Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 11 to 20 of 37

Thread: Hata Listesi

Senior Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad
    GÜNCEL ROGUE BUG'LARI

https://youtu.be/-28nKMHZ0jA

https://youtu.be/CDvVXRZslOA

Videolarda sadece Defans skilinin buga girdiği kısım yok, defans skilide ayı diğer skiller gibi buga girmekte.

Junior Member
    Nickname
    SCaNiX
    Class
    KO -> Priest
    Clan
    BEYLERBEYI
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Warior echo skilleri yere vuruldugunda elindeki silahın becerisi ne ise ( caos, bombastik, undef, sweet ) patlıyor. Bu çok saçma bir durum tekli skil bazına döndürürseniz hiç değilse ordan bir eşitleme oluşur. Bu böyle devam edecek ise o zaman magenin novasına da patlama koyun azteci kaulu undefi patlasın. Burada bir haksızlık var.

Junior Member
    60+ ftsinde 2 tane berserker warior aynı partide olunca sorun yaşanmaktadır.birisi skil açtığı zaman diğeri skil vuramamaktadır.yani biri kaplan kafası bastığı zaman diğerinin skili pasif duruma düşmektedir.diğeri bastığı zamanda öbürünün skili pasif duruma gelmektedir.buna bir çözüm bulunması gerekmektedir.saygılar

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Futbol Sahasından forma almak için 10 tane gol atarak 10 madalyon kazanıyorsun. 10 madalyon karşılığında 1 tane forma alabiliyorsun fakat üzerinde 20 madalyon olsun hepsini alıyor. oysa 1 formadan sonra 10 tane madalyon üstünde kalması gerekli. Tek seferde 3 4 günlük forma madalyonu topluyorum 1 seferde hepsi gidiyor. Malum birini oraya getirmekte zor adam işim var diyor gelmiyor sağdan soldan millete yalvar yakar anca birini buluyoruz. Çünkü en az 2 kişi olması lazım maçı başlatmak için. Bu buguda bildirirmisiniz.

Member MinOreSty's Avatar
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Merhaba,

Oyun içinde benim oyundan soğumama sebep olan bir sürü bug bulunmakta. Bu oyunu ilk çıktığı yıllardan itibaren oynamaya başlamış bir kullanıcı olarak yıllar sonra bile hala basit, eften püften bugların var olduğunu görmem son derece can sıkıcı bir durum. Oyun yönetiminin oyuncusuna verdiği değerin göstergesi olarak tüm bu bugları kaldırmasının gerektiğini düşünüyorum. Ve böylece oyun kalitesi yükselmiş, gereksiz exp (ve o exp kasılan zaman) kayıplarıyla zevk alınması gereken bir bilgisayar oyunundan sinirle ayrılınmış olunmaz. Her şey amacına hizmet etmelidir; oyunun amacı da oynayanına keyifli anlar yaşatmaktır. Buglar ise oyunun bu amaca tam olarak varmasını ne yazık ki engelliyor.

Aklıma gelen ve sadece benim değil tüm oyuncuların bildiği, yönetimin farkında olduğunu da düşündüğüm bugları yazacağım ve bu bugların oyun kalitesini düşürdüğünü, oyuncusuna gereksiz sıkıntılar yaşattığını göz ardı etmemek gerek. Bunların kaldırılması oyun kalitesinin artmasına ve bu da yönetimin oyuncusuna değer verdiğini göstermesine dolayısıyla oyuncu artışına sebep olacaktır.

1) Görüntü bugları: Çözümünün çok basit olduğuna inandığım bir bug türü. Karakterler ve yaratıklar kimi zaman olduğu yerde görünmüyor ve bu da lure yapan kişinin gereksiz yere exp kaybetmesine yol açıyor, sıkça yaşanan ve son derece can sıkıcı boyutlara ulaşan bir bug türü. Yaratıklar dışında da, 2 pc den oynadığım için çok sık yaşadığım, bir charım oturduğunda ya da bir tarafa döndüğünde diğer chardan baktığımda oturan char ayakta veya yanlış tarafa dönük durabiliyor, sıkça yaşanmaktadır. Bu tür anlamsız ve şu zamana kadar hala neden çözülmediğini bilmediğim buglar çok can sıkıcı olabiliyor.
    PK alanlarında ise bu görüntü bugları yine insanı çileden çıkarmaya yetiyor. Örneğin; canınız az iken uzakta görünen bir karşı ırktan assassin charın size uzakta olduğunu düşünerek acele etmenize gerek olmadığını düşünürken o uzaklıktan spike yiyebiliyor olmanız sizin değil, görüntü bugı nedeniyle oyunun bir hatasıdır ama sonucunda bunun sıkıntısını yaşayan oyuncu olur.
    Yaratığın öldükten sonra yere düşme süresi- aynı partydeki diğer oyuncunun ekranında ölen yaratık hemen düşüp kutu hemen görünürken diğer oyuncuda yaratık birkaç saniye geç düşüyor, dolayısıyla bu oyuncu farklı bir yaratık seçmekte gecikiyor (çünkü bu sürede z'den ölmekte olan yaratık çıkmıyor) ve farklı yaratıklara damage geç başlıyor. Bu bug da oyuncunun oyunda kaldığı sürede aldığı exp yi azaltmış oluyor.

