Page 81 of 85 FirstFirst ... 31717980818283 ... LastLast
Results 801 to 810 of 846
    Senior Member SkCZ0cK's Avatar
    Nickname
    lGi00l
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Impregnable
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Mgame bir reste olsun okçu ile ilgili sadece bir tane bile olsa bir güncelleme getir. Kaç yıl oldu hala bekliyoruz.

Senior Member SkCZ0cK's Avatar
    Nickname
    lGi00l
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Impregnable
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by Eryudes View Post
    Şirketimizde Kore'li çalışanların olduğu gibi Kore'ye giden ve Kore'den gelen çalışanlar mevcut. Ne yazık ki bu durumda bir şeyleri değiştirmiyor. Yapımcı firmanın görüşünü daha önceki mesajlarımda açıklamıştım. Onlar okçuda yer alan problemlerin düzeltildiğini, stabilite durumunun normal olduğunu savunuyorlar.
    Okçunun en güçlü skili 80 nin 300 damage atması ve 70 skilinin birisinde 500, diğerinde 1000 vurması nasıl normal olabilir? Bunu söyleyen yapımcı firmanın ya gözünde ya da beyninde bir sıkıntı olmalı. Bunun başka bir açıklaması yok.

Senior Member GrandBugsBunnyyy's Avatar
    Nickname
    ElvenKingUnderTheSky
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    stabilite derken %60 civarında damagede oynama var nasıl normal ya

Junior Member
    Infractions
    0/1 (10)
    Sadece bu konu bile açılalı 3 sene olmuş ve hala hiç bir gelişme yok , yazık gerçekten oyuncuların fikirlerinin önerilerinin hiç bir önemi yok

Junior Member
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    Karus
    Şu 80 skill i konusunda Allah okçu oynayan arkadaşlara sabır versin rezalet resmen. Umarım okçunun sorunları çözülür ama bir ekleme yapmak gerekirse oyundan şu macro özellikli mouse lar kaldırılmalı ( özellikle g300s) bu aygıtlar nasıl yasaklanır bilemiyorum ama sanki bazı oyunlarda macro destekli mouselar ile giriş yapılamıyor.

Senior Member
    Quote Originally Posted by biskuvit View Post
    Selam Arkadaşlar

Bildiğiniz gibi geçen senelerde yapılan güncellemelerle okçuların temel sorunu olan 5-3 skillerindeki cooldown sürelerinde, 66 LR shot tutmama sorununda ve 80 Powershot skillinin FX'lerinde bazı düzenlemeler olmuştu. Bu sorunların düzeltilmesinin ardından okçu karakteri diğer sınıflarla rekabet edebilecek seviyeye ulaştı ve Pk alanlarında görülen okçu sayısında gözle görülebilir bir artış gerçekleşti. Fakat günümüzde hala bazı temel sorunlar devam etmekte. Bu sorunlar nelerdir şimdi bunları ele alacağız.

1- Lightning Shot Efekt Sorunu

Normalde Lightning Shot skilli rakibi kitlediği zaman oluşması gereken efekt, bu skill rakibi kitlemediği zaman da oluşmaktadır. Dolayısıyla uzaktaki bir hedefe bu skillin tutup tutmadığını anlamak mümkün değildir.

2- Sağ ve Sol El Yaylardaki Açısal Sorun

Sol el yaylar (Eagle Eye, Iron Bow, Azagai, Windforce vb.) 5-3 ok skillerinde yakın mesafeden daha isabetli atışlar yaparken, sağ el yaylarla yapılan atışlarda (Helenid, Dark Knight Crossbow) yakın mesafeden dahi oklardan bir ya da birkaçı hedefe isabet etmemektedir. Aynı noktadan yapılan atışlarda sol-sağ el yaylarda ciddi bir açısal sorun yaşanmaktadır. Sağ el yay ile hedefe 5 ok tutturduğunuz her noktadan, sol el yay ile de 5 ok tutturabiliyorken; sol el yay ile hedefe 5 ok tutturduğunuz noktadan sağ ile yay ile bazen 4 bazen ise 3 ok tutturabiliyorsunuz. Bu durum aşağıdaki izleyeceğiniz videoda güzel bir şekilde açıklanmıştır.

3- Atack Enchant Scroll ve Sol El Yaylardaki Sorunsal

Okçu karakterine Sağ el ya da sol el aynı atağa sahip bir yay taktığınızda atağınız aynı oranda artmaktadır. Fakat sağ el yaylar ile atack enchant scroll basabiliyorken, sol el yaylar ile atack enchant scroll basamıyorsunuz. Bu durum aşağıdaki videoda nedenleriyle beraber detaylı olarak açıklanmıştır.

