Results 1 to 4 of 4
    Banned
    Infractions
    1/0 (0)

Büyük Problem... Çok Büyük Problem...

Öncelikli Olarak 2-3 Dakikalık Bir Zamanınız Ayırıp Okursanız ve Yorum Yaparsanız Çok Sevinir Şimdiden Teşekkürü Bir Borç Bilirim....

Evet Arkdaşlar Hepinizin Önünde Bunları Yazıyorum Ve Takdiri Sizlere Bırakıyorum.....

Yazıma Başlarken Bu Cümleyi Seçmemin Sebebi Neler Olduğunu Gözler Önüne Sermek Amaçlı Yazacağım Yazıdan Dolayıdır... Öncelikle Bunu Bilmenizi İsterim... Bundan Yaklaşık Bir Hafta 10 Gün Kadar Önce "Gönüllü Forum Moderatörlüğü" Başlığı Altında Bir Yazı Yazdım.... Sağolsun Bir Çok Player Arkadaşımız Es Geçmedi Ve Başlıkta ki Konuyla İlgili Yorumlarını Belirttiler.... Ama Ne Hikmetse Son 2 Gündür İşler Değişti Sanırım...Bir Çok Şey Gizlenmeye Çalışılmaya Başlandı...

Yazımız Nedir Ne Anlatıyordur Diye Soran Okuma Fırsatı Bulamayan Arkadaşlara Kısadan Belirteyim... Forumumuza Gönüllü Forum Moderatörleri Alındı... Bu Arkadaşlar Denenmek Amaçlı Alınan Arkadaşlardır... Başarılı Olanları Forumda Moderatör Olarak Yollarına Devam Edecek Başarısız Olanları İse Tekrar Eski Statülerine Geri Dönecektir... Yazımızda Bu Konuyla İlgili Şunu Sorduk... "Gönüllü Forum Test Moderatörleri" Başvuruları Yapıldıktan Sonra Neden Bu Arkadaşlarımız Forum MOD larının Keni Seçimleri İle Alınmıştır... Öyle Ya...Bir Test Yapılıyor Sonuçta Burada... Yeni Server İçin Burada Anketler Yapıldı...Server Birleşimi İçin Anketler Yapıldı... Oyunda ki Bazı Sıkntıların Düzeltilme Seçenekleri İle İlgili Anketler Yapıdlı... Fakat Şunu Sorduk.... Neden "Gönüllü Forum Test Moderatörlüğü" Seçimi İçin Anket Yapılmadı... Öyle Ya... Başvuru Yapan Arkadaşların Bir Listesi Yapılsaydı... Bu Liste Bir Oylamaya Sunulsaydı... Biz Oyuncular da Kendi İçimizden Çıkmasına Gurur Duyacağımız Bu İşi Başarı İle Yapabileceğini Düşündüğümüz Arkadaşlarımıza Oy Verseydik...Ama Hayır Dediler.... Bunu Biz Seçebiliriz... Bizler Karar Veririz Dediler...Kalabalık Grupların Olduğu Özellilkle Forumlar da Bu Tarz Durumlar İçin Oylama Seçeneğine Çok Fazla Başvurulur...Çünkü: Oylama Yapmak Kalabalık Grupları Memnun Eden Onlara Varlıklarını Hissettiren Olayın İçinde Tutulduklarını Hissettiren Ve Onların Önemsendiğini Hissettiren Önemli Bir Çalışmadır...Ve Sunduğumuz Teklifte Bu Gönüllü Arkadaşlardan En Çok Oyu Alanların Seçilmesini Ve Yine Onların da Test Moderatörü Olarak Denenmesini Tavsiye Ettik.... Fakat Burada Bir "Ali Kıran Başkesen" Davranışları İle Bunun Olmayacağını Bu İşin MOD ların İşi Olduğunu Bizim Seçimimizin Ne Anlamı Olacağı Tarzında Bir Mantalite İle Karşılaştık.... Bizler Son Zamnlarda Bazı Olayları Yanlış Bulduğumuz İçin Forumda Verilen Hizmetten Memnun Olmadığımız İçin Yazılarımızın Altına "#DirenLegal,#Yönetimİstifa,#YeniYöneticiler,#M oderatörlerDeğşsin" Gibi İmza Vari Yazılar Yazdık....

Asıl Problemimiz Burada Başlıyor...

Sayın @AndrePaul Bu Yazdıklarımızı Saçma Bulup Bütün Mesajlarında Bunun Saçmalığına Değinmiş... En Başta Sizce Biz Burada Bu Yazdığımız Cümlede Tepkimizi Demokratik Bir Biçimde Saygı İçerisinde Göstermiyormuyuz... Şimdi Asıl Vahim Konulara Geleceğim.... Sayın @AndrePaul Tarafından İftiraya Uğramış Bulunmaktayım... Bütün Oyuncular İçerisinde Açıklıyorum...

Bakın Bu Paylaşacağım Cümle Kendisinin Cümlesidir....

