Page 9 of 10 FirstFirst ... 78910 LastLast
Results 81 to 90 of 98
    Quote Originally Posted by the_J0LLYJ0KER View Post
    Destan Sunucusunun bu zamana kadar kaliteli kalmasının sebebi polemiklerin aşırıya kaçmaması ve Yeni Sunucu muhabbetinde Sunucusunu terk etmeyen oyuncular ayakta tutuyor. Ben maddeler olarak yazdım bu maddelerden şikayet etmeyen Destan Sunucusunun oyuncuları yoktur. Rosetta Sunucusunu bitiren üstün item sınıfı ve aşırı polemikten başka bir şey değildir. Rosetta Sunucusu her seferinde birleşime gittiğinde oyunu bırakan 2. Sunucu da bulunan oyunculardı.
    ''Rosetta'yı bitiren'' yazmışsın da ona bir açıklık getirelim dostum.Hangi server'da daha çok pk atılıyor acaba Yoksa Destan farm sw mi SF
    Bu da Canlı takip link'i : http://www.nttgame.com/knight/tr/rank/ladder/4/Elmo

Rosettaaa :

Destan :
    Last edited by xDefansif; 06-05-2017 at 03:47 AM.

Quote Originally Posted by ElderXochiquetzal View Post
    ayrica normal oynamak isteyen insan bile oyunda "trade" kısmını actırmak için ya 5 cash e telefon onayi veyahut premium alması gerekiyor. onun dışında quest itemleriyle oynamak isteyene bir diyecegim yok. onlar için zaten destanmış efendime söyliyim aresmiş farkeden zaten bir şey yok. diye bir ibare var bundan bir iki post oncesinde başlıgı takip etmek tabiki zorunda degilsiniz ama buna degindim. yorumları okursanız sevinirim.
    Onlar için farketmez evet. Onlar destanı güçlendiriyor canlı tutuyor ama. Bunun farkında değilsin. Anlamak istesen, anlarsın. Destana OTP zorunluluğu geldiği vakit ölü bir sunucuya dönmesi bir kaç ay sürmez.

Quote Originally Posted by ElderXochiquetzal View Post
    "destanda oynamıyorum ama şunu biliyorum destanı ayakta tutan tek sebep otp olmamasıdır"

destan da oynamayıp ayakta durmasının nedenini söylemek. o zaman neden destanda oynamıyorsunuz? hem otp de yok?

ayrica şuna deginmek isterim ki; manes ve akara vb.. cogu otpli serverlara akın eden koca bir farmci efendime söyliyim pazarci ekip otp yüzünden mi serverdan ayrıldı yoksa pk olmamasından, sirkilasyon olmamasından, efendime söyliyim cektikleri itemleri satamamasindan dolayı mı birakti?

burda tatava yapmaya gerek yok. bende biliyorum serverin giriş sistemi otp istesede her türlü şekilde dahil olacak, fakat istiyorum ki kaybetsinler, ugrassınlar, bıksınlar. biz zaten gerektigi zaman gerektigi yerlere şikayetlerimizi yapan insanlarız.

destanda oynamayıp burda destanın ölücegini idda eden arkadaslar 2 senedir ayni şeyleri söylüyor.

biz FatalityRiders Clanı(ElderSociety) olarak destan sunucusunu birakmayi düşünmüyoruz. Bizimle aynı Fikirde olan RTM(HexenMeister) ekibi ile gerekise karişilikli oynarız ama genede oynariz sıkıntı degil. birleşmeymiş efendime söyliyim taklaya gelmeymiş cok önemli şeyler degil bunlar.

otp giriş zorunlulugu gelmesin, ya böyle olmaz, söyle olmaz gerek yok rossettaya dönüşler olur.. diye korkutmanın burada sallamanın anlamı yok, forumda belli ki rosettanın canlanması için cok güzel çalişiyorsunuz. bu ekip gerçekten her yerde rossettayi övüyor. bizim destan oyuncuları olarak böyle şeylere ihtiyacimiz yok. sadece sikayetci oldugumuz konulardan birine deginiyoruz. bunlardan biride destan serverinin otp giriş zorunlulugu getirilmesi.
    Umarım OTP zorunluluğu getirirler de, senin de bir kaç ay sonra bizi X sunucusu ile birleştirin dediğini görürüm sonra bu forumda rezil ederim seni ve senin gibi düşünenleri. Umarım gelir. Çok istiyorum bu hazzı yaşamayı.
    Benim için sıkıntı yok her türlü oynarım destanda. Ama bir kaç ay sonra bırakır giderim ben de sunucu boşalacağı için zevk vermemeye başlayacağı için. Gider rosettada oynarım. Oradaki eşya seviyesi de destandaki kadar fazla değil. Tek sıkıntıları oyuncu eksikliği. Destan zayıfladıktan sonra, yeni kullanıcılar Rosettayı seçmeye başladıktan bir kaç ay sonra Rosetta çok cazip bir sunucu haline gelecektir.

