Page 1 of 10 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 98
    Member LadyCrysania's Avatar
    Nickname
    LadyCrysania
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus

Minak's Thorn Skili Hakkında

Merhabalar, son zamanlarda priest master 23 skiline fena halde takılmış durumdayım. Priest sınıfı dışındaki tüm sınıflar master skillerini ve getirdiği avantajları rahatlikla kullanabilirken, skillin yetersizliği, skill pointlerin sağlıklı(mantıklı) dizilişlerinin buna imkan vermemesi gibi nedenlerle biz priestler olarak bu skilli kullanamıyoruz.

Kaldı ki point dizilimini bir şekilde ayarlayıp bu yeteneği açsak bile, o kadar yetersiz bir skill ki master barın 23.sü olması cidden trajikomik. Açıklama kısmında yazan %20 net damage yansıtma durumu ise tamamıyla gerçek dışı. Mantıken 1000 hasar puanı alan bireyin karşı takıma 200 hasar vermesi gerekirken, 1400 damage yiyen bendeniz karşıya yalnızca 57 damage hasar verebiliyorum.

Warrior ve Rouge için halihazırda bulunan skillerin ne derece faydalı oldugu su götürmez bir şekilde ortada. Mage sınıfının guardı da tartışılabilir ancak priest sınıfınınki kadar yetersiz oldugunu düşünmüyorum. Yani ben totalde 100 200 HP hasar verebilmek için 80 buff skillinden veya mana çekmeden neden vazgeçeyim? Kötüyse kullanma o zaman diyenleriniz de olacaktır buna istinaden "Kötüyse neden en yuksek dereceli skilimiz bu?" diye soruyorum. Skill açıklamasındaki gibi olsa neyse ama "kesinlikle" değil. 10 Sn için ekstradan 50-100 defans artışı bile daha çekici geliyor gözüme bu skilin su anki halinden.

Bu konuda bana katılan arkadaşlar varsa fikirlerini duymayı cok isterim. Ve upuzuuun yazımı bıkmadan okuyan herkese de teşekkür ederim.

12.03.2019 tarihli güncelleme

Herkese yeniden merhaba,

Konuyla ilgili attığım destek bileti beni yeniden bu başlığa yönlendirdi. Gelen cevabı hepinizle paylaşmak istedim.

"Merhaba;

Oyun ile ilgili yapilmasini talep etmis oldugunuz bu tip degisiklikler ile ilgili olarak ne yazik ki bilet sistemi üzerinden herhangi bir islem yapamamaktayiz.

Bu tip degisiklikler için GM lerimizin ve diger oyuncularinda fikirlerinin alinarak gerekli kontrollerin yapilabilmesi için forumlarimiz üzerinden konu açabilirsiniz.

Saygilarimizla"

Bu sebeple sizlerden ve GM'lerden konuya destek vermenizi, bununla birlikte gerekli kontrollerin yapılabilmesini sağlamak amacıyla konuyu güncel tutmama yardımcı olmanızı diliyorum. Desteklerinizi esirgemeyin lütfen.

13.03.2019 tarihli güncelleme

Arkadaşlar yeniden merhaba,

Bugün yeniden skili deneme fırsatım oldu. Yardımları için TurkiyeCitirnatze isimli arkadaşa çok teşekkürler.

Öncelikle skillin açıklamasını sizinle paylaşmak istiyorum.

"Applies aura that mirrors %20 of direct attack damages to all party members. The thorn effect continuous for the cast time."

Benim anladığım, Doğrudan hasarın %20'sinin karşı takıma yansıtan bir aura uygular.

Oyun dilini Türkçe'ye çevirdiğimde de "Tüm grup üyelerine verilen doğrudan saldırının %20'sini yansıtan aurora için geçerlidir." yazıyor.

Bu açıklama faslının ardından oyuna dönüp skilli uyguladığımızda ise aşağıdaki KSC'de görüldüğü gibi bir sonuç ortaya çıkıyor.

Vurulan hasar, vuran kişide bendeki pasif defans masterları sayılmadığı için 284 olarak gözüküyor. Buna rağmen yansıtılan ise 23. Çok basit 284'de 23 ise 100'de kaçtır? 100*23/284=8,09. Yani %20 olması gereken yansıtma yalnızca %8. Skill düzgün çalışsaydı yansıtılması gereken hasar ise 57 damage olmalıydı. Denemelerimizi iki priest olarak yaptığımız için hasarlar bu seviyede ne yazık ki.

