Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 51
    Senior Member IronManWaNTeDS's Avatar
    Nickname
    IronMan
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    WaNTeDS
    Race
    El-Morad

ICS Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

ICS (OTP) Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

Arkadaşlar görüyoruz ki bir çok arkadaşımız OTP kullanırken bazı hatalarla karşılaşıyor. Bunların neden kaynaklandığını ve nasıl düzeleceği hakkında bazı soru-cevaplar çıkardım. Aklımda olanlar şuanlık bunlardır. Eğer farklı tarzda hatalar alıyorsanız yazınız. Eğer çözümünü biliyorsam cevabınızı yazarım.

1) OTP Şifremi unuttum , AnyOTP Programını sildim veya PC format atıp programı tekrar yükledim veya karakterime başka bir bilgisayardan giriş yapmak istiyorum. Ne yapmalıyım?

Yukarıdaki yazılan her sorunun cevabı aynıdır. otp.nttgame.com sitesine giriş yapıp "My ICS" sekmesinden "Resend OTP ID & Auth Code" deyip aşağıda mavi renkte bulunan "Resend Authhentication Code" yazan kısma tıklayıp OK diyoruz.
    ICSmizin kayıtlı olduğu telefon numarasına mesaj gelecektir. Mesajda yazan kodları AnyOTP programını açıp oraya yazıyoruz. OTP Programını açabilmek için yeniden şifre oluşturuyoruz. Ve artık karakterimize girebiliriz.
    DN: Bu arada OTP Programını indirip bilgisayarınıza veya telefonunuza ( hangisini kullanıyorsanız artık ) yeniden kurmanız gerekmektedir.

2) AnyOTP Programındaki gelen kodları yazıyorum kabul etmiyor ve "Error! OTP Number is incorrect" hatası veriyor Ne yapmam lazım ?

Bu hatanın sebebi bilgisayarınızın veya telefonunuzun (hangisini kullanıyorsanız) normal saat ile uyuşmamasıdır. Yani saatinizin ileri veya geri olmasından kaynaklanan bir sorundur.
    Düzeltmek için www.saatkac.com 'a girip Ülkenizin tam saatini öğrenip saatinizi ona göre ayarlamalısınız.

3) Karakterime giriş yaparken OTP kodlarını kabul etmedi ve en son "Error! OTP Login failed with unknows issue." hatası verdi. Ne yapmalıyım?

otp.nttgame.com sitesine giriş yapıp "My ICS" sekmesinden "Reset AnyOTP Device" deyip aşağıda bulunan [SEND CODE] ye basınız. Telefonunuza bir kod gelecektir. Gelen kodu sayfadaki "Validation Code" kısmına yazıp RESET deyiniz.
    Artık karakterinizin giriş sayısı resetlenmiş olacaktır ve OTPdeki rakamları doğru yazarak karakterinize giriş yapabilirsiniz.

4) Hem evde , hem işyerimde oyuna girmek istiyorum ancak karakterimde ICS mevcut. Her iki bilgisayardan da karakterime nasıl giriş yapacağım?

otp.nttgame.com sitesine giriş yapıp "My ICS" sekmesinden "Resend OTP ID & Auth Code" deyip aşağıda mavi renkte bulunan "Resend Authhentication Code" yazan kısma tıklayıp OK diyoruz.
    ICSmizin kayıtlı olduğu telefon numarasına mesaj gelecektir. Mesajda yazan kodları AnyOTP programını açıp oraya yazıyoruz. OTP Programını açabilmek için yeniden şifre oluşturuyoruz. Ve artık karakterimize girebiliriz.
    NOT: İşyerinizde oluşturacağınız şifre evdeki şifrenizle aynı olmalıdır.

5) 2-3 adet karakterim mevcut ve hepsinde OTP var ancak bilgisayarda sadece bir karakterimin OTPsini yapabilirim. Aynı bilgisayardan hepsine nasıl giriş yapacağım ?