Member ElderXochiquetzal's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    FatalityRiders/ElderSociety
    Server
    KO -> Destan
    Race
    El-Morad
    suna acıklık getireyim bu serverda oynayan cogu kemik oyuncu zaten otp kullanmaktadır, ben hiç bir
    LostAlliance
    FatalityRiders
    RaybanTakanMageler
    C0RTEXIPHAN
    4SuperStar
    BuyukSeIcukIuDevIeti
    NONCALCES
    GOZTEPE1925
    OtherS
    GH0ST
    clan oyuncularının otpsiz karakterlere sahip olduklarını düşünmüyorum. geri kalan cogu member bu clanlara üye degildir yada otplidir otpsizdir demiyorum. fakat pk cikmayan, emek veren, exp kasan, bişeyler yapmaya çalişan insanlardır. emeklerini korumak ve degerlendirmek bence bu yolla biraz daha onlara verilen degeri gözler önüne serecektir.
    bu husustu geri kalan buna karşı cıkan cogu kesim chitinidir, farmcidir,illegaliteye basvuran ,pus iteminin üstüne 5m para koyup karşılıgını bekleyen oyunculardır. keza çok defa dedigim gibi kemik oyuncu için hiç bir şey degişmiyor. neden istemesin ki ?bugun bir Cortex karşısında 4superstar ile vs atarken yada zamanında RTM ile FR karşılıklı vs atarken otpleri yok muydu? vardı. gene cogu clan cogu insan cz de olacak mı? evet.

ekmeginize mani oluyor diye burada "seni rezil ederim". "server bitsinde aglayın". "birleşceksiniiiiiiiiiz!" gibi sacma seylerin manası bence bulunmuyor.

"Ama bir kaç ay sonra bırakır giderim ben de sunucu boşalacağı için zevk vermemeye başlayacağı için. Gider rosettada oynarım."

bu kelimeden tanıdıgım, tanışıklıgım olan hiç bir clan mensubu olmadıgını, ayrica chitin farm vb seylerden sadece servera zarar verdigini bile söyleyebilirim.
    "forumda okuduguma göre" rosetta hala canlı bir server keza burda bas bas reklamı yapiliyor. herkesin kendi tercihi isterseniz rosetta da baslarsiniz istemezseniz başlamazsınız. bu oyuna baslayan yeni member dediginiz insanlar cogumuzun arkadasları, tanıdıkları, eski oyuncular, otp sistemini gerekirse kendi elimizle kurdugumuz kişiler. önerdigimiz, olmazsa olmaz dedigimiz şeyler.
    temmeni ederim ki burda dedigin zaman gelip rezil olayim tabi sen rosettaya gecmezsen.

Destanda legal olarak aktif oynayan 5 bin oyuncu varsa ben adım kadar eminim yarısından fazlasında OTP yoktur. Destan 2 de her gün 100 kişi sıra bekletiyor. Destan 2 ye giren oyunu öğrenmeye çalışan arkadaşlarımızda OTP yok. Zaten nttgame bunun farkında olduğu için böyle bir zorunluluk getirmiyor ve getireceğini de hiç sanmıyorum. Zamanında bununla ilgili anket açılmıştı, evet çıkmıştı burada ama OTP zorunluluğu getirilmemişti. Onun yerine OTP zorunluluğu olan yeni bir sunucu açmak NTTGame'in daha çok işine gelen bir durumdu. Tekrar söylüyorum, Destana OTP zorunluluğu getirilemez, getirilirse sunucuyu baltayla ortadan ikiye yarmış olurlar.
    Senin tanıdığın ve kemik kitle dediğin kişiler güçlü olan ve çok tanınan bir kaç clan sadece. Destandaki oyuncu kitlesinin %2sini oluşturuyor musunuzdur? Bırak OTP'yi bu tartışmaları, forumun varlığından bile haberi olmayan binlerce oyuncu var. Sen tanıdığın bir kaç clanda herkes OTP kullanıyor diye bütün sunucunun kaderini etkileyecek bir karar veremezsin, verdirtemezsin.

Destan için yapılabilecek en iyi şey, illegal oyuncular için kontrolleri sıklaştırıp, OTP reklamını çok çok daha iyi yapmak gerekirse yeni oyuncuları da cezbedecek ödüller vermektir.
    Last edited by Ondenia; 06-05-2017 at 05:32 AM.

