Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 65

Thread: Hata Listesi

 1. #1
  Game Master Patheoz's Avatar
  Join Date
  Jan 2015
  Posts
  73,376
  Class
  KO -> Warrior
  Server
  KO -> Ares
  Race
  El-Morad

  Hata Listesi


  Merhaba, bu konu üzerinden oyun içerisinde yaşadığınız görev, beceri, eşya, karakter ve etkinlik hatalarını bizlere bildirebilirsiniz!

  Bildirim yapmadan önce lütfen aşağıdaki durumlara dikkat edin;

  1. Yapacağınız bildirim daha önce bir başka oyuncu tarafından yapılmış olabilir, lütfen bu duruma dikkat edin ve daha önce rapor edilmiş bir hatayı tekrar rapor etmeyin.
  2. Yapacağınız bildirim açıklayıcı olmalıdır. Sorunu kısa sürede kavrayıp çözüm odaklı hareket edebilmemiz için raporlarınızı video ya da ekran görüntüsü alarak bizlere ulaştırabilirsiniz.
  3. Hata bildirirken aşağıdaki kalıba uygun şekilde hareket etmeniz işimizi daha da kolaylaştıracaktır:

  • Sorun:
  • NPC adı(varsa):
  • Ekran görüntüsü, video(varsa):  [COLOR="#0000FF"]Beceriler[/COLOR]


  Lighting Shot (Görüntü Hatası)
  Rakip oyuncunun 3 saniye hareket etmesini engelleyen bu beceri karşıdaki oyuncuya kullandığında ve bu beceri işlediğinde rakip oyuncu üzerinde efekt oluşur. Fakat hata gereği beceri her kullandığında bu efekt rakip oyuncuda görülüyor.
  https://www.youtube.com/watch?v=3WVYu6kO6z0
  [COLOR="#0000FF"]Görevler[/COLOR]


  4 Spy (Karus)
  NPC: Analyst Caesar
  Günlük görev olmasına rağmen, bir defa yapıldıktan sonra tekrar alınamamaktadır.
  http://i.hizliresim.com/BPvQjL.png

  [COLOR="#0000FF"]Karakter[/COLOR]


  Kurian/Portu Commander
  Kurian/Portu karakter ile Commander olunduğunda, Priest becerilerinde yavaşlama yaşanmaktadır.
  https://youtu.be/UnWoPOnWw9w
  https://youtu.be/Gd0TwC8mlug
  https://youtu.be/p3xCQzJSrls

  [COLOR="#0000FF"]Etkinlik Hataları[/COLOR]


  Trainer Kate Fulitol/Faun/Kaul
  Glutinous Rice Cake isimli eşya basılıyken, Trainer Kate Fulitol/Faun/Kaul eşyalarının laneti aktif olduğunda mevcut bölge değiştirilmediği sürece kullanıcı ekranında görsel hata oluşturuyor.
  https://youtu.be/E4DW4zofpr0
  https://youtu.be/UitwU3FavHY
  Last edited by CluTaah; 01-28-2021 at 12:39 PM.

 2. #2
  Junior Member
  Join Date
  Apr 2016
  Posts
  19
  Merhaba ,Bildiğiniz üzere yıllardır Delosta var olan bir bug bu.Rakip size 80 ice küp attığında veya krowaz silahı patladıgında BASMIŞ oldugunuz TS sizde ufalır rakipte ise TS SİLİNİR.Bu yüzden de sizde ts olmasına rağmen sizi ts yokmuş gibi görürler.Bunun neticesinde de yürüyerek heal,seri heal atıyor gibi gözükürsünüz.Bugün aynı olay oldugu için şahıslar k0xp vs, dedi ancak videom baştan sona açıktı istendiği takdirde tüm kayıtlar atılabilir.Bu gibi durumların önüne nasıl geçebiliriz ? Bizden kaynaklı bir hata olmadıgı için elimizden birşey gelmiyor.Cevaplarınızı bekliyorum,teşekkürler..
  Bugun delostayken aynı olay basıma geldiği için k0xp vs. dediler ancak videom açıktı.Sizlerede bildirmek istedim bu sorunu.İstediğiniz takdirde tüm video kayıtlarımı atabilirim. teşekkürler..
  Eski bir örnek VİDEO :

  Crye attıgımda size yönlendirildim,fikirlerinizi almak istiyorum.Teşekkür ederim

 3. #3
  Sorun - Warrior (Blaze Killer) Becerisi Hakkında
  Beceri genieye koyulmamaktadır. Videoda gösterdiğim gibi tüm berserker(Passion) skilleri genieye koyulurken blaze killerin koyulmaması hakkındadır. İyi çalışmalar