" Konunun amacı sorun çözmek değil, ortalığı kızıştırmak. Arkadaşımız mod seçilememiş sanırım, kim seçiyor bunları diyor. Sonrasında da konuyu değiştirip yine garip yerlere götürmüş. Böyle sorun dile getirilmez arkadaşlar!" ,

Ben Dün Bu Mesajı Gördükten Sonra Bir Başık Daha Açtım... Sayın @AndrePaul e Hitaben... Ve Şu Cümleleri Kurdum... Dedim ki Kendisine:

"Ben Hiçbir Hesabımla Hiçbir Nickimle Hiçbir Üyeliğimle "Gönüllü Forum Moderatörlüğü" Başvurusu Yapmadım... Eğer Benim Herhangi Bir Hesabımla Herhangi Bir Nickimle Herhangi Bir Üyeliğimle Bir Başvuru Yaptığımı İspat Edecek Olan Bir MOD GM ve Bir Görevli Varsa Ben Bugün Bütün Hesaplarımı Kapatıp Oyunu Bırakacağım... Fakat Bunu İspatlayamazsanız Bir Player a İftira Attığınız İçin Aynı Cesurca Davranışı Sizden de Beklerim..."

Ben Bugün de Bu Söylediklerimin Arkasındayım... Fakat Kendileri Dün Akşam "Kapatalın Başlık Hakkında @AndrePaul" İsmiyle Açtığım Başlığı Bırakın Kitlemeyi Direk Olarak Forumdan Silmişler... Bu Başık Forumdan Neden Silindi Acaba?? Siz MOD lara Soruyorum...Benim Para Veren Bir Player Olarak Forumda Açtığım Başlıkta Küfür Hakaret Siyaset Ve Bir İnsana İftira Yoksa Bu Başlık Neden Silinir??? Kusura Bakmayın Ama Herkesin Verecek Bir Hesabı Var.... Şimdilik Zaten SS leri Almış Bulunmaktayım Arkadaşlar.. Şu Anda Türkiye Dışındayım... Fakat Türkiyeye Döndüğüm Zaman İlk İş Olarak Avukatımla Beraber Atılan Bu İftiranın Davasıyla Uğraşacağım... Sizler İçin Bir Player a İftira Atmak Kolay... Fakat Bu İftiranızı İspatlayacaksınız... Burada Olmasa da Kanun Önünde İspatlayacaksınız... Artık Ensesine Vur Ekmeğini Al Devri Bitmiştir...

Ve Son Olarak Sayın MOD lar... Sizlere Şunu Sormak İsterim... İftira Atmak Bu Kadar Kolaymıdır??? Burada Emek Veren İnsanlara İftira Atmak Bu Kadar Kolaymıdır... Açtığım Başlık Kimilerini Rahatsız Etti Ve Bu Yüzden mi Yayından Kaldırıdı... Doğruları Söylemek Canınızı Sıktı Veya Rahatınızı mı Bozma Aşamasına Geldi?? Bazı MOD Arkadaşların İyi Niyetli Tutumlarını Ve Davranışlarını Saygı İle Karşılıyorum... Fakat Sadece 1-2 Tanesi....

Sonuç İtibari İle Arkadaşlar Bu Konu Hakkında ki Gerçekleri Yazdım... Değerli Zamanlarınızı Ayırıp Okuduğunuz İçin Şimdiden Teşekkür Ederim... Bu Başlık Altından Sizlerde Görüşlerinizi Bildirirseniz Çok Sevinirim.... Tek Başımıza Bir Hiçiz... Ancak Birleşerek Sesimizi Duyurabiliriz... Hepinize İyi Oyunlar Dilerim....

Saygılarımla....

#Yönetimİstifa
    #YeniYöneticiler
    #DirenLegal
    #ModeratörlerDeğişsin
    Last edited by madethernal31; 09-24-2015 at 09:49 AM.

Öncelikle merhaba. Öncelikle belirtmek isterim ki moderatör olacak kişinin veya hatta adayın bile imla kurallarından üsluba kadar her konuda yetkin olması gerekmektedir. Fakat yazınızı okuyunca bu konuda yetkin olmadığınızı görmek mümkün. Her kelimenin büyük yazımı noktalama hatalarından tutun üslup yanlışlarına kadar. Forum moderatöründe olması gereken en büyük yeti maalesef ki sizde bulunmuyor. İkinci konuya gelelim ; moderatör alma konusunda ben yönetimin aldığı kararı kesinlikle doğru buluyorum. Çünkü bu oyunda kalabalık clanların , başkanlarının bu konuda önde olacağını hepimiz rahatlıkla görebiliriz. Buna ithafen bunu eleştiriyorsunuz , oylama tek oy ile yapılır fakat burda her oyun üyeliği bir forum kullanıcısı demektir. Bu da seçimin adil olmayacağının açıkça belirtisidir. Yönetimin aldığı bu kararı ve kendilerinin seçmesini bu konuda doğru buluyorum. Çünkü herbiri yeterince yetkin ve bu konuda doğru kararları verebilirler. Umarım söylediklerim etkili bir eleştri niteliği taşır. İyi forumlar dilerim.

