Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 60
    Moderator NightOwl's Avatar

Lightbulb Hileyi Bitirecek Olay !!! Lütfen destek olun...

Lütfen sonuna kadar okumadan yorum yapmayın.

Oyunun eski oyuncularından 2-3 kişiye gereken yetkiyi verin slotları gezip koxperları direkt gm lere bildirsinler.12 senelik oyuncuyum raporlamaktan inan bıktım Bay Bıyık.Gereken ilgiyi göstereceğinize eminim.Gör bunu oku bunu hileyi bitirecek olay bu !!!

Evet bu bugün olan twitch yayınında bizzat benim yazdığım olay bu.Tayfun yani AndrePaul aslında seninki de iyi olumlu sonuçlanır ama halihazırda durumlar var vb. gibi konuştu.Bakın ben bunu anlatamıyorum.12 yıldır oynuyorum bu oyunu, hileci rahatlıkla 1-2 hafta daha o slotta kasabiliyor ve bu bizim zamanımızdan gidiyor.Çünkü hileci hakkımızı ihlal etmeye devam ediyor.Sırf bu hileciler yüzünden kaç kişi sinirlenip hileci olmuştur sayısı belli bile değil.Buna emin olun.Lütfen konuya gereken desteği gösterin.Beni tanıyan tanır, bilen bilir.Kaç kişiyi raporladığım da bilinir.Özellikle ScORp_LiOn hatırlar.Helios ve birleşme sonrasında Europa sunucusundan...

https://www.youtube.com/channel/UCNS...QWsB4JyLdRMR0Q

Bu kanalda videolar hemen resmini de çekeyim gizli videolar olduğunu da görün.

http://i.hizliresim.com/OAB4G3.png

Ne kadar çok hileci videoladığımı, raporladığımı görün ki henüz yüklemediğim 20 video daha var.

Bu konuda lütfen gerekeni yapın.Eminim ki bu sistem şerif sistemi gibi olmayacaktır.Saygılarla iyi forumlar.

Tam olarak özetlemek gerekirse ;

Siz koxperı video alana, kadar videoyu upload edene kadar, CR ye konu açana kadar, konu cevaplanıp işlem yapılana kadar koxper yapacağını yapıp çıkıyor zaten.Ama bu sistemde koxper anında ban yiyeceği için oyuncuların koxpa yönelmeyeceği kanaatindeyim.Sistemi tekrar yazıyorum ;
    GM ile direkt iletişim olanağı olsun istiyorum ki slotları gezerken anında o an görev yapan GM ' ye bildirsin ve anında hileciyi banlatsın.İletişim kuracak birisi yani GM slota geldiğinde o kişiyi kendi inceleyecektir.Ban yetkisinden ziyade bu daha mantıklı oldu.

İstediğimiz CR de oldukça koxpera ceza verdirmiş, oyunu bilen, güvenilir kişilerin sadece tüm GM lere ulaşması.Bu kadar basit bir istek ve koxpu bitirebilecek bir istek diğer türlü video al, uplaod yap, konu aç, konu görülsün, konu incelensin, gerekli cezai işlem yapılsın.Bunlar olana kadar oldukça fazla süre geçiyor ve koxper alacağını alıyor bizimde emeğimiz, premium saatlerimiz vb. boşa gidiyor.

Senior Member AlonsoPedroLopez's Avatar
    Nickname
    alonso
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    petito
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Merhaba,

Şuan söylemiş olduğun şey şeriflik sisteminin de üstünde. Şeriflik sisteminde sadece hapis olayı vardı, ama sen direk banlamaktan bahsediyorsun.
    Şöyle bir çözüm daha iyi olabilir di, Mesela şeriflik yada editlik istemek yerine oyuncuları koxpculara karşı rapor etmek için bilgilendirmek adına twich tv de yayın yapılabilir. CR sekmesinin nasıl kullanılacağı, rapor ederken nelere dikkat edileceği hakkında bilgi verilebilir. Şu oyunda CR sekmesini bilmeyen arkadaşlarımız da var. Bu arkadaşlarımızı bilgilendirdiğimiz zaman her sunucu da zaten gördükleri yerde rapor edilip gerekli cezayı almasını sağlayacaklardır.
    Zaten USKO da kendi oynadığım Ares sunucusu adına konuşuyorum, eskisi gibi çok yok. Olanı da rapor edip gereken işlemi yaptırıyoruz.
    Düşüncelerimi dile getirdim ; )

İyi forumlar.

