Results 1 to 9 of 9
    Banned
    Infractions
    1/0 (0)

Gereksiz İtem Silinmesi....

Öncelikle Herkese Merhaba....

Yakın Zaman da Herkesin Gördüğü Gibi Bir Çok Server da Bir Çok Pazar Ölü Duruma Gelmiş Durumda... Benim Bunu Bağladığım 2 Sebep Var Aslında... Bilmem Sizler de Görüşlerime Katılırmısınız.... Aslında Söyleyeceğim İlk Sebep Zaten Hep Karşılaştığımız Bir Durum... Ama İkinci Sebebin Pazarı Canlandırma Acısından Önemli Olabileceğini Düşünüyorum... Geçelim Sebeplere.....

Sebep 1.... Fiyat Oynatanlar....

Öncelikle Hepimizin Bildiği Gibi Oyunda Kendi İtemini Basıp Satmaya Çalışan Arkadaşlar Var ( Nitekim Benim Gibi) Fakat Hiç Bazı Şeyler Dikkatinizi Çektimi Bilmiyorum... Öncelikle Düşen İtem Fiyatlarından Bahsedelim... Mesela Europa Serverında Ortalam En Az 7-8 GB Eden +7 Hell Breaker Su Anda Pazarda 4 GB Gibi Komik Bir Rakama Müşteri Bekliyor... Yine Aynı Şekilde 5-6 GB lere Satılabilen +7 Dark Vane 2-2,5 Gb Arası Fiyatlara Müşeteri Bekliyor.... Orta Seviye Charlar İçin Bulunmaz Nimet Olan Iron Impact +7 Raptor +7 Shard +7 Gibi İtemler 1GB ye Zor Müşteri Buluyor.... Chitin Ve Sheller mi? Onları Hiç Konusmuyorum Bile.... Fakat Bu Fiyatların Bu Kadar Düşmesinde ki Etkenlerden Bir Tanesi Bir Tezgah Açtığınız da Tahminen +7 Dark Vane i 240-250m Gibi (Komik) Bir Rakamla Pazara Koyduğunuz da 10 Dakika Sonra Yanınıza Başka Bir Charın Yaklaşıp +7 Dark Vane i 215-220m Gibi Komik Bir Şekilde Pazara Koyması..Yani Oyuncu Arkadaşlarımızın Aman Banane Piyasadan Bir An Evvel Şunu Satayım Diyerek 15-20m Fiyat Düşürmesi İtemlerin GitGide Daha Ucuza Düşmesine Yol Açtı... Çünkü Biz Oyuncular Fiyat Düşürdükçe Buy Pazar Kuran Kurnazlar da Fiyatları İyice Aşşağıya Çekiyorlar...Biliyorum Herkesin Kendi İtem i Kimse Karışamaz Kaça Sattığına... Ama Piyasa Fiyatlarına Dikkat Edersek Bence Biraz Düzelme Olabilir Gibi Geliyor Bana....

Sebep 2... Silinmesi Gereken İtemler....

Bence Artık Zamanı Geldi.... Mesela Chitinlerin Tekrar Eskisi Gibi High Class Olması..... Glave Bone Cleaver Cleaver Harpoon Vb. Hıc Bir Oyuncunun Kullanmadıgı Mıddle Class Bır Cok Itemın Artık Oyundan Sılınmesı Gerektıgı Dusuncesındeyım.... Cunku Anvil Basına Gecen Herkes (Ben Dahil) Sunu Bılıyoruz kı Glave Harpoon Bone Cleaver Gıbı Itemlerı Yaktıkca Raptor Shard Iron Impact Gıbı Itemlerın Bır Ust Sevıyeye Gecmesı Daha Kolay Oluyor... Yanlıs Anlasılmasın Itemlerı Gereksız Buldugumdan Degıl... Pıyasalarda kı Item Sayısını Bıraz Olsun Dusurmenın Upgrade ı Azaltmaktan Gectıgı Dusuncesındeyım.... Ve Dusundugum Sudur ki Bu Itemlerın Bır Cogu Sılındıgın de +7 +8 Yakmalıkların Cok Fazla Bır Etkısı Olmayacaktır... Ya da Onların da Fıyatları Bıraz Daha Yukselerek Upg. Sayısı Bıraz Dusecektır... Cunku Upg. Sayısında Azalma Oldukca Yanacak Item Mıktarı Azaldıkca Upg. Basmak Bıraz Daha Zor Olacak Insanlar Bıraz Daha Dıkkatlı Olacaktır Dıye Dusunuyorum... Tabi ki Herkes Benimle Aynı Fıkırde Olmayabılır... Olmak Zorunda Degıldır... Herkesın Fıkrıne Saygımız Var... Fakat Fikirlerinizi Bu Yazının Karsınızda ki İnsanların Fikri Oldugu Dusuncesı Icerısınde Saygı Cercevesınde Yazarsanız Sevinirim... Bunları Neden Yazdıgımı Dusunen Arkadaslar Europa Serverın da Bır Dolasırlarsa Anlayacaklardır.... En Son Lego +1 lerı Pazarda Gormustum ... Eskıden 1 Tane +7 Hell Breaker Bulmaya Calısırken Sımdı Pazarda En Az 50 Tane +7 Hell Breaker Vardır.....