Her karakter değiştirmenizde maalesef otp.nttgame.com sitesine giriş yapıp "My ICS" sekmesinden "Resend OTP ID & Auth Code" deyip aşağıda mavi renkte bulunan "Resend Authhentication Code" yazan kısma tıklayıp OK diyoruz.
    NOT: Tabi her char değiştirildiğinde AnyOTP Programını tekrar kurmak gereklidir.
    Pek tercih edilmeyen bir durum ancak bu şekilde yapılıyor. Android telefonunuz var ise diğer karakterinizin OTP'sini telefona yapabilirsiniz.

6) Karakterimin ICS için kayıtlı olduğu telefon numarasını değiştirmek istiyorum. Ne yapmam lazım?

otp.nttgame.com sitesine giriş yapıp "My ICS" sekmesinden "Change Mobile Number" e tıklayınız.Karşınıza gelen sayfada "Ülkenizi, Yeni Telefon Numaranızı ve OTP programını açıp gelen kodu" yazınız ve "REQUEST CODE" sekmesine tıklayınız. Telefonunuza bir kod gelecek.
    Gelen kodu aşağıdaki kutucuğun içine yazınız ve "SUBMIT CODE" deyiniz. Artık Telefon numaranız değişmiş olacaktır.
    NOT: Bunları yaparken 3 dakika süreniz var. 3 dakika içinde yapmanız gerekmektedir. Aksi halde telefonunuza yeni bir kod yollatmanız gerekir.

7) ICS Sistemini karakterimden kaldırmak istiyorum. Nasıl yapacağım?

otp.nttgame.com sitesine giriş yapıp "My ICS" sekmesinden "Remove OTP Authenticator" yazan kısma tıklayınız. Karşınıza gelen sayfada İster "OTP Kodu" ile İster "Telefonunuza kod yollattırarak" yapabilirsiniz. Gelen kodu sayfadaki ilgili kısma yazıp "DETACH" demeniz yeterlidir. Artık karakterinizde OTP Sistemi olmayacaktır. Direk giriş yapabileceksiniz.
    Last edited by ReturnMrlronMan; 04-08-2014 at 09:53 PM.
    Kimsenin senin yanında görünmesine güvenme.
    Karşına geçmesi için bir adım, düşman olması için bir lafın yeter.
    [Sadi Şirazi]

Olympia - IronMan First and Last PK Movie [TS SESLİ] #WaNTeDS
    https://www.youtube.com/watch?v=0jDhwSULv3Q

Nickname
    IronMan
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    WaNTeDS
    Race
    El-Morad
    Konu günceldir.
    Last edited by ReturnMrlronMan; 08-27-2013 at 01:22 AM.
    [Sadi Şirazi]

Junior Member
    yan kullanıcı hesabımın İCS'ye kayıtlı telefon numaram hacklendi ve ticketlarıma cevap gelmiyor ne yapmam gerekiyor ?

SUNUCU : DESTAN

NİCK : SeyhsaMisBacKk

Junior Member
    ReturnMrIronMan benim sorunum şu ; ıcs yi aktif hale getirdim fakat telefonuma otp id gelmedi. kaldırmayı denedım yine kod gelmedi. Anlıcagınız telefonuma hiç bir şekilde ıcs den sms gelmiyor.
    2 haftadır karakterime giremiyorum. 4 ticket attım cevap yok. tek istediğim otp yi hesabımdan kaldırmak. yardımcı olursanız sevinirim.
    attığım ticketlardan birinin numarası : 1566880

Senior Member
    Nickname
    WhıteShate
    Class
    Rogue
    Server
    US->Beramus
    Race
    El-Morad
    elinize sağlık çok yararlı bilgiler ama normal calısan bir sistem için

bugun 11. gün çarıma giremiyorum yanlıs hiçbirşey yapmıyorum çarımda 180 gün aktif durumda siteden hiçbirşekilde sms gelmiyor ve biletlere 11 gündür cevap gelmiyor

Junior Member
    Quote Originally Posted by ReturnMrlronMan View Post
    Konu günceldir.
    ReturnMrIronMan benim sorunum şu ; ıcs yi aktif hale getirdim fakat telefonuma otp id gelmedi. kaldırmayı denedım yine kod gelmedi. Anlıcagınız telefonuma hiç bir şekilde ıcs den sms gelmiyor.
    2 haftadır karakterime giremiyorum. 4 ticket attım cevap yok. tek istediğim otp yi hesabımdan kaldırmak. yardımcı olursanız sevinirim.