Hadi bir de %15 master pasif defans skilleri aktifken hesabımızı tekrarlayalım. Master 5 skilli gelen atağı %5, master 10 skilli ise %10 kırıyor. Yani 284 olarak doğrudan düşmanımda görülen damage benim tarafımdan 240 damage olarak gözüküyor. Çünkü neden? %15 pasif defans bonuslarım var. Hadi bu özellik kullanılırken düşülmüş hali esas alınıyor diyelim. Yani o zaman 240'ın da %20si olan 48 damage yansıtılması gerek. Ama gelin görünki bunun da yarısı yansıtılıyor.

Skilli denemek isteyen arkadaşlar olursa Ares Arenada beklemekteyim. Umarım açıklayıcı olmuştur.

14.03.2019 tarihli güncelleme

Ve bugün ki denememizde bir sıkıntı daha ortaya çıktı. Minak's Thorn okçuların verdikleri hasarda yansıtma yapmıyor. Okçular fiziksel saldırı yapmıyor mu yani?

17.03.2019 tarihli güncelleme

Burada da bir başka priest arkadaş, özelliklerin aktif olduğu bir ksc paylaşmış. https://www.frmtr.com/knight-online/...-mekanigi.html

19.03.2019 tarihli güncelleme

Comecome4fight sağolsun skillin hatalı oluşuna ait ilk videomuzu çektik. Buradan izleyebilirsiniz.

21.03.2019 tarihli güncelleme

Yenilediğim ticketa gelen cevabı sizinle paylaşıyorum.

Merhaba;

Talebiniz GM ekibine iletilmiştir. Bu tip düzenlemeler yapımcı firmaya iletilmekte olup ne yazık ki düzenlemelerin gerçekleştirilmesi uzun süre alabilmektedir.

Anlayışınız için teşekkürler

16.04.2019 tarihli güncelleme

Bazı arkadaşların master pasif def skillerinin etkisiyle böyle olduğuna dair yorumlarına cevaben bir örnek daha vermek istiyorum. Adım adım her ihtimali anlatacağım.

1. Rakibim (Warrior), bana(Prieste) saldırdığında 1340 damage hasar verdiğini kendi ekranında görüyor. Normalde skill açıklamasına baktığımda doğrudan saldırının %20sini yansıtması gerektiği için 1340*0,20=268 damage hasar yansıtmalı. Ama bu şekilde değil.

2. Rakibim bana saldırdığında onun ekranında 1340 gözüken hasar, benim ekranımda master pasif def skillerim sayesinde 1139'a düşüyor. Hadi diyelim benim ekranımdaki hasar geçerli. O halde 1139*0,20=227,8 damage hasar yansıtmalı. Ama bu şekilde de değil.

3. Rakibim bana saldırdığında benim ekranımda gözüken hasar, 5-10 def skillerim yüzünden 1139'a düşüyor demiştik. Rakibimin de 5-10 skillerinin açık olduğunu ve ana hasar olan 1139 damage'in de onun master skilleri sayesinde kırıldığını varsayarak devam edelim. O halde 1139*0,85 (%15 düşmek için 0,85 ile çarptım) =968,15 damage'in %20sini yansıtmalı. Yani, 968,15*0,20= 193,63 damage yansıtmam gerekiyor. Ama inanır mısınız bu şekilde de değil. Yansıyan damage tam olarak 113 damage.

1. maddedeki gibi, gelen hasarı 1340 düşünürsek, 113*100/1340= %8,43

2. maddede açıkladığım gibi, gelen hasarı 1130 düşünürsek, 113*100/1130= %10

3. maddede açıkladığım gibi, gelen hasarı 968 düşünürsek, 113*100/968= %11,67

Farklı bir opsiyon aklınıza geliyorsa lütfen bana da bildirin buraya ekleyelim.

17.04.2019 tarihli güncelleme

Ayrıca yansıtılan hasarı yalnızca vuran kişi görebilmekte. Vuran kişi de kimden geldiği belli olmayan örnek olarak "131 hp damage" şeklinde bir yazı görüyor.

