Page 2 of 85 FirstFirst 12341252 ... LastLast
Results 11 to 20 of 846
    Banned
    Nickname
    FORZA WARRIOR
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    NeverMore
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by biskuvit View Post
    Selam Arkadaşlar

Bildiğiniz gibi geçen senelerde yapılan güncellemelerle okçuların temel sorunu olan 5-3 skillerindeki cooldown sürelerinde, 66 LR shot tutmama sorununda ve 80 Powershot skillinin FX'lerinde bazı düzenlemeler olmuştu. Bu sorunların düzeltilmesinin ardından okçu karakteri diğer sınıflarla rekabet edebilecek seviyeye ulaştı ve Pk alanlarında görülen okçu sayısında gözle görülebilir bir artış gerçekleşti. Fakat günümüzde hala bazı temel sorunlar devam etmekte. Bu sorunlar nelerdir şimdi bunları ele alacağız.

1- Lightning Shot Efekt Sorunu

Normalde Lightning Shot skilli rakibi kitlediği zaman oluşması gereken efekt, bu skill rakibi kitlemediği zaman da oluşmaktadır. Dolayısıyla uzaktaki bir hedefe bu skillin tutup tutmadığını anlamak mümkün değildir.

2- Sağ ve Sol El Yaylardaki Açısal Sorun

Sol el yaylar (Eagle Eye, Iron Bow, Azagai, Windforce vb.) 5-3 ok skillerinde yakın mesafeden daha isabetli atışlar yaparken, sağ el yaylarla yapılan atışlarda (Helenid, Dark Knight Crossbow) yakın mesafeden dahi oklardan bir ya da birkaçı hedefe isabet etmemektedir. Aynı noktadan yapılan atışlarda sol-sağ el yaylarda ciddi bir açısal sorun yaşanmaktadır. Sağ el yay ile hedefe 5 ok tutturduğunuz her noktadan, sol el yay ile de 5 ok tutturabiliyorken; sol el yay ile hedefe 5 ok tutturduğunuz noktadan sağ ile yay ile bazen 4 bazen ise 3 ok tutturabiliyorsunuz. Bu durum aşağıdaki izleyeceğiniz videoda güzel bir şekilde açıklanmıştır.

3- Atack Enchant Scroll ve Sol El Yaylardaki Sorunsal

Okçu karakterine Sağ el ya da sol el aynı atağa sahip bir yay taktığınızda atağınız aynı oranda artmaktadır. Fakat sağ el yaylar ile atack enchant scroll basabiliyorken, sol el yaylar ile atack enchant scroll basamıyorsunuz. Bu durum aşağıdaki videoda nedenleriyle beraber detaylı olarak açıklanmıştır.

4- 57-60-70 Skillerindeki Stabilite Sorunu

Okçuların pk alanlarında hasar vermek için temel olarak kullandıkları bu skiller, aynı koşullarda çok farklı hasarlar verebilmektedir. Bu skillerin hasar aralıklarının tekrar gözden geçirilerek, minimum hasarın bir tık daha geliştirilmesi kanaatindeyiz. Aşağıdaki videoda bu durum nedenleriyle beraber açıklanmıştır.

https://www.youtube.com/watch?v=yYVYu47kJbw

5- Counter Strike (52), Blinding Strafe (75), Powershot (80) Skillerindeki Sekme Sorunu

Bu skillerdeki sekme oranlarının makul bir seviyeye çekilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bazen oluyor atılan 10 tane skillden 9 tanesi sekebiliyor. 60 saniye dolma süresine sahip bir skillin sürekli olarak sekmesi çok can sıkıcı olabiliyor. Bu skillerdeki sekme oranlarının tekrardan gözden geçirilerek daha makul bir seviyeye çekilmesini talep ediyoruz. Aşağıdaki videoda bu durum anlatılmıştır.

https://www.youtube.com/watch?v=zHbqvSjkx74

6- Draki's Pendant Eşyasındaki Recovery Sorunu

Draki's pendant eşyasının bir özelliği olan HP Rec özelliği Sol El Yaylarda çalışmamaktadır (Yalnızca sağ el yaylarda çalışıyor). İlgili Video:

https://www.youtube.com/watch?v=qbcj6VdyFqc
    CS PS skilline yine sen kendin şöyle detaylı sekmeyi iyice gösteren bir video çekersen o diğer arkadaşla daha iyi olur. Senin videolar çok daha açıklayıcı ve net olmuş eline sağlık

Senior Member biskuvit's Avatar
    Nickname
    Killerduke
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Desperado
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by KingSedome View Post
    CS PS skilline yine sen kendin şöyle detaylı sekmeyi iyice gösteren bir video çekersen o diğer arkadaşla daha iyi olur. Senin videolar çok daha açıklayıcı ve net olmuş eline sağlık
    PS sekme sorunundan herkesin haberdar olduğu için fazla açıklama gereği duymadık
    The games we play are deadly, aren't they?

