Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 76
    Senior Member Thapseus's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    Karus

Lightbulb Hile programı satışı yapan siteler, ESN Kod temininin nasıl yapıyorlar ?

Quote Originally Posted by Arcadius View Post
    @Arcadius a teşekkürler.

Anlaşılıyorki ntt game bir nevi "proxy" kullanmış.

3800+ görüntülemeye sahip konuda herhangi bir cevaplama ve izahat yapmadıkları için moderatör ve gm arkadaşları tebrik ediyorum.

Merhaba,

Bilindiği gibi hile yazılımları KnightOnline ESN kodu satışı yapan siteler üzerindende satılmaktadır. Yanılmıyorsam K2 döneminde site üzerinden hile yazılımı satışı yapanlara uyarı verilmiş, satışı kapatmayanlar reseller listten çıkartılmıştı.

Günümüze bakıldığında hile satışı gerçekleştiren siteler aynı zamanda ESN Kodları satışı ve gb ticaretide yapmaktadır. Yani oyun sözleşmesinde 2 yasak olan işi yapmaktalar.

Oyunun resmi olarak PUS üzerinde görünen ESN satıcıları-Official Resellers; GameSatıs, bynogame, oyunhizmetleri, kopazar, euncuzupin, leveltr, xgame, online gezgin.

Ofc. Reseller olanlar hile satışı yapmıyorlar burası güzel, fakat siteleri üzerinden ESN satıp, aynı zamanda hile satışı yapan şirketler bu ESN kodları nasıl-kimden sağlıyorlar ?

Bu sitelerde ESN satışının olmamasıda hileye azımsanamayacak ölçüde zarar verir, iş akışını uzatır.

Neden ?

Adam gb kasıyor, siteye satıyor, yine aynı siteden esn alıyor, aynı siteden hile alıyor, hile için proxy alıyor ve yine aynı site otp hizmeti veriyor.

Bu akıştaki ESN kodu basamağı kaldırılırsa, bu işi aktif olarak yapan insanlar birazda olsa sekteye uğrar, ve satış yapan siteden ESN kodu için parayı çekme ihtiyacı oluşur. Buda siteyi biraz zora sokar, nakitin site içinde dönmesi varken sürekli olarak hesap dışına çıkması can sıkar ve karı iki taraf içinde azaltır. (transferde banka komisyonu+hesap transferinde oluşacak sorunlar+bu işle ilgilenmesi gerekecek personel sayısının artması ihtiyacı+ kendi hesabı olmayan yaşça küçük hilecilerin zorluk yaşayacak olması)

Lafın özü bu kişilerin ESN kodu satmaları bir şekilde engellenmeli, sattıkları kodlar taranmalı ve eğer yetkili satıcıdan-sürekli aynı hesapla toplu alım-danışıklı dövüş şeklinde temin edilmişse yaptrım uygulanmalı.
    Last edited by Thapseus; 06-11-2017 at 10:36 PM.

Banned
    Nickname
    lErtugrulYILDIRIM
    Class
    Mage
    Clan
    TC
    Server
    Resurrection
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (15)
    Bu konular yıllardan beri dile getiriliyor, Ona bakarsan Tl ile item alım satımı & gold bar alım satımı yasak fakat resmi satıcılar bunuda yapıyor. Yetkililerin verdiği cevap biz sadece ESN kodlarının bayiliğini veriyoruz. Bu adamlar oyunun dengesini bozan TL ile item alışverini yapıyor fakat bir şey yok, oyuncu TL ile item alsa suçlu. Neden resmi bayilerinizin Tl ile item sattığını göz önünde bulundurup bayiliklerini sonlandırmıyorsunuz. Size göre bu kişiler illegal bir iş yapmıyormu. Sizin politikanıza aykırı bir iş yapmıyormu. Neden hala resmi bayiniz?

Class
    KO -> Rogue
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by _67_ View Post
    Bu konular yıllardan beri dile getiriliyor, Ona bakarsan Tl ile item alım satımı & gold bar alım satımı yasak fakat resmi satıcılar bunuda yapıyor. Yetkililerin verdiği cevap biz sadece ESN kodlarının bayiliğini veriyoruz. Bu adamlar oyunun dengesini bozan TL ile item alışverini yapıyor fakat bir şey yok, oyuncu TL ile item alsa suçlu. Neden resmi bayilerinizin Tl ile item sattığını göz önünde bulundurup bayiliklerini sonlandırmıyorsunuz. Size göre bu kişiler illegal bir iş yapmıyormu. Sizin politikanıza aykırı bir iş yapmıyormu. Neden hala resmi bayiniz?
    Hocam ben GB-item satışını konudan mümkün olduğunca uzak tuttum.

Sebebi bu oyunun ayakta kalma sebebinin gb ve item ticareti olması. Bu konuda yaptırım yapacakları fikrinde değilim.

Ama hile farklı birşey. Hile yani adı üstünde.

