Results 1 to 5 of 5
    Senior Member
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    El-Morad

Oyun içi Rapor et butonu getrilmesi HK.

Merhaba
    oyun map bitimi sonunda açılan pencerede oyuncuyu rapor et eklentisi getirilmesi düşüncesindeyim böylece oyuncular illegal program kullananları veya aşırı derecede rahatsızlık veren küfür eden kişileri rapor edebilir, fazlaca uyarı alan oyuncuları önce kınama cezaları, uzaklaştırmalar ve daha sonra süresiz ban atılabilir.

Rapor et içeriğinin içerisinde ,
    1-Küfür,hakaret,argo kelime kullanan kişileri
    2- fazlasıyla oyun içinde pasif duran kişileri (a-f-k),
    3-bilerek karşı tarafa ölen kişileri,
    4-Hile kullanan kişileri,
    5-rahatsızlık ve sıkıntı veren kişileri,
    gibi bir çok özellik bulunabilir bu uygulama sayesinde bir çok video alamayan yada almak ile uğraşamayan oyun içerisindeki duyarlı oyunculara da kolaylık sağlanmış olur.

Moderatör Notu: Önerileriniz not alındığı için konuyu kapatıyorum. Teşekkürler
    Last edited by FastBurak; 08-30-2015 at 07:52 PM.

Senior Member Co0L's Avatar
    Merhaba,

Öneri fena değil fakat çok fazla suistimal edilebileceği kanısındayım.Birçok oyuncu sevmediği kişileri rapor edebilir ve bir yığılma söz konusu olur.Cezai işlem uygulayacak yetkililer raporlanan kişileri tekrardan tek tek incelemek zorunda kalacağı için zaman kaybına yol açabilir.Bu yüzden yakın bir zamanda forum içerisinde Hile/Küfür bildirimi yapabileceğiniz bir bölüm olacak ve bu bölümden oyuncular kanıtlarıyla birlikte uygunsuz davranışta bulunan kişileri şikayet edebilecekler.

Senior Member Co0L's Avatar
    Quote Originally Posted by Maslow View Post
    bu gibi durumda suistimal edilebileceği de aklıma geldi ama bir çok oyuncu tarafından rapor edilen kişi inceleme altına alınabilir ve direk işlem görebilir bu yöntem daha kullanışlı ve inanın böyle bir oyuna Hile/Küfür bildirimi yetişemez sunduğum yöntemde yönetim şikayet edilen oyuncuyu inceleyip daha sonra gerekli cezayı verebilir daha hızlı ve etkili olabilir .
    Bazen 1-2 kişilik odalara girip öldükten sonra küfür eden kişilerde oluyor bunları 2 kişi rapor ettiğinde işlem yapılmazsa oyuncu memnuniyeti alt seviyelere düşebilir. Ayrıca bazen ceza alan kişiler "Ben bir şey yapmamıştım ?" gibi sorularla haksız ceza aldıklarını söyleyebiliyor,bu kişilere çıkartıp kanıtı gösterip neden ban yediğini anlatmak daha kolay olur sanki. Tabi bu benim şahsi görüşüm,öneriniz tabi ki dikkate alınacaktır

Senior Member
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by Co0L View Post
    Tabi bu benim şahsi görüşüm,öneriniz tabi ki dikkate alınacaktır
    Dikkate alındığı için Teşekkür ederim .

Junior Member SinQira's Avatar
    Nickname