Özetle, bu skilli kullanan priest kime ne kadar damage gittiğini göremiyor, karşı takımda ise kimden geldiği belli olmadan yalnızca " 131 HP DAMAGE " şeklinde bir uyarı alıyor. Bu yansıtmadan ötürü ölen olursa akıbeti ne olur bilemiyorum. Bu soru işaretini de antik destek talebimize işlemiş bulunuyorum.

Sevgiler.

08.05.2019 tarihli güncelleme

Konuyu hala takip eden kaldıysa, konuya verilen cevap ektedir.

İyi oyunlar.
    Last edited by IIunToucHedII; 05-08-2019 at 01:57 PM. Reason: Güncelleme

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    haklısın..............

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    minaks thorn ve elysıan web skilillerinin sorunlu oldugunu bılıyorum.her ıkısıde %20 yansıtması gerekırken komık damageler yansıtıyor.Holy anımordaki repel psycal attack gibi olmalıydı.

Nickname
    LadyCrysania
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by jagielka2 View Post
    minaks thorn ve elysıan web skilillerinin sorunlu oldugunu bılıyorum.her ıkısıde %20 yansıtması gerekırken komık damageler yansıtıyor.Holy anımordaki repel psycal attack gibi olmalıydı.
    Öyle olmalıydı olmasınada Holy Animordaki repel physical attack özelliği de aktif değilki. Bildiğim kadarıyla yalnızca Dol kalkanında aktif bu özellik. Priest sınıfının ne kadar az önemsendiğine bir başka örnek daha. Priest olmak artık sıkıcı bir hal almaya başladı.

Oyunu biz priestler açısından hareketlendirecek birşeylere ihtiyaç var. Sırf görüntüsü hoşuma gittiği için Minak's Thorn'u açtım ancak getirisi olmayan bir skill yüzünden gerekli olan 2 skillden feragat etmiş oldum. Master skilleri bunlar, adı üzerinde "MASTER". Buna uygun olarak bu yetenekler işlevsel olmalı ve takımıma yarar sağlamalı.

Görüntü demişken, minak's thorn skili ilk geldiğinde, bu özelliği kullanan priestin üzerinde de bir şekil çıkıyordu yonca şeklinde. Ayrıca oluşan aura karakterin ayaklarında değil üst kısmında dönüyordu. Bunlar maalesef artık yok.

Diğer priest arkadaşların da bana katılacağından son derece emin olarak soruyorum, bu skille yönelik bir değişiklik düşünülebilir mi?

Junior Member IIThorII's Avatar
    Nickname
    DestinySARI
    Class
    Priest
    Clan
    DestinyCalls
    Server
    US->Athena
    Race
    Karus
    Bence skilin düzeltilmesi gayet iyi olur.Party de 3 priest olursa 2 db 1 buffer şeklinde.Masteer minaks thorn ve elysian web çok faydalı olacaktır...
    Sırrını söyle dostuna,o da söyler dostuna..

Nickname
    LadyCrysania
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by IIThorII View Post
    Bence skilin düzeltilmesi gayet iyi olur.Party de 3 priest olursa 2 db 1 buffer şeklinde.Masteer minaks thorn ve elysian web çok faydalı olacaktır...
    Kesinlikle katılıyorum. Bu skilleri tam manasıyla kullanabilmek takım içi işlevsellik ve genel olarak görsellik yönünden daha renkli ve daha zevkli pklar görmemize olanak tanır diye de düşünüyorum.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    umarım yönetım dıkkate alır

Senior Member Kokkam0's Avatar
    Class
    Warrior
    Server
    US->Titan
    Race
    Karus
    Günceldir..

Senior Member GothiCaSasiN's Avatar
    Class
    Rogue
    Server
    Gordion
    Race
    Karus
    konu hakkında bence oylama yap düzeltilmesi için veya piriestlerin bu skili kullanması hakkında, bu skili priestlerin tercih etmediğini biliyorum, umarım düzeltilir
    [PHP][/PHP]

Moderator IBlackWicked's Avatar
    Nickname
    lBlackWickedl
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Ben bunun hatalı bir skil olduğunu düşünüyorum ve bence video çekip hatalar konusuna atman daha uygundur.