Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 30

Thread: Hata Listesi

Community Liaison Patheoz's Avatar
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    El-Morad

Hata Listesi

Merhaba, bu konu üzerinden oyun içerisinde yaşadığınız görev, beceri, eşya, karakter ve etkinlik hatalarını bizlere bildirebilirsiniz!

Bildirim yapmadan önce lütfen aşağıdaki durumlara dikkat edin;

1. Yapacağınız bildirim daha önce bir başka oyuncu tarafından yapılmış olabilir, lütfen bu duruma dikkat edin ve daha önce rapor edilmiş bir hatayı tekrar rapor etmeyin.
    2. Yapacağınız bildirim açıklayıcı olmalıdır. Sorunu kısa sürede kavrayıp çözüm odaklı hareket edebilmemiz için raporlarınızı video ya da ekran görüntüsü alarak bizlere ulaştırabilirsiniz.
    3. Hata bildirirken aşağıdaki kalıba uygun şekilde hareket etmeniz işimizi daha da kolaylaştıracaktır:

• Sorun:
    • NPC adı(varsa):
    • Ekran görüntüsü, video(varsa):
    Last edited by CluTaah; 02-24-2023 at 11:24 AM.

Senior Member GengaR_AreS's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    Karus
    Clan ladder points listesi hatalı. Ayın 1'inde ladder point sıfırlandıktan sonra oyuna giriş yapmayan karakterlerin np'si listede güncellenmiyor. Hala geçen ayki np sıralamada gözüküyor ama sitede clan sıralamasındaki toplam np'ye etkisi yok. Yani char oyuna girmezse sitedeki np ile oyun içi listede gözüken np farklı oluyor. Server RES gelince np sıfırlanıyor ve düzeliyor.

Bir karakter sunucunun 2.kanalına giriş yapmadıysa, 2.kanalda ladder güncellenmiyor. Karakter 2.kanalda online olursa np güncelleniyor. Yine karakter online olmadığı zaman buradaki toplam np ile sitedeki toplam np tutmuyor. Server RES gelince düzeliyor.

Clan kolluk yanma işi de clana basılan NP'ye göre çalışıyor fakat sitedeki sıralama ladder point'e göre. Böyle olunca kolluk yakmak için ne kadar np basmamız gerektiğini göremiyoruz. Bunun takibini yapamıyoruz. Dolayısıyla rekabeti etkiliyor. Oyun içi clan bayrak sıralaması laddere göre çalışıyor ama kolluk yanma clana basılan npye göre. Bunun da takip edilebilmesi gerekli.

*Edit: Np listesi düzeltilmiş, o hatayı sildim.
    Last edited by GengaR_AreS; 04-10-2023 at 10:27 AM.

Junior Member
    Selamlar.

https://www.youtube.com/watch?v=3Ae1Ob_OAQU

Aylardır dile getirilen ama bir türlü çözüme ulaşmayan asasın minor problemiyle ilgili videoyu hazırladım. (Video çekmeyi, yüklemeyi bilmeyen adama da bunları öğrettiniz ya, pes )
    FPS gösterilmesi istenmiş. Normalde 100 ün altına düşmeyen FPS değerim video programını açınca 60 a sabitliyor ama önemi yok, 60 fps her oyunu oynamak için yeterli bir FPS değeridir.

Sözüm ona bazı forum, discord moderatörleri artık her ne ise görevleri, makro kullananlarda böyle bir hata ile karşılaşılıyormuş gibi söylemlere denk geldim, bu video ile de bu söylemlerin önüne geçmiş bulunuyoruz.
    Benim adım hıdır, elimden gelen budur derler ya Şimdi bu sorun ile ilgili tek sen video attın, senin bilgisayarın bozuk, internetin leş gibi vb. söylemler ile karşı karşıya da kalabilirim. Ben bir oyuncu olarak bu sorun çözülene kadar oyuna girmeyi düşünmüyorum, çünkü zevk alamıyorum. Çoğu insan pk nın yoğunluğu ve sıcaklığıyla böyle bir problemin farkına varamamış olabilir ama size bir şey söyleyeyim mi ? Böyle bir problem var

En kısa zamanda çözülmesini istiyor ve herkese iyi çalışmalar diliyorum.

(Resetler 2 haftada 1 atılmaya başlandığı günden beri 2. haftada seken skiller ile ilgili de bir video yapmayı düşünüyordum ama, senin beceriksizliğin, çok hızlı vuruyorsun ondan sekiyor gibi şeylerle karşılaşacağımı bildiğimden uğraşmadım )

Edit : Videonun 2. dakika 41. saniyesinde ve 3. dakika 46. saniyesinde basılanpotların karşılığının gelmediğini sonradan izlerken farkettim.
    Last edited by SH0WST0PPER; 06-16-2021 at 03:23 PM.

