Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 36
    Senior Member
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus

Esland Haritasında Bosslara Hayır Etkinliği (Tüm GMler 1 Defa okuyabilir mi?)

Merhaba Arkadaşlar,

UYARI: Arkadaşlar öncelikle uyarıyorum amaç ESLAND BOSSLARINI kaldırtmak değil bossların Esland HARİTASINDA çıkmasının yöneticiler tarafından engellenmesini sağlamak.

#eslandbosslarıcsye

Bugün bu yazıyı yazmamın sebebi oyunda artık bir şey ifade etmeyen sadece illegal program kullananların veya
    oyun üzerinden para kazanmaktan başka hiçbir şey düşünmeyen oyunu bir adım öteye taşımak için
    hiçbir çaba sarf etmeyen kişilerin kolay para kapısı olarak gördüğü ESLAND BOSSLARInın
    oyunun yapımcıları veya GM ekibi tarafından kaldırılmasını önermek sizlerin, Yapımcıların ve GMlerin bu konudaki
    görüşünü almaktır.
    Hepsinden önce de bu oyunu daha iyi bir yere getirmek daha keyifli hale getirmek isteyen
    siz oyuncu arkadaşlarımın desteğini almaktır konunun altına fikirlerinizi
    yazar desteğinizi belirtirseniz sesimizi duyurabilirsek oyun ciddi anlamda daha keyifli hale gelecektir.
    Ayrıca yıllarınızı verdiğiniz bu oyun için gösterdiğiniz çabaya belki bu defa Gm arkadaşlar ve
    Yöneticiler kayıtsız kalmaz sizler de sizin gibi oyuncu arkadaşlarınız için güzel bir adım atmış olursunuz.

Yazıma ESLAND BOSSLARININ neden Esland haritasından kaldırılması gerektiğini açıklayarak ve yerine nasıl bir uygulama yapılabileceği üzerine fikirlerimi beyan ederek devam etmek istiyorum.

ESLAND BOSSLARI ESLAND HARİTASINDAN NEDEN KALDIRILMALI

1-Her gün foruma açılan ardı arkası kesilmeyen "Tarama char şikayet, k0xper şikayet" gibi başlıklardan da anlayacağınız gibi nerdeyse bütün gün bir şey yapmadan esland townda durup boss düşmesini bekleyen gözü para hırsı bürümüş şahısları oyundan uzaklaştırmak.

2-Düşünüldüğünde ESLAND BOSSLARININ oyuna hiçbir katkısı yok.
    Kendinize sorun oyuna item girişi için esland bossları şart mı vazgeçilmez mi?

3-Esland haritası bir pk alanı değil bosslar için aynı ırkın oyuncuları yarışıyor peki bu yarışta kimler galip geliyor ?
    İki gurup var bunlar galip geliyor peki bu iki gurup kimlerden oluşuyor?
    Birinci gurup tabi ki oyunun her açığından faydalanmaya çalışan bence kendilerine bile saygısını yitirmiş olan
    'tarama char veya başka herhangi bir illegal program' kullananlar onlar için söylenecek çok şey var içinizden geçenleri biliyorum ama burda dile getirmek mümkün değil;
    ikinci grup ise sabah akşam eslandı mesken edinmiş bıkmadan usanmadan boss kovalayan oyunda ne pk alnında ne de başka bir alanda karşılaşmayacağınız
    'boss çıksa kessek de yolumuzu bulsak' zihniyetindeki oyuncular ki k0xperlardan pek bir farkları yok hatta bossu bulma şekilleri tartışmaya açık illegal program kullandıklarına dair kokular yayan legal olduklarını savunan oyuncular.

4-Yukarıda anlattığım iki gurubun çalışmaları sonucunda oyunda zevk için 'Hadi esland çıkalım belki boss buluruz' diyen oyundan zevk almaya çalışan insanların ESLAND BOSSALRINDAN çoktan umudunu kesmiş olması.
    Sorun kendinize kaç defa duydunuz şu cümleyi 'A-Hadi eslandda boss bakalım. B-Abi ne bossu koxperlardan sana boss mu kalır' ne yazık ki durum bu.
    5-Oyuncuların chat ekranında sürekli aynı kişilerin (kendilerine esland boss teamı diyorlar) Esland bosslarından drop aldığını görmekten gına gelmiş olması.

ESLAND BOSSLARININ TALAFİSİ İÇİN YAPILABİLECEKLER

1-Esland haritasından kaldırılan bosslar CZ,BASE,ARDREAM Chaos Stonedan çıksın bunun için Chaos Stonenın çıkış süresi kısaltılabilir veya esland boslarından çıkan her Chaos Stoneye bir adet yerleştirilebilir (lupus turu lobo turu gibi) süresiyle oynanabilir böylece Esland haritasından kaldırılacak olan ESLAND BOSSLARIndan oyuna giren itemin telafisi gerçekleşmiş olur.

2-Bosslar oyunda sadece iki ırkın savaştığı COLONİ ZONE, BASE, ARDREAM ve DELOS gibi pk alanlarında çıksın böylece pk alanlarındaki hareketlilik artar.

HİÇ OLUR MU ÖYLE ŞEY DİYENLERE CEVABEN

Casusluk görevi oyuncular arasındaki adıyla "MAVİ KUTU GÖREVİ" illegal oyuncuların gelir kaynağı halina geldiği için kaldırılmadı mı?
    Demek ki mümkün ayrıca biz bu bossların tamamen kaldırılmasını değil pk alanlarına Chaos Stone bossu olarak eklenmesine
    böylece pk alanlarının daha hareketli bir hal almasına katkı sağlamak istiyoruz.
    Ayrıca internette araştırırsanız pvp serverlarda GMlerin oyun içi her şeyi değiştirebildiğini bazı serverlarda eslanda bosslarının kaldırıldığını görebilirsiniz demek ki küçük bir işlem ki pvp serverda yapılan bir şey usko veya steam de neden yapılamasın.

