Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 22
    Senior Member PanthinoL's Avatar
    Class
    Warrior
    Server
    Athena
    Race
    El-Morad

Göz önünde bulundurulur umarım...

Merhaba arkadaşlar,

bildiğiniz üzere geçen günlerde bir kısa komik hikaye etkinliği düzenlendi ve yarışmaya katılan herkese bolca bolca teşekkür ederim. (emeklerinden dolayı)

fakat gözüme çarptı bazı arkadaşlar da belirtmiş ki bir diskalifiye belirtmek isterim. "diğer arkadaşların hakkını yememek için..."

Etkinlik için belirtilmiş 8 adet kural var...

1- Başvuru: Her katılımcı sadece bir defa resimlerini paylaşabilir. Başka bir oyuncunun yardımını almış olsanız ya da birden fazla resim ile katılacak olsanız bile bu çalışma ancak bir kişiyi temsil edebilir.

2- Resimlerinizi etklinlik bitiş tarihine kadar göndermeniz gerekmektedir. Kazanan resimler aynı konu başlığı altında ödüller ile eş zamanlı yayınlanacaktır.

3- Lütfen küfür, ırkçılık, uygunsuz yazı içeren resimler vb. (Burada güzel ve yaratıcı resimler için bulunuyoruz, insanları rahatsız etmek için değil)

4- Eğer kazanan resim sahibiyseniz kazananlar belirlendikten sonra oyuncu köprüleri sizinle irtibata geçicektir.

5- Kazanılan Npoint'leri başka bir hesaba aktaramazsınız, aynı zamanda kazanılan ödülü başka hesap ile paylaşmayı teklif edemezsiniz.

6- Eğer USKO hesabınızı kullanarak katılıyorsanız, kazanılan ödülü EUKO hesabınıza aktarmayı teklif edemezsiniz.

7- Etkinliğe daha önceden kullanılmış bir resim ile katılamazsınız. Katılımcıların başkalarının resimlerini kullanıldığı anlaşılırsa diskalifiye edilir.

8- Başka bir oyunun varlıklarını kullanamazsınız (NPC, eşya, arkaplan vb.) lütfen Knight Online içeriklerine bağlı kalınız.

yarışmada 1. olan resim;

ve 7. kuralda bahsi geçen resim;

tabii ki bu etkinliği düzenleyen kişinin dünya çevresindeki tüm karikaturleri bilmesi imkansızdır.
    en azından biz üyeler olarak bunu hatırlatmak isteriz.
    iyi forumlar dilerim.

Banned
    Nickname
    LuCiFeR
    Class
    Priest
    Clan
    empety
    Race
    El-Morad
    Infractions
    2/0 (0)
    Guuzel bır tespıt.Dıkkate alınacaktır.

Member :::WisHMasteR:::'s Avatar
    Nickname
    :::WisHMasteR:::
    Class
    Rogue
    Clan
    Infested
    Server
    Athena
    Race
    Karus
    Güzel Tespit Volkanım

Class
    Warrior
    Server
    Athena
    Race
    El-Morad
    Diğer arkadaşlar konu başlığı altında belirtmişler zaten.
    bende ekstra olarak detaylı şekilde konu açtım.
    konuyu toplama amacıyla.

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    7- Etkinliğe daha önceden kullanılmış bir resim ile katılamazsınız. Katılımcıların başkalarının resimlerini kullanıldığı anlaşılırsa diskalifiye edilir.
    Burada benim anladigim kadariyla su belirtilmek isteniyor, ornegin daha onceden bazi eventlarda kullanilmis odul almis ya da almamis K2 zamaninda ya da Nttgame zamaninda katilmis tum resimleri kullanmak yasak. Bir karikaturu oyunda cekilmis ss'e adapte etmenin yasak oldugunu pek sanmam. Benimde yegenim gol kenarinda bir npc'nin yaninda resim cekip Nasrettin Hoca'nin gole yogurt calma esprisini yapacakti ama yarismada siralamaya girer ve yanlis anlasilir diye girmesini istememistim. Nasrettin Hoca'nin gole yogurt calma hikayesini bilmeyen yoktur bence ayni sey ve diskalifiyelik bir durum yok gibi gorunuyor. Eger boyle birsey olacaksa bile Modest ya da Centaurus buna karar verir benim ki sadece kendi fikrim.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Senior Member Battal-Gazi's Avatar
    Resimler alıntı değil fakat hikaye (espiri ) alıntı. Açıkcası benzer espirileri günlük hayatımızda da sıkça kullanırız. Örneğin benim sıkça kullandığım benzer bir espiri var.