  Video ;
  https://www.youtube.com/watch?v=oJpOQzn5-v0

 4. #4
  Junior Member
  Join Date
  Jan 2020
  Posts
  10
  örneğin seek açarak partimize birisini alacağız. location yerinden elmorad castle seçip search butonuna basıyoruz ve aramamızı yapıyoruz şuana kadar sıkıntı yok. ancak sayfa 2 ye geçtiğimizde seçtiğimiz elmorad castle seçeneği sıfırlanıp all oluyor tekrar. başka bir önerimde var karakter sınıflarına göre aramada olursa güzel olabilir

 5. #5
  Juraid Mountain etkinliğinden sonra Draki kulesine girdiğimizde Juraid Mountain süresinin çıktığı görülüyor. 04:20 den geriye sayıyor. süre sıfırlandığında tekrar başlıyor. diyelim ki günlük girme hakkımız olan 3 seferi arka arkaya yaptığımızda en sonra drakiden çıkarken süre kaçta kaldıysa EMC ya da Luferson kalesinde sıfırlanana kadar saymaya devam ediyor.

  https://hizliresim.com/VdYSPj
  https://hizliresim.com/eFcHDt
  https://hizliresim.com/VwA8dF

 6. #6
  2 Karakter ile oynuyorum. Asas ve priest. Genelde Asas ile aktif oynarken priest ile genie kullanıyorum.

  Bilindiği üzere Priest ile genie üzerinde Recover bölümünde ne kadar heal skill i olsa da, sadece 1. ve 2. skilleri kullanıyor. Örneğin 10k hp si olan bir karakteri 1. skill (bunun düşük hp olduğunu varsayalım 1920 gibi) kurtarmıyorsa, 2. skill (buna da tekli 10k diyelim) ile kurtarır(dı). Tabi bunu yaparken Recover bölümünün 3. slotu boş olmak zorunda. Şayet 1. ve 2. slotlar dışındaki slotlar da doluysa sadece 1. skill i kullanıyordu. Ancak son güncellemeyle birlikte 1. ve 2. slotlara koyulan heal skill i eğer 10k heal içeriyorsa sadece 1. skill i kullanıyor, 10k olmadığı durumlarda 1. ve 2. skill i kullanmaya devam ediyor. Hatanın düzeltilmesi gerek. Gece müsait zamanlarda Daily Quest yapmaya çalışıyorum. Son güncellemeye kadar mümkündü ama artık bu da mümkün olmuyor.

  Bir diğer sorun ise; Eslant ta Stone Golem slotunda kasarken Dark Stone a yakın slotta 5 tane Golem kesildikten sonra beklemek yerine 1 tane Dark Stone kesmek istiyorum. Ancak Priest te genie yaratık seçmede 1. ve 2. satırlara seçtiğim yaratıklardan sadece 1. satırda yazan yaratığa malice atmakta. Yani 1. satırda genelde Stone Golem oluyor, 2. satıra Dark Stone alıyorum ancak sadece Stone Golem e malice atmakta.

  Sorunların giderilmesini talep etmekteyim.

  Saygılar...

 7. #7
  Yıllardır düzelmeyen bu görüntü buguna bir çözüm getirilecek mi acaba? Önden bakınca çok güzel bir görüntüsü olan Ron's Helmet, arkadan bakınca iğneleri olmayan dandik bir helmet'e dönüşüyor. Bu benim inanılmaz gözüme batıyor yahu güzelim ron'stan soğudum.

 8. #8

  Genie - Bug

  Merhabalar,

  Genie de fark ettiğim bir hatayı paylaşmak istiyorum.

  [IMG][/IMG]

  [IMG][/IMG]

  [IMG][/IMG]

  Hata Hakkında : Priest job'unda genie'de Cure skilleri support kısmında kullanılamamaktadır. Cure Curse ve Cure disease skillini support kısmına koymaya çalıştığında hata vermektedir. Cure skillerini genie attack skilleri olarak görüyor sanırım ve sadece attack paneline koyulabiliyor. Fakat attack kısmına cure skillerini koyduğumda, genie karakter zehirlendiğin de değil de normal skill gibi sürekli olarak boş yere kullanıyor. Genie ile " Harpy " gibi sürekli zehir atan slotlarda kasarken çok zorlanıyoruz.

  Bu Hatanın giderilmesini rica ederim.

 9. #9
  Senior Member SkCLucky's Avatar
  Join Date
  Aug 2016
  Posts
  7,948
  War Wing açıklaması hakkında,

  WAR Ancient Document eşyasını 2. sıradaki seçenekle kırdığımız zaman, text kısmında alınan hasarın %3 oranında düşürüldüğüne dair herhangi bir bilgi verilmemiş. Bu text hatasının giderilmesini rica ediyoruz.
  Teşekkürler.

 10. #10
  [Self-made Hero ] finding clues görevi bugda kontrol edilmesi gerekiyor .

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •