Results 1 to 3 of 3
    Senior Member rogueisback's Avatar
    Class
    Rogue
    Clan
    Sacrifice4Revenge
    Server
    Athena
    Race
    Karus

OTP'yi Bilgisayar'da kullananların Hack Yemesi ?

Merhaba...

Son haftalarda gördüğüm kadarıyla OTP'yi bilgisayara kuranlar hack yiyor.

Bilgisayara bir şekilde ulaşıyorlar diyelim ama nasıl oluyor'da OTPyi pasif hale getirebiliyorlar.

OTP'nin PC sisteminde bir açık mı var ?

NTTGame bu konuda bir şey yapmayı düşünüyor mu ?

Son zamanlarda sıklaşmaya başladı. Yetkililer tarafından tek denilen şey; Uzaktan bağlantı programlarını bilgisayarınızda tutmayın.

Bu çözüm olmamalı. Bir açık var, bunun üzerinde çalışıyor musunuz bilmiyorum ama oyuncularınız zarar görüyor.

Farklı bir ip'nin bilgisayara ulaştığını görüyorsunuz ama bilgisayarınıza ulaşıldı diyorsunuz OTP denen bir sistem var ve bunu bir şekilde kapatılıyor ve ya aşılıyor.

NTTGame oyuncularına yönelik biraz daha yardımcı olmalı diyorum. Hack yiyenlere hiç yardımcı olmadan sorun sizde deyip işin içinden çıkmak profesyonellik değildir.

Senior Member
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    otp bilgisayardaysa ve bilgisayarına uzaktan erişim yapılıyorsa (virus, trojan ve uzaktan erişim programları sayesinde) otp programına ve otp şifrene de çok basit ulaşabilirler. programı çalıştırıp istedikleri zaman(sen bilgisayar başında değilken) otp koduyla otpyi devre dışı bırakabilir, oyuna girebilir ve bilgilerini değiştirebilir.

işin sırrı bilgisayarının uzaktan erişime kapalı ve temiz olması.

Senior Member
    Merhaba,
    Durumla ilgili olarak son zamanlarda birçok konu gelmekte. Bilgisayarınıza uzaktan bağlanılıyorsa ve o sırada oyun açık ise ICS'nizin olup olmaması ya da telefon üzerinde olması önemli değil, yine soyulursunuz. ICS/OTP sisteminin Pc versiyonunda bir açık bulunsaydı, sanırım ben de çok uzun zaman önce soyulmuş olurdum. 2 yıldır Pc üzerinden OTP sistemini kullanmaktayım ve bugüne kadar hiçbir sorun yaşamadım. Önemli olan noktalara dikkat ettiğinizde sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. Nedir bu önemli noktalar: OTP'yi site üzerinde de aktif etmek, OTP'yi kullandığınız cihazınızın güvenliğini sağlamak ve bilgisayarınızın güvenliğini sağlamaktır.

Tags for this Thread