Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 15

Teşekkürler NTTGAME .

Evet arkadaşlar 2006-2011arası knight oynamış biri olarak 2011 yılında hileden dolayı oyunu bırakmıştım.1sene önce oyuna geri döndüm.Her ne kadar oyunun ilk zamanlarını herkes özlese de bu tamamen o zamanki acemiliğimizin bize verdiği bir tattı.Buglar,hileler o zamanlar havada uçuşurdu ki bu yüzden oyunu bırakıp çoğu kişi pvplere yönelmişti.Nttgame in son zamanlarda yaptığı hileyle mücadele ve pk alanlarında nerdeyse hilenin 0 a inmesi,yeni açılan serverlara bifrost-krowaz-utc gibi uçuk farklar yaratabilcek etkinliklerin ilk anlarda gelmemesi gerçekten oyunu halen ayakta tutan en önemli faktörler,3sene öncesine kadar herkes yeni serverlarda bu etkinliklerin ilk başta olmaması için yalvarıyordu.Nttgame userlerin önerileri dinleyip,twitch vb. yayınlarla onların sorunlarını dinleyip önerileri uyguladı.

Şimdi gelelim konumuzun asıl amacına,userleri dinlediğinizi biliyorum hem sizin firmanıza uzun vadede kazandırıcı olacak hem userler için iyi olacak bir öneri vermek istiyorum,Çoğu knight oyuncusunda süregelen zamanda tecrübelerinden kaynaklı olarak 5-6ayda bir yeni serverın geleceği inancı var ve bu doğru.Bu sebeple yeni açılan serverlara ilk 1-2aydan sonra yeni user başlamayıp diğer serverı bekliyor.Size tavsiyem en azından son açılan serverın bifrost-krowaz vb. bütün etkinlikleri getirilmeden yeni serverın açılmaması ve 1sene gibi uzun vadelerde yeni serverların gelmesidir,bu sayede insanların aklındaki ilk 1aydan sonra yeni servera başlanır mı abi diğer serverı bekleyelim o zamana kadar pvpde takılırız düşüncelerini yok ederseniz.Bu oyun eski şahına tekrar kalkacaktır,zira oyundaki en önemli sorunlarla büyük bir başarıyla mücadele ettiniz ve eskiye göre çok daha düzgün bir pk ve oyun ortamı sağladınız bize.

İnsanların aklındaki bu ilk 1aydan sonra yeni servera başlanmaz 3-4aya yenisi gelir düşüncesini de yok edecek uygulamalar yaparsanız oyun herkes için çok daha güzel olacak..

Senior Member akoml's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by 4BRK4BRK4 View Post
    Evet arkadaşlar 2006-2011arası knight oynamış biri olarak 2011 yılında hileden dolayı oyunu bırakmıştım.1sene önce oyuna geri döndüm.Her ne kadar oyunun ilk zamanlarını herkes özlese de bu tamamen o zamanki acemiliğimizin bize verdiği bir tattı.Buglar,hileler o zamanlar havada uçuşurdu ki bu yüzden oyunu bırakıp çoğu kişi pvplere yönelmişti.Nttgame in son zamanlarda yaptığı hileyle mücadele ve pk alanlarında nerdeyse hilenin 0 a inmesi,yeni açılan serverlara bifrost-krowaz-utc gibi uçuk farklar yaratabilcek etkinliklerin ilk anlarda gelmemesi gerçekten oyunu halen ayakta tutan en önemli faktörler,3sene öncesine kadar herkes yeni serverlarda bu etkinliklerin ilk başta olmaması için yalvarıyordu.Nttgame userlerin önerileri dinleyip,twitch vb. yayınlarla onların sorunlarını dinleyip önerileri uyguladı.

Şimdi gelelim konumuzun asıl amacına,userleri dinlediğinizi biliyorum hem sizin firmanıza uzun vadede kazandırıcı olacak hem userler için iyi olacak bir öneri vermek istiyorum,Çoğu knight oyuncusunda süregelen zamanda tecrübelerinden kaynaklı olarak 5-6ayda bir yeni serverın geleceği inancı var ve bu doğru.Bu sebeple yeni açılan serverlara ilk 1-2aydan sonra yeni user başlamayıp diğer serverı bekliyor.Size tavsiyem en azından son açılan serverın bifrost-krowaz vb. bütün etkinlikleri getirilmeden yeni serverın açılmaması ve 1sene gibi uzun vadelerde yeni serverların gelmesidir,bu sayede insanların aklındaki ilk 1aydan sonra yeni servera başlanır mı abi diğer serverı bekleyelim o zamana kadar pvpde takılırız düşüncelerini yok ederseniz.Bu oyun eski şahına tekrar kalkacaktır,zira oyundaki en önemli sorunlarla büyük bir başarıyla mücadele ettiniz ve eskiye göre çok daha düzgün bir pk ve oyun ortamı sağladınız bize.

