Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 11 to 20 of 56
    Senior Member
    Hep merak etmişimdir insan cevabını bildiği bir soruyu neden sorar. Ben sana anlayacağın soru mantığından sorum. Türkiye olarak bu oyuna 200 milyon dolar verdik 10 yılda. Bunu dert etmiyorsunuz. Neden gb satılıyor. Neden item satılıyor. Millet gitsin Güney koredeki adama para kazandırsın derdindesiniz. Bu kafala zor girerseniz Avrupa birliğine. Herkez göz yummuş fazla eşeleme eşelersen işin içinden çıkamazsın. İtemler yada +10 itemler yada +3 takılar hakkında konuşan saflara diyorumki . Bu 10 yılda siz Mgame 200 milyon dolar kazandırmısınız. Kimse bunun hakkında konuşmuyor. Yok gb alıp satmak yasal mı bu soruyu soran lara gülüyorum sadece... GB yasal değil deseler sen satmayacakmısın. Yada item almak yasal değil deseler sen almayacakmısın. Galiba çok zenginsiniz siz gidin Power up storeden alın 100 tane trina ve dragon box alın 10 bin Tane gidin kırdırın. Nasıl olsa elin Güney korelisini zengin etmek sizin için mantıklı. Hiç şunu deme mantığına sahip değilsiniz. Para bu ülkede kalsın diye düşünen yok. Birisi diyor yok oyun satsın. Oh ne ala itemleri elveli de o satsın isterseniz ülkenin tapusunuda verelim adamlara. Sizin mantığınız buna gidiyor.

Senior Member
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Destan
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by Lucky21 View Post
    Hep merak etmişimdir insan cevabını bildiği bir soruyu neden sorar. Ben sana anlayacağın soru mantığından sorum. Türkiye olarak bu oyuna 200 milyon dolar verdik 10 yılda. Bunu dert etmiyorsunuz. Neden gb satılıyor. Neden item satılıyor. Millet gitsin Güney koredeki adama para kazandırsın derdindesiniz. Bu kafala zor girerseniz Avrupa birliğine. Herkez göz yummuş fazla eşeleme eşelersen işin içinden çıkamazsın. İtemler yada +10 itemler yada +3 takılar hakkında konuşan saflara diyorumki . Bu 10 yılda siz Mgame 200 milyon dolar kazandırmısınız. Kimse bunun hakkında konuşmuyor. Yok gb alıp satmak yasal mı bu soruyu soran lara gülüyorum sadece... GB yasal değil deseler sen satmayacakmısın. Yada item almak yasal değil deseler sen almayacakmısın. Galiba çok zenginsiniz siz gidin Power up storeden alın 100 tane trina ve dragon box alın 10 bin Tane gidin kırdırın. Nasıl olsa elin Güney korelisini zengin etmek sizin için mantıklı. Hiç şunu deme mantığına sahip değilsiniz. Para bu ülkede kalsın diye düşünen yok. Birisi diyor yok oyun satsın. Oh ne ala itemleri elveli de o satsın isterseniz ülkenin tapusunuda verelim adamlara. Sizin mantığınız buna gidiyor.
    Sadece saçmalıyorsun. Adamlar üretmişler bize pazarlamışlar ve doğal olarakta bu işten para kazanacaklar. Mgame oyuncularını memnun ettiği sürece kazandığı paradan neden rahatsız olayım? Ama bugün item gb alış-verişi yapanların ve yapılmasına müsaade eden yönetim yüzünden oyunun geldiği durum ortada, oyunda etkinlik yok, pk desen forumdaki şikayet konularını görüyorum sunucular can çekişiyor herkes moradonda pazar yapıyor oyundan zevk almak değil para kazanma derdinde, sen gelmişsin burda yok güney koreye para gidiyormuşta bu sayede para ülkede kalıyormuş.
    Şu an parayı kazanan adamlar oyunun içine ediyorsa oyuncunun zevkini elinden alıyorsa bunlar kazanmasın kardeşim ne diye para kazandıracağız biz bunlara??

Senior Member AndrePaul's Avatar
    Nickname
    AndrePaul
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    NTT Game
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad
    Karşılıksız eşya aktarımları şüpheli bulunursa hesabınız engellenebilir.
    "Her zaman başka bir seçenek vardır."

