Results 1 to 9 of 9
    Junior Member

Exclamation ZOOMSHOT ve Hile

ZOOMSHOT olayı ve hile yapılması olayını anlatayım size ZOOMSHOT olayini biliyorsunuz dur dürbün ve ateş tuşuna aynı anda basmak gibi birşey yani o kullanan kişinin dürbüne bakmadan merminin dürbün deyken bakıp ateş etmişcesine isabetli gitmesi ve hedefi vurması. İlk haksız adalet burada çıkıyor nişan almadan isabetli atış. İkinci avantaj yani hile olayı ise çoğu arkadaş ekranın ortasını kalemle yada bir şey yapıştırarak işaretlemesi yani crosshair, çoğu oyunda hile olarak nitelendirilmiştir. Zaten dürbün süz isabet eden sniper türeü silah olan oyun larda crosshair hiledir. ( dürbün süz isabet yani zoomshot yapması da crosshair kullanmasını mantıklı kılıyor.) Zoomshot veya zoomshot ile crosshair kullanan arkadaşlar diğerleri üzerinde haksız bir üstünlük sağlıyor.

Lütfen bu haksız adaletin önüne geçilsin.

Member
    Nickname
    St3rBen
    Quote Originally Posted by Gezginci01 View Post
    ZOOMSHOT olayı ve hile yapılması olayını anlatayım size ZOOMSHOT olayini biliyorsunuz dur dürbün ve ateş tuşuna aynı anda basmak gibi birşey yani o kullanan kişinin dürbüne bakmadan merminin dürbün deyken bakıp ateş etmişcesine isabetli gitmesi ve hedefi vurması. İlk haksız adalet burada çıkıyor nişan almadan isabetli atış. İkinci avantaj yani hile olayı ise çoğu arkadaş ekranın ortasını kalemle yada bir şey yapıştırarak işaretlemesi yani crosshair, çoğu oyunda hile olarak nitelendirilmiştir. Zaten dürbün süz isabet eden sniper türeü silah olan oyun larda crosshair hiledir. ( dürbün süz isabet yani zoomshot yapması da crosshair kullanmasını mantıklı kılıyor.) Zoomshot veya zoomshot ile crosshair kullanan arkadaşlar diğerleri üzerinde haksız bir üstünlük sağlıyor.

-O olay öyle olmuyor malesef yanlışın var senin dediğin makro ayarıdır ve makro ayarı kurallara aykırı değildir.Ek bir fonksiyondur.Zoomsuz oyamaya alışmış insanlar var yakın mesafeden açılmıya gerek duyulmaz o yetenek meselesidir.Ekrana crosshair yapıştırmak sence de saçma değil mi kim oynayabilir öyle.Adeletsizlik bir durum söz konusu değildir.

Junior Member

sen sniperla ekranın ortasına bu dedigini yap bakalım o nokta koyduğun yere mermi gidecekmi sadece ortaya nokta koymakla olmaz makro ayarı yapıp nokta koyarsan işin kolaylaşır ve makro normalde yasak ama mause macrolarınıda kimse tespit edemez malesef makro fps oyunlarda hep vardı ve olacakta yapcak bişey yok.

Zaten sniperlar şuan oyunda hazır makrolu gibi bişey dürbün açma süresi 0.5 salise 1 saniye bile değil durum böyle olunca 3 yasındaki çocukda oynuyor sniperi bilen adamlar zaten affetmiyor.

Ben normalde diğer oyunlarda sniper oynayamam(cs:go ,skill) ama burda ben bile sniper aldıgımda en az 30 40 kill alıyorum durumu siz düşünün
    Last edited by dev_blwGFgje; 08-31-2015 at 12:07 PM.

Junior Member
    1. makro bir cok komutu otomatik yapmasıdır. ZOOMSHOtu bunun için yapabiliyorsunuz ama macro ile bot bile yapılabilir. Macro yu hangi amaçla kullanırsanız o amaca göre bot da olur hilede reklam amaçlıda olur.
    Kullanımı oyuncularda üstünlük saglıyorsa o zaman o makro yapan hile yapmış olur. bunu istediginiz gm yada admine sorabilirsiniz. Karşı bir şeysöyleyecek yoktur.