Senior Member OWPW's Avatar
    Nickname
    RONARK61
    Clan
    R61
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by Thapseus View Post

Sebebi bu oyunun ayakta kalma sebebinin gb ve item ticareti olması. Bu konuda yaptırım yapacakları fikrinde değilim.

umarım ilerde o ayrı tuttuğun konudan başın ağırır

Class
    KO -> Rogue
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by OWPW View Post

ne alakası var.

Gb, item, karakter satışı belliki engellenmek istemiyor. Benim konuda dikkat çekmek istediğim şey hile satışındaki kurulu düzenin biraz sekteye uğratılabilecek olması,kar marjının azaltılabilir oluşu. Ve bunun "yapımcı" desteğine ihtiyaç duyulmadan yapılabilir halde oluşu.

Banned
    Nickname
    lErtugrulYILDIRIM
    Class
    Mage
    Clan
    TC
    Server
    Resurrection
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (15)

Aynen bu oyunu diğer oyunlardan ayıran özelliği pazarının olmasıdır. Yoksa grafiklerimi iyi diğer oyunlardan, verilen hizmet mi iyi, pvp olarak benzer oyunlar var ama gene bu oyun gibi güçlü değil. Dediğin doğru bu oyunu ayakta tutan şey pazarı. Ama şimdi dediğin olayı değerlendirirsek. Adam sonuçta k0xpla oyundan para kazanıyor. Yani siteye gold bar satıyor. atıyorum 10gb si varsa. 3gbsini hile satan siteye satar, geri kalan 7gbsini cash alacağı siteye satar, yapacağını her türlü yapar. Bunun engellenmesi bu oyuna gönül vermiş kişiler tarafından yapılabilir. 7-24 aktif gm de işe yaramadı. 7-24 saniye galiba aktif süresi.

Nickname
    RONARK61
    Clan
    R61
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad

ne alakası var.

Gb, item, karakter satışı belliki engellenmek istemiyor. Benim konuda dikkat çekmek istediğim şey hile satışındaki kurulu düzenin biraz sekteye uğratılabilecek olması,kar marjının azaltılabilir oluşu. Ve bunun "yapımcı" desteğine ihtiyaç duyulmadan yapılabilir halde oluşu.
    o sitelerde çoğunluk ile çalıntı eşya satılır. sırf para için bunlara izin verilmesini de doğru bulmuyorum

Banned
    Nickname
    lErtugrulYILDIRIM
    Class
    Mage
    Clan
    TC
    Server
    Resurrection
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (15)
    Oyun engellese engelleyemezmi, Neden bazı siteler +10 item satmıyor. Nttgame bunlara söylemiş +10 item harici alın satın. Konudan bilgileri var, yasaksa neden suça izin veriyor oyun bunu açıklarmısın?

Class
    KO -> Rogue
    Race
    Karus
    o sitelerde çoğunluk ile çalıntı eşya satılır. sırf para için bunlara izin verilmesini de doğru bulmuyorum
    Bu siteler aracılıkta yapıyorlar ama, bu işin ticaretinde azımsanamayacak etki var. Misal malum forumda ticaret yapacak kişiler aracı v.b. bulamayınca komisyona rağmen bu siteleri tercih ediyor. Adam antalyada, itemi satan istanbulda alışverişin güvenli sağlanmasının tek yolu bu sanırım.

Çalıntı konusunda fikrim yok, çalınan item başka yolla nakite dönemezmi yani

Aynen bu oyunu diğer oyunlardan ayıran özelliği pazarının olmasıdır. Yoksa grafiklerimi iyi diğer oyunlardan, verilen hizmet mi iyi, pvp olarak benzer oyunlar var ama gene bu oyun gibi güçlü değil. Dediğin doğru bu oyunu ayakta tutan şey pazarı. Ama şimdi dediğin olayı değerlendirirsek. Adam sonuçta k0xpla oyundan para kazanıyor. Yani siteye gold bar satıyor. atıyorum 10gb si varsa. 3gbsini hile satan siteye satar, geri kalan 7gbsini cash alacağı siteye satar, yapacağını her türlü yapar. Bunun engellenmesi bu oyuna gönül vermiş kişiler tarafından yapılabilir. 7-24 aktif gm de işe yaramadı. 7-24 saniye galiba aktif süresi.
    Zaten deyinmek istediğim nokta o sitenin karı azaltılır bu işi yapanında karı azaltılırsa işlerin sekteye uğracak olması. Dediğiniz gibi birşey pekala yapılabilir, ama bu hile satışı yapan sitenin stoklarını ve gelirini azaltır, satış yapan kişininde parasını böler.

Nickname
    RONARK61
    Clan
    R61
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    Oyun engellese engelleyemezmi, Neden bazı siteler +10 item satmıyor. Nttgame bunlara söylemiş +10 item harici alın satın. Konudan bilgileri var, yasaksa neden suça izin veriyor oyun bunu açıklarmısın?
    yanlarında değilim, kimin ne dediğini bilemem , +0 da +30 da eşya satılması illegaldir, bunu engellemiyorlarsa Kullanıcılar bunu dile getirecek.Dile getirmiyorsa alan rağzı satan rağzı

Tags for this Thread