Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 11 to 20 of 38
    Senior Member ErrorMacro's Avatar
    Ben de resme bakıyorum bakıyorum hep manayı fazla görüyorum. Bakar kör olmak böyle bir şey galiba.
    -We are Many, You are but One!

Member Arakhor's Avatar
    Nickname
    Arakhor
    Class
    Priest
    Server
    Athena
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by 4forTeZZa View Post
    Restat 'ta hp stat larını değiştirisin, bonuslarını değil.
    Daha dikkatli bakarsan Örneğin pe+3' takını çıkardığında hp statın değişmez, yanında ki parantez içinde yazan değer 12 düşer. bu da senin sadece hp'ni etkiler, mana aynı değerde kalır.
    Sonuç olarak bahsettiğiniz durum taktığınız takıların bonusları ile igli bir durum.
    Saydığım takıların hiçbrinde mana bonus bulunmamaktadır. Buna rağmen mana artışı görülmektedir resimlerde.

Member Arakhor's Avatar
    Nickname
    Arakhor
    Class
    Priest
    Server
    Athena
    Race
    El-Morad
    Konuyu daha iyi anlaşılabilmesi için editledim. Yorumlarınızı bekliyorum.

Banned
    Nickname
    HowBadCanItBe
    Class
    Rogue
    Server
    Ephesus
    Race
    Karus
    Infractions
    0/1 (15)
    Taktığın itemlerde Hp Bonus : 300 gibi bir eklenti vardır.Bunun sonucunda hp artar ama o miktarda mana artmaz.

Member Arakhor's Avatar
    Nickname
    Arakhor
    Class
    Priest
    Server
    Athena
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by ISmooth View Post
    Taktığın itemlerde Hp Bonus : 300 gibi bir eklenti vardır.Bunun sonucunda hp artar ama o miktarda mana artmaz.
    Dual roc3'ten kaynaklanan 250 hp var ve bunu hesapta belirttim zaten. Ayrıca hp mana arasındaki fark 250'den çok fazla. Tam olarak 1203.

Banned
    Nickname
    HowBadCanItBe
    Class
    Rogue
    Server
    Ephesus
    Race
    Karus
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by Arakhor View Post
    Dual roc3'ten kaynaklanan 250 hp var ve bunu hesapta belirttim zaten. Ayrıca hp mana arasındaki fark 250'den çok fazla. Tam olarak 1203.
    Eski zamanlardan bir arkadaşımı hatırlattın aslında sen bana.Adam warrior oynardı başka karakter bilmezdi.O zamanlar bu koxp yoktu eslant bosslarını oyuncular dolanır arar bulur keserdi.Ne zaman bir boss bulsak ne kadar dandik bir boss olursa olsun undy aldığında ezberindeki canından az bir canı olursa defalarca üst baş değiştirir tekrar undy ister ve o bosu kesemeden geri dönerdik.Sırf onun 5-10hp eksikliğinin sebebini bulamadığı için

Oyunda milyonlarca problem var ve sen 1200 mananın derdindesin.Beni yanlış anlama oynadığın oyun wow olsa haklısın derdim problemin önemli ve halletmeleri lazım.Sen gelmiş knight online oynuyorsun adamlar daha önlerini göremiyorlar ama sen adamlardan 1200 manam neden eksik bunun derdini yapıyorsun.Umarım beni anlamışsındır ve umarım ko yetkililerine kalmadan derdine kendin bir çare bulabilirsin

Member Arakhor's Avatar
    Nickname
    Arakhor
    Class
    Priest
    Server
    Athena
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by ISmooth View Post
    Eski zamanlardan bir arkadaşımı hatırlattın aslında sen bana.Adam warrior oynardı başka karakter bilmezdi.O zamanlar bu koxp yoktu eslant bosslarını oyuncular dolanır arar bulur keserdi.Ne zaman bir boss bulsak ne kadar dandik bir boss olursa olsun undy aldığında ezberindeki canından az bir canı olursa defalarca üst baş değiştirir tekrar undy ister ve o bosu kesemeden geri dönerdik.Sırf onun 5-10hp eksikliğinin sebebini bulamadığı için