Senior Member
    Tum fornu kopyalayip yazayydin bu nssil alinti cevap kingsadome

Junior Member
    okcu 80 skillinden nefret ettim. bir skill hep seker mi ?
    oyun berserker oyunu olmuş. yarım yamalak çalışan archer iyice çöp olmuş.

Senior Member AngryBird's Avatar
    Nickname
    ARROWRISES
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Dexterity
    Server
    KO -> Europa
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by TellerMine View Post

4 - Stabilite sorun olduğunu düşünmüyorum bu oyunun başından beri olan bir şey illa diğer moblar gibi archerın damageleri stabil olması gerekli değil zaten uzaktan vurduğu için böyle bir şey yapıldığını düşünüyorum. Sürekli kafadan vurulurmu uzaktan Yakın mesafeden vuran yay 72 vuruşu stabildir mesela ok atmadığı için warrior gibi vuruyor.
    zaten videoda belirtilen izlediysen eğer bir skill 1100 vurabiliyorken 2. vuruşta 500 vurmasın aralığı daraltınsın bundan bahsediyoruz alt limiti 500 değilde 750-800 olsun 1100 vurabilen bir skilin bir sonraki damage de 500 düşmesi kadar saçma bir şey olabilirmi %50 den daha fazla bir aralıktan bahsediyoruz
    maliceli iken bu damage aralıkları dahada genişliyor çünkü malice yiyen kişiye 70 skili 2 k vuruyorken 2. skill 1 k vuruyor ben 1 k yi malicesizkende vruyuorum zaten en azından bu alt limit araligi daraltınsın istenilen bu head shot mantıgıyla bakmayı bırakın ozaman wariorlar sürekli light feet ile koşan adama aynı damage vuramaz baltalar hep kafamızamı carpıyor ? bu mantık yanlış bir mantık okcunun gozunden bakınca head shot başka jobdan bakınca uçsun kacsın yere vursun coşsun ... oyunda kimse bir joba kıyak geçilsin diye konu açmiyor zaten denge sağlansın ve bu oyundaki karakterler arası dengesizlik de üst düzeyde.
    Last edited by AngryBird; 03-07-2017 at 02:44 PM.
    #Dexterity

CS skilinde CoolDown sorunuda var, Örneğin aynı hızlarda atılan 70 (veya 60-57) skilinden sonra CS'ye basıldığında ok ve mana gitmesine rağmen damage gitmiyor. Diğer skilleri atarken cs atmak için 1 saniye kadar durmak gerekiyor, yoksa atılan CS işlemiyor, 75-80 skilleri de bu şekilde. 10 senedir oynuyorum okçu sınıfı hep kenarda köşede kalan çok özen gösterilmeyen bir job. Aynı zamanda okçu girdiği anda dc eden eslant slotlarıda fixlense süper olacak. (bunun için diğer hesabımda ticket atmıştım zamanında, ekran kartını güncelle falan filan demişlerdi) Makro falan yok, rhales canlı yayında biz denedik makroda dc ediyor dedi, Rhales kombo biliyor mu acaba? Ayrıca şöyle Örneğin HTC (Curendero) Slotunda kaçarak 60 skili atın yine dc veriyor, kaçmadan atın yine dc veriyor, o slota okçu karakter ile girin hiç skil kullanmayın W+S yapın dc veriyor. (Şunu belirteyim, W+S ile kombo yapmıyorum mouse ile yapıyorum, okçu oynamasını bilenler bilir) DC ediyor ve MAKROSUZ!!! Evet kanıt isterse GM ler dışarıdan çekim alır gösteririm, Dışarıdan çekim videolu tickette atarım. Slotlar buglu kabul edin artık, pc'de sorun olsa, tek beni eder bir çok farklı pcde denedim, oyun içinden diğer arkadaşlardan şahit oldum, tekrar ediyorum slotlar buglu. Aynı kombo ile emcde veya htb'de saatlerce farm yaptım 1 kere bile dc olmadım.

