Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 31 to 40 of 42
    Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by Lollobrigida View Post
    Herkese selamlar,

Bazı noktalar dikkatimi çekti ve düşüncelerinizi merak ettim, yanlış anlaşılmayacağımı umarak aşağıda paylaşıyorum:

Şu anda ben birşeyi yanlış mı anladım teyit etmek istiyorum:

Yeni ban politikası :

http://forum.nttgame.com/forum/showt...#axzz380oK3XqR

8-Oyuncu faaliyetlerine kasıtlı olarak engel olmak veya oyun içinde huzursuzluk vermek,

açıklama:
    8-Sadece oyun içerisinde güvenli alanlara veya EXP partileri üzerine canavarları getirerek etki alanlarına sokmak değil, slotları ele geçirmek için "kill-steal" yapmak veya trade, klan veya parti istekleri ile oyuna müdahale etmek te bu yaptırımlara dahildir.

Bu konuyu netleştirirseniz çok makbule geçecektir.
    Teşekkürler, sevgiler..
    8-Sadece oyun içerisinde güvenli alanlara veya EXP partileri üzerine canavarları getirerek etki alanlarına sokmak değil, slotları ele geçirmek için "kill-steal" yapmak veya trade, klan veya parti istekleri ile oyuna müdahale etmek te bu yaptırımlara dahildir.

Türkçe'de bir cümlenin doğru oluşması, anlam kazanması ve yanlış anlaşılmaması için ünlem işaretleri kullanılır. Virgülden sonrasını okursak "slotları ele geçirmek için "kill-steal" yapmak bu yaptırımlara dahildir. Sadece "kill-steal" kısmını çekersek savaşta, pk'da ve diğer etkinliklerde de "kill-steal" yasak anlamı çıkar. Örneğin deva'ya ks atmak yasak değildir. Sanırım açıklayıcı olmuştur.

Quote Originally Posted by Blaze View Post
    Aynısını ben sordum bu konuda hiç bir zaman kesin cevap vermeyecekler çünkü sonuçta türk mod türk modu koruyacak. 1 aydır bakılmayan CR konularım var, oyuncularla dalga geçercesine konuşan yetkililer var malesef durum çok üzücü. Keşke yabancı ve tarafsız GMlerden türkçe bilen birileri olsa da okusa bu konuları. Gerçekten üşenmeyip bu konuyu tek tek çevirip Rotsauce a atardım ama bu yönetimden artık pek fazla bir umudum kalmadı. Bize başka bir serverda KS atıldığı için report ediyoruz peşini kovalıyoruz ama hiç bir sonuç alamıyoruz. Konularla neden ilgilenilmiyor diye düşünürken gelip burda bu konuyu görünce sinirlenmemek elde değil. Moderator olmasaydı bu ks atan şahıs, sana CR'ye konu açın gereği yapılacaktı diyeceklerdi kesinlikle ve sonunda hiç birşey olmayacakmış. Bu oyunu gamersfirstden bile önce oynuyordum.Son 2 aydır NTTgame ile oynuyorum ve açıkca söyleyebilirim oyun tarihinin en kötü yönetimine sahip oyun şuanda. Nerde o athenrye calimaestro korlash
    Dostum, objektif kişiliğimi kimse için bozamam ve bu konuyu bugün uzun uzun konuştuk. Konuya da uzun uzun yazdım, ben olayın muhattaplarından birisi olduğunu sanıyordum ki değilmişsin. Yazdıklarımı tekrar okumanı tavsiye ederim.