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Normal kullanıcılara Gm yetkisi verilmesi söz konusu değildir. USKO sunucularında oyunu 7/24 kontrol eden Gm'ler bulunmaktadır ve CR düzenli olarak kontrol edilmektedir.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Quote Originally Posted by AlonsoPedroLopez View Post
    Merhaba,

Şuan söylemiş olduğun şey şeriflik sisteminin de üstünde. Şeriflik sisteminde sadece hapis olayı vardı, ama sen direk banlamaktan bahsediyorsun.
    Şöyle bir çözüm daha iyi olabilir di, Mesela şeriflik yada editlik istemek yerine oyuncuları koxpculara karşı rapor etmek için bilgilendirmek adına twich tv de yayın yapılabilir. CR sekmesinin nasıl kullanılacağı, rapor ederken nelere dikkat edileceği hakkında bilgi verilebilir. Şu oyunda CR sekmesini bilmeyen arkadaşlarımız da var. Bu arkadaşlarımızı bilgilendirdiğimiz zaman her sunucu da zaten gördükleri yerde rapor edilip gerekli cezayı almasını sağlayacaklardır.
    Zaten USKO da kendi oynadığım Ares sunucusu adına konuşuyorum, eskisi gibi çok yok. Olanı da rapor edip gereken işlemi yaptırıyoruz.
    Düşüncelerimi dile getirdim ; )

İyi forumlar.
    Bende şöyle bir şey ileteyim size, tabi ki kendi düşüncelerinizi açıklayabilirsiniz ve emin olun ki raporlamayı herkes çok iyi biliyor ama video çekme ayrı dert upload ki ülkemizde en büyük sorun bu upload ayrı sorun konu açmak ayrı sorun o koxperın ban yemesini beklemek ayrı sorun.Emin olun ban yetkisini verin ve ya o kişi GM ile direkt görüşebilsin dememin tek sebebi ve eski bir oyuncu olsun dememin tek sebebi en çok çekenler onlar olduğu için.Emin olun eski oyuncular bu oyunda ne koxplar gördü ki bende dahil.Ölümsüzlük mü dersin seri cs seri ps mi dersin daha neler neler.Şeriflik sistemini kendi çıkarları için kullanan şerifler vardı.Bakın direk ban yetkisi demiyorum ya eski oyunu bilen güvenilir bir oyuncuya direk ban yetkisi ya da GM ile direkt iletişim olanağı olsun istiyorum ki slotları gezerken anında o an görev yapan GM ' ye bildirsin ve anında hileciyi banlatsın.Hepimiz biliyoruz ki CR anında işlem yapmıyor.Yorumunu belirttiğin için teşekkürler.Saygılarla iyi forumlar.

Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Normal kullanıcılara Gm yetkisi verilmesi söz konusu değildir. USKO sunucularında oyunu 7/24 kontrol eden Gm'ler bulunmaktadır ve CR düzenli olarak kontrol edilmektedir.
    Direkt GM yetkisinden bahsetmiyorum farkındaysanız.Sizin için tekrar yazayım.Bence gayet mantıklı bir durum. iletişim kurup anında bildirmek ve banlatmak, sürekli slotları gezmek.Gayet mantıklı...

Bakın direk ban yetkisi demiyorum ya eski oyunu bilen güvenilir bir oyuncuya ban yetkisi ya da GM ile direkt iletişim olanağı olsun istiyorum ki slotları gezerken anında o an görev yapan GM ' ye bildirsin ve anında hileciyi banlatsın.Hepimiz biliyoruz ki CR anında işlem yapmıyor.Yorumunu belirttiğin için teşekkürler.Saygılarla iyi forumlar.

@ScORp_LiON Eski raporlarımı eminim hatırlarsınız.Ama inanın artık bu işten sıkıldım.Ben raporluyorum onlar geliyor.