Senior Member biskuvit's Avatar
    Nickname
    Killerduke
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Desperado
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by Buminyagbu View Post
    CS skilinde CoolDown sorunuda var, Örneğin aynı hızlarda atılan 70 (veya 60-57) skilinden sonra CS'ye basıldığında ok ve mana gitmesine rağmen damage gitmiyor. Diğer skilleri atarken cs atmak için 1 saniye kadar durmak gerekiyor, yoksa atılan CS işlemiyor, 75-80 skilleri de bu şekilde. 10 senedir oynuyorum okçu sınıfı hep kenarda köşede kalan çok özen gösterilmeyen bir job. Aynı zamanda okçu girdiği anda dc eden eslant slotlarıda fixlense süper olacak. (bunun için diğer hesabımda ticket atmıştım zamanında, ekran kartını güncelle falan filan demişlerdi) Makro falan yok, rhales canlı yayında biz denedik makroda dc ediyor dedi, Rhales kombo biliyor mu acaba? Ayrıca şöyle Örneğin HTC (Curendero) Slotunda kaçarak 60 skili atın yine dc veriyor, kaçmadan atın yine dc veriyor, o slota okçu karakter ile girin hiç skil kullanmayın W+S yapın dc veriyor. (Şunu belirteyim, W+S ile kombo yapmıyorum mouse ile yapıyorum, okçu oynamasını bilenler bilir) DC ediyor ve MAKROSUZ!!! Evet kanıt isterse GM ler dışarıdan çekim alır gösteririm, Dışarıdan çekim videolu tickette atarım. Slotlar buglu kabul edin artık, pc'de sorun olsa, tek beni eder bir çok farklı pcde denedim, oyun içinden diğer arkadaşlardan şahit oldum, tekrar ediyorum slotlar buglu. Aynı kombo ile emcde veya htb'de saatlerce farm yaptım 1 kere bile dc olmadım.
    Ok ve mana gitmesine rağmen skill'in işlemediği durumlar oyun hatası değil, sizin skilli olması gerekenden daha hızlı vurmaya çalışmanız sonucu oluşmaktadır. Gerekli pratiği yaparak bu durumun önüne geçebilirsiniz. Bahsettiğiniz bazı moblardaki DC sorunu için videolar hazırlanıyor. Bunları gelecek günler içinde paylaşacağım.

Dc olduğunuz bu moblar ile ilgili size tavsiyem, attığınız tüm okların yaratığa temas ettiğinden emin olun. Mümkünse W kombo yapın.
    The games we play are deadly, aren't they?

Quote Originally Posted by biskuvit View Post
    Ok ve mana gitmesine rağmen skill'in işlemediği durumlar oyun hatası değil, sizin skilli olması gerekenden daha hızlı vurmaya çalışmanız sonucu oluşmaktadır. Gerekli pratiği yaparak bu durumun önüne geçebilirsiniz. Bahsettiğiniz bazı moblardaki DC sorunu için videolar hazırlanıyor. Bunları gelecek günler içinde paylaşacağım.

Dc olduğunuz bu moblar ile ilgili size tavsiyem, attığınız tüm okların yaratığa temas ettiğinden emin olun. Mümkünse W kombo yapın.
    DC sorunun kombo ile alakası yok her türlü denedim, o slotta genie açsam yine dc ediyor. Yalan söyleyecek değilim. Olay tamamen okçu ile ilgili. makronun önüne geçmek için böyle bir şey yapıldığını zannediyorum, ancak benim gibi hilesiz oynayan arkadaşlarıda mağdur ediyor bu durum. Ne yani? diyelim ki w ile yapmak gerekiyorda, yinede bu bir sorun değilmidir? daha iyisini yapabiliyorken neden kötüsünü yapmak zorunda kalıyorum? Tekrar ediyorm, makro kullanan yeteneksizlerden değilim, kanıt için dışarıda video atabilirim.

Senior Member KeteHore's Avatar
    Nickname
    Bakteri
    Class
    KO -> Kurian
    Race
    El-Morad
    archer olupta desteklememek olurmu konuyu

Junior Member
    Nickname
    IvarRagnarsSoNl
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Dexterity
    Server
    KO -> Europa
    Race
    Karus
    Sorunlarımızı değerli vaktinizden ayırıp harika videolar ile alalen ortaya serdiğiniz için öncelikle sizlere teşekkürü borç bilirim Sn. Killerduke ve Sn. Arrowrises.