Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 11
    Senior Member weaswera's Avatar
    Infractions
    0/1 (15)

İllegali bitirecek öneri (mage için)

Merhaba

bildiğiniz üzere oyunda ciddi anlamda illegal kullanımı mevcut ve bunların tespiti oldukça zor bir oyuncu veya yöneticide olsanız bunu ayırt etmeniz zaman alıyor benim vereceğim öneride ise bunu doğrudan sistemden engellemeniz mümkün olacağına inanıyorum

öncelikle oyundaki skill sistemini ele alırsak bir skillin cast süresi ve cooldown süreleri mevcut bazı skiller cast sonrası instant bazıları değil

1. örnek olarak mage 51 skillini ele alalım bu skillin bir cast süresi var ve bittiğinde rakibinize instant yani anlık olarak hasar uyguluyor ve cooldown a giriyor soğuma süresi

2. örnek ise 56 18 ve daha düşük lvlde bir skill daha vardı ismini unuttum bu skiller ise sadece cast süresine sahip aynı zamanda instant yani anlık hasar çıkarabiliyor herhangi bir coodown yok

3. örnek bunu da 57 skilli ice veya lr magede olan veya master kapalı 57 flame olarak örnek verelim 56 ve 18 den ayırt etmek için yazıyorum bu skillde cast süresi mevcut fakat anlık bir hasar çıkaramıyor rakibe süzülerek değdiğinde hasar almasını sağlıyor archer 80 gibi

şimdi skilleri kısa ve öz anlattığımıza göre illegaller tarafından kullanılan genel olarak 18 ve 56 skilleridir bu skilleri cooldown getirmek mümkün ancak çözüm değildir

bu 2 skille eklenmesini istediğim özellik "channel skill" sistemidir peki bu channel skill nedir ondan bahsedeyim örnek olarak 56 skilline basılı tutunuz veya bastınız belirli bir süre boyunca sadece bu beceriyi hareket etmeden belli bir süre kullanmanızı sağlar herhangi bir geri dolumu genelde yoktur bu beceriyi kullanırken herhangi bir yan beceri kullanılamamaktadır 56 ve 18 becerilerine bu özellik veya rework gerçekleştirilirse illegallerin sayısı oldukça azallacaktır veya legal oyuncuların önüne geçmeleri engellenecektir

görüş ve önerilerinizi konu altında lütfen belirtin
    İyi forumlar
    Last edited by weaswera; 02-22-2023 at 03:07 PM.

Senior Member weaswera's Avatar
    Infractions
    0/1 (15)
    GCD global cooldown konum ile aynı potansiyeldedir daha açıklayıcı şekilde anlatılmıştır

https://forum.nttgame.com/forum/show...36#post2937536

İllegali bitirmenin genie açıkken skill barı kitlemek olduğunu herkes biliyor ama bunu mgame yıllardır neden uygulamadı anlamış değilim. Ayrıca yazdıklarına gelirsek daha önce hiç mage oynamadığını çıkardım. 56 yakından vuran ve 18 az damage veren ama DoT(Damage over Time (Zehir)) uygulayan bi skill illegal kullananlar uzaktan ve çok vuran skiller tercih ediyorlar. Hatta 35 27 ve 15 gibi baya uzaktan skiller attıklarını da gördüm.

Bunun gibi bilinçsiz konular sonucu en son zehirlere bir güncelleme geldi ve Kurian/Portu karakterini zehir olarak oynayan yok şuan. (Sadece 4 veya 5 zehir skili atılıyor sonra attığın zehirler öncekileri siliyor)
    Ayrıca flame mage 80 zehir skilini çiftleyip attığında 1 tanesi işliyor, Magenin eskiden warriorle vs atabildiği vampiric fire skili çöp anlayacağın.

Senior Member ElmirKo's Avatar
    Skill bekleme sürelerini illegal yolla düşürüyorlar. Bu sekilde olması legal oyuncuları etkiler. Hızlı dönen skillere de süre eklenirse, haddinden fazla sikayet olusur. Hep bir şeyler diye diye oyun bu hale geldi. Bari bir seyleri kısıtlatmadan ya da tamamen kaldırtmadan öneriler sunun. Bu arada priest oyuncusuyum, mage değil.

kanka açıklamasını yazacaksan neden ingilizce yazıyosun yazdığın cümleler çok saçma

Senior Member
    Quote Originally Posted by Prince_Kaelthas View Post
    İllegali bitirmenin genie açıkken skill barı kitlemek olduğunu herkes biliyor ama bunu mgame yıllardır neden uygulamadı anlamış değilim. Ayrıca yazdıklarına gelirsek daha önce hiç mage oynamadığını çıkardım. 56 yakından vuran ve 18 az damage veren ama DoT(Damage over Time (Zehir)) uygulayan bi skill illegal kullananlar uzaktan ve çok vuran skiller tercih ediyorlar. Hatta 35 27 ve 15 gibi baya uzaktan skiller attıklarını da gördüm.

Bunun gibi bilinçsiz konular sonucu en son zehirlere bir güncelleme geldi ve Kurian/Portu karakterini zehir olarak oynayan yok şuan. (Sadece 4 veya 5 zehir skili atılıyor sonra attığın zehirler öncekileri siliyor)
    Ayrıca flame mage 80 zehir skilini çiftleyip attığında 1 tanesi işliyor, Magenin eskiden warriorle vs atabildiği vampiric fire skili çöp anlayacağın.
    Dostum skill barı kitleyerek illegali nasıl bitiriyorsun? Koxpa etkisi nedir skill barın? Kaldı ki uzaktan erişimin engellenmesiyle bütün koxperlar bpye döndü neden sadece illegali bitirmek mageyle sınırlı?

mage flame 56 skili 43 skili cok vuruyor onların damage düşürülmesi yada mana 300 e cekilmesini talep ediyoruz

flame 56 skili 95 mana dan 300 e flame 43 skili 75 manadan 275 e yükseltilmesi gerekiyor. yoksa bu ilegaller son bulmayacak.

Junior Member
    Mage ile oyun oynamayan yorum yapmasın
    ....!!!

Senior Member
    Quote Originally Posted by 102_an2AZelk View Post
    mage flame 56 skili 43 skili cok vuruyor onların damage düşürülmesi yada mana 300 e cekilmesini talep ediyoruz

flame 56 skili 95 mana dan 300 e flame 43 skili 75 manadan 275 e yükseltilmesi gerekiyor. yoksa bu ilegaller son bulmayacak.
    Kardeş siz hangi gezegende yaşıyorsunuz bu nasıl bi kafa anlamıyorum ki. Yani bu skillerin mana ihtiyacı artınca illegal bitecek öyle mi? 56 skillinin yanında 43 skilli ne alaka. Peki 3lü 5li okçuları bp prileri napacaz onlar da bizi görecek mi? Bu zamana kadar gelen bütün nerfler sadece koxperların işine yaramasından başka birşey olmadı şu oyunda neden biraz akılcı düşünüp sağlıklı öneriler vermiyorsunuz.

Quote Originally Posted by Prince_Kaelthas View Post

Adamlar wariora wolf bastırıyor preste kılıç bastırıyor sen skill barı kitle diyorsun. çöp slotları ve maden illegalleri için tedariği bitirecek en baba çözüm tedarik npclerine captcha koyuyorsun anında boşalıyor o slotlar. diğerlerini bilmem.