Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 11 to 20 of 21
    Senior Member FFferik16's Avatar
    Quote Originally Posted by Patheoz View Post
    Genie'i sadece pot içmek için ya da farklı şekilde kullanan kişiler için mantıklı bir öneri değil.
    Rsc'nin önerisine katılıyorum, gayet de mantıklı. Hangisi daha büyük sorun; genie altı makroyla haksız üstünlük sağlanıp rapor edilirken kanıtlanmayı zorlayıp genie sayesinde suçlarını örtbas etmeleri mi, yoksa sadece pot için genie kullananların bundan yararlanamaması mı?

"Genie'yi ne için kullanıyorsunuz?" diye oylama yapılsa "sadece pot basmak için" seçeneğinin akıbeti malum değil mi sizce de? İstiyorsanız deneyin.

Community Liaison Patheoz's Avatar
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by IRsc View Post
    Yani diyorsunuz ki onlar pot için ve farklı şekilde kullanabilsinler diye genie alti makro olayı ortadan kaldırılmasın ?

Genienin genel amacının pc başındayken dediğiniz şekilde kullansınlar diye olduğunu düşünmüyorum.

Bence 3-5 kişi pot için kullanacak diye hileli şekilde 100lerce kişinin kullanılmasına müsaade edilmesi hiç mantıklı değil.

Zaten genie gerekeni yapıyor.
    Quote Originally Posted by FFferik16 View Post
    Hangisi daha büyük sorun; genie altı makroyla haksız üstünlük sağlanıp rapor edilirken kanıtlanmayı zorlayıp genie sayesinde suçlarını örtbas etmeleri mi, yoksa sadece pot için genie kullananların bundan yararlanamaması mı?

"Genie'yi ne için kullanıyorsunuz?" diye oylama yapılsa "sadece pot basmak için" seçeneğinin akıbeti malum değil mi sizce de? İstiyorsanız deneyin.
    Sadece bir örnekti verdiğim arkadaşlar, konu bundan ibaret değil. Düzenleme yapmadan önce konuya daha geniş bakmak gerekir.

Senior Member FFferik16's Avatar
    Sadece bir örnekti verdiğim arkadaşlar, konu bundan ibaret değil. Düzenleme yapmadan önce konuya daha geniş bakmak gerekir.
    Heh sizden beklentimiz de tam o şekilde Genie altı makroymuş, slot kapmakmış, farm yapmakmış oyun hayatım boyunca yapmadığım şeylerdir, sadece konuya yaklaşımınızdan dolayı yanıt verdim. Sadece bu konu için değil, tüm konular için geçerli, kesin çözüm getiremiyorsanız en azından geçici olarak en zararsız kısıtlamalı çözümler gelsin, mağduriyet azalsın, iki taraf da mutlu olsun. Oyuna para vermeden giremeyen ve trade açamayan oyuncuların bir sorun için yıllarca beklemeyi hak etmediğini düşünüyorum.

Banned
    Olaya geniş açıyla bakınca çok farklı şeyler görüyorum makro kullananlara ne oluyor kime ne kazandırıyor ?

Madem bu kadar önemli o genie afk olmadan kullanacaklar için mantıklı değilmiş.

Niye cz 70 level sınırı getirildi 70 level altı hiç mi legal oyuncu olmuyordu czde ?

Niye krowaz saat sınırlaması getirildi o saatler online olamayıp diğer saatlerde online olabilenler yok mu?

Niye upgrade 31 sınırlaması getirildi bunu legal olarak yapanlarda vardı şimdi çık gir yapıyorlar.

Niye çöp slotları drop oranları azaltıldı ? Buradalarda legal olarak kasanda vardı.

Maden dropları niye değişti legal kasanlarda vardı.

Daha bir çok örnek var hepsi amacı aynı belli bunlar mantıklı görüldü yapıldı benim önerim mantıklı gelmiyor ilginç.

Şuandan itibaren bu öneri değerlendirilmeyip yapımcıya iletilmediği için genie altı makro olma sebebi yayımcıdır.
    Last edited by IRsc; 03-16-2018 at 08:22 AM.

Senior Member
    Sanırım ne demek istediğim tam anlaşılmalı daha detaylı anlatayım.

Genie aktif edildiğinde oyun tarafından skill bar kitlenerek, Z, R gibi makrolarca kullanılan tuşlar pasif hale getirilebilir.

Genie aktif edildiğinde ekran kitlenebilir ve dediğimiz komutlar hiç bir işe yaramaz durumada getirilebilir.

Bu şekilde genie kullanan kişi sadece genie özelliklerini kullanır oyuna kendisi istese bile müdahale edemez bilgisayara komut verse bile tuşlar pasif durumda olacağı için genie altı makro kullanmak hiç bir işe yaramaz.
    genie açıkken ben pc başında olurum genelde tvden film izlerim ama bir gözüm partidedir parti yavaşladığı zaman elle destek atarım ve bolca sohbet ederim bu dediğin olduğunda bırak müdahaleyi klandaki partideki arkadaşlarımızla yazışamayız bile saçma bir öneri olmuş gm patheozun dediği gibi geniş pencereden bak neyseki yapımcı sen değilsin yoksa oyun ayvayı yerdi

Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    El-Morad
    Olaya geniş açıyla bakmaya bakınca çok farklı şeyler görüyorum makro kullananlara ne oluyor kime ne kazandırıyor ?