Delosta TS Sorunu Küp Skili İşlemiyor. Delos Savaş Alanıdır. Delosta TS Basılmasını Engelleyiniz. Delosta TS'li Charlara İce Mage Küp Skilii Tutmuyor 6-7 Kere Üst Üste Atmamıza Rağmen Tutmadı Ama TS Basılı Olmayan Charlara 2 Tane de Biri Tutuyor. Böyle Bir Bug Mevcut Bunun Düzeltilmesini İstiyoruz. Yapabilirseniz Delos Savaş Alanında TS Basımını Engellerseniz Bu Daha Güzel Olacaktır.

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Alseids Plain haritasında Karus ve Human tarafında bulunan Jail'in Keeper'a doğru bulunan kapılarına yaklaşınca tp edilebiliyorsunuz. Aynı zamanda bu yöndeki kapıya yakınsanız dışardan hasar alabiliyorsunuz.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Senior Member
    Rogue class minor bugu:

37.saniyeye bakarsanız minor atıldığında mana gidip hp gelmiyor. 2 yıldır bu problem devam etmekte.

Junior Member

14 ay sonra oyuna tekrar döneyim dedim, değişen hiçbirşey yok, hala minor pot problemli, şu sorunun biraz üzerine düşseniz bence iyi olur. Yakında yeni bir video çekeceğim bu konu ile ilgili, yorumu editler paylaşırım.

Senior Member OWPW's Avatar
    Nickname
    RONARK61
    Clan
    R61
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    Zombi etkinliğindeki buglar;
    Diez sunucusunda zombi etkinliğine girdim, townda af.k olan 2 kişi dışında herkes zombi oldu, bende chat penceresindeki isim listesinden oyunculara party atmayı denedim ve
    1- party kurulduğunu gördüm bu birinci bug
    partiyi kurduktan sonra "yürüyün moradondakileri yemeye gidelim dedim" kendimizce espri yaparken parrtyden birisi zombi olmayan birini öldürdü, ikinci bug ise
    2- ölen kişiden bize np gelmesi
    Farkında olmadan etkinlikte 2 bug ile karşılaştık.

Last edited by OWPW; 09-08-2022 at 08:06 PM.

Senior Member weaswera's Avatar
    Infractions
    0/1 (15)
    Mp recovery silahlar kırıldığı zaman skillerin fazla mana istemesi güncellemesine ek olarak kırık staff ile nova atılmasını engellemeniz gerekiyor veya kırık silah ile mana recovery özelliğinin deaktif hale gelmesi gerekiyor bu unutulmuş ve suistimal ediliyor istek öneri şikayet eksik hata artık adına ne denirse en kısa güncellemede düzeltilmesi gerekiyor

Junior Member
    1. Priestların Genie'sinde Recovery sekmesine Superior Healing (1920) öncesi Grup healing skilleri eklendiğinde buga giriyor ve sadece grup healing atmaya çalışıyor. Grup healing skilleri döndükçe bunları atacak ve grup healing cooldown'da iken Superior Healing atacak şekilde ayarlanmalı.

2. Priest'ların genie'sinde db ve heal skilleri aynı anda kullanıldığında, önce heal sonra db atıyor, ancak parti üyesinin canını belirtilen seviyeye getirmeden db atıyor. Bir db bir heal atıyor. Healing skillerini, parti üyesinin hp'si belirtilen seviyeye gelene kadar atmalı, o seviyeye ulaştıktan sonra db skillerine geçmeli. Yani önceliği healing skillerine vermeli.

3. Warrior'larda genie'deyken mob kesildikten sonra bir sonraki moba geçmek için mob'un ölme animasyonunu bekliyor. Bu animasyonu beklemeden sıradaki moba geçmeli. Archer ve magelerde bu sorunu görmedim.

4. Genie range ayarları tekrar gözden geçirilmeli. Başlangıç noktasından menzil içindeki bir moba gittiğinde, o mob öldükten sonra mobun öldüğü noktayı başlangıç noktası varsayıyor ve menzil dışında daha ilerideki bir moba koşmaya çalışıyor (bazı durumlarda saldırı da yapıyor). Sonrasında geri dönüyor ama beraberinde o mobu da getirdiğinde sorun oluyor.

5. 4. maddedeki gibi sorunların yaşanmaması için Genie'de range ayarlanan yerde koordinat belirtme seçeneği eklenebilir. X, Y - X, Y koordinatları arasındaki moblar hedefe alınacak şeklinde. Bu koordinat belirtme seçeneği tek bir bölge için değil, birkaç bölge ekleme seçeneği ile sunulabilir.