Results 1 to 9 of 9
    Senior Member SkCLucky's Avatar

Post Problemler ve Çözüm Önerileri:

Çıkışından bu yana Türkler ile özdeşleşmiş diyebileceğimiz belki de tek MMORPG olma özelliğini taşıyan Knight Online 12 yıldır devam eden serüveninde bir eşik atlayarak Steam'deki yerini aldı. Biz de bu vesile ile Knight Online'a yeniden ya da sıfırdan başlayacakların karşısına çıkabilecek altı olası bağlantı ve oyun hatasını ve çözümlerini derledim.

İlk önce oyunun sistem gereksinimlerinden bahsedelim. Knight Online, 2004 yılında piyasaya çıktığı için bir hayli düşük bir sistem gereksinimine ihtiyaç duyuyor. Neredeyse her bilgisayarda çalışacabileceğini söylesek sanırım yanılmamış oluruz.

İşte Knight Online sistem gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Windows 2000, XP, Vista, 7, 8, 10
    İşlemci: Pentium 3 600MHz ya da daha iyisi
    Bellek: 512 MB RAM
    Grafik: 3D Acceleration destekleyen herhangi bir ekran kartı
    İnternet Bağlantısı
    Boyut: 2 GB

Gelelim Knight Online'da karşımıza çıkan en yaygın altı hata ve çözümlerine:

1- Knight Online 0xE019100B Hatası:

Bu hatanın birden fazla sebebi olabilir. İlk sebep antivirus (virüs koruma) programının Knight Online klasörlerinin içindeki bir dosyayı zararlı olarak görmesi olabilir. Bu nedenle varsa antivirus programınız kapatın ve oyuna giriş yapmayı deneyin. Sorun çözülürse antivirüs programınızda Knight Online'ın çalışmasına izin verin veya oyuna girerken virüs koruma programını kapatın.

0xE019100B hatasının ikinci bir çözümü ise CCleaner. CCleaner ile aşağıdaki yönermeleri uyguluyarak 0xE019100B hatasını çözebilirsiniz:
    CCleaner'ı indir.
    CCleaner ile tam tarama yap.
    Tüm kayıt defteri hatalarını onar.

2- Please restart Knight Online if you are running 3rd party programs (Knight Online'ı tekrar başlat hatası)

Bu sorundan muzdarip birçok kişi bulunmakta. Ama çözümü çok basit. Şayet Knight Online'ı tekrar başlat hatası alıyorsanız Steam ID ve kullanıcı adınızı değiştirmeniz yeterli olacaktır.

3- SteamAPI_Init(87) Failed Hatası (SteamAPI_Init(87) Başarısız Hatası)

Bu hatanın nedeni bilinmese de çözümü çok kolay. Yapmanız gerekenler sırasıyla:
    -Oyunun yüklü olduğu klasörü bulmak.
    -Burada yer alan Knight Online EXE dosyasına sağ tıklayıp yönetici (administrator) olarak çalıştır demek.

4- Server Hatası (Sunucu Hatası):

Şu anlık bu hatanın bir çözümü bulunmuyor. Ama oyunun yapımcıları bu sorunu çözmek için çalıştıklarını resmi olarak açıkladılar. Şayet hata ile ilgili bir çözüm ortaya çıkarsa sizleri bilgilendireceğiz.

5- Knight Online'da FPS Düşüyor (Knight Online Takılıyor ve Kasıyor):

Kartınız Nvidia ise bu sorunun çözümü var. AMD karşılığı da işe yarayabilir ama denenmediğini belirtelim. Sorunları gidermek için:
    Nvidia Control Panel'i (Nvidia Kontrol Paneli'ni) açın.
    "Manage 3D Settings" (3D Ayarları Yönet) adlı sekmeye gelin.
    Power Management Mode'u (Güç Yönetim Modu'nu), Prefer maximum performance ile (Maksimum Performansı Tercih Et) değiştirin.

6- Knigh Online Oyundan Atıyor - Kapanıyor:

Bu tür oyundan atma ve kapanma hataları her oyunda olduğu gibi Knight Online'da da %90 driver eksikliği ya da hatasından kaynaklanır. Bu nedenle donanımlarınızın driver dosyalarını kontrol etmeniz gerekir. Tek tek kontrol etmek kimisi için zor kimi için de çok yorucu olması neden ile bu işlemleri hızlıca gerçekleştiren DriversScanner adlı programı kullanabilirsiniz.
    -DriverScanner'ı indirin.
    -DriverScanner'ı kurduktan sonra tam PC taraması yapın.
    -Tarama sırasında eksik/hatalı bulunan driver dosyalarını DriverScanner ile yeniden yükleyin.
    -Son olarak driver dosyalarını DriverScanner üzerinden güncelleyin.

Knight Online' nın Steam üzerinden oynanmaya başlaması ile oluşan hataları ve çözümleri şimdilik bu kadar.

Eğer üstte yer alan çözümler işinize yaramadıysa ya da farklı problemleriniz varsa bizlere yorum kısmında bildirin.

İyi günler.
    Last edited by SkCLucky; 02-17-2017 at 07:01 AM. Reason: başlık dünenlemesi

Destan .
    nk:
    iyi günler bende piremium olduğu halede item kitleyemiyorum siteden aktif ettim item kitlemeyi üstümde parada var ama item kitle sayfası açılmıyor bende
    Last edited by SkCLucky; 05-21-2020 at 12:46 AM.

Senior Member SkCLucky's Avatar
    Quote Originally Posted by asa_wMzZDrgN View Post
    Destan .
    nk:
    iyi günler bende piremium olduğu halede item kitleyemiyorum siteden aktif ettim item kitlemeyi üstümde parada var ama item kitle sayfası açılmıyor bende
    Selam,

Genel olarak bir problem bulunmamaktadır, yaşadığınız sorunu kısa bir video ile iletebilirsiniz.

Tahminimce, Clientin hasar alması nedeniyle bu sorunu yaşıyor olmanız ya da yanlış adımları takip etmenizdir.

iyi günler item kırdırma sorunum var ilgilenirseniz sevinirim.https://youtu.be/x-gbcNwQRus
    sev: DESTAN
    nk:The333333
    Last edited by asa_wMzZDrgN; 06-01-2020 at 12:31 PM.

ikinci bir sorunum item kitleme sorunu yaşıyorum formda item kitle şifresi aktif durumda.üzerimde para var.dc piremium var ama itemi kitleyemiyorum.
    sw: DESTAN
    NK.The333333 https://youtu.be/pUheYhMLCMo

piremium bitmeden dönüş yaparsanız sevinirim iyi günler.

Moderator GamesDepot's Avatar
    Nickname
    xxxxxxCeZaxxxxxx
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Heaven
    Race
    Karus
    İtem kitlerken artık premium istememektedir. Premium olmadan eşyanızı kitleyebilirsiniz.

Oyun kapalı bir konumdayken aşağıda paylaştığım videodaki işlem adımlarını gerçekleştiriniz.

ben üstte belirtmiştim bunu yaptım ben sitede aktif durumda olduğu halde kitlemiyor itemi . ve diğer item kırdırma sorunum devam etmekte.

galiba hesabım soyulunca yardım edersiniz diye düşünüyorum bukadar zaman beklettinize göre güzel hizmetiniz var tebrikler.