Oyunda milyonlarca problem var ve sen 1200 mananın derdindesin.Beni yanlış anlama oynadığın oyun wow olsa haklısın derdim problemin önemli ve halletmeleri lazım.Sen gelmiş knight online oynuyorsun adamlar daha önlerini göremiyorlar ama sen adamlardan 1200 manam neden eksik bunun derdini yapıyorsun.Umarım beni anlamışsındır ve umarım ko yetkililerine kalmadan derdine kendin bir çare bulabilirsin
    O problemlerin içine bunu da eklesinler şimdilik yeter. Acelemiz yok

Banned
    Nickname
    HowBadCanItBe
    Class
    Rogue
    Server
    Ephesus
    Race
    Karus
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by Arakhor View Post
    O problemlerin içine bunu da eklesinler şimdilik yeter. Acelemiz yok
    İşin kötü yanı oyunda zarar gören hep dürüst oyuncular oluyor.Sen o 1k manayı kendine dert edersin vs lerde filan o 1k mana ile adamı kesebilirim diye.Knightın sürekli kolladığı hileciler ise tbl ile girer skilleri mana yemeden vurur.Sen adamla vs atarken 1k mana dersin , o adam yeni tbl gelmiş gireyimde şu malları ( dürüst oyuncuları ) bir keseyim rahatlayım der.Kolay gelsin tekrardan

Şimdi sana şöyle açıklayacağım.

1- healt bonus

2- hp bonus

Bu ikisini karıştırmayalım ve cevaba gelelim.

1- healt bonus : Warriorda hp ve mp bonusu etkiler. Yani stat pointindeki healt bonus (hp olarak yazar) veya takılardan, giysilerden, silahlardan gelen healt bonuslar, hem healtini hemde manayı yükseltir.

2- hp bonus: Bu bonusta takılarda, giysilerde, silahlarda mevcuttur. Bu hp bonus sadece hp ni etkiler, manayı etkilemez.

Mesela, ring of courage 7 healt bonus ve 50 hp bonus veriyorsa, 7 healt senin saf hp ve mananı arttırır. 1k bufsuz canın ve 1 k mana varsa bu %7 eklemek demektir. Yani 70 hp ve 70 mana.Roc'taki diğer 50 hp bonus ise sadece hp ni 50 olarak arttırır.

Sonuç olarak warriorda manayı etkileyen özellik healt bonustur.
    Last edited by nukret; 02-18-2015 at 08:21 AM.

Member Arakhor's Avatar
    Nickname
    Arakhor
    Class
    Priest
    Server
    Athena
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by nukret View Post
    Şimdi sana şöyle açıklayacağım.

1- healt bonus

2- hp bonus

Bu ikisini karıştırmayalım ve cevaba gelelim.

1- healt bonus : Warriorda hp ve mp bonusu etkiler. Yani stat pointindeki healt bonus (hp olarak yazar) veya takılardan, giysilerden, silahlardan gelen healt bonuslar, hem healtini hemde manayı yükseltir.

2- hp bonus: Bu bonusta takılarda, giysilerde, silahlarda mevcuttur. Bu hp bonus sadece hp ni etkiler, manayı etkilemez.

Mesela, ring of courage 7 healt bonus ve 50 hp bonus veriyorsa, 7 healt senin saf hp ve mananı arttırır. 1k bufsuz canın ve 1 k mana varsa bu %7 eklemek demektir. Yani 70 hp ve 70 mana.Roc'taki diğer 50 hp bonus ise sadece hp ni 50 olarak arttırır.

Sonuç olarak warriorda manayı etkileyen özellik healt bonustur.
    Ben bundan farklı bir şey söylemiyorum. Takılardan 110 health bonus geliyor. Bunun manaya etkisi hpye etkisinden az oluyor. Halbuki statları artırırken görüldüğü üzere hp ile mana aynı sayıda artmalı.

Tags for this Thread