" Allah kimine yürü ya kulum der , kimine uç kulum der, bana sen otur kulum der" Bu espiri ile ben yarışmaya katılsaydım eminim espiri için alıntı denilirdi. işin gerçeği hiçte gülmediğim basit bir espiriyi güzel bir şekilde resimlerinde arkadaşımız kullanmış.

Class
    Warrior
    Server
    Athena
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Burada benim anladigim kadariyla su belirtilmek isteniyor, ornegin daha onceden bazi eventlarda kullanilmis odul almis ya da almamis K2 zamaninda ya da Nttgame zamaninda katilmis tum resimleri kullanmak yasak. Bir karikaturu oyunda cekilmis ss'e adapte etmenin yasak oldugunu pek sanmam. Benimde yegenim gol kenarinda bir npc'nin yaninda resim cekip Nasrettin Hoca'nin gole yogurt calma esprisini yapacakti ama yarismada siralamaya girer ve yanlis anlasilir diye girmesini istememistim. Nasrettin Hoca'nin gole yogurt calma hikayesini bilmeyen yoktur bence ayni sey ve diskalifiyelik bir durum yok gibi gorunuyor. Eger boyle birsey olacaksa bile Modest ya da Centaurus buna karar verir benim ki sadece kendi fikrim.
    güzel bir yaklaşım haluk abicim.
    fakat bunu ekstra olarak belirtilmesi gerekirdi.
    örneğin; etkinliğe daha önceden kullanılmış bir knight online resmi ile katılamazsınız. Katılımcıların başkalarının resimlerini kullanıldığı anlaşılırsa diskalifiye edilir.

gibi.

şahsi fikrimi sorarsanız "
    Katılımcıların başkalarının resimlerini kullanıldığı" kelimesinden sezdim ben.
    ama tabii ki etkinliği düzenleyen kişinin söyleyiş açısıyla biz ve birçok konuya müdahale eden kişinin anlayış açısı uyumamış olabilir.

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Eski forumdan hatirlayanlar olur boyle eventlar genelde tekrarlanir ve daha onceden kullanilmis resimler bazi uyaniklar tarafindan sanki kendileri tarafindan yapilmis gibi sunulur, daha sonra bir forum mudavimi cikip resmin linkini verince hersey ortaya cikardi ve bu kisiler yarismadan diskalifiye edilirdi. Bu kuralda bunun icin yazilmis yoksa gunluk hayatimizda kullandigimiz, komik bir filmden ya da karikaturden alinmis bir kesitin oyun ss'ine derlenmesine kimsenin birsey demeyecegini dusunuyorum. Az once verdigim ornekteki gibi Nasrettin Hoca'nin gole yogurt calmasini yapacaktik eger o resim birinci olsaydi yine ayni itirazi yapar miydiniz?
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Senior Member Battal-Gazi's Avatar
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Eski forumdan hatirlayanlar olur boyle eventlar genelde tekrarlanir ve daha onceden kullanilmis resimler bazi uyaniklar tarafindan sanki kendileri tarafindan yapilmis gibi sunulur, daha sonra bir forum mudavimi cikip resmin linkini verince hersey ortaya cikardi ve bu kisiler yarismadan diskalifiye edilirdi. Bu kuralda bunun icin yazilmis yoksa gunluk hayatimizda kullandigimiz, komik bir filmden ya da karikaturden alinmis bir kesitin oyun ss'ine derlenmesine kimsenin birsey demeyecegini dusunuyorum. Az once verdigim ornekteki gibi Nasrettin Hoca'nin gole yogurt calmasini yapacaktik eger o resim birinci olsaydi yine ayni itirazi yapar miydiniz?
    "Bak oğlum git" Espirisini bekledim ama gelmedi kimseden. Onadamı alıntı denilecekti.

Senior Member Defertep's Avatar
    Nickname
    OutOfTouchLabel
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    +1 ainen gzl yakalamiş arkadaş