Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 15 of 15
    Banned
    Nickname
    4NonBreaK
    Class
    Rogue
    Server
    Orion
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by ErrorMacro View Post
    Kablosuz ağ bağlantı ayarları yerel ağ bağlantı ayarlarından farklı yapılıyor verilen çözüm ondan işe yaramamış olabilir. Bir de kablosuz bağlantılarda wireless kartınız belirli aralıklarla internet bağlantısı arar dc olmalar o yüzden olabilir. Onun bir ayarı vardı ama nasıldı aklıma gelmiyor.
    Çok yardımcı oldunuz teşekkr ederim. Bu konu üzerine focuslanacağım

Quote Originally Posted by SHN_GLNR View Post
    Ethernet kartınızın driverini yükledikten sonra bu hatayı almanız mümkün değil , Bilgisayar - Sağ Click - Yönet - Aygıt yöneticisi - Ağ bağdaştırıcıları

kısmından driverınızın yüklenip yüklenmediğini kontrol ediniz.

Senior Member ErrorMacro's Avatar
    Sanırım apartman veya sitenin ortak hattından bağlanıyorsunuz, kablolu olarak internete girme imkanınız varsa öyle deneyin bir de isterseniz. Eğer sorun devam ederse en azından Wifi ile alakalı olmadığını öğrenmiş olursunuz.

Bir de şöyle bir durum var ama sorunun çözümünde yardımcı olur mu bilmiyorum. Bu hata bağlantı sorunu nedeniyle yaşanıyorsa belki derman olur.

"Kablosuz bağlantım otomatik olarak kesiliyor. Ne yapabilirim?
    Kablosuz ağ adaptörü zaman içinde kablosuz ağa bağlı kalmakta sorun yaşayabilir. Ağa rahat bir şekilde bağlanır ve bağlandığında da, kullanımda sorun olmaz. Ancak, kendi bağlantısını keser. Bunun nedeni kablosuz ağ adaptörünün güç yönetimi özellikleri olabilir.

ÇÖZÜNÜRLÜK

Güç yönetimini devre dışı bırakmak için şu adımları takip edin:

Başlat butonuna tıklayın ve sonra Bilgisayarım (veya Bilgisayar) sekmesine sağ tıklayın ve Yönet seçeneğini seçin.
    Bilgisayar Yönetimi penceresinde, sol tarafta Aygıt Yöneticisi'ne tıklayın.
    Ağ adaptörlerinin önündeki + işaretine tıklayın ve kablosuz ağ adaptörüne çift tıklayın.
    Gelişmiş sekmesine tıklayın, sol taraftaki listeden Güç Tasarruf Modu'nu seçin.
    Sağdaki değeri Kapalı'ya veya mümkün olan en düşük değere ayarlayın. Varsayılan ayar tanımlanan soruna neden olabilecek şekilde Maksimum olabilir.
    "
    Last edited by ErrorMacro; 05-07-2015 at 06:42 AM.
    -We are Many, You are but One!

Senior Member Fauwk's Avatar
    Wireless dns ayarlarınızı , aşağıda bahsedeceğim şekilde değiştirebilirsiniz.Otomatik yapmayı deneyin.

1: Öncelikle bilgisayarınız sağ altında saatin orada bulunan wifi bağlantı simgesine tıklayın

Karşınıza mevcut wifi bağlantınız ve kapsama alanınızdaki bağlantıların olduğu bir sayfa çıkacak orada bulunan “ağ ve paylaşım merkezini aç” ı tıklayın.

2: Tıkladıktan sonra karşınıza yeni bir sayfa açılacak burada ise sol tarafta bulunan bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin yazan yere tıklayın.

3: Şimdi karşına bilgisayarınızda bulunan mevcut ağ bağlantılarının bulunduğu bir liste çıkacak orada sizin kullandığınız kablosuz ağın adı geçen küçük simgeye tıklayın.

4: şimdi karşınıza küçük bir pencere açılacak orada sol altta bulunan özellikler yazan butona tıklatın.

5: Özelliklere tıkladıktan sonra açılan ufak pencerede internet protokolü sürüm 4 (TCP/IPv4) yazan kısıma iki kere tıklayın.Ve resimde görüldüğü şekilde işaretleyin.
    Last edited by SHN_GLNR; 05-07-2015 at 07:31 AM.

