Results 1 to 7 of 7

Macro kullanımları, Macrolular vs Genie yahut elle kombo

Merhabalar kolay gelsin.

Konuya öncelikle dün yaşadığım bir muhabbetle başlamak istiyorum. Yakmalık slotuna genieyi kurmuşum. Hatta genie takılıyor diye pazar yapan bi klan arkadaşımdan rica edip ufak çaplı bir mücadelenin ardından sorunsuz bir şekilde slotta takılmaktayım. Bir arkadaş geldi manuel olarak oda takılmaya başladı. Sıkıntı yok istediğini yapabilir. 3-5-7 dakika oldu ama arkadaş an olsun sektirmeden, bir saniye sekmeden ama, takılıyor. Bende yazdım bro dedim maşllah iyi kesiyorsun ama bi sorum olucak vurduğum skilin örneğin 1 de olduğunu varsayarsak saniyede en azından 2-3-4 kere z1z1z1z1z1 yapıyor olman gerekiyo öyle mi yapıyorsun dedim. yok hayır okun elden çıkışına göre o anda vuruyorum dedi. Bir an sekmeden ama 7 dakika boyunca ok elden çıkıp animasyonu tamamlandığı gibi yenisini atıyor bir an bir kere bir saniye duraksama olmadan Bunu 1 saat boyunca yaptığını(!) iddia edeni gördü, izledi(macro) bu gözler. Ha yapılabilir yapılamaz değil. Konuyu bu çerçeveye indirgeyecek, yapılır tabi yapılamaz mı? üzerine dal budak serpiştirecek senior member arkadaş demek istediğimi anladın, lütfen, o konu bu konu değil. Neyse tamam dedim sıkıntı yok. Sen takıl madem dedi. Yok bro slot büyük zaten aç gözlülüğe gerek yok gel dur sende dedim. Hatta ben birazda dark eyeslere kayayım tam bölüşmüş olalım gel vicdan yaparım dedim. Arkadaş gitti. Bu arkadaş macroydu velevki değildi de bir başkası gelecekti ki bu tarz slotlara her zaman macrolu insanlar gelir. Ve ben afk olsam sizin k0xpa alternatif olarak ücretli olarak sunduğunuz genieyi almış biri olarak bu arkadaş ya da bir başka macrolu arkadaş bana kutu göstermeyecekti. Nitekim buna yine bir örnek olarak ardream cardinalde kasarken 3lü-5li (mouse kullanarak) kombosu yapan arkadaşlar bilir ilk animasyon en azından yarımda olsa gerçekleşmeli ki skiller failed olmasın yokluğa kombo yapma. yahut çok seri yapamazsınız yine failed verir. Fakat macrolu arkadaşlar (delay ayarlama olduğunu sonra anlatacağım hikayedeki bir arkadaş söyledi) ufak bi ayarla bununda üstesinden gelebiliyormuş. Cardinale "sa" bile demeden gelip çatçut kesen arkadaşı bir süre sonra farkettim ki benim daha ilk atack animasyonu gerçekleşirken 3. skilini vurduğunda dedim kardeşim sende sıkıntı var koxpta değil ama teknik olarakta mümkün değil o serilikte kombo yapılması. "Ben bi kombo yaparım koxp sanırsın" yazmaya eli giden senior member arkadaş gözünü seveyim anlatmak istediğimi anladın, yapma.. Neyse efendim sonra bu arkadaş yahu işte ben sizin oynayacağınız rogueye de sizede bilmiyonuz oynamayınlar falan filanlar bize azar yedik. bi başka arkadaşlada yine böyle bi muhabbet oldu tanıştık aynı slotta aynı şekilde kesiyordu. ona sordum mousetan yaptığını hatta bunun için kaliteli bi mouse değilde 15 liralık mouseada atayabildiğini delaydı bilmem neydi gayet rahat yapılabildiğini, bi süre varmış delayda omuymuş neymiş, deneme yanılmayla optimalini bulmuş. Mouse a basılı tutması yetiyormuş. Deru cardinal trol gayet rahat dönüyordu. Soruyorum ben bu adamla nası başa çıkıcam. Video al muhabbetini lütfen ezbere yapmayalım. Senior member, Lütfen. Yakmalık slotunda afk da olabilirim alma şansım yok. Keza okçuların afk bırakabileceği her slot(uruk ailesi misal) için geçerli, yine video alamam. E o zaman şansına mı diyeceksiniz. Genieyle 2-3 saat yokluğa afk olup olmamam şansımla doğru orantılı mı bu oyunda?. Baya baya bi önce twitchte bir yayında 3-5 kere, yakmalık slotlarındaki macroluların farkındamısınız herhangi birşey düşünüyor musunuz bununla alakalı. Sabit belli kişiler var sürekli ama sürekli ordalar yazmıştım Spam yaptığım için ben banlandım. Olayın tam burasında "e spam yaparsan tabi banlanırsın" yazacak senior member arkadaş mevzumuz o değil, banlanmış olmak umrumda yahut konumuz değil ^^ rica ediyorum, konuyu kaçırma Evet sayın Gmler ne öneriyorsunuz? Ne yapalım? Hatta şöyle sorayım. Bu herkece bilinen ve oyunda legal olarak mücadele, emek ve cash harcayan insanların emeklerinin gaspı için kullanılan bu program, mouse ya da klavyelerin bu özellikleri hususunda bir çalışmanız var mı? Tespit edilebilmeleri yönünde bir çalışmanız var mı ? Eğer özel değilse ve böyle bir çalışma, düşünce, planlama var ise bizimle de paylaşabilir misiniz? Bunu gerçekten art niyetsiz soruyorum ne düşünüyorsunuz bu konu ile ilgili?

