Results 1 to 9 of 9
    Junior Member

Gtx950 ile phantomers deneyimi!

Binbir heyecan ve binbir umutla elimde bulunan kartı değiştirerek, dün vatan bilgisayardan 700tl verip http://www.vatanbilgisayar.com/msi-g...ran-karti.html bu kartı aldım.
    Evet oyunu akıcı 60 fps 'de ben oynayamayacağım bunu anlamış oldum, olayın ekran kartınızın düşük seviye ya da yüksek seviye olması ile alakası yok sakın "bu oyun için" kendizi zora sokup ekran kartı felan almayın. Bununla birlikte daha da bu oyunu oynamayacağım. Kendime işkence çektirecek değilim.
    Fps 170 gibi uçuk rakamlardan herhangi bir çatışma anında direk 20 ye düşüyor.Witcher 3 te 1k çözünürlükte high ayarlarda dropsuz 50 fps alan kart bu oyunda 720p de lowda dropsuz 50 alamıyor, trajedi mi desem komedi mi, dalga mı geçiyorlar desem, ne desem bende bilemedim. Yazık. Bundan daha düşük olan gtx460 model kartımla daha stabil bir fps alıyordum en azından 30 du
    Neyse uzun lafın kısası, oyunu bırakıyorum gerek yok, kafamı saçma salak yormayacağım oyunlara yöneleceğim. Hemen her oyunda aldığım fps 2 katına çıkarken phantomerste aldıgım fps düştü. Bugün itabari ile phantomersi tamamen sistemimden bir daha kurmamak üzere siliyorum.
    Sizin bu yaptığınızı ubisoft "Assassin's Creed Unity'de" yapıp %10 hisse kaybetmişti, nasıl oluyor da bir kitle bu oyunu şikayetsiz kasarak oynuyor anlamış değilim , böyle oyun oynanmaz !
    Arkadaşlar fps oyunları için ideal değer 30 değil 60'dır kaldi ki phantomers 30'u bile dropsuz veremiyor.
    Bu arada sisteminde evga ssc kingpin 980 ti olan arkadaşa rica ettim kurdu aynı fiyasko.Beraber oturduk güldük durduk.
    Yazık.

Last edited by ysk_2kWL1JDX; 01-17-2016 at 09:30 AM.

Senior Member
    Nickname
    xploder
    Clan
    XGame
    Optimizasyon şart!!
    (Youtube videomuz güncelleme ile ilgili)
    (XGame vs NTTGame Uxmal xploder 16-0 video)
    (G36K tanıtım ve oynanış videosu)

Member _eXpenDaBLes_'s Avatar
    Nickname
    eXpenDaBLes
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Optimizasyon Sorunu Var malesef o konuya el atılmadığı müddetçe bu sıkıntı devam edecek, sırf bu yüzden ve diğer sebeplerden bende oyuna ara vermiştim.
    Lafa gelince fena esersiniz; İcraata gelince Pamuk Şekersiniz... [ eXpenDaBLes ]
    [F]irst [P]erson [S]hooter Gamer... [Retired]

Senior Member
    Oyun açık beta olduğu için bu tür sorunlar tam sürüme kadar devam edecektir. Eğer tam sürümde de bu tür sorunlar olursa kimse oynamaz zaten. Kaldı ki bu sorunları her oyuncu yaşıyor ve her fırsatta dile getiriyorlar. Umarız kısa sürede bu sorun giderilmiş olur.

Senior Member
    Nickname
    Lyphrox
    Clan
    Equilibrium Gaming
    İlk olarak oyuncu için sıkıntı çıkaran hataya yönelmeli fakat oyun yapımcıları yenilik getirme çabasında . Oyunda herkes birbirini laglı görüyor. Bu sorun kalksa tezelden en azından büyük sorunlardan 2.si giderilmiş olur. 1. si zaten hileli oyuncu. kısa zamanda biter inşallah. Oyun düzelmeden oyuna girmeyi düşünmüyorum.

İşte her şey bu kadar açık aslında. Paylaşımınız için teşekkür ederim, bu oyunda insanlara derdini anlatmak çok zor oluyor maalesef. Forum yöneticileri hala çıkıp sorun yok falan demeye devam etsinler. Bu oyun ellerinde patlasın da görelim.