Neyse....

Herkese İyi Oyunlar İyi Eglenceler.....

Saygılarımla....

#DirenLegal

Member LegendaryWarrior2015's Avatar
    Nickname
    Rookie
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    İSTİKRAR
    Race
    El-Morad
    Onları yakınca raptor shard daha mı kolay geçiyor ? Güldürdün kardeş allah da seni güldürsün Upgrade şans meselesidir. Değil diyenler oynamasın

Banned
    Infractions
    1/0 (0)
    istersen bi yanyana deneyelım ne dersın??? sana 1 shard 1 raptor 1 ıron ımpact verelım aynılarından bır tane de ben alayım sen bu malzemeler olmadan bı basmayı dene bakalım kac tanesı +6 ya gececek... bır de bu malzemelerle ben deneyeyım?? ne dersın???

Nickname
    Rookie
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    İSTİKRAR
    Race
    El-Morad
    Tamam kardeşim. Biz hiç basmıyoruz sadece sen basıyorsun sen haklısın.

Member
    Nickname
    Aksy
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by LegendaryWarrior2015 View Post
    Onları yakınca raptor shard daha mı kolay geçiyor ? Güldürdün kardeş allah da seni güldürsün Upgrade şans meselesidir. Değil diyenler oynamasın
    Katılıyorum dostum upgrade tamamiyle şans oyunudur item yakmakla hiçbir alakası yok bide kadere inanmakta lazım tabi

Nickname
    Rookie
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    İSTİKRAR
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by aksymango41 View Post
    Katılıyorum dostum upgrade tamamiyle şans oyunudur item yakmakla hiçbir alakası yok bide kadere inanmakta lazım tabi
    saçmalıyor ya. Orion sunucusunda 6x rosetta pack aldım hiç item yakmadan 5x geçirdim +7 ye. Arkadasım 8 tane aldı 3 tanesi geçti. Şans meselesi aksini idda eden kafa yapısını anlamıyorum

Member
    Nickname
    Aksy
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by LegendaryWarrior2015 View Post
    saçmalıyor ya. Orion sunucusunda 6x rosetta pack aldım hiç item yakmadan 5x geçirdim +7 ye. Arkadasım 8 tane aldı 3 tanesi geçti. Şans meselesi aksini idda eden kafa yapısını anlamıyorum
    Herkesin kendine göre inançları var bişe diyemeyiz bende bu akşam pustaki fiyatların indiriliceğinin haberinin gelceğine inanıyorum mesela

Senior Member angelorock's Avatar
    Quote Originally Posted by madethernal31 View Post
    Öncelikle Herkese Merhaba....

Yakın Zaman da Herkesin Gördüğü Gibi Bir Çok Server da Bir Çok Pazar Ölü Duruma Gelmiş Durumda... Benim Bunu Bağladığım 2 Sebep Var Aslında... Bilmem Sizler de Görüşlerime Katılırmısınız.... Aslında Söyleyeceğim İlk Sebep Zaten Hep Karşılaştığımız Bir Durum... Ama İkinci Sebebin Pazarı Canlandırma Acısından Önemli Olabileceğini Düşünüyorum... Geçelim Sebeplere.....