İnsanların aklındaki bu ilk 1aydan sonra yeni servera başlanmaz 3-4aya yenisi gelir düşüncesini de yok edecek uygulamalar yaparsanız oyun herkes için çok daha güzel olacak..
    Kullanıcıların isteklerine yönelik uygulamalar her geçen gün artmakta. Gözle görülür bir şekilde, sorunları çözemeye çalışan bir ekip mevcut. KO tarihi boyunca, illegalin en aza indirgenmiş dönemlerini yaşıyoruz. Umarım her şey bizlerin (kullanıcıların) desteği ile daha da güzel olacak.

Moderator IBlackWicked's Avatar
    Nickname
    lBlackWickedl
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Selam,

Oyuna tekrardan sizin gibi eski oyuncuların geri döndüğünü görmek gerçekten beni çok sevindirdi. Hem eski oyuncular hem yeni oyuncular gelişmeler sayesinde oyuna katılıyor.

Yönetim hileyle adeta savaşıyor ve aralanmaya çalışan tüm kapıları teker teker kapatıyor. Oyunun güvenlik sisteminin geliştirilmesi ve caydırıcı nitelikte cezalar verilmesi hile kullanımını gözle görülür oranda düşürdü. Özellikle PK alanlarında bu değişim gerçekten hissediliyor ve bu konuda sizinle aynı mutluluğu paylaşıyorum.

Yeni sunucular son dönemde oyuncuların istekleri dikkate alınarak açıldı. Gerek item sınırlandırılması gerekse Pus itemlerinin sınırlandırılması oyuncuların istekleri dikkate alınarak düzenlendi.
    Forumdaki tüm konular takip ediliyor. Uygulanabilecek düzeyde olan her fikir tartışılabiliyor ve son dönemde gördüğünüz gibi uygulanabilecek olanlar uygulanıyor.

Yeni sunucuların açılma sürecinin biraz daha yayılması fikrine katılıyorum. Çünkü ben de Rosetta sunucusunda oynuyorum. Az da olsa yeni sunucunun açıldığı dönemde o heyecanla gidenler oluyor ve kayıplar yaşıyoruz. Yeni sunucuların oturması için biraz zaman tanınmalı diye düşünüyorum.
    Fikirlerinizi paylaşmaktan çekinmeyin ve forumu aktif olarak takip edin.

İyi forumlar.

Senior Member Death_Stroke's Avatar
    Merhaba,
    12 yıl oldu knight online ile tanışalı hilenin en hızlı cezalandırıldığı dönemdeyiz nttgame ekibinin çalışmaları çok iyi bu şekilde devam edecektir. Yeni sunucu gelme önerinize katılıyorum 1 yıldan az sürede yeni sunucu açmamak gerekli ve insanların 4-5 ay içinde yeni sunucu açılıyorlar ön yargısı kırılmalıdır. Ben 2005'den beri sadece eski sunucularda oynamış biri olarak hiç bir zaman yeni sunucu gelmesine sıcak bakmamıştım çünkü her sunucu açıldığında üst sunucular oyuncu kalmıyordu ama manes ve akara ile bu durum yaşanmadı güzel bir şekilde devam ediliyor ve oyuncu kitlesi artmaya devam ediyor.

Quote Originally Posted by 4BRK4BRK4 View Post

söyledikleirnin hepsine katılıyorum

Senior Member ogungor261's Avatar
    Nickname
    Eleny
    Class
    KO -> Priest
    Clan
    Overdose
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    Karus
    Ne güzel belirtmişsiniz. 1 yıl bile az bir süre bence. Yeni sunucular da şu anda gayet güzel ortam var. Bir tek item yapma konusunda geride kalmış arkadaşları da düşünerekten söylüyorum, bifrost eksik. Bifrost olsa eminim oyun biraz daha cnlanacantır. Hem cz pk ortamı canlanacaktır, hem insanların item yapma olasılığı artacaktır. Ben açıkcası yeni server geleceğini duyunca artık heycan duymuyorum. Gırakon'un Carnac'ın falan açılacağı zamanları açıkladıklarında nasıl heyecanlanmıştım. Şimdi öyle bir heyecan asla gelmiyor.
    Umarım yeni serverlar arası uzun soluklu olur da bu oyundan herkes zevk alabilir. İlgilenen herkese teşekkürler.

