Results 1 to 10 of 10
    Member
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Midgard
    Race
    El-Morad

Question Partide tpt kullanımı ve ban politikası

Öncelikle merhaba,

Ape partisinde okçu parti kurdum, partimde şüpheli genie açmayan bi okçu var. Öncelikle makro veya msn koxp oldugundan şüphelendim ve kendisine yazı yazdım . oldukça geç cevap verdi ve kendisi pc başında oldugunu eliyle atak yaptıgını söyledi.

Açıkcası inanmadım fakat KSC sini aldım elimle atak yapıyorum dediğinin.

Şimdi GM slota gelse ve hepimizi hapse gönderse(Ban politikasına göre) adamın bana yazdıgının ksc sini destekten iletsem sizce hapisten cıkar mıyım ?

Çünkü adam bana elimle atak yapıyorum diyor, msn macro felan ne diyorsun işim olmaz yazdı . Ne yapmalıyım ?
    Pc-Donanım uzmanı
    Sistem yöneticisi

Steam LINK
    Ban Politikası

Senior Member HavaliBaal's Avatar
    Geniesiz kasan kişiler oluyor haliyle pc başında iken genie almak istemiyor online olan bir çok oyuncu.

Tabi senin durumunda bir insanında tedirgin olması normal.Ama parti üyelerini çok iyi seçmek gerekiyor.Kabak değil koklayalım bakalım ama yinede az buçuk hal ve hareketlerinden konuşmalarından oyun içi tutumundan bi nebzede olsa iyi niyetliler ayırt edilebiliyor.Çözümmü tabiki değil.

Aklıma bir öneri geliyor ama nasıl olur ne kadar olur bilmiyorum.Geniesiz partide kasan insanlar için random sorular çıkmalı belirsiz aralıklarla ve o sorulara doğru cevap vermeli.

Iyı açıdan bakmak istersek zeka geliştirir zihnini açar

Kişi zaten online sorulacak basit bir soruya 3+8-5/2 = ? gibi bir soruya 2 dk içinde cevap vermesi çok çok mümkün 3 demesi yetiyor.

Ama bu ne kadar mantıklı ne kadar oyunda oyuncuda kabul görür bilmiyorum ben sadece aklıma gelen bir fikri beyan ettim kimilerine saçma gelebilir.

Ama bu yöntem işleve girerse hiç kimse çarı bırakıpta gidemez geniesiz macro klavye kullanan dahi macro Mouse kullanan dahi ayırt edilebilir tespit edilebilir.

Böylece genie ile kasan kişiler gönül rahatlığı ile partiye geniesiz adam alabilir , geniesiz kasanlar dışlanmaz şüpheyle bakılmaz ve illegal tespiti durumunda sorumluluklarından çıkar.

Genie altı koxp kullananlara karşı işe yaramayabilir zira sadece geniesiz kasanlara sorulacak sorular.Genie altı koxp içinde başka çözümler olabilir ama bu konuda aklıma gelen bir öneri yok.

Ne yapmalıyım demişsin bir oyuncu gözüyle bakıyorum çünkü oyuncuyum bir kaç defa yoklarım güvenmiyorsam kusura bakma derim partiden ayırırım.

Ksc nin işe yarayacağını sanmıyorum.Zira bu kabul görürse önlem olarak bu yönetimi kullanan çok olur.

Yinede içinin rahat olması için bir yetkili sana cevap verirse bizde net bilgi sahibi oluruz.
    Last edited by HavaliBaal; 12-17-2015 at 04:35 PM.

Member
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Midgard
    Race
    El-Morad
    2015 de actigim konuyu tekrar upluyorum. 2019 da oyuna yine basladim. Ve bu sorunun cevabini ariyorum
    Pc-Donanım uzmanı
    Sistem yöneticisi

Steam LINK
    Ban Politikası

takıldığım nokta matematiksel işlem oldu . Doğru cevap 8.5 olacak çünkü bölme ve çarpma öncelikli işlemdir.

Junior Member
    4 yılda cevap alamadı adam .D

Moderator GamesDepot's Avatar
    Nickname
    xxxxxxCeZaxxxxxx
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Heaven
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by snixer View Post
    2015 de actigim konuyu tekrar upluyorum. 2019 da oyuna yine basladim. Ve bu sorunun cevabini ariyorum
    Merhabalar,

Oyun Kurallarına uymadığını düşündüğünüz kişileri kanıtlarınız ile birlikte Cheat Reports bölümüne konu açıp incelenmesini sağlayabilirsiniz.

Cheat Reports bölümü dışında şikayetler incelenmez.

Şüphelendiğiniz kişileri partilerinizde de barındırmayınız.

Makro bildirimi, Luring, JR'de AFK kalma gibi durumlarda videolu kanıtlar sunulmalıdır.

Aşağıdaki rehber konusu yardımcı olacaktır.

Streamlabs OBS Nasıl Kaliteli Video Çekebilirim? Yayın Yapabilirim? (Rehber)

Cheat Reports Kullanımı konusunu da incelemenizde fayda var. Bu konu hakkında bilinçlenmenizi sağlar.

Aklınızda takılan sorular var ise çekinmeden sorabilirsiniz. Elimizden gelen yardımı yapmaya çalışırız.

Member Mandy_Maria's Avatar
    Nickname
    MandyMariaIsBack
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by snixer View Post
    4 yıl sonunda aldı cevabını D
    ''Az bekle Gelicem''

Senior Member cYkParsing's Avatar
    Çektiğin resim bir anlam ifade etmez hile kullanan insan ben hile kullanıyorum demez şansa gm 'e denk gelirsen bu hesap kapatılması olabilir hapis cezası olabilir.

Hile kullanan party'deki oyuncuya sınırsız ban bundan yararlanan party üyelerine ise gm insiyatifi karar veriyor.

illegal olduğunu düşünüyorsan party'den uzaklaşmalısın yada uzaklaştırmalı'sın.
    Last edited by cYkParsing; 04-12-2019 at 07:19 AM.

Member
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Midgard
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by GamesDepot View Post
    Merhabalar,

Oyun Kurallarına uymadığını düşündüğünüz kişileri kanıtlarınız ile birlikte Cheat Reports bölümüne konu açıp incelenmesini sağlayabilirsiniz.

Cheat Reports bölümü dışında şikayetler incelenmez.

Şüphelendiğiniz kişileri partilerinizde de barındırmayınız.

Makro bildirimi, Luring, JR'de AFK kalma gibi durumlarda videolu kanıtlar sunulmalıdır.

Aşağıdaki rehber konusu yardımcı olacaktır.

Streamlabs OBS Nasıl Kaliteli Video Çekebilirim? Yayın Yapabilirim? (Rehber)

Cheat Reports Kullanımı konusunu da incelemenizde fayda var. Bu konu hakkında bilinçlenmenizi sağlar.

Aklınızda takılan sorular var ise çekinmeden sorabilirsiniz. Elimizden gelen yardımı yapmaya çalışırız.
    Sordugum soruyla alakasiz bir cevap olmus. Konu icerigini tahmin ederek basma kalip cevap yazmayin. Burasi forum, musteri hizmetleri yada destek kanali degil.
    Pc-Donanım uzmanı
    Sistem yöneticisi

Steam LINK
    Ban Politikası

Senior Member
    sen karşıdakinin elle atak yapmadığını anlayabiliyorsun illa ki hapse girince çıkamayacağını da biliyorsun cevabını bildiğin soruları sorma.