2) Zone (Bölgelere) özel buglar: Ronark Land bölgesine girişte kullanılan ilk skillerin genelde boşa gitmesi. örneğin; rogue charla bölgeye giriş yaptığımda ilk kullandığım skill olarak Light Feet yeteneği, mage ile giriş yaptığımda ilk kullandığım skill olarak Fire Armor yeteneği skill barda kullanıldı görünmesine rağmen (skill cooldown süresi başladığı halde) çalışmıyor.

3) Sınıf yetenekleriyle ilgili buglar: Warrior sınıfında partyde iken kullandığım descent yeteneği, yeteneği üzerinde kullandığım char dibimde olmasına rağmen defalarca failed verdiğine çok şahit oluyorum. Halbuki descent alanına giren chara kullanılan bu yetenek direkt, sorunsuz olarak çalışmalı.
    Bir partydeki mage, yaratık ya da boss kesildikten sonra attığı party summon yeteneği ile tüm oyuncuların kutuyu görmemesine sebep oluyor ve kutuyu kendisi istediği sırada açabiliyor. Yine aynı şekilde warriorumda oynarken yaşadığım, yaratığı kestiğim ve kutuyu açacağım sırada oyunun charı geri atmasıyla birlikte kutu kayboluyor. Oysa bu kutuların kaybolma süreleri doluncaya kadar her şartta yerinde kalması, teleport olundu diye kaybolmamaları gerekir.

4) Diğer: Banka açık olduğu zaman gelen PM dolayısıyla bankanın kapanmasının mantıklı bir sebebi var mıdır bilmiyorum. Bence bu bir hata ve Eslant ile CZ gibi haritalarda bu durum başa geldiğinde banka açmada kullanılan 10k coins havaya gitmiş oluyor.

Aklıma geldikçe ve oyun içinde karşılaştığım bugları yine buraya ekleyeceğim.

İyi günler.
    Last edited by MinOreSty; 11-26-2018 at 02:45 PM.

Cz de adama sweet kiss patlayınca undy sc si 0 sn siliniyor hemen geri sc basılıyor. Bundan dolayı da adama direk 5-6-7 k arası hp geliyor. Yani swwet kiss özelliği düşman için kötü olması gerekirken çok çok çok iyi oluyor. Rakip diyor ki adam bana bir sweet kiss patlatsa da canım dolsa. 0 sn liğine sc yi silmek nedir ya. komple özelliği kaldırsanız daha iyi.

Evet LordFanius un son videosunda dk 13.05 de LordFanius da süper parazit varken sweet kiss patlıyor ve LordFanius un super paraziti sanki cc almış gibi siliniyor. Daha sonrasında 0 sn sonra sanki yeniden undy sc basıyor gibi undy sc geliyor canı %60 artıyor. Sweet kiss rakibe patladığında işte böyle etkiler gösteriyor. Peki bu silah sizce kullanan kişiye avantaj mı sağlıyor dezavantaj mı .
    https://www.youtube.com/watch?v=1oxOZrCYPGI

Member
    Class
    KO -> Kurian
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad
    Merhaba,
    2 gündür aynı sorunu yaşamaktayım görevleri yapar iken (TS =Transformation Scroll) basıyorum ve üzerine Devil basıyorum partymizde pri olmadığından dolayı heal atıyorum yaratıklar bana vurmasın diyede TS basıyorum neyse sorunum şu CZ'ye geçiş yaptığımda bazen TS'li gözüküyorum skillerim çalışmıyor mana gidiyor ama heal vs. atmıyor devil basınca sıkıntı yok yine TS li gözüküyorum ama sıkıntı olmuyor devil bozulunca yine aynı skiller çalışmıyor. Arkadaşlarıma soruyorum sizde nasıl gözüküyorum diye normal gözüküyor muşum tek bende olan bir bug sanırım.. Maradona geçiş yaptığımda düzeliyor CZ ye geçtiğimde bazen sıkıntı olmuyor ama öldüğümde TS olarak doğuyorum yada Devil bozulunca TS li olarak gözüküyor garip bir şey =)

Junior Member
    Sirius
    Chat shell görevlerinde {self-made Hero}Finding Clues
    Görevinde {Mercenary Captain} Cougar
    Gerekli itemi vermediği için görev yapılamıyor.

Merhabalar. Görseldeki görevde Dragon Tooth Commander öldürmemiz istenirken, görev adı Manticore Hunt olarak geçmekte. Yanlış bilmiyorsam El Morad versiyonu da aynı şekilde hatalı.

Warrior, Rogue, Priest ve Portular için Holy Knight eldivenlerinin adlarında yazım hatası var.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast