Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 11 to 20 of 25

Thread: Hata Listesi

Senior Member
    char oyuna ilk girdiğinde 15 saniye görünmezlik kalkanı olmasına rağmen agresif moblar vurup çarı kesiyor.. bu durum her zaman gerçekleşmiyor onuda belirtiyim. görünmez olduğu için pot basamıyoruzda townda atamıyoruz çarın canı yarım oluyor vs. yani burada bir bug var oyun koptu girdim yarı canlı çarım öldü potta bastırmadı townda attırmadı
    Last edited by DuruFiveCS; 02-18-2023 at 08:42 PM.

Senior Member
    mob öldüğü zaman diğer moba geçince moblar dib dibeyse ölen moba 2,3 combo yapıyor mana gidiyor damage yok, ayrıca

* Ölen yaratığın arkasındaki yaratığa vurmama sorunu
    * Yaratığa yapılan saldırı pozisyonuna göre 5'li ya da 3'lü ok becerilerinin bir kısmının dışarıya gitmesi
    * Draki kulesinde yaratıklara takılma sorunu
    * Yaratıkların sabit olmayıp sürekli hareket etmesinden kaynaklı saldırı pozisyonu alınamaması sorunu

Junior Member
    Merhabalar,

Kurian skillerinde çok fazla sorun bulunmakta,
    -Skiller failed veriyor (Rush/Pull/Divide Armor kullanımlarında ve normla durumlarda
    -60 skillinin çok fazla sektiği bilinmekte bununla ilgili korekodaki güncelleme getirilmeli
    -75 v 63 skilleri sekmez deniyor fakat onlarda da sekme yaşanıyor.
    -ayrıca r vuruşları sekiyor mu emin değilim diğer joblarda kurianda r vuruşları bile sekiyor.
    daha önce English CommunityGeneralBug Reports kısmna açtığım konun linkinide ekliyorum orada yazdıklarımın bazıları için görseller bulunmakta.
    https://forum.nttgame.com/forum/show...Ne-zaman-gelir

Yıllardır severek bu oyunu oynadım ve halâ keyifle oynamaya devam ediyorum fakat benim ciddi olarak tadımı kaçıran sürekli olarak minor - pot buglarını yaşıyorum özellikle ws atarken full hp keseceğim kişilere full hp kesiliyorum ayrıca mob keserken de ciddi zararlarını görüyorum. Bastığım potlar sekiyor, minor sekiyor(Manamı alıyor can vermiyor), defans sekiyor, ve hayvana tam ölecekken LightFeet basıp kaçacam bu sefer LightFeet sekiyor ve ben expe ölüyorum bunu defalarca kez yaşadım sadece bir kaç SS ile kanıtlamak isterim.

Vater Of Favors(HP pot) ve Minor işlemiyor: https://www.hizliresim.com/grp2pax

Glutton keserken defalarca kez minor sekmesi(Manamı alıyor Can vermiyor) ve bu yüzden expe öldüm
    1-) https://www.hizliresim.com/30whj0y
    2-) https://www.hizliresim.com/o17ljzt
    3-) https://www.hizliresim.com/5dac4d4

PK ortasında defalarca kez minor sekmesi: https://www.hizliresim.com/3h9f3v5

WS ortasında birçok minor ve Potion Of Soul sekmesi: https://www.hizliresim.com/n9efp2t

Bunlar sadece 2 gün içerisinde yaşadığım buglardan 1/5'ini oluşturmakta ne diyeceğimi bilmiyorum cidden çok sinir bozucu Umarım en kısa zamanda düzelir.
    Last edited by Muhammed20047979; 04-28-2023 at 12:28 PM.

Senior Member
    moblara karşı kullanılan %10 skill'inde bir hata var, canı yüksek moba %10 vurursanız recovered hp gösterip vurduğunuz hasarı göstermiyor canı az moba vururkende %10 %5 atarken %5 olan skill %10'a göre 5 6 kat fazla vuruyormuş gibi gösteriyor fakat bu mümkün değil.

kısacası %10 skill'ini kullanırken info kısmında bir hata var. hem damageyi hatalı ( bakınız 2. resim %10 4k vururken %5 31k vurmuş yarı veya az canlı moblarda) gösterebiliyor, hemde full canlı moblarda hiç damage göstermiyor ama hasar vuruyor.

Junior Member cun_017tr's Avatar
    Bazı görevleri alırken, görev açıklamasının altındaki "Collect" kısmında öldürülmesi gereken yaratığın adı görünmemektedir. Bakımlarda bunu da düzeltebilirseniz memnun oluruz.

Örnek olarak;

Eslant [Reserve Knight] Hill isimli NPC'deki 50 adet Dark Stone yaratığı görevinde bu bug mevcut.

https://i.hizliresim.com/m4aytns.jpg

Kolay gelsin.
    İyi oyunlar.

Senior Member GengaR_AreS's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    Karus
    *Priest Spirit 80 (Discountis) yani MANA SİLME skill'i efekti, kalabalık yerlerde kullanıldığı zaman oyunun kapanmasına neden oluyor. Bu durum daha önce felankor ve deva bird yaratığında da vardı. Felankor altı kalabalıkken FELANKOR bu alan efekti gibi alan atınca oyun kapanırdı. Felankor'un alan efekti değiştirildi. Şimdi de felankor altı gibi kalabalık yerlerde 2-3 tane Discountis skill'i kullanılınca oyun kapanıyor. Bu herkeste olan bir şey değil. Yazı silinmesi veya oyun şeffaflaşması değil, direkt olarak oyun kapanıyor. Benim kullandığım bilgisayarda hiç olmadı ama clandaki birçok arkadaşımızda oluyor. O yüzden video ekleyemiyorum.

Kesin çözüm olabilir mi bilinmez ama en azından mana silme efektine daha önce felankor alanında olduğu gibi güncelleme gelirse bu sorun azalabilir.
    Last edited by GengaR_AreS; 09-03-2023 at 12:16 PM.

Senior Member
    - Okçu karakterler öldürdüğü bir yaratığın cesedi ekrandan kaybolmadan, öldürdüğü yaratığın arkasındaki yaratığa saldırı yapamıyor. Mana harcanıyor fakat oklar yerdeki cesede çarpıyor. Ya hiç mana gitmemeli, ya da mana harcanıyorsa oklar arkadaki yaratığa çarpmalı.

- Savaş esnasında duyuru geçilirken "... dead users of karus..." olması gereken yazı sansüre takılarak "... dead users o* *arus..." şekline dönüşüyor. Sistem duyurularının bu sansür sistemden ayrılması gerekiyor.
    Last edited by CluTaah; 09-29-2023 at 08:25 AM.

Senior Member HeroicRaptor's Avatar
    04.04.2024 Güncellemesi Sonrası Mevcut Buglar - Part I

- Partide biri öldükten sonra parti listesindeki oyuncu HP barları debufflu şekilde (pembe/yeşil renkte) kalabiliyor. Parti al ver yapmadan (ya da çıkmadan) düzelmiyor. PK'da çok rahatsız ediyor. Muhtemelen renk değiştirme animasyonu devam ederken ölünce char üzerindeki debuffun bir anda silinmesinden dolayı oluyor.

- Krowaz stafflarının Kaul'a çevirme laneti patlayınca küçültme topu varsa efekti ölene kadar sürüyor.

- Login ekranında şifreyi girip OTPyi biraz geç girince sonsuza kadar bekletiyor. En azından bir mesaj falan versin de insanlar oyunu kapatmak gerektiğini anlasın.

- Kör eden skiller Cure ile silinmiyor. Parti listesinde silinmiş gibi HP bar rengi düzeliyor fakat bir etkisi yok.

- Gigantic Axe 1H LR olan eşya rebirth basılınca ismi "Giantic Axe" oluyor. Diğerlerine uyumlu olmalı.

- Bifrost Monument'in kırılması için 30dk geçip kırılmadıysa süre bitiyor. Fakat bittikten sonra yeniden 15dk daha kalan süreyi öylesine göstermeye devam ediyor (yani sayaç 15:00 dan yeniden başlıyor.).

- Parti başkanı simgesi NP sembolleriyle birlikte gözükmüyor.

- Bosslara yüzde skilleri işlemezken savaştaki Giant Minotaur'a işliyor ve neredeyse her zaman yüzdeyi atana gidiyor.

- Priest Heal-75 skilli açıklamasına göre tek kişiye işlemesi gerekirken tüm partiye etki ediyor(2500 heal + restore). Bu restore buffu varken tekrar aynı skillden heal almak için sürekli buff silmek gerekiyor. Bu şekliyle skill sadece 5 puan önceki 70 heal skilini tamamen işlevsiz hale getiriyor (çünkü onun işlevini de içeriyor).

- UTC etkinliğine son 5dk tiklaniyor ama yukarıdan duyuru 10dk önce geçiyor. Yanıltıcı bilgi.

- Talisman görünümünü kapatsak da relog atınca tekrar gözüküyor.

- Oyunda party listesinde HP bar görünümünü eski usule çeviriyoruz. Fakat her seferinde tekrar bozuluyor. Damage gösteren haline dönüyor.