PEKİ YAPILAN BU DEĞİŞİKLİKLER NE YARAR SAĞLAYACAK
    1-Pk alanlarının daha hareketli olmasını sağlayacak.
    2-Büyük clanlar pklarda sürekli video çekimi yaptığı için chaos stoneye ve bosslara atak yapan k0xperlar kaçamayacak haklarında işlem yapılması kolaylaşacak.
    3-Esland gibi geniş bir yerde tespit edilmesi zorlaşan illegal oyuncular bowlda rahatlıkla belirlenebilecek.
    4-CZ gibi yerlere giriş 70+ level olduğu için illegal oyuncuların işi daha da zorlaşacak.
    5-Oyuncuların Pk alanlarına çıkma isteği kamçılanacak.
    6-Esland da Moradon,Lüfer ve EMC gibi sadece farm ve exp amaçlı kullanılacak.
    7-Gece gündüz Esland Townda oturan boss çıktığı an dibinde biten arkadaşların pkdaki hünerlerini de göreceğiz.
    8-Aklımıza gelemeyecek daha bir çok güzel faydası olacaktır.

SÖzlerime şunları ekleyerek son vermek istiyorum bosslar dropları yüzünden oyun içinde değerli bir yerde o zaman bu değerli şeylere sahip olmak biraz daha zor olmalı bu yüzden pk alanlarına Chaos Stone taşınmalı.

Oyunun daha iyi bir yerlere gelmesini illegaliteyi azalmayı ve keyifli bir oyun ortamının oluşması için emek veren biz oyuncuların fikirlerini kritik etmek için
    forumda sürekli online olan Gm arkadaşlardan ( @MrRob0t, @ScORp_LiON, @biskuvit, @Daeso, @Death_Stroke, @ShadowChaser, @IBlackWicked, @Perastis, @Rhales, @Pochette, @TurkBlade, @AlonsoPedroLopez, @MythAsSasSin, @Eryudes, @Roquentin, @AndrePaul ) da bu paylaşıma yorum yapmalarını olur yanlarını veya olmayacak yanlarını bize izah etmelerini de rica ediyoruz.

NTTGAME ın twitch tv de yaptığı canlı yayınlarda yayın chatene #eslandbosslarıcsye hastagını spamlayarak veya twitter hesabı bulunan arkadaşlar destek verirse sesimi daha çok duyurabiliriz.

Bu paylaşıma attığınız yorumlar bu fikirlerin gerçekleşmesi için bir umut olacaktır.
    Eksiklerim varsa sizler tamamlayın bir kusur ettiysek affola.

Saygılar...

Junior Member
    Destekliyorum KALDIRILMALI.

Senior Member Deniz_SailinG's Avatar
    Nickname
    _SailinG_
    Clan
    illuminati
    Race
    Karus
    İlegallerin geçim kaynağı boslar katılıyorum.

Senior Member
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Destekleyen herkese teşekkür ederim arkadaşlar oyundaki tüm arkadaşlarınızı uyarırsanız konuyu gelip yorumlarla katılıp desteklerini verirlerse bu konuda sesimizi daha çok duyurabiliriz. Saygılar...

Senior Member Bekir076's Avatar
    Nickname
    TaMaFYa
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    KenDi HaLiNDe
    Server
    KO -> Destan
    Race
    Karus
    illegallik kalkmasın boslar kalksın.... bu illegaller yüzünden her şeyi biz çekelim....

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Luferde k0xperlar chitin kasıyorlar onları alın cz'ye, eslantta k0xperlar exp kasıyor onlarıda götürün cz ye, yada bunlarla hiç uğraşmayın herşeyi cz'ye alın en temizi kimi kimi koparırsa artık

Senior Member
    Infractions
    0/1 (3)
    Katılıyorum güzel ve çok mantıklı bir konu emeğine sağlık bunu oyuncuların düşünüp gm lerin hem düşünmemesi hemde düşünenleri dinleyip veya yanlış yönleri varsa anlatmaya cevap vermeye tenezzük dahil etmiyolar.

Gereksiz Lüfer camp ları, Maradon campaları, Eslant campları kapatma gereği bile duymuyolar. Koxperlar ve oyunda sadece farm atanlarla dolu. Başka hiç bir katkısı yok Military campların fakat kapatmıyolar.
    Chaoslar laglı, Jr ler buglu camp ları kapatsalar server rahat bi nefes alcak. Serverın kapasitesi gereksiz yere camplara ayrılmış durumda. Camp lar kalksa bu yük kalkacak ve jr ler daha az buglu olacak.

Senior Member
    Bende Katılıyorum . Eslant bossları için Czye Farklı Bir Chaos Stone Gibi bişi koyulsa Czdeki kapışmayıda arttırır. 2 Ayrı Cs den 2 ayrı bossları atsa

Senior Member
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Uzun olabilir ancak önce konunun okunmasını tavsiye ediyorum aksi halde
    Konuyu okumadan direk yorum yapanların öncellikle kötü niyetli sonrasında konu içerisinde bahsettiğim oyunu tamamen rant alanı olarak görenler olduğunu da şimdiden belirtiyorum.
    Bu konuya kötü ve alaycı yorumlar tabi ki gelecek sonuçta birilerinin rant kapısı elden gidebilir.O yüzden bu tür yorumları normal karşılıyorum.

Senior Member karalama2001's Avatar
    Nickname
    MysteryHardStrokes
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    Mysterious
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    El-Morad
    Kosperlara vurulucak 3 darbe vardır.