Oyunu k2 zamanından beri oynadığını söylemişsin ve en kötü yönetimin Nttgame olduğunu söylemişsin, sanırım şaka yapıyorsun. Korlash ve Athenrye ile hiç konuşma fırsatın oldu mu ya da yazdığın bir şeye cevap verdiler mi? Forum müdavimlerinden çok az kişi ile 1-2 cümle haricinde buradaki gibi bir iletişim yoktu önceki yönetimlerde, bu son yazdıkların sonra kusura bakma ama yazdıklarını ciddiye almayacağım çünkü g1'in son 3-4 senesi biz oyun oynamadık. Onların yönetiminden sadece hileciler memnundu, umarım sen de onlardan değilsindir. G1 forumunda bulunan CR'de 3000 küsür raporum vardı, banlattığım oyuncu sayısı 5 ya da sadece forumda banlandığı yazıldı. Eski yayıncının peynir, ekmek gibi sattığı oyun eşyalarına hiç girmeyeceğim.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Senior Member
    Aynısını ben sordum bu konuda hiç bir zaman kesin cevap vermeyecekler çünkü sonuçta türk mod türk modu koruyacak. 1 aydır bakılmayan CR konularım var, oyuncularla dalga geçercesine konuşan yetkililer var malesef durum çok üzücü. Keşke yabancı ve tarafsız GMlerden türkçe bilen birileri olsa da okusa bu konuları. Gerçekten üşenmeyip bu konuyu tek tek çevirip Rotsauce a atardım ama bu yönetimden artık pek fazla bir umudum kalmadı. Bize başka bir serverda KS atıldığı için report ediyoruz peşini kovalıyoruz ama hiç bir sonuç alamıyoruz. Konularla neden ilgilenilmiyor diye düşünürken gelip burda bu konuyu görünce sinirlenmemek elde değil. Moderator olmasaydı bu ks atan şahıs, sana CR'ye konu açın gereği yapılacaktı diyeceklerdi kesinlikle ve sonunda hiç birşey olmayacakmış. Bu oyunu gamersfirstden bile önce oynuyordum.Son 2 aydır NTTgame ile oynuyorum ve açıkca söyleyebilirim oyun tarihinin en kötü yönetimine sahip oyun şuanda. Nerde o athenrye calimaestro korlash
    g1de hilecilerden başka kim oynuyordu hacı sende eleştircem diye iyice uçmuşsun +10 doluydu heryer illegallik serbestti adam karşı towndan kesiyordu pelerin atı npt mekanıydı sen g1in öteki abidik oyunlarını oynadın sanırım. nttgamede hile minimuma indi ve bak konuşacak muattabın var nankör olmamak lazım

Senior Member JessicaJ's Avatar
    Class
    Priest
    Clan
    Redemption
    Server
    Gaia
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post

Türkçe'de bir cümlenin doğru oluşması, anlam kazanması ve yanlış anlaşılmaması için ünlem işaretleri kullanılır. Virgülden sonrasını okursak "slotları ele geçirmek için "kill-steal" yapmak bu yaptırımlara dahildir. Sadece "kill-steal" kısmını çekersek savaşta, pk'da ve diğer etkinliklerde de "kill-steal" yasak anlamı çıkar. Örneğin deva'ya ks atmak yasak değildir. Sanırım açıklayıcı olmuştur.

Dostum, objektif kişiliğimi kimse için bozamam ve bu konuyu bugün uzun uzun konuştuk. Konuya da uzun uzun yazdım, ben olayın muhattaplarından birisi olduğunu sanıyordum ki değilmişsin. Yazdıklarımı tekrar okumanı tavsiye ederim.

Oyunu k2 zamanından beri oynadığını söylemişsin ve en kötü yönetimin Nttgame olduğunu söylemişsin, sanırım şaka yapıyorsun. Korlash ve Athenrye ile hiç konuşma fırsatın oldu mu ya da yazdığın bir şeye cevap verdiler mi? Forum müdavimlerinden çok az kişi ile 1-2 cümle haricinde buradaki gibi bir iletişim yoktu önceki yönetimlerde, bu son yazdıkların sonra kusura bakma ama yazdıklarını ciddiye almayacağım çünkü g1'in son 3-4 senesi biz oyun oynamadık. Onların yönetiminden sadece hileciler memnundu, umarım sen de onlardan değilsindir. G1 forumunda bulunan CR'de 3000 küsür raporum vardı, banlattığım oyuncu sayısı 5 ya da sadece forumda banlandığı yazıldı. Eski yayıncının peynir, ekmek gibi sattığı oyun eşyalarına hiç girmeyeceğim.
    Ben asla hile kullanmadım kullanmam da. Pathosda gangsta clanındaydım bilenler bilir. Athenrye ile oyunda bizzat pm ile konuşup hileci isimlerini verip bana geri pm atıp daha var mı yazdığını bilirim. Kusura bakma ama CR'ye açtığım konuya 1 aydır herhangi bir cevap gelmeyince böyle dedim. Oyun G1'in elindeyken oynanmayacak dönemlerden geçti biliyorum o sırada biz de bıraktık zaten. Biraz ağır yazmış olsamda malesef bu ilgisizlik ve bazı modların kendini bilmiş tavırları çok rahatsız edici. Siz işinizi hakkıyla yaptığınızı düşünüyorsanız bize söylecek söz kalmıyor zaten
    All in all it's just another brick in the wall.

