Results 1 to 10 of 10
    Senior Member
    Nickname
    xploder
    Clan
    XGame

Post Gördüğümüz kadarıyla...

S.a öncelikle kolay gelsin ben şahsen phantomers'ı kapalı betada oynamadım fakat açık betaya geçtiginde oynadım ve oyunu gerçekten eğlenceli buldum yinede tek başına oynamak her zaman insanın sıkılmasına sebep olur bu sebepten ötürü bir klana katılayım dedim sonuç olarak 1-2 klan denedikten sonra XGameTR klanına katılıp ordaki ortama uyum sağladım daha sonrasında ise Turnuvaya 54 takımın katıldığı ve oldukça rekabetli geçen maçların sonunda 2. olduk burdan Mod-Z takımını şampiyon oldukları için tekrar tebrik ediyorum...

Gelelim asıl konumuza oyunda şahsen turnuvadan sonra oynama istediği oldukça fazla oyuncu sayısı vardı fakat artık sürekli tekrar eden ve rekabet olmayan "normal oyun" dediğimiz odalarda oynamaktan ve yeni 1-2 ufak şey dışında (Sniper modu) oyuna gelen pek fazla birşey göremedik,diyeceğim şudur ki lütfen yanlış anlamayın ve bu konuda bana katılan oyuncu sayısının olduğunu düşünüyorum artık oyunculara bir açıklama yapılmasının "şart" olduğunu düşünüyorum yalnız niyetimizi yanlış anlamayın oyunu gerçekten sevip oynadığımız fakat "hırs-rekabet" yani "Klan-Dereceli" vb. dediğimiz ortamdan yoksun kaldığımız için bu yazıyı yazma gereği duydum,sizden ricamız bize gerekli bir açıklama yapmanız dileğiyle lütfen konuyu kitlemeyip diğer oyuncularında fikrini yazmasına olanak sağlamanızdır Saygılarımla...

Not:Oyuncu arkadaşlardan gerekli ilgiyi bekliyorum teşekkürler

Junior Member
    Clan
    XGame
    Sonuna kadar katılıyorum, yeterinde ilgi gösterilmiyor, yapılan açıklamalar genelde oyuncuları geçiştirme amaçlı.

Senior Member Alcuin's Avatar
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    FOCUS GRUP OLSUN KAPALI BETA OLSUN Bende katıldım ve oyunda eğlenceli vakitler geçirdim neredeyse her gün oynuyordum ama şimdi haftada bir girmekteyim bununda gelen güncellemeye bakmak için ve herkes gibi bende büyük güncelleme paketinin ne zaman geleceğini sabırsızlıkla bekliyorum

bu konuda forumda açıklamalar mod lar tarafından yapılmış yanlız belirgin bir tarih verilmemiş açıkçası ben sürekli ertelenen büyük güncellemenin tarihinin ne zaman yayınlanacağını merak ediyorum konuyu açan arkadaş detaylı açıklamada bulunmuş zaten ona da teşekkür ederim.

Junior Member
    Sana katılıyorum Bir Çok oyuncu bende dahil olmak üzere oyundan soguma hatta rekabet olmuyor dıye oynamıyorum bile . Ve eminimki bu oyunun genelı boyle bir an önce gerekenlerın yapılması gerekıyor herkeze iyi oyunlar dilerim.

Senior Member
    Öncelikle sıkıntılarınızı, hayal kırıklıklarınızı güzel bir uslüp ile dile getirdiğiniz için teşekkür ederim. Eğer oyuncu olsaydım ben de görüşlerinize sonuna kadar katılırdım demeyeceğim çünkü oyunda görevli biri olarak da görüşlerinize sonuna kadar katıldığımı gönül rahatlığı ile söyleyebilirim.