Banned
    Infractions
    1/0 (0)
    Quote Originally Posted by OrhanMeyveli View Post
    Öncelikle merhaba. Öncelikle belirtmek isterim ki moderatör olacak kişinin veya hatta adayın bile imla kurallarından üsluba kadar her konuda yetkin olması gerekmektedir. Fakat yazınızı okuyunca bu konuda yetkin olmadığınızı görmek mümkün. Her kelimenin büyük yazımı noktalama hatalarından tutun üslup yanlışlarına kadar. Forum moderatöründe olması gereken en büyük yeti maalesef ki sizde bulunmuyor. İkinci konuya gelelim ; moderatör alma konusunda ben yönetimin aldığı kararı kesinlikle doğru buluyorum. Çünkü bu oyunda kalabalık clanların , başkanlarının bu konuda önde olacağını hepimiz rahatlıkla görebiliriz. Buna ithafen bunu eleştiriyorsunuz , oylama tek oy ile yapılır fakat burda her oyun üyeliği bir forum kullanıcısı demektir. Bu da seçimin adil olmayacağının açıkça belirtisidir. Yönetimin aldığı bu kararı ve kendilerinin seçmesini bu konuda doğru buluyorum. Çünkü herbiri yeterince yetkin ve bu konuda doğru kararları verebilirler. Umarım söylediklerim etkili bir eleştri niteliği taşır. İyi forumlar dilerim.
    Söylediğiniz Ve Yazdıklarınız Gayet Uslubunda Ve Müthiş Derecede Yapıcı Eleştiriler...Fakat Atladığınız İki Husus Var... Yazıyı Dikkatli Bir Şekilde Tekrar Okursanız Bunları Daha Net Görebilirsiniz... Biricinci Olarak Ben Bir Forum Moderatörlüğü Başvurusu Yapmadım... Bana Yapılan İftira da İşte Tam Bu Noktada... Ben Bu Başvuruyu Yapmamama Rağmen Sanki Yapmışımda Seçilememşim Gibi Bir Durum Bu Yüzden Hır Çıkarmaya Çalışıyormuşum Gibi Bir Hava Yaratılmaya Çalışıyor...Bana Bunun İftirası Atılıyor.. İkinci Husuta... Oylama Sonucunda Seçilenler Forum Moderatörü Olsun Gibi Bir Talebim Yok... Sonuç Olarak MOD lar Başvuru Yapanlar İçerisinden Seçim Yapıyor... Başvuran İnsanların Kendine Güveniyor Olması Lazım Başvuru Yaptıklarına Göre... Benim Teklifim Bu Kendine Güvenip Başvuru Yapan Adaylar Oylamaya Açılsın En Çok Oyu Alan Arkadaşlar Yine Süresi Ne Kadarsa MOD ların Gözetiminde Test Moderatörlüğü Yapsınlar... Başarılı Olanlar Seçilsin Başarılı Olmayanlar Seçilmesin.... Yanlış Anlaşılmalar Varsa Düzeltmiş Olmak İsterim... Fikirleriniz İçinde Ayrıca Teşekkü Ederim...İyi Oyunlar...

Saygılarımla....

#Yönetimİstifa
    #YeniYöneticiler
    #DirenLegal
    #ModeratörlerDeğişsin

Kendimde bİrtakım sosyal ağların kurucu öncüsü ve yönetiminde bulunduğum için şuan size söylenenleri anlayabilirim. Şahsınıza alınmayın , öylesine yersiz eleştriler , yapılacak yeniliklere müdehaleler sırf polemik oluşturmak ve bu yapılacakları 'baltalamak ' için ortalığı karıştıranlar olarak nitelendireceğimiz çok insan var. Bu eleştrinizi de onlardan biri sanmış olabilirler. Gerçekten bu süreçler ve sosyal ağlar insanları çok yıpratıyor , başlangıçta çok büyük bir hevesle yapsanız bile insanlarla uğraşmak ve memnun etmek gerçekten çok çok zor. Bu nedenle bu söylenenleri şahsi olarak algılamayın bence ve şuan #Yönetimİstifa altında açtığınız tag(lar-ler)ı kesinlikle doğru bulmuyorum , böylesine oyuncuyla iç içe ve kaynaşmış ilgili bir yönetime gerçekten ihtiyacımız var. İyi forumlar dilerim , pek mesaj yazmazdım takip ediyordum öyle görünce dikkatimi çekti giriş yaptım . Teşekkür ediyorum paylaşım yapmak fikirleri ortaya çıkarmak tabiki de gerekli. Fakat lütfen bunlar yerli olsun , iyileştirmeye yönelik olsun. İyi günler.

Tags for this Thread