Ps: Bu arada banım hala duruyor. Kaldırabilirseniz arada belki çekilişe falan katılırım nick asidumann. Evet sevgili senior member buradan bu hizmet verilemiyor ticket atmam gerekiyor, tamam güzel kardeşim. Teşekkür ederim, iyi çalışmalar..
    Ps: Bu konudan bağımsız olarak "Rhales adamdır"..

Sizin gibiler yüzünden biz maradonda görev yapamiyoruz. her yeri kapmıssınız. iyi damage vuruyorsunuz, leveli düşük olanlar ne yapsın. adam senden kutu alıyor diye sızlanma.

Quote Originally Posted by GreenArmy_1616 View Post
    Sizin gibiler yüzünden biz maradonda görev yapamiyoruz. her yeri kapmıssınız. iyi damage vuruyorsunuz, leveli düşük olanlar ne yapsın. adam senden kutu alıyor diye sızlanma.
    kesemediğin 10 dark eyes 10 dire wolf için burda macro kullananların tarafını tutuyorsun. Ki slotun en altı ve en üstündeki moblar boşken genie kurandan bağımsız görevleri yapabilecekken, slotun ortasına gelip müsaade isteyip sonra küfür eden kişilerdensin sende belli. Oyunu, başkasının yapıyor olduğu işlere haset etmek, sıkıntı vermek temelinde oynadığın belli. Eş zamanlı olarak başka konu açıp ağlarken, maduriyetini dile getirip çözüm beklerken, aynı maduriyeti illegal kullanan kişiler yüzünden yaşayan ve bunu buraya yazan bi insana ateş ediyorsun sızlanma diyorsun. Nasıl bir yaklaşım ve düşünme tarzın var anlayamadım kolay gelsin.

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Selam,

Makroyla ilgili çalışma var. Xigncode bir süredir makro yazılımlarını yakalayarak kullanıcıyı hapse göndermektedir. Belirttiğiniz slotlar da Gm'ler tarafından sürekli kontrol edilmektedir.

Lütfen kuralları ihlal eden yazılımlardan oyun tecrübeniz için uzak durunuz.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Senior Member akoml's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Selam,

Makroyla ilgili çalışma var. Xigncode bir süredir makro yazılımlarını yakalayarak kullanıcıyı hapse göndermektedir. Belirttiğiniz slotlar da Gm'ler tarafından sürekli kontrol edilmektedir.

GM arkadaşlar mı kontrol ediyor, yoksa duyarlı birkaç oyuncu harita harita dolaşıp CR'ye mi bildirim yapıyor? TP SC kullanımına para dayanmıyor. Oyuna her girdiğinde dolaşacak GM varsa buyursun ben vereyim bakacağı yerleri.
    Moradon :

Gavolt - Spolier
    Werewolf
    Lycan
    Loup-Group
    Dark Eyes-Direwolf
    Shadow Sekeer
    Keilan
    Maden

Luferson Castle - El Morad Castle :

WolfDog
    Shadow Sekeer
    Maden
    Zombi
    Ape
    Cardinal
    Goblin (43 lvl farm charlar cirit atıyor, ne işleri var derseniz : https://www.youtube.com/watch?v=g7CAFt6ty7E)
    Lard Orc
    Uruk Blade - Uruk Hai - Uruk Tron
    Burning Stone
    Stone Golem
    Centaur
    Manticore
    Half-Troll Warrior
    Deruvish
    Hornet
    Dragon Tooth Soldier
    Dragon Tooth Commander
    Harpy - Raven Harpy

Eslant :

Harpy - Raven Harpy
    Nightmare
    Death Wizard
    Aioonclo
    Gargoyle
    Doom Knight
    Half Troll Currandero
    Half Troll Buschker
    Half Troll Captain
    Satiros
    Ewil Wizard
    Storming Apostle
    Apostle of Priercing Cold
    Stone Golem - Giant Golem

Ronark Land :

Apostle Of Piercing Cold
    Cardinal
    Treant
    Draki Fosil
    Hob Goblin
    Mastadon - Megeradon

Delos :

Hob Goblin
    Flame Rock
    Ghost Warrior
    Black Widow
    Shadow
    Last edited by akoml; 12-11-2016 at 12:55 PM.

Junior Member
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Selam,

Benim mousemde makro içeren bir mouse. Xigncode var diye 100 liralık mousemi cöpe atıp 15 liraya mouse mı alacagım? Yoksa makro aktifleştiği an mı yakalayıp hapise atıcak? Bence bunun tespiti iyi yapılsın yoksa sağ alt tarafta mousenin programını gördü diye makro diyecekse yandık.

Senior Member Sailor59's Avatar
    Nickname
    1stARCHERY
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by Kiki16 View Post
    Benim mousemde makro içeren bir mouse. Xigncode var diye 100 liralık mousemi cöpe atıp 15 liraya mouse mı alacagım? Yoksa makro aktifleştiği an mı yakalayıp hapise atıcak? Bence bunun tespiti iyi yapılsın yoksa sağ alt tarafta mousenin programını gördü diye makro diyecekse yandık.
    oyuna girmeden önce masaüstünde sağ altta bulunan mause nin programını kapatıp tuşları inaktif duruma getirdiğinizde 15tllik mause ye dönecektir mause niz

Tags for this Thread