Results 1 to 6 of 6
    Senior Member

Question Windows 10 sorunu

Windows 10 kurulu pc'de cz'de town atınca 1 2 saniyelik ekran kasıyor, hiç bir zone'da town atınca böyle birşey yok sadece czde kasması garip değil mi? Sabah cz'nin boş olduğu saatte de denedim boş cz bile olsa kasıyor aynı şekilde. Windows 7 kuruluyken böyle bi durum yok ama windows 10 yapınca sadece czde town atınca ekran kasıyor. Ne yaptıysam çözemedim bu sorunu, neyden kaynaklanıyor olabilir bilgisi olan var mı?

Senior Member SkCLucky's Avatar
    Merhaba,

İşlemcinin yoğunluğu ile alakalı bir durum olduğunu düşünüyorum. Windows 10 daha geniş bir yer kapladığı için işlemciniz biraz pasif kalıyor. Şöyle bir önerim var:

Kasanıza bir adet ek ram takabilir veya diskin boyutunu arttırabilirsiniz.
    # Oyunun efecklerini düşürmekte; bir nebzede olsa fayda sağlar.
    Last edited by SkCLucky; 04-07-2017 at 07:46 AM.

Senior Member __SaCReTeS__'s Avatar
    Nickname
    _SaCReTeS_
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    RememberMe
    Server
    KO -> Diez
    Race
    Karus
    aynı problem bendede var hacı karus townda kasıyor pc aleti toplayalı daha 4 ay olmadı 6 milyar para harcadım ama gel görki çöp ko'da kasıyo

İşin aslı bilgisayarınız ne kadar iyi olursa olsun, oyun eski bir oyun olduğu için, bilgisayarınız /ekran kartınız iyileştikçe bu sorunlar artmaktadır. knight oynarken ekran kartınızı iptal edip, on board ekran kartı ile oynamayı deneyebilirsiniz. tıpkı age of empires II yi windows 10da çalıştıramadığınız gibi. (HD versiyonunu bulmanız gerekmekte)

Senior Member __SaCReTeS__'s Avatar
    Nickname
    _SaCReTeS_
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    RememberMe
    Server
    KO -> Diez
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by Par_pe5WXvnJ View Post
    İşin aslı bilgisayarınız ne kadar iyi olursa olsun, oyun eski bir oyun olduğu için, bilgisayarınız /ekran kartınız iyileştikçe bu sorunlar artmaktadır. knight oynarken ekran kartınızı iptal edip, on board ekran kartı ile oynamayı deneyebilirsiniz. tıpkı age of empires II yi windows 10da çalıştıramadığınız gibi. (HD versiyonunu bulmanız gerekmekte)
    katılıyorum 2005 de aldığım bilgisiyarım ko'da kasmıyordu şimdi yeni topladığım i7 6700k işlemcili pc kasıyor gta 5 de kasmıyor ko'da kasıyor

Senior Member DOriliO's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Midgard
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by JeTMaXLeO View Post
    aynı problem bendede var hacı karus townda kasıyor pc aleti toplayalı daha 4 ay olmadı 6 milyar para harcadım ama gel görki çöp ko'da kasıyo
    20 bin liradaya toplasanız kasar knight sizin pc nizle alakalı bir durum yok oyunda sorun var oyun kendi kasıyor işlemcinize aşırı derece yük bindiriyor.