Sebep 1.... Fiyat Oynatanlar....

Öncelikle Hepimizin Bildiği Gibi Oyunda Kendi İtemini Basıp Satmaya Çalışan Arkadaşlar Var ( Nitekim Benim Gibi) Fakat Hiç Bazı Şeyler Dikkatinizi Çektimi Bilmiyorum... Öncelikle Düşen İtem Fiyatlarından Bahsedelim... Mesela Europa Serverında Ortalam En Az 7-8 GB Eden +7 Hell Breaker Su Anda Pazarda 4 GB Gibi Komik Bir Rakama Müşteri Bekliyor... Yine Aynı Şekilde 5-6 GB lere Satılabilen +7 Dark Vane 2-2,5 Gb Arası Fiyatlara Müşeteri Bekliyor.... Orta Seviye Charlar İçin Bulunmaz Nimet Olan Iron Impact +7 Raptor +7 Shard +7 Gibi İtemler 1GB ye Zor Müşteri Buluyor.... Chitin Ve Sheller mi? Onları Hiç Konusmuyorum Bile.... Fakat Bu Fiyatların Bu Kadar Düşmesinde ki Etkenlerden Bir Tanesi Bir Tezgah Açtığınız da Tahminen +7 Dark Vane i 240-250m Gibi (Komik) Bir Rakamla Pazara Koyduğunuz da 10 Dakika Sonra Yanınıza Başka Bir Charın Yaklaşıp +7 Dark Vane i 215-220m Gibi Komik Bir Şekilde Pazara Koyması..Yani Oyuncu Arkadaşlarımızın Aman Banane Piyasadan Bir An Evvel Şunu Satayım Diyerek 15-20m Fiyat Düşürmesi İtemlerin GitGide Daha Ucuza Düşmesine Yol Açtı... Çünkü Biz Oyuncular Fiyat Düşürdükçe Buy Pazar Kuran Kurnazlar da Fiyatları İyice Aşşağıya Çekiyorlar...Biliyorum Herkesin Kendi İtem i Kimse Karışamaz Kaça Sattığına... Ama Piyasa Fiyatlarına Dikkat Edersek Bence Biraz Düzelme Olabilir Gibi Geliyor Bana....

Sebep 2... Silinmesi Gereken İtemler....

Bence Artık Zamanı Geldi.... Mesela Chitinlerin Tekrar Eskisi Gibi High Class Olması..... Glave Bone Cleaver Cleaver Harpoon Vb. Hıc Bir Oyuncunun Kullanmadıgı Mıddle Class Bır Cok Itemın Artık Oyundan Sılınmesı Gerektıgı Dusuncesındeyım.... Cunku Anvil Basına Gecen Herkes (Ben Dahil) Sunu Bılıyoruz kı Glave Harpoon Bone Cleaver Gıbı Itemlerı Yaktıkca Raptor Shard Iron Impact Gıbı Itemlerın Bır Ust Sevıyeye Gecmesı Daha Kolay Oluyor... Yanlıs Anlasılmasın Itemlerı Gereksız Buldugumdan Degıl... Pıyasalarda kı Item Sayısını Bıraz Olsun Dusurmenın Upgrade ı Azaltmaktan Gectıgı Dusuncesındeyım.... Ve Dusundugum Sudur ki Bu Itemlerın Bır Cogu Sılındıgın de +7 +8 Yakmalıkların Cok Fazla Bır Etkısı Olmayacaktır... Ya da Onların da Fıyatları Bıraz Daha Yukselerek Upg. Sayısı Bıraz Dusecektır... Cunku Upg. Sayısında Azalma Oldukca Yanacak Item Mıktarı Azaldıkca Upg. Basmak Bıraz Daha Zor Olacak Insanlar Bıraz Daha Dıkkatlı Olacaktır Dıye Dusunuyorum... Tabi ki Herkes Benimle Aynı Fıkırde Olmayabılır... Olmak Zorunda Degıldır... Herkesın Fıkrıne Saygımız Var... Fakat Fikirlerinizi Bu Yazının Karsınızda ki İnsanların Fikri Oldugu Dusuncesı Icerısınde Saygı Cercevesınde Yazarsanız Sevinirim... Bunları Neden Yazdıgımı Dusunen Arkadaslar Europa Serverın da Bır Dolasırlarsa Anlayacaklardır.... En Son Lego +1 lerı Pazarda Gormustum ... Eskıden 1 Tane +7 Hell Breaker Bulmaya Calısırken Sımdı Pazarda En Az 50 Tane +7 Hell Breaker Vardır.....