Banned
    Server
    KO -> Gordion
    Infractions
    0/1 (15)
    Teşekkür ederim bilgilendirme için , Benimde bir sorum olacak şimdi ICS Sistemini kullanıyoruz Süresi yarın bitecek diyelim , Ne yapmamız gerekiyor uzatmak için ? Yeniden kurulum yapmak mı gerekiyor yoksa Uzatma seçeği varmı ?

Nickname
    IronMan
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    WaNTeDS
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by VuKuaTTiTAN View Post

Daha önce ICS kullanarak sorunsuz oyuna giriş yapabiliyor muydunuz ? Yani daha önce hiç giriş yaptınız mı charınıza?
    Telefonunuza kod gelmese idi charınıza ICC yapamazdınız ki? Bu işte bir gariplik var. Ticket numarasını SuperSaiyajin yada moderatörlere bildiriniz onlar CSS ekibiyle irtibata geçsinler.

Quote Originally Posted by mentropol12 View Post
    elinize sağlık çok yararlı bilgiler ama normal calısan bir sistem için

bugun 11. gün çarıma giremiyorum yanlıs hiçbirşey yapmıyorum çarımda 180 gün aktif durumda siteden hiçbirşekilde sms gelmiyor ve biletlere 11 gündür cevap gelmiyor
    Sizin sorununuzda yukarıdaki gibi sanırım. Bu sistemden kaynaklanan hata olabilir. Genel Tartışmaya konu açıp moderatörlere bildiriniz. CSS ekiplerine iletmelerini söyleyiniz. OTP sitesinde telefonunuz kayıtlıysa SMS gelmeme durumu olmaması lazım. Benim 2-3 tane charımda OTP var ve birinden çıkıp diğerine girmek istediğimde OTP sitesine girip yeni kod yollattırıyorum , OTP programını baştan kurup gelen kodları yazıp charıma giriş yapabiliyorum. Size SMS gelmiyorsa sistemden kaynaklı veya farklı bir tarz sorun olabilir.

Quote Originally Posted by IClericQueen View Post
    Teşekkür ederim bilgilendirme için , Benimde bir sorum olacak şimdi ICS Sistemini kullanıyoruz Süresi yarın bitecek diyelim , Ne yapmamız gerekiyor uzatmak için ? Yeniden kurulum yapmak mı gerekiyor yoksa Uzatma seçeği varmı ?
    otp.nttgame.com a giriş yapıp normal Ana sayfadan veya (About ICS) sekmesine tıklayıp en aşağıda kaç günlük ICS satın almak istiyorsanız seçip tıklayınız. Hesabınızda tekrardan ICS aktif olacaktır.
    Soru 1 deki yanıtları uygulayabilirsiniz. Programı tekrardan kurup "My ICS" sekmesinden "Resend OTP ID & Auth Code" deyip telefonunuza tekrardan kod yollattırıp giriş şifresi vs oluşturabilirsiniz.
    [Sadi Şirazi]

Nickname
    IronMan
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    WaNTeDS
    Race
    El-Morad
    Bu hatalar ile karşılaşan arkadaşlarımız var ise yararlansınlar. Konu önce sayfaya
    [Sadi Şirazi]

Senior Member
    Quote Originally Posted by ReturnMrlronMan View Post
    Bu hatalar ile karşılaşan arkadaşlarımız var ise yararlansınlar. Konu önce sayfaya
    Merhabalar. 2 bılgısayardan gırıs yapmak ıstıyorum yanlız yenı code ıstedıgımde 5 Npoınt Dusuyor yanlız bana sıfre gelmıyor bunu tekrarladıgımda Npoitlerde dusuyor Ama sıfre gelmıyor Google Crome kullanıyorum mısal donuyor sayfa kapat hatası alıyor. Sıfre almak ıcın tekrar gırıs yapıyorum sıfre tekrar almak ıstıyorum 3 dk bekletıyor 3 dk bekledıkten sonra tekrar sıfre almak ıstıyorum yıne aynı sorunla karılasıyorum Chas gıdıyor ama ne sıfre gelıyor ne baska bırsey .

Tags for this Thread