Senior Member
    Quote Originally Posted by tojara View Post
    Sadece saçmalıyorsun. Adamlar üretmişler bize pazarlamışlar ve doğal olarakta bu işten para kazanacaklar. Mgame oyuncularını memnun ettiği sürece kazandığı paradan neden rahatsız olayım? Ama bugün item gb alış-verişi yapanların ve yapılmasına müsaade eden yönetim yüzünden oyunun geldiği durum ortada, oyunda etkinlik yok, pk desen forumdaki şikayet konularını görüyorum sunucular can çekişiyor herkes moradonda pazar yapıyor oyundan zevk almak değil para kazanma derdinde, sen gelmişsin burda yok güney koreye para gidiyormuşta bu sayede para ülkede kalıyormuş.
    Şu an parayı kazanan adamlar oyunun içine ediyorsa oyuncunun zevkini elinden alıyorsa bunlar kazanmasın kardeşim ne diye para kazandıracağız biz bunlara??
    Senin gibi insanları çok iyi tanırım. Sana diyeceğim bir laf yok. Sadece Tekstille uğraşan adam neden 15 bin Tl ye char aldı sorusunun cevabı yukardaki YAZIDA. Kimse bana saçmalıyor diyemez. Diyenlere diyecek lafım yukardaki gibi.

Senior Member AndrePaul's Avatar
    Nickname
    AndrePaul
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    NTT Game
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad
    Konuyu gereksiz tartışmalara sürüklemeyin, aksi taktirde kilitleyeceğim. Daha seviyeli lütfen...
    "Her zaman başka bir seçenek vardır."

Quote Originally Posted by AndrePaul View Post
    Konuyu gereksiz tartışmalara sürüklemeyin, aksi taktirde kilitleyeceğim. Daha seviyeli lütfen...
    Hocam Bir Başka Konuda Daha Sormuştum Ve Buna Benzer Bir Cevap Vermiştiniz Tam Olarak Ne Anlama Geliyor Yani Şüpheli Olması Dediğiniz Olay Açıklarsanız Sevinirim

Senior Member
    Quote Originally Posted by asgard34 View Post
    Hocam Bir Başka Konuda Daha Sormuştum Ve Buna Benzer Bir Cevap Vermiştiniz Tam Olarak Ne Anlama Geliyor Yani Şüpheli Olması Dediğiniz Olay Açıklarsanız Sevinirim
    Paşam ben açıklayayım sana. Oyun firması diyorki elindeki GB ile pazardan exp premium yada power up storedeki itemleri pazar yoluyla temin edebilirsin oyunda diğer oyunculardan. Zaten o premium yada itemi alan adam önceden firmaya para kazandırmış olduğundan sorun yok.
    Şimdi internet yetkili satıcıları olayına gelince elinde gb var ama sen premium alacaksın. O zaman dolaylı yoldan internetteki yetkili satıcısına satıp gb ni premium ve cash alabilirsin. Bunu vurgulamışlar. Buraya kadar yasal herşey nedenmi çünkü sen premium yada cash için elimdeki itemi sanki başka bir oyuncuya vermiş gibi oluyor. Ama şunu vurguluyor kısaca özeti yeterki premium ve cash al oyun devam etsin Firma her zaman kazansın. İster Tl ile power up storeden çek ister dolaylı yollarla diğer oyunculardan yada yetkili satıcıdan al. Zaten bu freeplay mantığı bu dur. Elindeki itemi cash ve premium için başka oyuncuya satmak... Ama bu yöntemi koxperlar, hileciler, dolandırıcılar kötü niyetli kullandıkları için bu sistemde hep sorun oluyor.
    Bu olay neye benziyor Faizsiz bankacılık dediklerinin değişik versiyonu. Şimdi o olaya girmek istemiyorum. Konu farklı alana kayar.
    KISA ÖZETİ İSTER DİREK AL İSTER DOLAYLI YOLDAN AL HEP PARA BENİM KASAMA GELECEK DİYOR FİRMA!!!!!
    Büyük yazı ile yazdığım için özür dilerim.
    Last edited by Lucky21; 08-27-2014 at 11:26 AM.