Banned
    Nickname
    4NonBreaK
    Class
    Rogue
    Server
    Orion
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by ErrorMacro View Post
    Sanırım apartman veya sitenin ortak hattından bağlanıyorsunuz, kablolu olarak internete girme imkanınız varsa öyle deneyin bir de isterseniz. Eğer sorun devam ederse en azından Wifi ile alakalı olmadığını öğrenmiş olursunuz.

Bir de şöyle bir durum var ama sorunun çözümünde yardımcı olur mu bilmiyorum. Bu hata bağlantı sorunu nedeniyle yaşanıyorsa belki derman olur.

"Kablosuz bağlantım otomatik olarak kesiliyor. Ne yapabilirim?
    Kablosuz ağ adaptörü zaman içinde kablosuz ağa bağlı kalmakta sorun yaşayabilir. Ağa rahat bir şekilde bağlanır ve bağlandığında da, kullanımda sorun olmaz. Ancak, kendi bağlantısını keser. Bunun nedeni kablosuz ağ adaptörünün güç yönetimi özellikleri olabilir.

ÇÖZÜNÜRLÜK

Güç yönetimini devre dışı bırakmak için şu adımları takip edin:

Başlat butonuna tıklayın ve sonra Bilgisayarım (veya Bilgisayar) sekmesine sağ tıklayın ve Yönet seçeneğini seçin.
    Bilgisayar Yönetimi penceresinde, sol tarafta Aygıt Yöneticisi'ne tıklayın.
    Ağ adaptörlerinin önündeki + işaretine tıklayın ve kablosuz ağ adaptörüne çift tıklayın.
    Gelişmiş sekmesine tıklayın, sol taraftaki listeden Güç Tasarruf Modu'nu seçin.
    Sağdaki değeri Kapalı'ya veya mümkün olan en düşük değere ayarlayın. Varsayılan ayar tanımlanan soruna neden olabilecek şekilde Maksimum olabilir.
    "
    Kardeş emeğine sağlık yalnız benim sorunumu çooook yanlış anladın sen bu tarz bir sorunum yok internet bağlantım kopmuyor otomatik IP alan modda kendisi yalnız içeri girip bakamıyorum ethernet kartı driver yükle diyor ama zaten yüklü. Tek istediğim şu unexpected denen lanet sorun çözülsün.

Banned
    Nickname
    4NonBreaK
    Class
    Rogue
    Server
    Orion
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by SHN_GLNR View Post
    Wireless dns ayarlarınızı , aşağıda bahsedeceğim şekilde değiştirebilirsiniz.Otomatik yapmayı deneyin.

1: Öncelikle bilgisayarınız sağ altında saatin orada bulunan wifi bağlantı simgesine tıklayın

Karşınıza mevcut wifi bağlantınız ve kapsama alanınızdaki bağlantıların olduğu bir sayfa çıkacak orada bulunan “ağ ve paylaşım merkezini aç” ı tıklayın.

2: Tıkladıktan sonra karşınıza yeni bir sayfa açılacak burada ise sol tarafta bulunan bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin yazan yere tıklayın.

3: Şimdi karşına bilgisayarınızda bulunan mevcut ağ bağlantılarının bulunduğu bir liste çıkacak orada sizin kullandığınız kablosuz ağın adı geçen küçük simgeye tıklayın.

4: şimdi karşınıza küçük bir pencere açılacak orada sol altta bulunan özellikler yazan butona tıklatın.

5: Özelliklere tıkladıktan sonra açılan ufak pencerede internet protokolü sürüm 4 (TCP/IPv4) yazan kısıma iki kere tıklayın.Ve resimde görüldüğü şekilde işaretleyin.
    Kardeş bilgisayar'ın Türkiye'ye ilk geldiği günden beri bilgisayar kullanuyorum. Elektrik-Elektronik Müh. Öğrencisiyim artık şu IP değiştirme taktğini bana anlatma lütfen 12 senelik de KNİGHT oyuncusuyum. IP ztn otomatik alınıyor bi ara DOS ayarlarıyla onu sabitlemiştim şimdi hatırlayamıyorum ne yaptığımı o yüzden yapacağımız adımda bu safhayı geçebilir ve aşağıda yazdığımız soruna gelebiliriz. Teşekkürler.

Sorunun ilk aşamasında oyuna girişte yaşıyordum bu sorunu gerçekten de sinir bozucuydu ve şimdi oyun içerisinde almaya başladım tek yaptığım ağ bağdaştırıcılarındaki kullanmadığım ağları kapatmak oldu (bluetooth,lan vs.)

Tags for this Thread