Class
    KO -> Mage
    Clan
    Server
    KO -> Destan
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by Ondenia View Post
    Destanda legal olarak aktif oynayan 5 bin oyuncu varsa ben adım kadar eminim yarısından fazlasında OTP yoktur. Destan 2 de her gün 100 kişi sıra bekletiyor. Destan 2 ye giren oyunu öğrenmeye çalışan arkadaşlarımızda OTP yok. Zaten nttgame bunun farkında olduğu için böyle bir zorunluluk getirmiyor ve getireceğini de hiç sanmıyorum. Zamanında bununla ilgili anket açılmıştı, evet çıkmıştı burada ama OTP zorunluluğu getirilmemişti. Onun yerine OTP zorunluluğu olan yeni bir sunucu açmak NTTGame'in daha çok işine gelen bir durumdu. Tekrar söylüyorum, Destana OTP zorunluluğu getirilemez, getirilirse sunucuyu baltayla ortadan ikiye yarmış olurlar.
    aynı şeyleri tekrarlamamın anlamı yok.

Editledim tekrar oku. Aynı şeyleri söylesen de söylemesen de durum bu. Değişecek bir şey de değil bence kardeşim

Senior Member ARTHUR.'s Avatar
    Nickname
    ARTHUR
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Destan
    Race
    Karus
    Koxp un engellenmesi için ve güvenlik için gerekli+*+*++++++++++++++

Class
    KO -> Mage
    Clan
    Server
    KO -> Destan
    Race
    El-Morad
    "yeni oyuncuları da cezbedecek ödüller vermektir."

zaten böyle bir şey mevcut:
    Bahsedilen mevzu Hesap kalkanı geliştirme

"Destandaki oyuncu kitlesinin %2sini oluşturuyor musunuzdur?"

bahsi gecen clanların cogu geri kalan kısmın kat kat üzerinde pus itemi vb. şeylerle bu oyuna destek oluyor. geri kalan %98 knight online'ın gelişmesi için ne yapmiş? kendi ceplerini düşünmekten başka? bizde kendi serverimizi korumak, daha güzel bir hale getirmek için böyle bir öneri sunuyoruz.

"kalan %98 in bu forumdan haberi var mi? böyle bir konudan haberi var mı?"

olsun yada olmasın bu bir insiyatif meselesidir. onceki yorumlarımda bahsettigim gibi, OTP gelmesinin ne gibi bir sakincasini acik bir dille yazmak yerine şunlar bahane edilmemeli. // tekrar aynı şeyleri yaziyorum belki gözden kacirilmiştir.

"server biter"

"rosettaya dönüşler olur"

"yeni başlayan oyuncular destana girmez"

1-serverin bitmesi gibi bir korkumuz yok player sayisi gayet iyi, pksı canlı. cesitli yayincilari izleyerek bunu görebilirsiniz.

2-hep bu rosetta örnegi. baska otpsiz server yok mu gerçekten bir fikrim yok.

3-yeni başlayan oyuncular zaten yeteri kadar bilgi aldıgında ki forumda her şey gayet acik, ve gerekli otp kurulum sistemi videolu anlatimlarca acik ve net olarak anlatılmakta kurulumu yapilmasi cok zor olmasa gerek.

başka bir şekilde hiçbir mantıklı, düzgün yada OTP hakkında "mantıklı" bir sebeble karşı cıkan yorum göremiyorum.
    "OTP girmeye üşeniyorum gerek yok ihtiyacim yok kurmuyorum, karakterimin güvenligi ve serverin durumu hiç umrumda degil." diyen biri olsa saygı duyacagım.

Senior Member wrathcse's Avatar
    Nickname
    Yhwach
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Europa
    Race
    Karus
    Çoktandır bu konuya bir şey yazmamıştım ama baktım tahminler havada uçuşuyor; ben de yorum ekleyeyim.

Günlük online olan o klan oyuncularının tüm online oyunculara oranı nedir acaba? Ya da aldıkları Premium/Cash in toplam alınan Premium/Cash e oranı? Var mı elinizde sayısal oransal bir bilgi? Bu bilgileri bilmeden neye göre yorum yapabiliyorsunuz? Herkes dünyayı kendi etrafında dönüyor sanırım. Eminim sadece sizin aldığınız Cash lerle server ayakta durmuyordur; siz o Cash leri almasanız da server kapanmaz.

NTTGame in bu konuda şimdiye kadarki tutumu belli; Birleşmeler haricinde bir serverda OTP varsa kaldırılmaz yoksa eklenmez. Bundan sonra değişir mi bilinmez.
    Yetkili biri de bir şey yazmıyor ona ayrı kızıyorum. Abi yazın olabilir/olabilecek ya da olamaz/olmayacak; bu kadar insanı tartıştırıyorlar.
    Diyecekleri 2 şeyden birisi:

- Server nasıl açıldıysa öyle kalacak. OTP zorunlu server lar mevcut; madem klanca OTP li server istiyorsunuz, klanca OTP li server a geçin.
    ya da
    - Madem çok isteniyor, bundan sonra Destan OTP li olacak; tüm oyunculara 1 ay süre; o sürede hazırlıklarınızı yapın.