularda satışa sunulan Dragon Box veya Special Summon Monster Staff droplarına eklenebilir. Örneğin Ultima kesiyorsunuz ve drop olarak Ultima Pet Transformation Scroll çıkıyor, Felankor kesiyorsunuz Felankor Pet Transformation Scroll (ROF drobu gibi nadir bir şekilde) çıkıyor.

Sadece bu pet dönüşüm parşömenlerine sahip olmak yetmiyor tabiki. Bu parşömeni pet hayvanınızda kullanabilmeniz için pet hayvanınızın belli bir seviyenin üstünde olması gerekiyor. Örneğin;

+5 stat veya üzeri için 60 level
    +4 stat veya üzeri için 50 level
    +3 stat veya üzeri için 40 level bir pet hayvanına sahip olmanız gerekiyor.

Uzun lafın kısası yıllar önce büyük umutlarla oyuna eklenen Pet Sistemi, şuan için Genie ile farm yapanlardan başkasına yaramıyor. Pet eşyaları hakkında birşeyler yapılması için zaman geldi ve geçiyor bile.

Banned
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/2 (30)
    güzelmiş .

Senior Member Bekir076's Avatar
    Nickname
    TaMaFYa
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    KenDi HaLiNDe
    Server
    KO -> Destan
    Race
    Karus
    Bu özellikler gayet güzel, daha yeniliğe acık olmak içn pet savaşlarınında gelmesi daha güzel olur. Başka oyundan örnek vermek istemem ama WOW da bu mevcut onun gibi bir şey olursa boş kaldığımız zamanlar pet toplayıp savaştıra bilriz.

Senior Member biskuvit's Avatar
    Nickname
    Killerduke
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Desperado
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by Bekir076 View Post
    Bu özellikler gayet güzel, daha yeniliğe acık olmak içn pet savaşlarınında gelmesi daha güzel olur. Başka oyundan örnek vermek istemem ama WOW da bu mevcut onun gibi bir şey olursa boş kaldığımız zamanlar pet toplayıp savaştıra bilriz.
    PokemonGO gibi mi
    The games we play are deadly, aren't they?

Senior Member Bekir076's Avatar
    Nickname
    TaMaFYa
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    KenDi HaLiNDe
    Server
    KO -> Destan
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by biskuvit View Post
    PokemonGO gibi mi
    Ona benziyor gayet zevk alıyorsun... Wow oynadıgım zamanlar sadece pet toplayıp savaşlar yapıyordum ekstra bir eğlence oluyordu... Sonucta yenilik şart

Örnek bir video.. Eğer yasaksa edit yapabilriiiz.

Forum içerisinde NTTGame bünyesi dışında bulunan oyunların yazılması, reklamının yapılması, doğrudan veya dolaylı olarak oyuncuların bu oyunlara yönlendirilmesi yasaktır.
    Last edited by MrRob0t; 06-06-2017 at 11:42 AM.

Senior Member Death_Stroke's Avatar
    Öneriyi destekliyorum ve çok olumlu buldum dediğiniz gibi olabilir çok mantıklı olur 1,3,5 Stat ilaveleri iyi olacaktır.

Senior Member
    Kesinlikle çok güzel bir öneri, petlerin levellarının işlevsiz olması mantıksız bir durum. Levela göre +stat vermesi gayet mantıklı olur.

Senior Member
    Mantıklı ve işlevsel bir öneri bu özellik petlere gelirse efsane olur.

Senior Member Korvac's Avatar
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Agartha
    Race
    Karus
    Boş zamanlarda sıkıntıdan pet kasmıştım. Şu an 58 level pet mevcut. Böyle bir sistemin gelmesi çok güzel olur.
    Düşüncemi belirteceğim fakat bu çok gereksiz ve yersiz bir çaba olacak; çünkü size söyleyeceğim her şey bunları kendilerine söylememize zaten gerek olmayan kişiler tarafından duyulacak.

J.J. Rousseau

Senior Member Ajann's Avatar
    Güzel konu olmuş hocam destek