Neyse....

Herkese İyi Oyunlar İyi Eglenceler.....

Saygılarımla....

#DirenLegal
    Merhaba,
    Ben söylediklerinize katılmıyorum. Gerçek hayatta fiyat olgusu dediğimiz durum arz-talep dengesi dediğimiz duruma göre belirlenir. Elbette sanal hayat ile gerçek dünyayı birbiri ile mukayese edecek değiliz, fakat yinede oyun içinde de zaman zaman fiyatı belirleyen unsurların arasında oyundaki arz-talep gibi bir durumundan varlığından kısmen söz edebiliriz. Bunu siz çok basit bir örnekle açıklamak istiyorum. +9 Mage linen set 150m den günlerce satılmaz iken(metinde geçen fiyatları hayali bir senaryo olarak düşünün) x sunucusuna gelen bir mage clan o iteme acil ihtiyaç duyduğundan 200 m den parça başı olmak üzere mage+9 linen set buy kurduğu görüLmüştür. Diğer bir durum ise bildiğimiz tüm kurallardan bağımsız satmak için acelesi olmayan oyuncuların, yani teklif bekleyen oyuncuların hayali fiyatlarla ürünlerini satmaya çalışmasıdır. Fiyat durumu ile ilgili daha bir çok neden sayılabilir, ama esas anlatmak istediğim ciddiye alınması gereken durum bir sunucuda o itemi talep eden kişilerin varlığıdır.

Konuyu açan arkadaşara teşekkür eder iyi forumlar dilerim.
    Last edited by angelorock; 09-02-2015 at 07:36 PM.
    Bir çok insan düşündüğünü sanır, aslında yaptıkları sadece önyargılarını yeniden düzenlemektir.
    William JAMES

Banned
    Infractions
    1/0 (0)
    Arkadaşlar Anlatamadığım Bazı Noktalar Var Zannedersem.... Öncelikle Şöyle Başlıyayım... +7 ve +8 dısında upgradeler ıcın konusuyorum... Sız Hıc Arka Arkaya 30 Tane +5 Chıtın Yaktım +6 ya gecmedı Dıyenını Duydunuz mu?? Ya da Arka Arkaya +5 den +6 ya 30 tane shard yakanını duydunuz mu??? Evet Kesinlikle Upgrade Şans İşi Size Tamamiyle Katılıyorum... Fakat Şöyle Bir İhtimal Var +4 +5 +6 ve +7 ye Basarken Arka Arkaya 30 Parca Esya Yakanını Ben Hıc Duymadım... Yanı Bu Da Anvılın Arka Arkaya 30 Tane Yakmadıgı Anlamına Gelıyor... Tabıkı de 10 Tane Gereksız Dedıgım Itemlerden Yakıp 11. de Raptor Shard Yakan Vardır... Ama Unutmayın ki Anvılın Bır Formulu Olmadıgı Gıbı Orada Item Yandıkca Bir Dıger Itemın Gecme % sı Yukselıyordur.... Bunun Aksini İnkar Edebılecek Olan Varmıdır?? Evet Arka Arkaya +1 den +6 hatta +7 ye cok ıtem Bastım... Fakat Bazı Yuzdeler Ne Olursa Olsun Hıc Degısmez... Ornek Olarak Sans Isı Dıyen Arkadaslara Sunu Sorayım... Hıc +8 Item Bastınız mı?? Bastıysanız Kac Defa Anvıle Gıttıgınız Gıbı Item Buss ve Trına Koyup Bastınız??? Bı Dusunun.... O Zaman Ne Demek Istedıgım Daha Rahat Anlasılacaktır....

Tags for this Thread