Class
    Priest
    Clan
    Redemption
    Server
    Gaia
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by Phyhas View Post
    g1de hilecilerden başka kim oynuyordu hacı sende eleştircem diye iyice uçmuşsun +10 doluydu heryer illegallik serbestti adam karşı towndan kesiyordu pelerin atı npt mekanıydı sen g1in öteki abidik oyunlarını oynadın sanırım. nttgamede hile minimuma indi ve bak konuşacak muattabın var nankör olmamak lazım
    Ben G1 dönemi güzeldi harikaydı gibi bir şey demedim. Ama o kadar sene pvp atarken şuanki gibi CZ'ye çıkıp da 81 lvl int priestin tren denilen mage partylerden kelimenin tam anlamıyla TEK yemesini sadece bu dönemde görüyorum. Aktif olarak twitter kullanan GMler vardı g1 zamanında. Ulaşmayı bilene konuşabilecek bir kişi illa çıkar. Eleştiri yapmak ne zamandan beri nankörlük olmuş?

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Kimseye çok bilmişlik taslayan moderatör bulunmamaktadır. Burada bulunan yeni ve eski tüm moderatörler, moderatör olmadan önce de aynı şekilde oyunculara gönüllü hizmet vermekteydiler şimdi de değişen bir şey yok. Moderatör oldu diye sizi farklı cevap verecek ya da farklı bir üslup kullanacak moderatör aramızda bulunmamaktadır.

Kendimden sıkça bahsetmeyi seven birisi değilim ancak K2 forumundan beri bu oyunun forumunda müdavim olarak bulunan birisiyim. K2 ve G1 oyun yönetimi ile Nttgame'in oyun yönetimi kesinlikle kıyaslanacak durumda değildir. Burada yazdığınız her şey tarafımızdan incelenerek analiz edilmekte, şikayetlerde en hassas şekilde incelenmektedir. Forumda seni şöyle şöyle şikayet etmişler hahaha diye makara yapacak durumda değiliz çünkü her bildirimi ciddiye alıyoruz ve adımlarımızı buna göre atıyoruz. Forumda açılmış en basit konu bile sırasıyla moderatörler, mod lead, gm'ler, gm lead ve oyunun diğer üst yönetimi tarafından takip edilmektedir. En basit anlatımı her yazı noktası, virgülüne kadar umursanmaktadır.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Senior Member Battal-Gazi's Avatar
    Aynısını ben sordum bu konuda hiç bir zaman kesin cevap vermeyecekler çünkü sonuçta türk mod türk modu koruyacak. 1 aydır bakılmayan CR konularım var, oyuncularla dalga geçercesine konuşan yetkililer var malesef durum çok üzücü. Keşke yabancı ve tarafsız GMlerden türkçe bilen birileri olsa da okusa bu konuları. Gerçekten üşenmeyip bu konuyu tek tek çevirip Rotsauce a atardım ama bu yönetimden artık pek fazla bir umudum kalmadı. Bize başka bir serverda KS atıldığı için report ediyoruz peşini kovalıyoruz ama hiç bir sonuç alamıyoruz. Konularla neden ilgilenilmiyor diye düşünürken gelip burda bu konuyu görünce sinirlenmemek elde değil. Moderator olmasaydı bu ks atan şahıs, sana CR'ye konu açın gereği yapılacaktı diyeceklerdi kesinlikle ve sonunda hiç birşey olmayacakmış. Bu oyunu gamersfirstden bile önce oynuyordum.Son 2 aydır NTTgame ile oynuyorum ve açıkca söyleyebilirim oyun tarihinin en kötü yönetimine sahip oyun şuanda. Nerde o athenrye calimaestro korlash :(
    Bunu yazdıktan sonra size cevap vermek gereksiz bence. Kesinlikle ne K2 ne G1 dönemini ne de bu bahsettiğin şahısları ve uygulamalarını bildiğini sanmıyorum. İsimleri bir yerlerden duymuş olmalısın.