Senior Member biskuvit's Avatar
    Nickname
    Killerduke
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Desperado
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Yanılmıyorsam sene 2010 idi. Koxp yüzünden Kronosta ara verdiğim karakterime şöyle bi girip cz'ye bakınayım demiştim. Daha towndan çıkamadan, townun önüne kamp kuran koxperlar yüzünden sadece 2 dakika oyuna tahammül edebilmiştim. Yani anlayacağınız oyuna ara verdiğim dönemde illegalliğin azalmasını beklerken aksine kat kat artmıştı.

3 senelik bir aranın ardından 2013'te tekrar başladım. Bu dönemde NttGame oyunun yayın haklarını almıştı. PvP alanlarında neredeyse illegal oyuncu kalmamıştı. İllegal oyunculara da anlık müdahale ediliyordu. O zamandan bu zamana gerek pk bölgelerinde gerekse PvE haritalarında illegalitenin sıfıra yakın bir düzeye indiğini söyleyebiliriz. Ancak yeni bir sunucu açıldığı zaman bunu fırsata çevirmek isteyen kötü niyetli oyuncular yüzünden illegalite oranında artış görülüyor ve yine anlık müdahaleler devam ediyor.

O zamandan bu yana nice buglar fixlendi ve hala fixlenmesini beklediğimiz buglar mevcut. Oyuncuların memnuniyeti için mesai gözetmeksizin çalışan bir GM ekibi var. Knight Online efsanesi yükselmeye devam ediyor
    The games we play are deadly, aren't they?

Senior Member
    Infractions
    0/1 (13)
    Sürekli yeni server gelirse gelenlerde gider artık oyuncuların güveni kalmadı sürekli şüphe yeni server gelir sürekli belli sürelerde geliyor usko 2 server birden açıldı steamko desen tonla server açıldı durum şuan nasıl çok kötü sebebi sürekli yeni server getirip userler artık bunu tahammül edememesinden kaynaklanıyor. Gün geçtikçe oyunu asıl oynayan oyuncular sürekli yeni server yüzünden oyunu bırakıyor.

Steamko ve Usko yeteri kadar server var 2017 yeni server gelmesi demek artık yeter biz daha yokuz demek bunu yetkililer üst yetkililere anlatın.
    Last edited by TellerMine; 04-05-2017 at 11:23 AM.

Moderator IBlackWicked's Avatar
    Nickname
    lBlackWickedl
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by TellerMine View Post
    Sürekli yeni server gelirse gelenlerde gider artık oyuncuların güveni kalmadı sürekli şüphe yeni server gelir sürekli belli sürelerde geliyor usko 2 server birden açıldı steamko desen tonla server açıldı durum şuan nasıl çok kötü sebebi sürekli yeni server getirip userler artık bunu tahammül edememesinden kaynaklanıyor. Gün geçtikçe oyunu asıl oynayan oyuncular sürekli yeni server yüzünden oyunu bırakıyor.

Steamko ve Usko yeteri kadar server var 2017 yeni server gelmesi demek artık yeter biz daha yokuz demek bunu yetkililer üst yetkililere anlatın.
    Yeni sunucuların uzun zamana yayılması gerektiğini ben de ilk postumda belirtmiştim. Ama bu durumda oyunculara da iş düşüyor. Ne kadar sunucu açılırsa açılsın ben Europa sunucusunu bırakmadım. Europa sunucusunda oynayanlar da sunucusunu bırakmayan kişiler olduğu için ara sıra zorlansak da pk ortamımız hiçbir zaman tamamen bitmedi.

Senior Member Parentalx's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Manes
    Race
    Karus
    1 serverin uzun ömürlü olması için benim fikrim; oyundaki para akışını eşitlemektir.İyice açacak olursam bir server açıldıktan sonra oyunda Goldbar miktarı her geçen gün artıyor.Bunu bir şekilde dengelemek lazım.Çok hızlı artış göstermemesi lazım.Mesela upgrade sisteminden bu oyun içine giren , hızlı giren parayı çekebilirsiniz.Buslardan gelen para mesela yok olsa vs...Delos kalesi ne olacak derseniz.İçerisindeki farm ortamını canlandırıp onlarıda zarara uğratmamış, mağdur etmemiş olursunuz.Ayrıca oyuna giren item sayısını dengesindede bir ayar yapılırsa serverlar uzun ömürlü olur ve 5-6 ayda bir yeni sunucu açılmasına gerek kalmaz.