Şimdi yazacaklarımı da sizleri oyalamak, gönlünüzü hoş tutmak adına değil, gerçekten içimden gelenleri, düşüncelerimi samimiyetle yazacağıma emin olabilirsiniz. Yazı biraz uzun olacak bunun için özür dilerim. Ayrıca, sonuna kadar sıkılmadan okuyan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Bizim, oyun ekibi olarak, asıl düşüncemiz klan sistemini(klan kurma ve klan savaşları) açık beta ile birlikte sizlere sunabilmek, ilerleyen 2 hafta içerisinde ise Ranked Game(Dereceli Oyun) sistemini aktif etmekti. Haziran ayında Dream Execution ile yaptığımız görüşmelerde kendilerine açıkça bunu sorduk; Klan sistemini 7 Temmuz tarihine yetiştirebilecek misiniz diye, "EVET" dediler. Bu soruyu tekrar tekrar sorduk, topluluğa ona göre duyuru yapacağız dedik. "Sıkıntı yok, yetişecek" dediler. Bizler de bilgilendirmeyi Kapalı Beta süresinde bu şekilde yaptık. Daha sonrasında ise Klan Savaşları' nın yetişemeyeceğini fakat Açık Beta ile birlikte klan kurulabileceğini söylediler. "Buna da şükür, en azından klan kurulabilecek" dedik. Tüm detayları verirsem yazdıklarım sıkıcı bir hale geleceği için buraları biraz hızlı geçeceğim. Sonrasını bir çoğunuz da biliyor.. Sırasıyla;

-Temmuz bitmeden gelecek..
    -Ağustos bitmeden gelecek inşallah...gibi "yapımcı firmadan aldığımız haberler dahilinde" söylemlerde bulunduk. Fakat bunları GMler olarak ya oyun içinde sohbet ettiğimiz arkadaşlarımıza söyledik yada forumda açılan konulara kesin bir tarih vermemekle birlikte bu şekilde cevap verdik.

Dream Execution tarafından "3 Eylül kesin" diye tarih verildi ve bizler de Büyük Güncelleme için ilk defa tarih vererek resmi bir açıklamada bulunduk. Fakat yine olmadı.. Bir hafta erteledik dediler, 10 Ekim' e çektik. Ve inanın bunlar olurken bu konuyu açan arkadaşımızın olayı dile getirdiği gibi sakin kalamadık. Bizler nasıl oyuncularımızdan bir türlü gelemeyen güncelleme sebebi ile tepki görüyorsak, biz de kendi tepkimizi Dream Execution' a aynı sertlikte dile getirdik. En son yapılan erteleme ile birlikte durumun önemini kavradıklarını sanıyorum.

"Sadece Yapımcı" olan firmaların en büyük eksikliği oyuncu profilini bilmemeleridir. Bir de firma Koreli olunca Türk oyuncu profili hakkında herhangi bir fikre sahip olması ise çok zor... Bu sözüm hem yapımcılık hem de yayıncılık yapan firmalara değil. Ancak bi firma sadece oyun geliştirip bunu yayınlaması için başka firmalara lisanslıyorsa, bizim sizlere erteleme konularını açarken yaşadığımız stresi, mahcubiyeti hiç bir şekilde bilemezler. Bizim de NTTGame olarak görevimiz Dream Execution' a anlayamadıkları konuları anlatıp, kullanıcı tecrübelerimizi onlarla paylaşıp bu şekilde bir yol izlememizdir. Her ne kadar bunu yapmaya çalışsak da bir önceki paragrafta belirttiğim gibi; durumun önemini ancak 10 Eylül ertelemesinden sonra kavrayabildiklerini düşünüyorum.

Oyuncunun muhattabı yayıncı firmadır. Bizler de bu erteleme konularından dolayı sizlerden haklı olarak çok tepki gördük. Güncelleme gelene kadar da bu konu ile ilgili tüm söylemlerinizi saygıyla karşılayıp hak vermekten başka şansımız yok. Bu zamana kadar bir çok farklı oyunda görev aldım. Oyuncuların haklı olduğu konular da oldu haksız oldukları konular da... Fakat şahsen ben şu an bulunduğumuz durumda Phantomers' ın sadık oyuncularının haklı olduğu kadar başka bir durum tecrübe etmedim. Sadık diyorum çünkü xp1loder' ın da dediği gibi;

-Bu zamana kadar gelen güncellemeler çerez kıvamında;
    -Oyun açıldığında var olan o yoğun kitle içerik eksikliğinden oyuna ara vermiş durumda(Güncelleme sonrası merak edip geleceklerini düşünüyorum)
    -Ve oyunu tüm bu şartlara rağmen sizler gibi FGT, CBT dönemlerinden beri oynayan kemik bi kadro hala mevcut.