Senior Member akoml's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Race
    Karus
    7/24'e hiç bir zaman inanmadım ve inanmıyorum da. Cr bölümüne bir göz at istersen. 5x Stickly 5x Stickysiz konum mevcut. 2 Hafta önce report ettiğim adama gerekli işlem yapılmıştır dediniz. Az önce tekrar slotları dolaşırken adamı aynı mekanda gördüm şok oldum. Bu mu ilgi alaka ? Sizlere yardımcı olmaya çalışanlara bu mu desteğiniz ? Midgard 2,Camp 2 ya da 1 bilmiyorum. El Morad Castle Half-Troll Warrior Slotu. **** nick. Burdan da yardımcı olayım sizlere Gidip bakabilir 7/24 Online(!) olan arkadaş. Sayısız yer bildirimi de yapabilirm sizlere.
    Last edited by ScORp_LiON; 03-03-2016 at 07:35 PM.

Senior Member OnixPK's Avatar
    Nickname
    Siyahlar
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    El-Morad
    Konuyu ne kadar iyi niyetle açmış olsanız bile. Bu olayı kötü kulancak insanlar var.
    Hem GM nerden bile bilir ki o insanın güvenilir oldunu.

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by akoml View Post
    7/24'e hiç bir zaman inanmadım ve inanmıyorum da. Cr bölümüne bir göz at istersen. 5x Stickly 5x Stickysiz konum mevcut. 2 Hafta önce report ettiğim adama gerekli işlem yapılmıştır dediniz. Az önce tekrar slotları dolaşırken adamı aynı mekanda gördüm şok oldum. Bu mu ilgi alaka ? Sizlere yardımcı olmaya çalışanlara bu mu desteğiniz ? Midgard 2,Camp 2 ya da 1 bilmiyorum. El Morad Castle Half-Troll Warrior Slotu. **** nick. Burdan da yardımcı olayım sizlere
    CR'de rapor yapan kullanıcılarımızın yanıldığı genel konu ban süreleri oluyor. Ne yazık ki küfür rapor eden de, hileci ya da başka durumları rapor eden de süresiz ban bekliyor. Oyun kurallarını okursanız, her ihlal süresiz ban değildir. Bu yüzden raporunuzun sonucunu dikkatli takip ediniz. Rapor ettiğiniz oyuncu süreli banlanmış ya da hapse girmiş olabilir. 5 sabitlenmiş konunuz Gm onayı beklemektedir, bakılmamış konularınız da en kısa sürede kontrol edilmiş olur.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Quote Originally Posted by OnixPK View Post
    Konuyu ne kadar iyi niyetle açmış olsanız bile. Bu olayı kötü kulancak insanlar var.
    Hem GM nerden bile bilir ki o insanın güvenilir oldunu.
    Sizi anlıyorum.Bakın tekrar yazıyorum .
    GM ile direkt iletişim olanağı olsun istiyorum ki slotları gezerken anında o an görev yapan GM ' ye bildirsin ve anında hileciyi banlatsın.İletişim kuracak birisi yani GM slota geldiğinde o kişiyi kendi inceleyecektir.

Senior Member akoml's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Race
    Karus
    CR'de rapor yapan kullanıcılarımızın yanıldığı genel konu ban süreleri oluyor. Ne yazık ki küfür rapor eden de, hileci ya da başka durumları rapor eden de süresiz ban bekliyor. Oyun kurallarını okursanız, her ihlal süresiz ban değildir. Bu yüzden raporunuzun sonucunu dikkatli takip ediniz. Rapor ettiğiniz oyuncu süreli banlanmış ya da hapse girmiş olabilir. 5 sabitlenmiş konunuz Gm onayı beklemektedir, bakılmamış konularınız da en kısa sürede kontrol edilmiş olur.
    Ben küfür report etmiyorum yalnız. Hepsi ''KOXP''. Macro cezası zaten zindan biliyorum. Koxp kullanan birinin ban süresi olmamalı zaten ki politikanızda da süresiz yazıyor. Ban politikanızı okuyan biri olarak yorum yapıyorum şu anda Dediğim karakter ihlal edilmiş,es geçilmiş.

Senior Member OnixPK's Avatar
    Nickname
    Siyahlar
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by nightowl View Post
    Sizi anlıyorum.Bakın tekrar yazıyorum .
    GM ile direkt iletişim olanağı olsun istiyorum ki slotları gezerken anında o an görev yapan GM ' ye bildirsin ve anında hileciyi banlatsın.İletişim kuracak birisi yani GM slota geldiğinde o kişiyi kendi inceleyecektir.
    Ozaman benim bir önerim olsun. Phantomers gibi knight online ts3 oldun ve ordan anlık bildirimler sohbet gibi güzel bir çalışma olabilir.