Game Master Khaliz's Avatar
    Class
    Rogue
    Race
    El-Morad
    Arkadaşlar Selamlar,

Değerlendirmeleriniz için teşekkür ederiz. Teker teker okudum hepsini. Kendimce durumu, yazılarınızdaki haklı olduğunuz ve haklı olmadığınız/yanlış bildiğiniz veya düşündüğünüz kısımlar ile değerlendirmek istiyorum.

Haklı olduğunuz kısımdan başlayayım. Evet oyunda bilgisayar sistemlerinin farklılığına göre kasma sorunu yaşanabiliyor. Kendi evimdeki bilgisayar üzerinden örnek vereyim. Bilgisayarımın özellikleri;

Asus HD7870 2 GB/256 Bit Ekran Kartı
    8 GM 1866 GHz Ram
    Amd X8 8150 İşlemci
    Modelini hatırlayamadığım ama ileri seviye bir anakartım var ve kendi bilgisayarımda da sizin anlattığınız gibi Phantomers'ta maks. 60, akisyonda 15-20 civarı fps alıyorum. Şu an Yüksek seviye grafik ayarıyla oynayamadığım bir oyun mevcut değil. Fakat Phantomers'da bu tarz bir sorunla karşılaşıyorum ve söylediklerinizi çok iyi anlıyorum.

Haksız olduğunuz kısım ise bizim ve yapımcı firmanın bu sorunu görmezden geldiğimizi belirtmenizdir. Açılan her forum konusunda, Facebook üzerinden bizlere iletilen her mesajda, oyun içerisinde yöneltilen her soruda biz bu sorunun çözülmesi için sürekli olarak yapımcı firma ile iletişim halinde olduğumuzu belirttik. Halen de görüşmelerimiz devam ediyor. Sorunun çözümü için sorun yaşanan bilgisayarlara ait DxDiagları topluyoruz, değerlendiriyoruz ve yapımcı firmaya iletiyoruz.

Optimizasyon işleminin bu kadar uzamasının asıl sebeplerinden biri Phantomers'ın yüksek grafik kalitesinde bir oyun olmasıdır. Ülkemizdeki bilgisayar şartlarını dikkate aldığımızda Phantomers çok daha üst seviyede kalıyor. Fakat, biz Phantomers'ı olabildiğince ülkemizdeki her oyunseverin oynayabileceği şekilde optimize etmeye çalışıyoruz. Bu amaçla da yapımcı firma yüksek seviye bilgisayarlar için yaptığı optimizasyonu, düşük seviye bilgisayarlar için de yapıyor ve güncellemeler ile bu çalışmayı oyuna ekliyor. Her güncelleme sonrasında da sorunlar yavaş yavaş gideriliyor.

Her fırsatta Phantomers'ın halen Açık Beta sürecinde olduğunu sizlere belirtiyoruz. Kasma, oyundan düşme vb. sorunlar giderildikten, oyunun içeriği hazır hale geldikten sonra Phantomers'ı tam sürüme alacağız. Ayrıca Phantomers'ı hep Açık Beta'da tutmak gibi bir düşüncemiz de yok, biz de en hızlı şekilde Phantomers'ı olabildiğince az sorunla (hiç bir oyun sorunsuz olamaz) tam sürüme almak istiyoruz ve bu doğrultuda çalışıyoruz.

Önemli de bir detay vereyim. Herhangi bir aksilik olmazsa yapımcı firma bu Perşembe günkü bakım ile birlikte daha ayrıntılı bir optimizasyon çalışmasını oyuna entegre edecek. Kasma sorunu yaşayan oyuncularımıza duyurulur.
    Last edited by Khaliz; 01-18-2016 at 01:52 PM.

Junior Member
    http://www.nttgame.com/phantomers/tr/guide/spec der susarım, oyunda neyin detayı var da neye göre kasıyor ? Hangi gpu %22 de iken nasıl kasıyor ? Oyunun grafik olarak diğer mmofpsler üstün olduğu söylenebilir, ama çok üstün grafiklere sahip bir oyun değil. Madem öyle güncelleyin suraya gtx980 ti sli felan yazın. Tabi oyunun sli desteği varsa onu da hiç sanmıyorum ama.
    İyi forumlar.

Game Master Khaliz's Avatar
    Class
    Rogue
    Race
    El-Morad
    Kasma sorunları bir çok oyunda yaşanabilmektedir. Sadece Phantomers'da yaşanan bir sorun değil bu. Açık beta süresince bu sorun giderilecek ve tam sürüme geçilecektir.
    Last edited by Khaliz; 01-20-2016 at 10:38 AM.