Artık yazının uzunluğundan kendime sövdürmeden bitiyorum arkadaşlar. Klan Savaşları ve Dereceli oyun içeriğinden beklentim büyük. Kendi dişinize göre rakiplerle yapacağınız dereceli oyunlar, bulunduğunuz ligten bir üst lige çıkma mücadeleleri vb. inanıyorum ki sadece Phantomers oyuncularının değil, diğer FPS kullanıcılarının da ilgisini çekecek ve sizler için de güzel bir tecrübe olacaktır.

Sürç-i lisan ettiysek affola.

Saygılar,
    Infocid
    Last edited by Infocid; 09-29-2015 at 04:38 PM.

Senior Member
    Nickname
    xploder
    Clan
    XGame
    Açıklamaların ve özelliklede samimiyetinden dolayı teşekkür ediyorum Infocid gerçekten samimi yazdığın için yazının hepsini okudum,ne kadar ciddi ve düşüncelerimizi anlayabildiğini yazının samimiyetinden anlaşılıyor.Umarım ki en kısa sürede Yapımcı firma bu istediğimiz sistemleri getirir sizinde stres seviyeniz azalır ve bizde oyuncu arkadaşlarla beraber oyunu keyif alarak oynamaya devam edip dahada bu oyunu büyütebiliriz umarım oyun zaten ilgi çekici eğer o tür sistemler gelirse "Klan - Lig" vb. gerçekten büyün oyuncular memnun kalacaktır hemde fazlasıyla,samimi açıklaman için tekrar teşekkür ediyorum,son olarak "Sürç-i lisan ettiysek affola" affedilecek birşey yok ben sadece açıklama istedim sende samimi bir şekilde yazmışsın dediğim gibi bizi yanlış anlamayın sadece oyuncular olarak 1. derece sıkıntılarımızı yazdım ve sağolsun oyuncu arkadaşlarda yorumlarını yapmışlar sende gerekli ilgiyi gösterip bu kadar uzun bir yazı yazmışsın tekrar teşekkürler Saygılarımla...

Senior Member THECAIN1903's Avatar
    Nickname
    TheCain
    Çok güzel uzun ama yerinde bir açıklama yapmışsın en azından mahcubiyetinizi belirtmeniz oyuncular üzerinde az da olsa yağmur etkisi yaratmıştır . Bu oyun gerçekten üzerinde çalışılırsa büyük bir kitleye kavuşacak potansiyeli var . İnşallah onlarda bu durumun farkına verip en kısa sürede büyük güncellemeyi sunarlar . Okullar da başladı ve oyuncu kitlesi gerçekten çok düştü . FGT VE CBT den beri oynuyorum inşallah oynamaya da devam edeceğim

Member CrusherTR's Avatar
    Nickname
    CrusherTR
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    XGame eSports Club
    Server
    KO -> Athena
    Race
    El-Morad
    Ben yazılan her satırı özenle okudum ve ntt ekibinide oyuncularıda hatta kendi takımımdaki (XGameTR) oyuncularıda çok iyi anlıyorum durum herkes için can sıkıcı ntt bu oyunu patlatır dedim yıllar sonra bir fps beni bu kadar etkiledi ancak böyle aksaklıklar pastadaki dilimin bir çoğunu başka oyunlara hediye etti. Yapacak bir şey yok sevdiğimiz oyunun arkasında durmaya devam edicez zararın neresinden dönülebilir diye bakıcaz ve biz oyuncuların istekleri yerine getirildikçe bizde oyuna arkadaşlarımızı çekmeye çalışıcaz ancak bunun için yani oyun adına kefil olabilmek için gelişmelerin gelmesi bizimde diğer oyuncu arkadaşlarımıza gösterebileceğimiz somut bir rekabet ortamı olması gerekiyor.