Madem bu kadar önemli o genie afk olmadan kullanacaklar için mantıklı değilmiş.

Niye cz 70 level sınırı getirildi 70 level altı hiç mi legal oyuncu olmuyordu czde ?

Niye krowaz saat sınırlaması getirildi o saatler online olamayıp diğer saatlerde online olabilenler yok mu?

Niye upgrade 31 sınırlaması getirildi bunu legal olarak yapanlarda vardı şimdi çık gir yapıyorlar.

Niye çöp slotları drop oranları azaltıldı ? Buradalarda legal olarak kasanda vardı.

Maden dropları niye değişti legal kasanlarda vardı.

Daha bir çok örnek var hepsi amacı aynı belli bunlar mantıklı görüldü yapıldı benim önerim mantıklı gelmiyor ilginç.

Şuandan itibaren bu öneri değerlendirilmeyip yapımcıya iletilmediği için genie altı makro olma sebebi yayımcıdır.
    Düzenleme yapmadan önce konuya daha geniş bakmak gerekir.
    Değerlendirilmediğini nereden çıkardın anlamadım ben mantıklı olmadığını düşünüyorum ve bunu belirttim. Yapılacak düzenlemenin kararını ben yeri geliyor biz vermiyoruz. Yukarıda bahsettiğin konular ile Genie açtığında tuş kullanımı kapanması bambaşka kategoriler. Bunun için yeni bir fonksiyon üretilmesi istenecek ve bu uğraş için geçerli bir sebep olması gerekecek. Genie altı makro kullanıyorlar yapımcı için yeterli bir sebep olmayacaktır emin ol.

Banned
    Quote Originally Posted by Jujuka View Post
    genie açıkken ben pc başında olurum genelde tvden film izlerim ama bir gözüm partidedir parti yavaşladığı zaman elle destek atarım ve bolca sohbet ederim bu dediğin olduğunda bırak müdahaleyi klandaki partideki arkadaşlarımızla yazışamayız bile saçma bir öneri olmuş gm patheozun dediği gibi geniş pencereden bak neyseki yapımcı sen değilsin yoksa oyun ayvayı yerdi
    Elle atak yapmak istediğinizde genie kapatmanız yeterli olur.

Chat bölümü özel olarak kullanılabilir yapılabilir misal nasıl pus açınca arka planda oyuna müdahale edilemiyor genie aktif edildiğinde chat bölümü çıkabilir ve sadece oyuncular yazı yazabilir buradan.

Genie olması zorunluluk değil koreko yok bunu kaldırılması durumunda bile oyuncuların yapacağı hiç bir şey yok. Haliyle hileli şekilde kullanılması engellemesi için bir çok şey yapılabilir bu ufak tefek dediğiniz şeyler engel olabilir çoğunada çözümü yine var ama hiç biri buna hilenin engellenmemesine engel olmamalı.

Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    El-Morad
    Elle atak yapmak istediğinizde genie kapatmanız yeterli olur.

Chat bölümü özel olarak kullanılabilir yapılabilir misal nasıl pus açınca arka planda oyuna müdahale edilemiyor genie aktif edildiğinde chat bölümü çıkabilir ve sadece oyuncular yazı yazabilir buradan.

Genie olması zorunluluk değil koreko yok bunu kaldırılması durumunda bile oyuncuların yapacağı hiç bir şey yok. Haliyle hileli şekilde kullanılması engellemesi için bir çok şey yapılabilir bu ufak tefek dediğiniz şeyler engel olabilir çoğunada çözümü yine var ama hiç biri buna hilenin engellenmemesine engel olmamalı.
    Verdiğin örneklerin hızlıca ya da basitçe yapılabilecek olduğunu düşüyor olabilirsin ama en ufak yenilik için günlerce çalışma gerekebiliyor. Şu an yapımcının çalıştığı birçok konu var verecekleri cevaba karşı sunacağımız yeterli bir durum bile yokken böyle bir istek yapmamız çok mümkün değil.

Junior Member

Slota mob çekme

Arkadaş 5 kez slota tam mob cekmiştir ve bütün video lar sabittir gerekli işlemin yapılmasını istiyorum.
    Last edited by IBlackWicked; 03-16-2018 at 04:00 PM.

Senior Member LiteraryLuckys's Avatar
    @afrodits1212 Şikayet bildirimlerinizi kanıtlarız ile birlikte Cheat Reports bölümüne bildirmeniz gerekmektedir. Buna ek olarak oyun içerisinde yapmış olduğunuz hakaretten dolayı tarafınıza da cezai işlem uygulanabilir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak adına kullanmakta olduğunuz kelimelerinize özen göstermenizi öneririm.

Cheat Reports Kullanımı