View Poll Results: Pazar Sistemi Değiştirilsin mi

Voters
37. You may not vote on this poll
  • Evet, değiştirilsin itemim satılırken ben pkya çıkabiliyim

28 75.68%
  • Hayır, ben pazarcıyım oyun falan oynamam al sat yaparım sistem çok güzel

9 24.32%
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 23
    Senior Member

Pazar Sistemi Geliştirilsin Suistimaller Önlensin

Pazar sistemi charı meşgul etmeyecek bir hale getirilmeli , satılan itemlere sürekli 50m-150m arasa düşük teklif veren pazarcılardan kurtuluruz

buy merchant saçmalığını getirerek pazarcıların fiyat belirlediği bir saçmalık yapınız zaten , bu hatanızı telafi edebilmenizin tek yolu npc üzerinden item satışını getirmektir

item satış için bu kadar vakit/enerji kaybı olmamalı

Member
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    AcunFirarda
    Server
    KO -> Destan
    Race
    El-Morad
    bazı insanlar bu tip oyunlarda pazar yapmayı sever ticareti sever az pk atar veya atmaz bazıları pkyı çok sever bazıları savaşlara katılmayı çok sever bazıları savaş başladığı için maradona geçer pazar sistemi bozulursa oyun zevki kaçar

Senior Member
    Pazara Harcayacak Elektiriğim yok demiyorsunda Burda fasa fiso yapıyorsun. Blader Senin dediğin gibi npc koyduk diyelim itemleri millet 10 k 20 k ucuz koyacak habire Sonra piyasa saçmaa sapan bi hal alcak. Bırakın Şu İşleri Herşey Tadında güzel . bende Pazar yapmayı sevmem gram sevmem ama Piyasayı alt üst edecek saçmalık şeyler b unlar.

Member
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad
    Yani çok mantıklı bir öneri makul bir KC karşılığında böyle bir sistemde pazar kurabilir oyuncular hem pazar tutulma sorunundan kurtulmuş olurlar iki tarafda karlı çıkar hemde yukarda ki arkadaşın dediği gibi sürekli bozup yeni fiyata kurma olayı en aza inmiş olur veya bu pazar tutulması olayına daha farklı bir çözüm bulabilirsiniz.Benim umrumda değil pazarda işim yok fakat mağdur olan çok kişi gördüm.

Member
    Nickname
    KaFaNaSlKaRGiDeRim
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    TektaClaN
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    Gerçekten çok güzel olur. Destekliyorum. Hem ticaret yapip hem de aktif olabilmek! Hayal gibi ) umarim gerçek olur<<< +++

Junior Member
    suistimale çok açık bu sistem bence gereksiz

Böyle bir öneri bence güzel bir öneri fakat gerçekleşmesi geliştirilmesi zor bir öneri.Yukarıda bir arkadaş belirtmiş benim koyduğum itemin aynısını başka birisi 10-20k aşağıya koyacak ve piyasa sürekli düşecek gibisinden orada ona hak verdim fakat o tarz bir durumda şöyle bir çözüm getirilirse ; Oyun her item için belirli bir taban fiyat belirler ve o fiyatın altına kimse satamazsa ve bu taban fiyatlar gold bar satış fiyatlarına göre sürekli güncellenebilecek şekilde olmalı bence hoş olabilirdi evinde 10 adet bilgisayarı olan 5 tanesiyle pazar yapan 5 tanesiyle de pazar tutan karaktersizlerden kurtulmuş olurduk oyunun üstündende bir yük kalkmış olurdu.

Arkadaşlar Bileniniz varmi bilmiyorum ama Ultima Online isimli bir oyun vardir. Çok eskiden çok büyük keyiflerle oynadiğimiz bir oyundur.Pazar sisteminde bizsatarken komisyon vermiyoruz oyuna ki bu çok güzel birşey.Gördüğüm kadarıyla 2 farklı istekte bulunan arkadaşlar var. Buna kökten çözüm önerisnde bulunayim. Her iki tarafında hoşuna gidecek bir şey . Şimdi Power Up Store denilen oyun içi pazarimiz var ve burada birçok eşya ve vb ürün bulunmakta.

Vendor sistemi diye bir sistem var. Nasıl 1 aylık oto loot , peri vs aliyorsak vendor dediğim Yani bizim sundries gibi kendi pazarımız olabilecek 1 aylık vendorlar kiralansin.

Bu neye yarayacak.

1. Oyun üreticileri Para kazanacak. Vendor kiralamaktan .
    2. Pazar yapan insanlar Bilgisayarlarını açık bırakmamamış olacak. İnternetin kotası. Elektrik faturasi yada blgisayar deformesi olmayacak.
    3. Vendorunuza koyduğunuz itemler orada satilirken siz ister exp kasin, ister pk atın, ister savaşa girin.
    4.İsteyen normal pazarına devam etsin. Sistemi değiştirmenin yerine sisteme ek birşeyler getirmek. Tüm oyuncuları ve Üreticileri mutlu eder.
    5. Aktif oyuncu sayısı az olacağindan serverlar daha ferah ve güzel olucak.

Bunlarin düşünülmesi ve uygulamada çok kolay olduğunu göreceksiniz.

Maradonda Bir boşluğa koydurun vendor. 1 aylık kiralık verin. Temiz. Eşya astılınca bankamiza düşsün. Az sistemi geliştirin. Vendor üzerinde 2 bölüm olsun , biri alış biri satış.Hem alıcılar tahat eder, hemde satıcılar.

10 yılı uzun bir geçmişi olan Knight Online gibi bir oyunun bu sisteme geçmemesi zaten üzücü.

Lütfen bu tip sistemler için önce iyi bir test aşamasından geçirirseniz iyi olur.Malum bizim gençlerimiz oyunda açık bulmayı , aramayı ve bunu kötü niyetle kullanmaya bayılırlar.Şu kafalarını az daha farklı yöne çalıştırsalar bırakın oyunu dünyada Ülke olarak yerimiz farklı olur.

Bu kadar yazıdan sonra 2 çift söz de söyleyebilirim sanırsam. Arkadaşlar Diğer oyunculara saygınız olsun. Tüm takılarınız da +3 tüm setlerinizde +10 olsa oyunun birinciside olsaniz herşey bir yere kadar. Oyun adı üstünde eğlenmemize bakalım. Oyunun tanıdımında dediği gibi party sistemine dayalı bir oyun.

Party demek takım arkadaşı demek. Arkadaş demek güzellik demek. Bunları unutanlar olduğu aşikar. İyi eğlenceler.

Farklı fikirleri lütfen yazın. olumlu yada olumsuz. İyi bir sistem, iyi bir eleştiri ile güzelleşir.

Kolay gelsin.

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Bazı online oyunlarda bu sistem var ancak bu oyuna gelirse Moradon diye bir yer kalmaz sanırım. Bu oyunda sadece Moradon'u gezerek tek tek pazar bakarak zevk alan oyuncular var onları da düşünmek gerekir diye düşünüyorum.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Senior Member Qwar16's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Gaia
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Bazı online oyunlarda bu sistem var ancak bu oyuna gelirse Moradon diye bir yer kalmaz sanırım. Bu oyunda sadece Moradon'u gezerek tek tek pazar bakarak zevk alan oyuncular var onları da düşünmek gerekir diye düşünüyorum.
    Pazar tutmanın önüne geçilemezse bu öneri değerlendirilmek zorunda kalır.