2. Adaletsiz o silahin daha dürbünün saniyenin 10 da 1 nden daha az süreden açılıp isabetli atış yapabilmesi. Bana göre Siz bunu makro kullanarak yada başka yollarla bu bugunu yada açığını kullanmak hile yapmaktır. Normalde Bir sniper sabit durursun, dürbün açarsın bu açılma süresi makul ve yarım sn yada 1 sn kadardır ve dürbün açıldıktan sonrada 1 sn kadar (tahmini) nişangahın sabitlenmesini beklersin o arada zaten adama nişan alırsın ve ondan sonra ateş edersin.

3. Elindeki makineli değil Zoom açmadan yada hareketli iken hedefi tutmaması gereken bir silahtır snipe eğer öyle olması doğru bulunmuşsa adaletsizlik yapılmıştır.

Benimde savunduğum bu adaletsizliklerin giderilmesi.
    Last edited by Gezginci01; 08-31-2015 at 02:20 PM.

Member
    Nickname
    Frostmourne
    Merhaba;

Dediğiniz şekilde nerflenmiş bir sniperi yanınıza 2 arkadaş bulup alın, arka arkaya yürüyün, şu an bu oyunda olabilecek en kötü durumdaki Ak47 ile(silah daha buff alacak) siz full zoom olamadan koşar halde 3 ünüze de headshot atmazsam karakterimi silsinler. Şu silah dengelerine yukarıdan bakmayı bir türlü öğrenemediniz ya.

Senior Member
    Nickname
    KingTyrion
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    Ultimate Gaming
    1. makro bir cok komutu otomatik yapmasıdır. ZOOMSHOtu bunun için yapabiliyorsunuz ama macro ile bot bile yapılabilir. Macro yu hangi amaçla kullanırsanız o amaca göre bot da olur hilede reklam amaçlıda olur.
    Kullanımı oyuncularda üstünlük saglıyorsa o zaman o makro yapan hile yapmış olur. bunu istediginiz gm yada admine sorabilirsiniz. Karşı bir şeysöyleyecek yoktur.

2. Adaletsiz o silahin daha dürbünün saniyenin 10 da 1 nden daha az süreden açılıp isabetli atış yapabilmesi. Bana göre Siz bunu makro kullanarak yada başka yollarla bu bugunu yada açığını kullanmak hile yapmaktır. Normalde Bir sniper sabit durursun, dürbün açarsın bu açılma süresi makul ve yarım sn yada 1 sn kadardır ve dürbün açıldıktan sonrada 1 sn kadar (tahmini) nişangahın sabitlenmesini beklersin o arada zaten adama nişan alırsın ve ondan sonra ateş edersin.

3. Elindeki makineli değil Zoom açmadan yada hareketli iken hedefi tutmaması gereken bir silahtır snipe eğer öyle olması doğru bulunmuşsa adaletsizlik yapılmıştır.

Benimde savunduğum bu adaletsizliklerin giderilmesi.
    makro olan kral adam m249 zoomda makro kullanıor awpde kullanıor baya da üstünlük sağlıyor perastise sordum herhangi bi yaptırımı yok malesef.

Junior Member
    Quote Originally Posted by akumulator View Post
    Merhaba;

Dediğiniz şekilde nerflenmiş bir sniperi yanınıza 2 arkadaş bulup alın, arka arkaya yürüyün, şu an bu oyunda olabilecek en kötü durumdaki Ak47 ile(silah daha buff alacak) siz full zoom olamadan koşar halde 3 ünüze de headshot atmazsam karakterimi silsinler. Şu silah dengelerine yukarıdan bakmayı bir türlü öğrenemediniz ya.
    Burda yazdığım şeylerden nasıl oyunculuk deneyimi çıkardın anlamıyorum. dene Yazdığım şeylerin hepsinde oyunculuk deneyimi eksik yada fazla gibi düşünmeden yazdım bunları katmadan. Yazdığım şeyler oyunculuk adına deneyimler değil oyunlar hakkındaki deneyimlerimdir. Okuduğun şeyi tekrar okuyup anlamanı tavsiye ederim. Ayrıyeten dünyanın en iyi oyuncusuda olsan herkesi tabanca ile de öldürsen bu o oyunun adaletli adaletsiz olduğunu belirlemez.