Ve ayrıca yapımcı firma kore firması evet ama türkleri çok çok iyi tanıyorlar, İnfocid bu konuda dediğine katılmıyorum. Oyunun ilk defa Türkiye'de yayınlanıcak olması Türkiye'yi ve Türk oyuncuları tanıdıklarının en büyük referansıdır ki bunun yanı sıra benim gibi bir çok 2006 Şubatında "Warrock"a başlayıp 6-7 yıldan fazla oynayan oyuncu bu oyunun kemik oyuncularını oluşturuyor diyebilirim. Ve warrock devrinde yaptıkları clan sistemi (OPS) bu güne kadar herhangi bir oyuna gelmiş, gelebilecek en iyi sistemdi ve bunun üzerine biraz koyarak kafalarındaki şeyi yapabilirlerdi bizide o sistemi en çok kullanan ve dünya çapında ilk sıraları alan Türk'ler olarak çok çok iyi tanıyorlar. Yapımcı firmaya bizim size ilettiğimiz istek, dilek veya şikayetleri onları biraz geçmişlerinden Warrock'tan vurarak yaparsanız biraz arşivlerine bakarak belki daha güzel çözümler üretebilirler.

Saygılar...

Senior Member Leathex's Avatar
    Nickname
    Leathex
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by Infocid View Post
    Öncelikle sıkıntılarınızı, hayal kırıklıklarınızı güzel bir uslüp ile dile getirdiğiniz için teşekkür ederim. Eğer oyuncu olsaydım ben de görüşlerinize sonuna kadar katılırdım demeyeceğim çünkü oyunda görevli biri olarak da görüşlerinize sonuna kadar katıldığımı gönül rahatlığı ile söyleyebilirim.

Şimdi yazacaklarımı da sizleri oyalamak, gönlünüzü hoş tutmak adına değil, gerçekten içimden gelenleri, düşüncelerimi samimiyetle yazacağıma emin olabilirsiniz. Yazı biraz uzun olacak bunun için özür dilerim. Ayrıca, sonuna kadar sıkılmadan okuyan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Bizim, oyun ekibi olarak, asıl düşüncemiz klan sistemini(klan kurma ve klan savaşları) açık beta ile birlikte sizlere sunabilmek, ilerleyen 2 hafta içerisinde ise Ranked Game(Dereceli Oyun) sistemini aktif etmekti. Haziran ayında Dream Execution ile yaptığımız görüşmelerde kendilerine açıkça bunu sorduk; Klan sistemini 7 Temmuz tarihine yetiştirebilecek misiniz diye, "EVET" dediler. Bu soruyu tekrar tekrar sorduk, topluluğa ona göre duyuru yapacağız dedik. "Sıkıntı yok, yetişecek" dediler. Bizler de bilgilendirmeyi Kapalı Beta süresinde bu şekilde yaptık. Daha sonrasında ise Klan Savaşları' nın yetişemeyeceğini fakat Açık Beta ile birlikte klan kurulabileceğini söylediler. "Buna da şükür, en azından klan kurulabilecek" dedik. Tüm detayları verirsem yazdıklarım sıkıcı bir hale geleceği için buraları biraz hızlı geçeceğim. Sonrasını bir çoğunuz da biliyor.. Sırasıyla;

-Temmuz bitmeden gelecek..
    -Ağustos bitmeden gelecek inşallah...gibi "yapımcı firmadan aldığımız haberler dahilinde" söylemlerde bulunduk. Fakat bunları GMler olarak ya oyun içinde sohbet ettiğimiz arkadaşlarımıza söyledik yada forumda açılan konulara kesin bir tarih vermemekle birlikte bu şekilde cevap verdik.