4- 57-60-70 Skillerindeki Stabilite Sorunu

Okçuların pk alanlarında hasar vermek için temel olarak kullandıkları bu skiller, aynı koşullarda çok farklı hasarlar verebilmektedir. Bu skillerin hasar aralıklarının tekrar gözden geçirilerek, minimum hasarın bir tık daha geliştirilmesi kanaatindeyiz. Aşağıdaki videoda bu durum nedenleriyle beraber açıklanmıştır.

https://www.youtube.com/watch?v=yYVYu47kJbw

5- Counter Strike (52), Blinding Strafe (75), Powershot (80) Skillerindeki Sekme Sorunu

Bu skillerdeki sekme oranlarının makul bir seviyeye çekilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bazen oluyor atılan 10 tane skillden 9 tanesi sekebiliyor. 60 saniye dolma süresine sahip bir skillin sürekli olarak sekmesi çok can sıkıcı olabiliyor. Bu skillerdeki sekme oranlarının tekrardan gözden geçirilerek daha makul bir seviyeye çekilmesini talep ediyoruz. Aşağıdaki videoda bu durum anlatılmıştır.

https://www.youtube.com/watch?v=zHbqvSjkx74

6- Draki's Pendant Eşyasındaki Recovery Sorunu

Draki's pendant eşyasının bir özelliği olan HP Rec özelliği Sol El Yaylarda çalışmamaktadır (Yalnızca sağ el yaylarda çalışıyor). İlgili Video:

https://www.youtube.com/watch?v=qbcj6VdyFqc
    Umarım bir gün düzeltirler.

Senior Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Destan
    Race
    Karus
    Bugün yine bir okçu saçmalığı yüzünden JR kaybettik Deva canı %30'lardayken devaya ulaştık karşı taraftan 3 kişiyi kestik sonra baktık adamlar devanın içine girmişler oradan devayı kesiyorlar, bizim parti ful okçu olduğu için adamlara hiç birimiz vuramadık, diblerine girip 3-5 ok attığımız halde deva içinde oldukları için 1 tane bile ok onlara isabet etmiyor, ya mob'a vuruyor ya da fail alıyorsun. Aynı sorun cz fosilde de mevcut gidiyorsun adam hemen fosilin içine giriyor ve fosil damage almadığı için ona da ok isabet etmiyor, kanser olmamak elde değil Lütfen şu bug'lar çözülsün artık, ya yaratıkların içine girilemesin ya da okçununun vurması mümkün olsun.

Senior Member Vrij's Avatar
    Partyde mage varsa, ki en az 1 olur genelde, devaya nova gibi alan skili atsın ara ara, söyleyin, ve saga info boxa baksın damage alan isim var mı diye.

konuyu takip etmiyorum aslen okçu olsam da, ama bisküvit çok güzel derlemiş, e.s
    yalnız counter strike özellkle olmak üzere, power shotın fln yuksek sekme oranının kasti yapılan bişey oldugunu düşünüyorum. mgamein kxper okçulardan gelen bir archerofobisi var.
    Ben alıştım, birşey beklemiyorum, belletilmiş çaresizlik oldum
    Ama okçunun ilk orijinal halini oynamış biri olarak en sevdğim meslektir, kendimi okçu sayarım. counter strike spike gibiydi, diğer meslklerle dengeli bir gücü vardı. Ben oyunun ilk dengelrinin en iyisi olduguna inanan biriyim, ama oyun degişti ve gelişti tabii yeni dengeler geldi, ama şu an çok ta adil değil.

Neyse vsler filan hariç PK da zaten herkes ks, boşverin

Bu arada bir numaralı okçu/ mage arayıcısı asasların lupin bugını fixletmeye çalışalım, adamlar stealthi bastı mı king yani, lupin de fln nerdeyse gözkmuyorlar hükmünde.
    menzili 20m cvrna düşmüş, light feetle koşan asas için lupin yok, çalışmıyor demektir.
    Bu serverin meşhur makro asaslarını uzaktan gördünüz mü kaçın, lupin işe yaramıyor.
    ‘Olan olmuştur; olacak olan da olmuştur.’
    Zamansız 'an'da olmuş bitmişe, zamanlı ömrümüzde şahitlik etmekteyiz.

Teşekkürler önemlı bir konuyu burda duyurdugun ıcın inşallah geçte olsa bu sorunlar düzeltilir ben özellikle archerları pk ya teşvik edecek güzel bi 83 skili bekliyorum. bütün joblar geliştirildi sıra archer jobunda olsun lutfen teşekkurler.

Senior Member
    Sabit bir sayının %350 si de sabit bir sayıdır değil mi ?
    Neden 70 skilli üzerinde %350 yazdığı halde sürekli olarak farklı hasarlar çıkarıyor ? Örneklendirmek gerekirse;
    100 sayısının %350 si 350 dir . Bazen 200 bazen 300 bazen 150 olabilir mi 100 sayısının %350 si ?
    Stabil olduğunu savunan MGAME in içinde şu kadar basit bir şeyi hesaplayacak kadar matematik bilgisi olan yok herhalde.