Quote Originally Posted by Lollobrigida View Post
    Herkese selamlar,

Bazı noktalar dikkatimi çekti ve düşüncelerinizi merak ettim, yanlış anlaşılmayacağımı umarak aşağıda paylaşıyorum:

Şu anda ben birşeyi yanlış mı anladım teyit etmek istiyorum:

Yeni ban politikası :

http://forum.nttgame.com/forum/showt...#axzz380oK3XqR

8-Oyuncu faaliyetlerine kasıtlı olarak engel olmak veya oyun içinde huzursuzluk vermek,

açıklama:

Bu konuyu netleştirirseniz çok makbule geçecektir.
    Teşekkürler, sevgiler..
    "Ey iman edenler! Sarhoş iken namaz kılmaya kalkışmayın, ne dediğinizi bilinceye kadar bekleyin, boy abdestini gerektiren bir durumda iken de yıkanıncaya kadar kesinlikle namaz kılmayın....."

Sizin yazdıklarınızdan sonra aklıma bu ayet meali geldi. Oyun kuralı 8. madde kendi içinde bir bütün olarak ele alınır. Kelime cımbızlayarak KS ban sebebir diyemezsiniz.

KS ban sebebi ise;

*Atros - riote'ye atak yapan ikinci kişiler banlanmalı.
    *CZ ve savaşlarda karşı ırktan birine ikinci bir kişinin atak yapması yasak banlanmalı.
    *Deva'ya son vuruş yapmak yasak ban sebebi.
    *Boss ilk bulanındır. Gerek boss event gerekse normal saatinde doğan bosslara atak yapan ikinci kişiler banlanmalı.
    *Yeni açılan sunucularda özellikle maradonda wormdan taleye tüm oyuncular banlanmalı. Çünkü hepsi sizin ima etiğiniz anlamda KS yapıyor.

8. Madde de açıklanan durum şu şekilde. Sadece DM veya quest çekmek değil aynı zamanda genie ile exp kasanları trade / party / klan teklifleri ile ataklarını durdurup exp kasmalarına mani olarak slotları bireysel, parti veya clan olarak KS yaparak ele geçirmek.

Sayin scorp_lion nunda 2013 de karakterim soyulurken o an mudahale edilmesi gerektigi icin foruma yazdigimi acil yardim konumu kilitlemis ve yardimci olmamisti. Bi an hatirladim da..........m

Scorp_lion siz degilmmisniz ozur dilerim
    ben yanlis hatirlamisim konu kilitlenmemis Brunof cevap yazmis ve ilgilenmemis

Class
    Priest
    Clan
    Redemption
    Server
    Gaia
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by Houji View Post
    Bunu yazdıktan sonra size cevap vermek gereksiz bence. Kesinlikle ne K2 ne G1 dönemini ne de bu bahsettiğin şahısları ve uygulamalarını bildiğini sanmıyorum. İsimleri bir yerlerden duymuş olmalısın.

"Ey iman edenler! Sarhoş iken namaz kılmaya kalkışmayın, ne dediğinizi bilinceye kadar bekleyin, boy abdestini gerektiren bir durumda iken de yıkanıncaya kadar kesinlikle namaz kılmayın....."

Sizin yazdıklarınızdan sonra aklıma bu ayet meali geldi. Oyun kuralı 8. madde kendi içinde bir bütün olarak ele alınır. Kelime cımbızlayarak KS ban sebebir diyemezsiniz.

KS ban sebebi ise;

*Atros - riote'ye atak yapan ikinci kişiler banlanmalı.
    *CZ ve savaşlarda karşı ırktan birine ikinci bir kişinin atak yapması yasak banlanmalı.
    *Deva'ya son vuruş yapmak yasak ban sebebi.
    *Boss ilk bulanındır. Gerek boss event gerekse normal saatinde doğan bosslara atak yapan ikinci kişiler banlanmalı.
    *Yeni açılan sunucularda özellikle maradonda wormdan taleye tüm oyuncular banlanmalı. Çünkü hepsi sizin ima etiğiniz anlamda KS yapıyor.