- Resurrection skilleri ölen kişiye ekranına henüz "Press OK" mesajı gelmeden kullanılırsa Rez Kabul Etme Penceresi arkada kalıyor ve tıklanmıyor. Dolayısıyla karakter rez olamıyor, buga giriyor.

- Mage Freezing Distance (küp) skilli yemiş chara Cure attığımızda Freezing Distance bufu siliniyor ama donuk kalmaya devam ediyor. Yani buff görseli gittiği için kaç saniye kaldığını göremiyoruz.

- Bir Buy pazara sağ tıklayıp bakinca 60sn boyunca pazar kuramıyoruz. Bu herhangi bir koruma sağlamıyor. Sell pazarla nasıl bir ilgisi var?

- Crack of All Means görevinde ilgili yaratıktan düşen eşyanın adı Legendary Shining Fruit yerine "Legendary Shiting Fruits" yazılmış.

- Special Defense Increase Scroll (Mace) ismi Special Defense Increase Scroll (Club) olarak değiştirilirse iyi olur. Oyunda silahlarda Club yazdığı için kafa karıştırabiliyor.

- Monster Stone haritasında buglu bir obje mevcut (en yüksek level için olanında gördüm). Görünmeyen bu objeye rasgele denk gelirseniz tıklayabiliyorsunuz. Artık respawn point sormuyor ama obje halen var ve tıklanıyor. Sanırım birden fazla yerinde var. Aşağıdaki resimden görülebilir:

- Okçu'nun Quest Bowu her yerde farklı isimle geçiyor. Alırken, upgrade yaparken, reb/no-reb gibi durumlara göre adı "Bow of HeroicRaptor", "Bow of Noah HeroicRaptor", "Arrow of HeroicRaptor" olarak değişiyor. Doğru olan ilki yani "Bow of HeroicRaptor". Tüm durumlarda aynı olmalı.

- Oyundaki bazı yaratıkların isimleri hatalı yazılmış:
    * Riote - Lyot olarak yazılmış. (20 yıllık Riote Korece gibi yazılmış)
    * Cockatrice - Cocatris olarak yazılmış. (itemin adından belli Cockatrice's Earrings)
    * Lillime - Lirimu olarak yazılmış. (ilgili itemin adı bile Lillime's Earrings)
    * Loup-Garou - Lugaru olarak yazılmış. (bazı yerlerde Loup-Garou diye geçiyor hala)
    * Dusk Orc - Dust Orc olarak yazılmış.

- Clan recruit duyurusunda oyuncu ve clan isimleri ters yazılmış. HeroicRaptor of AKINCILAR yerine AKINCILAR of HeroicRaptor Clan gibi.

- CZ Map de yerine bakmak için yaratık isimlerini seçebiliyoruz. Burada sonradan eklenen Giga Hammer, Cuff Binder, Krowaz, v.b. yok.

- Undefeatable silahların patlama özelliğinin adı "Cannot Use Against The Ones To Be Summoned" olarak geçiyor. İngilizce olarak bozuk çevrilmiş. Daha düzgün bir çeviriyle mesela oyunun kendi içinde geçen "Dimension Failure" olarak değiştirilebilir.

- Forgotten Temple olarak bilinen etkinlik bazı yerlerde (örneğin açıldığındaki duyuru) Lost Temple olarak yazılmış.

- Clan sekmesinde son giriş tarihlerinde "1 days ago" şeklinde yazmalı. Before yapmışlar da yine yanlış.

- JR etkinliği çekmeyecekse ekranda In Teleporting diye yanıltıcı mesaj yazıyor. "You've not been selected to Juraid Mountain event." gibi bir mesajla kişinin alınmayacağı belirtilmeli.

- CZ Chat görevi bosslarından düşen SCleri peri toplamıyor.
    Last edited by CluTaah; Today at 02:09 PM. Reason: Düzeltilenler silindi

Junior Member
    Merhaba iyi günler;İBEX POT HATASI POT BASILMIŞ GİBİ GÖZÜKÜYOR FAKAT BASMIYOR
    Özellikle ws atarken asas ile ibex pot basıyorum ancak ibex pot doluyor görünüyor basmış gibi pot dönüyor skill barda anca can dolamıyor başarısız yazıor bu sorun çok sıkıntı yaratıyor internetim 500mbps hız kaybım yok fiber var pc en üst düzeyde pclerden ancak bu sorun başka intenet başka pclerde var başka doldurmanda bunu öğrendiğinde bunun bir önce beslenmesi gerekmetedir ihtiyacının yapılması lazım iyi günler.
    https://www.youtube.com/watch?v=e5H6sU0gvGc