Bir ikinci olarak da sen bu dediklerinle konuyla bile alakası anca bir sidik yarıştırma çabasından başka birşey degil lütfen konuyu kirletme böyle şeyler için. Ben oyunculuğum iyi olup olması ne bu konu ile alakalıdır nede seninle alakalıdır.

Oyun deneyimleridir.

Member
    Nickname
    Frostmourne
    Merhaba

Burada durumu nasıl oyunculuğa bağlamayı başardın anlamış değilim, bilale anlatır gibi anlatıyorum bak tekrardan, belkl yardımcı olur. Oyun yapısı sebebiyle hızlı ve zoom açmasan bile koşarken sniper harici her silahın ilk kurşunu tam isabet gidiyor. Aralıkla saniyede 2 kurşun atarsan bütün kurşunlar koşarak bile tam isabet gidiyor. Sniper 1 sn sabit durup 1 saniye zoom açıp 2 saniye blur gitsin diye beklerse ortaya zıplayan iyi bir ak47 oyuncusu 3 sniper kullanıcısını daha zoomları odaklanamadan alır.Burası CS:GO değil ki makinalı kullananlar da çakılı durup silah offseti sıfırlansın diye beklesin, adam zıplayarak tarıyor yine öldürüyor. Sniper olarak istediğin 3 adamı koy ölecek yani. Daha önce görselleri quake 3 ten hallice bir fps programlamış biri olarak böyle oyuna öyle sniper dengeli olmazdı diyorum net bir şekilde. Meselenin sen ben meselesi değil olaya yukarıdan bakma olduğunu anlatabildim mi tekrar baştan deneyeyim mi?

Frostmourne

Junior Member
    Önceki gönderinde diyorsun zaten bak arkadaşım sen git yanına 3 tane adam al snipe bekle ben onları ak47 ile head veriririm. Bunun anlamı oyuncu degilseniz zaten oynayamazsınz a getiriyorsun olayı ve bu lafların oyunculuktan bahsediyor sen biraz daha yazdıklarını düşünsen anlarsın zaten. Çok çocukça neyse konu bu değil zaten.

şimdi senin dediğine geleyim o koşarak saniyede 2 kurşun tutması ve bu dediğini m249 la yapıyorsan bu sana doğal geliyorsan k.bakma sen bu forumun öneri bölümüne bile girme bence ben sadece cs go yu degil oynadığım bir çok oyunu karşılaştırdım da söyledim. Karşımda zıp zıp zıplayan bi herifdin havada hedef tutturmasını da sana doğal geliyorsa zaten sen bu oyunun her türlü şekliylede oynarsın zaten.

O zaman şu soruyu sorayim sen, bu oyunu güzelleştirecek (bana göre tabikide ve bu konu benim öneri konum ) öneriler hakkında neden senin gücüne gidiyor ? tahminim ise ; (bana göre oyundaki silahların avantajları kullanıp kd yada frag yapmak )

Benim yazdıklarıma senin yanlış yaklaşmanın sebebini söyleyeyim birinci olarak muhtemelen bu adam kötü oyuncu ve kendi yapamadığı, kendi yenemediği şeylere gelip burda itiraz ediyor. Gibi saçma sapan ve alakasız şeyler düşünüp gelinmesi gerçekten üzücü. Benim amacım oyun karşılaştırması yapmak ve daha iyi bir oyun ortaya koymak gerlim ben burdada önerimi yaparım adminlerde muhtemelen de haklı bulacaklardır zaten. Gelipde ya admin bu adam oynamasını bilmiyorda ondan kedi uzanamadı ciğere mundar dermişçesine ne diye konumu baltalamaya çalışırsınız ki anlamıyorum.

Lütfen yazdığım şeylere ve kendimce yaptığım araştırmalara biraz saygılı olun konuyu tartışma ortamına çevirip kapattırmayalım.

Tags for this Thread