8. Madde de açıklanan durum şu şekilde. Sadece DM veya quest çekmek değil aynı zamanda genie ile exp kasanları trade / party / klan teklifleri ile ataklarını durdurup exp kasmalarına mani olarak slotları bireysel, parti veya clan olarak KS yaparak ele geçirmek.
    Kelime cımbızlayarak yazma demişsin ama sende benim son cümlemi alıntılamışsın. Tebrik ediyorum o paragraftan sadece son cümleye takıldıysan. Söylecek söz yok daha da polemiğe girmek istemiyorum. İyi oyunlar.

Senior Member BuD4Ne's Avatar
    Race
    El-Morad
    bu konu dikkatimi cekti, ve ben de fikrimi yazayim dedim.

ilk basta GM Rotsauce tarafindan yapilan duyuru biraz farkli idi, pala ve ben bunlarin cevirisini gozden gecirdikten sonra, ikinci bir duzenleme yapilmis ve saniyorum o arada bazi ince "ünlem" detaylar TR versiyonda net gozukmuyor

Oyuncu faaliyetlerine kasıtlı olarak engel olmak veya oyun içinde huzursuzluk vermek,

8-Including, but not limited to luring mobs to safe zones and EXP parties, kill-stealing to overtake EXP slots, and abuse of trade, clan, and party request features.

der ki
    guvenli bolgelere (town vs) yaratik cekmek, EXP spotlarını ele geçirmek amaçlı KS yapmak, zarar vermek amaçlı trade atmak, klan veya parti isteği göndermek ve bunlar ile sınırlı olmamak üzere

diger yandan da kurallarımız der ki

2. Oyuncularla alay etmek ve musallat olmak da dahil, ancak bunlar ile sınırlı olmamak üzere.

şimdi buradan bakarsak...
    evet doğrudur, KS olayında kim nerden geldi ne zaman geldi nasıl geldi tespit ve ıspat etmek kolay değildir
    evet doğrudur, oyunda en kucuk sinir bozucu hareket ban veya şikayet nedeni değildir, neticede kreş değil burası değil mi ?
    evet doğrudur, KS illaki ban veya uyarı nedeni değildir, ancak olabilir de, o yüzden kurallar diyor ki 'şu şu şu dahil ancak bunlar ile sınırlı olmamak üzere'

yani insiyatife açık kapı bırakıyor.
    şimdi bence
    eğer ki gecenin bir körü biri beni afk geni party den attı ise
    yatırdılar veya yatırmadılar o çok farketmiyor, bazen genie aktif kalıyor saatlerce ks yapıyor afk karakter,
    100% sc lerin uc kuruş olduğu bir ortamda şahsen ben yattım veya yatırdılar diye fazla kendimi kasmazdım
    (olmadı değil bu olaylar çok oldu)
    kaldı ki, A saatinde pty de bulunanlar illaki B saatinde de tam ekip orada olacak diye bir kaide yok, dolayısı ile A saatinde olan olaydan dolayı, B saatinde olayla hic ilgisi olmayan oyuncular taciz edilmiş ve huzursuz edilmiş oluyor (doğrumudur?) \ yani amac teoride spotu total olarak ele geçirmek olmamış olsa dahi, neticede bu tür bir eylemin oyuncuları rahatsız ettiği muhakkak tır değilmi.
    aksi taktirde şuna benzer, biri kanun ihlal etti ve bana zarar verdi, kanunen de ben ona zarar verebilirim... ?

diğer yandan, yine fikrimce, doğru ve yanlışın net olarak ayrılamıyacağı konularda, GM Rotsauce nasıl imtiyaza yol açacak şekilde kuralları yazdı ise, aynı hassasiyeti de açıkcası modlarımızdan beklerim.

doğru örneğe yanlış emsal teşkil etmek
    bence pek de doğru birşey değil
    "A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer."

Bruce Lee