Paşam ben açıklayayım sana. Oyun firması diyorki elindeki GB ile pazardan exp premium yada power up storedeki itemleri pazar yoluyla temin edebilirsin oyunda diğer oyunculardan. Zaten o premium yada itemi alan adam önceden firmaya para kazandırmış olduğundan sorun yok.
    Şimdi internet yetkili satıcıları olayına gelince elinde gb var ama sen premium alacaksın. O zaman dolaylı yoldan internetteki yetkili satıcısına satıp gb ni premium ve cash alabilirsin. Bunu vurgulamışlar. Buraya kadar yasal herşey nedenmi çünkü sen premium yada cash için elimdeki itemi sanki başka bir oyuncuya vermiş gibi oluyor. Ama şunu vurguluyor kısaca özeti yeterki premium ve cash al oyun devam etsin Firma her zaman kazansın. İster Tl ile power up storeden çek ister dolaylı yollarla diğer oyunculardan yada yetkili satıcıdan al. Zaten bu freeplay mantığı bu dur. Elindeki itemi cash ve premium için başka oyuncuya satmak... Ama bu yöntemi koxperlar, hileciler, dolandırıcılar kötü niyetli kullandıkları için bu sistemde hep sorun oluyor.
    Bu olay neye benziyor Faizsiz bankacılık dediklerinin değişik versiyonu. Şimdi o olaya girmek istemiyorum. Konu farklı alana kayar.
    KISA ÖZETİ İSTER DİREK AL İSTER DOLAYLI YOLDAN AL HEP PARA BENİM KASAMA GELECEK DİYOR FİRMA!!!!!
    Büyük yazı ile yazdığım için özür dilerim.
    Bende Yeni Serverde Premium Alıp Oynamayı Düşünüyorum İşte Fakat Bu İşin Aslı Astarı Nedir Game Master Arkadaşlardan Yada Adminlerden Öğrenmek İstedim Sonra Ban Yemeyelim

AndrePaul Hocam Cevap İçin Beklemedeyim Cevaplarsanız Seviniriz Bu Sorunun Cevabını Bekleyen Başkalarıda Var Sanırım Konu İçinde Yada Forumda

Quote Originally Posted by AndrePaul View Post
    Up Up Up Hocam Online Olmuşsunuz Cevap Bekliyorum

Senior Member
    Nickname
    TAYLAN_1
    Class
    Rogue
    Race
    Karus
    Farklı şeyleri tartışıyoruz. Paranın Türkiye'de kalmasını istiyorsan bu oyunu oynamayacaksın yada Türk yapımı oyunlar oynayacaksın. Biz gerçek para ile alışverişin oyuna verdiği zarardan bahsediyoruz. Tabi ki kendi düşünceni ifade edebilirsin ama çok bilmiş bir tavırla karşındakine hakaret içeren kelimeler kullanamazsın.. Ne demek saf! Tek zeki sen misin bu forumda?

İlk olarak bunun bir oyun olduğunun farkına varmalıyız. İtem-gb satışının oyuna verdiği zararı göremiyor musunuz. Yetkili ağız bile şüpheli görülürse diyor gerçekten de çok yazık...

İtem-gb satışı oyun içi etkinlikleri bitiriyor. Oyuncular oyun içi emek harcamadan gerçek para ile item-gb almaya alışıyor. Oyuncu oyun içi item gb kasmak isterse bile hilebazlar yüzünden bunu başaramıyor. Göremiyor musunuz oyun oyun olmaktan çıktı. Neden eskisi gibi değil diyor herkes, cevabı sizce de çok basit değil mi?

Oyunda en hareketli olan yer maradon girin sorun, pm atın (Özellikle Gm'ler) +10 item satan oyunculara; %99'u Tl ile itemlerini satıyor. Reklamını yapmış olduğunuz siteler sürekli gerçek para ile nereden geldiği belli olmayan (dupe,hack,koxp...) eşyalar satıyor. Yönetim oyun içi olumsuz durumlara müdahale edeceğine bu durumu dahada alevlendiriyor. Kendi eliyle oyunu bitiriyor.

Ayrıca oluşan bu piyasa hırsızlıkların da artmasına sebep oluyor. Hırsızlar çaldıkları eşyaları resmi satıcılara sorgusuz sualsiz satıyor. Göz göre göre NttGame bu hırsızlıklara ortak oluyor. Bu duruma bizim toplumumuzda çok farklı şeyler derler de forumdan banlanmak istemiyorum... NttGame'nin kazanmış olduğu reklam paraları ''hak para'' değildir.

Kapatın gözlerinizi, tıkayın kulaklarınızı, yutun dilinizi...
    Last edited by TAYLAN_1; 08-27-2014 at 12:44 PM.
    Legal oyuncunun kalmadığı serverde en iyi itemin fiyatını sundries belirler.

TAYLAN_1

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------