Dream Execution tarafından "3 Eylül kesin" diye tarih verildi ve bizler de Büyük Güncelleme için ilk defa tarih vererek resmi bir açıklamada bulunduk. Fakat yine olmadı.. Bir hafta erteledik dediler, 10 Ekim' e çektik. Ve inanın bunlar olurken bu konuyu açan arkadaşımızın olayı dile getirdiği gibi sakin kalamadık. Bizler nasıl oyuncularımızdan bir türlü gelemeyen güncelleme sebebi ile tepki görüyorsak, biz de kendi tepkimizi Dream Execution' a aynı sertlikte dile getirdik. En son yapılan erteleme ile birlikte durumun önemini kavradıklarını sanıyorum.

"Sadece Yapımcı" olan firmaların en büyük eksikliği oyuncu profilini bilmemeleridir. Bir de firma Koreli olunca Türk oyuncu profili hakkında herhangi bir fikre sahip olması ise çok zor... Bu sözüm hem yapımcılık hem de yayıncılık yapan firmalara değil. Ancak bi firma sadece oyun geliştirip bunu yayınlaması için başka firmalara lisanslıyorsa, bizim sizlere erteleme konularını açarken yaşadığımız stresi, mahcubiyeti hiç bir şekilde bilemezler. Bizim de NTTGame olarak görevimiz Dream Execution' a anlayamadıkları konuları anlatıp, kullanıcı tecrübelerimizi onlarla paylaşıp bu şekilde bir yol izlememizdir. Her ne kadar bunu yapmaya çalışsak da bir önceki paragrafta belirttiğim gibi; durumun önemini ancak 10 Eylül ertelemesinden sonra kavrayabildiklerini düşünüyorum.

Oyuncunun muhattabı yayıncı firmadır. Bizler de bu erteleme konularından dolayı sizlerden haklı olarak çok tepki gördük. Güncelleme gelene kadar da bu konu ile ilgili tüm söylemlerinizi saygıyla karşılayıp hak vermekten başka şansımız yok. Bu zamana kadar bir çok farklı oyunda görev aldım. Oyuncuların haklı olduğu konular da oldu haksız oldukları konular da... Fakat şahsen ben şu an bulunduğumuz durumda Phantomers' ın sadık oyuncularının haklı olduğu kadar başka bir durum tecrübe etmedim. Sadık diyorum çünkü xp1loder' ın da dediği gibi;

-Bu zamana kadar gelen güncellemeler çerez kıvamında;
    -Oyun açıldığında var olan o yoğun kitle içerik eksikliğinden oyuna ara vermiş durumda(Güncelleme sonrası merak edip geleceklerini düşünüyorum)
    -Ve oyunu tüm bu şartlara rağmen sizler gibi FGT, CBT dönemlerinden beri oynayan kemik bi kadro hala mevcut.

Artık yazının uzunluğundan kendime sövdürmeden bitiyorum arkadaşlar. Klan Savaşları ve Dereceli oyun içeriğinden beklentim büyük. Kendi dişinize göre rakiplerle yapacağınız dereceli oyunlar, bulunduğunuz ligten bir üst lige çıkma mücadeleleri vb. inanıyorum ki sadece Phantomers oyuncularının değil, diğer FPS kullanıcılarının da ilgisini çekecek ve sizler için de güzel bir tecrübe olacaktır.

Sürç-i lisan ettiysek affola.

Saygılar,
    Infocid
    Sıkılmadan Okudum Valla Teşekkür Ederiz Açıklama İçin Ve bizi Anladıınız İçin
    PHANTOMERS Leathex

Senior Member
    İçtenlikle yazdığın yazı için teşekkür ederiz Infocid. Bu yazıyla NttGame firmasının mağduriyetini bir kez daha tasdik etmiş durumdayım. Ayrıca yazılımcı olarak, DE firmasının yaşadığı sıkıntıları da gerçekten anlıyorum. Umarım test sürecinde yaşamış oldukları hataları en kısa sürede bitirirler.